atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Likteņdārzs - budistu projekts uz Daugavas salas
Jāniss
Iesūtīts: 2010.01.12 19:51:20
Uz Daugavas salas pie Kokneses top Likteņdārzs mūsu mirušo tuvinieku piemiņai, īpaši to, kas gājuši bojā represijās. Par katru pieminamo var iedēstīt kociņu. Daudzi to jau izdarījuši, valsts prezidentu ieskaitot.
Bet, pārsteigts būs katrs, kurš ar acīm meklēs lielo Krustu, jo – neatradīs. Izrādās, ka no sabiedrības ir rūpīgi slēpta idejas būtība – Likteņdārza autors ir budistu mūks, arhitekts Shunmyo Masuno, kurš šajā projektā ir ielicis sava veida jaunu liturģiju, kas pamazām ieved budisma tīklos, skat.:
http://www.koknesesfonds.lv/?lang=1&mid=2&pname=main&mid2=7
Parks izveidots pēc budistu ticības principiem un caur to, it kā nemanot latvieši caur saviem senčiem tie atrauti no savām kristīgajām saknēm un ielikti budisma klēpī.

Šī mēnēša žurnālā TIKŠANĀS ir labs raksts par šo projektu.
Arī šeit raksts: http://www.lv.lv/?menu=exblogi&sub=&type=full&id=250
Te notiek plaša diskusija: http://visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156318916
Gribu jautāt, vai kāds zin vēl kaut ko tuvāk?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
fledermausis [87.110.87.173]
# Iesūtīts: 2010.01.13 13:39:07
Raimonds Vai esi lasījis decembra sākumā publicēto L.Taivāna interviju p ar dainu skapi ? te būs:
http://www.citadiena.lv/2009/12/04/dainu-skapis-lai-izkrit-pa-logu/
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.13 13:39:36
Ctulhu

taapeec, ka Uldim taa gribaas - kāds te sakars ar manu gribēšanu vai negribēšanu?

Man tiešām nav gribēšanas pašlaik rakstīt šo eseju par latviešu nācijas veidošanos, jo tas man aizņemtu pārlieku daudz laika, kura man pašlaik nav. UN nav arī vērts to rakstīt. Tas ir vēstures izpratnes jautājums, proti, kā es (un daudzi citi kristieši) redzu Dieva darbu vēstures kontekstā. Un īpaši šis darbs pie latviešu tautas veidošanas. Kāpēc nav prūši, kāpēc nav jātvingi, galindi, kurši, zemgaļi, latgaļi, sēļi, lībieši? Bet ir latviešu tauta.
Jāniss
# Labojis Jāniss: 2010.01.13 13:41:07
Ctulhu - Ziemeļeiropā, Latviju ieskaitot, kristīgās pārliecības piederīgie ir apm. 83%
avots: Religions of the World. J. Gordon Melton and Martin Bauman - Editors. David B. Barrett - World Religious Statistics. Santa Barbara, California, Denver, Colorado, Oxford, England: ABC-CLIO, 2002.

Mani šokē šie komentāri, domāju, te apgrozās kristīgi patriotiski ļaudis, bet ar retu izņēmumu, izrādās - kosmopolītu/atestu un savas nācijas noliedzēju pulciņš... Tad jājautā, ko tad mācītāji sludina baznīcās, ja tādi tie augļi?
Jāniss
# Iesūtīts: 2010.01.13 13:49:52
Ctulhu - vajag lasīt uzmanīgāk, te nav runa par draudžu locekļiem, pet par KRISTĪGO PAMATVĒRTĪBU sekotājiem. Un tādu ir mūsu tautas abolūtais vairākums.
Tas nav nekas jauns, ka dievturi, liberāļi u.c. kas satāda 0,1-0,5% sevi pasniedz par vairākumu...
ex-Kombulis [67.91.182.209]
# Iesūtīts: 2010.01.13 14:09:38
Neviens vairs kā saka - uz pliku patriotismu un saukļiem a-la " krievi nāk" nepavelkās
Kundali
# Labojis Kundali: 2010.01.13 14:22:42
Jā, interesanti, es palasījos par Kalačakra tantru un neatradu tos "šausmu stāstus" - kurus cien.Jāniss te piemin kā kaut ko briesmīgu. Normāla Tibetas, Indijas garīgā praktika - vērsta uz pašrealizācijas jeb Kristības, Piedzimšanas no Augšas ar Svēto Garu - saņemšanu.
1)Божества мандалы – это символы очищенного состояния нашего тела, речи, сознания и глубинного осознавания, и они же символизируют нашу связь с пространством и временем.
2)...Будда Шакьямуни изложил сутру Праджняпарамита на горе Пик Грифов/В это же время он манифестировал себя как божество Калачакра возле ступы Шри Дханьякатака на юге Индии и передал учение Калачакра-тантры царю Сучандре ...
3)царь Сучандра ...о ком говорят, как о воплощении Ваджрапани, воздвиг в царском парке трёхмерную мандалу Калачакpы, усердно практиковал тантру и, достигнув реализации, вскоре передал этот цикл учений подданным своего царства.
http://probud.narod.ru/kalachakra.html

PS Ļaunumu jau vajag iznīcināt un sagraut, lai cilvēkiem ir mierīga dzīve uz Zemes, bez kariem, bez naida, bez haosa. Tapēc vajadzīgs garīgi pilnveidoties pašiem, lai mēs paši neiekļūtu to pulkā, kuri dara ļaunus darbus vai tos darījuši, lai mēs paši netiktu sagrauti, iznīcināti.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.13 14:24:41
Ctulhu

Dievturību ir izdomājis Brastiņš. To tā kā inteliģentam cilvēkam vajadzētu zināt.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.13 14:42:41
Ctulhu

Pliks apgalvojums - tad man tev jāsaka ar Kristus vārdiem: Ja tu netici maniem vārdiem, tad tici vismaz maniem darbiem.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.13 14:50:17
Ctulhu

Esēņi ir novirziens jūdaismā. Bet ja tā būtu nākusi no esēņiem, tad tie viegli pieņemtu kristietību, bet tā nenotika. Esēnisms no kristietības atšķiras kā diena no nakts.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.13 14:50:52
Ctulhu

Kristus saka farizejiem: ja jūs neticiet maniem vārdiem, tad ticiet maniem darbiem.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.13 14:53:23
Ctulhu

Tā domā jūdi. Jūdaisms ir Vecā Derība, Kristietība ir Jaunā Derība, ko slēdz tas pats Dievs. Israēls VD bija pārkāpis, tāpēc Dievs slēdza Jaunu Derību, kuru vairs cilvēks nevarēs pārkāpt. Tāpēc Kristus ir VD piepildījums.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.13 15:00:56
Ctulhu

tad es to piefikseetu un saaktu peetiit - te tev ir viens objekts: papēti Latvijas vēsturi.

Vai tu izlasīji to interviju ar Taivānu? Viņš ir interesants cilvēks. Pie viņa mācījos arī baznīcas vēsturi. Viņš ir austrumu reliģiju speciālists. Pie tam vēl visai īpanā veidā. Kā viņš pats stāstīja, viņš strādāja čekas struktūrās. Savulaik, kad PSRS nopieni plānoja Ķīnas okupāciju, tad šajās struktūrās stradājošajiem tika uzdots uzdevums. Es vairs neatceros šo jautājumu, bet tas bija siastīts ar reliģiju. Tāpat viņš izteica tēzi, ka daudzas tautas ir zudušas tā iemesla dēļ, ka ir ticis iznīcināts to reliģiskais pamats. Var teikt, iznīcini latviešos kristietību, latvieši kā tauta pazudīs, jo Kristus to veidoja.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.13 15:02:21
Ctulhu

Tikai ar to atšķirību, ka pasaule nekļuva jūdiska, bet kristīga.
ex-Kombulis [67.91.182.209]
# Iesūtīts: 2010.01.13 15:32:28
Man liekās, ka latviešus gan neveidoja nekas, kas saistīts ar " kristietības egregoru". Ka kristieši latviešus iznīcināja un paverdzināja, tas ir acīmredzams.
Un tagad iznīcina tāpat. Caur savu nepareizo,sagrozīto un bojāto pasaules uztveri. Tā ir pasīvā iznīcināšana.
Jāniss
# Iesūtīts: 2010.01.13 16:02:51
Ctulhu, nesaprotu kādu motīvu vadīts tu te ārdies, skaties uz priekšā noliktajā spogulī,- kāds viszinošs Cilvēks!, un tad nu patīk visus un visu apsmiet?
Tā jau nav diskusija, ko tu te praktizē. Pie tam, neievēroji - šis ir kristiešu portāls. Tev mamma bērnībā neko nestāstīja par cieņu, ētiku, inteleģenci? Jeb no bērnu nama nāc?
Jāniss
# Iesūtīts: 2010.01.13 16:17:13
Konkrēti pret budismu Japānā nekādu iebildumu. Bet, ja blēdīgā ceļā manā zemē tiek mēģināts mainīt pamatvērtības, tad tie ir iebrucēji, tādi paši kā bija komunisti un jebkurš cits.
Redzi, ja mēs esam par demokrātiju, tad tas uzliek ari zināmas saistības valsts dzīvē, un pirmkārt: demokrātiskā valstī TIEK RESPEKTĒTAS VAIRĀKUMA INTERESES, PRASĪBAS, DZĪVESVEIDS, TICĪBA utt.
Mūsu valstī, kā zināms, ap 80% pilsoņu ir ar kristīgo pārliecību(nejaukt ar piederību baznīcai!), tādēļ Latvija ir kristīgo vērtību valsts.
Ja ateistiem, dievturiem, budistiem u.c. ir cits pasaules uzskats, tad viņiem ir tiesības pie saviem uzskatiem palikt, tos piekopt, bet nav tiesības kristīgo pamatvērtību piekritējiem uzspiest savu mazākuma viedokli, vai valstī organizēt procesus ignorējot vairākumu vai pat viņus par to nozākāt. Ja tas notiek, tad demokrātija ir beigusies.
Piekrītat?
Latvijā pēdējos gadus 10, līdzīgi kā savulaik 4% komunistu uzspieda savu ideloģiju absolūtajam vairākumam viņu domas pat neprasot, arī piem. sorosieši dara to pašu: mūsu kristīgai tautai ar lielu ārzemju naudu (latviešu emigrantu vadīti) uzpiež liberālismu, bet tagad cits emigrants - Vītoliņš, ar demagoģiju un meliem veido projektu, kas būtiski aizskar kristīgās pārliecības cilvēkus, jo maina visu dzīves ziņu un ticību pilnīgi UZ CITU RELIĢIJU.
Piekrītiet,- nomainīt reliģiju, tā nav sīka lieta!

Taču stipri šaubos, vai Tev, kā kosmopolītam, tādas lietas vispār ir saprotamas.
Jāniss
# Labojis Jāniss: 2010.01.13 17:00:27
Ctulhu, nu nemoki sevi, mani un citus. Tu centies uzspiest diskusiju apmēram bērnudārza līmenī.
Tad man būtu Tev jāsāk skaidrot katra tava rakstītā vārda latviskā jēga. Nu nav man tam ne laika ne patikas.
Esmu Latvijas patriots, mana valsts un tās pamatvērtības, kuras ir balstītas uz Bībeles 10 baušļiem, mana zeme, mana tauta, karogs, himna un vēl daudz, daudz kas cits man ir svētas lietas.
Mani draugi bija Gunārs Astra, Juris Ziemelis, Lidija Lasmane u.c. cīnītāji par mūsu valsts brīvību, mēs par savu zemi katrs esam daudz ko atdevuši no savas dzīves, tādēļ arī tagad mēs to tā vienkārši nevienam neatdosim.
Tu dzīvo citā dimensijā un mēģini lūdzu saprast - man kļūst pat pazemojoši nolaisties līdz tavam diskusijas līmenim šajos jautājumos.
Varbūt pameklē citu portālu, nu kur diskutē R.Ķīlis, S.Ēlerte, Dienas A.Ozoliņš, K.Streips, utt.utt. Viņi visi tādi Rietumos izglītoti cilvēki, mēs te no Latvijas laukiem, mums patīk kaut kā svādāk...
komentārs [86.152.90.23]
# Iesūtīts: 2010.01.13 17:00:44
Ja Visu Latvijai ir pret, es esmu par.
Jāniss
# Iesūtīts: 2010.01.13 17:13:05
Ctulhu - off
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.13 17:40:01
Ctulhu

Tu atkal kļūdījies. Kristietība nav vācu krustnešu ideoloģija. Tā vispār nav ideoloģija. REdzu, ka tev ir ļoti vājas zināšanas vēsturē. Neapšaubu, ka tu zini ciparus, notikumus, bet tev ir tumša bilde būtībā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 58 , pavisam kopa bijuši: 14661