atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Likteņa teorija – Brīvās gribas teorija
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2009.12.30 10:09:53
Ja ir tikai liktenis, tad KAS IR iepriekš visu ir paredzējis un konkrēts skaits nonāks
ellē un konkrēts KAS IR valstībā, atbildību par to kur katrs nonāks uzņemas radītājs.
Ja ir liktenis, tad nav izvēle – nonākt KAS IR valstībā vai ellē.
Ja ir liktenis, tad KAS IR ir visu varens – un šaubu par to nav.


Ja ir tikai gribas brīvība, tad KAS IR iepriekš visu nav paredzējis un nekonkrēts skaits nonāks
ellē un nekonkrēts KAS IR valstībā, atbildību par to kur katrs nonāks uzņemas katrs pats.
Ja ir gribas brīvība, tad ir izvēle – nonākt KAS IR valstībā vai ellē.
Ja ir gribas brīvība, tad KAS IR ir visu varens – un šaubu par to nav.
Tas, ka būtnei ir gribas brīvība, tas nerada šaubas, par to vai KAS IR ir visu varens - izriet no likteņa teorijas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:56:14
tikai rezultāts var būt pārbaudāms tikai pēc nāves, līdz tam visi dzīvo ar pārliecību, ka 4 ir tieši viņiem, bet pārējie ir duriki, kas tic citiem, nepareiziem, cipariem!

Nepareizi... neviens Kristietis netic Kristietiibai taapeec, ka vinjsh ticeetu Paradiizes "detaljaam" par kuraam Rakstos ir visai maz (vards "Paradiize" vispaar ir tikai 2-3 reizes Rakstos). Katraa gadiijumaa Kristietiibaa vispaar buutu iipashi smadzenju akrobaatika jaaizveic, lai vareetu izveidot konsistentu "Peec Naaves" sheemu ko likt par ticiibas objektu...
Kristietiibas Ticiibas objekts ir Kristus Persona... un paarliecinaaties par vinja runaataa patiesumu var vienkaarshi dziivojot... sheit un tagad... jo Paradiize ARII saakaas sheit un tagad...
Kaareiz maaciiba, kura saka - seko mums un dari jebko, ko mees sakaam, tikait aapeec, ka peec naaves dabuusi piiraadzinjus - ir visai naivi! Kas uz to uzkjeras, tie sevi maana...
Par Dieva darbu un patiesumu Kristietiibaa vismaz es paarliecinos ik dienas... man nav jaanomirst, lai ticeetu
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:59:53
Viss jau buutu jauki, ja protestanti veelajos Viduslaikos pasji nebuutu riikojusies identiski....

Protestanti nav kjecerus vajaajushi ar zobenu... Raganu vajaasahnas nebij gluzhi "kjeceru vajaashanas"...
Kaa arii... a kas... arii ateisti ir vajaajushi ticiigos Kjiinaa, Kambodzhaa, Francijaa, Krievijaa...
Muusu mammas un vecmaaminjas ljoti labi aceraas, ka noorganizeet beerniem kristiibas noziimeeja paarrunas ar pareiziem kompartijas biedriem... Savukaart x-masaa iet uz bazniicu noziimeeja, ka kaads chekists seedees stuurii un vaardus pieraxtiis -> taalaak paarrunas un ierobezhojumi gan uz izceljoshanu gan citos aspektos.

Tas ir cilveeka dabaa - monopolizeet Patiesiibu un iedomaaties, ka shis monopols vinjam dod tiesiibas vajaat citus!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:02:05
Ctulhu, bet vai tad tev darabaa nav taa, ka tu meklee atbildi par vienu jautaajumu... un kaada graaamta blakus atbildei dod arii noraades taalaakiem peetiijumiem vai dod atbildes par jautaajumiem, kurus tu nemaz neesi uzdevis...
Un taapeec, ka atbilde uz tavu orgijinaalo jautaajumu izraadiijusies tev deriiga, tu domaa "Pag pag, ja jau taada laba graaamta, jaapaluuko vai tik vinjai nav taisniiba arii shajaa man nepaziistamajaa bet interesantajaa jautaajumaa"
Tas ir... atbildes uz vieniem jautaajumiem tevi paarlieicna, ka shai graamatai var dot uzticiibas krediitu arii citos jautaajumos, kuri varbuut pat ir aarpus tavu tiesho zinaashanu loka? Un tad tavas zinaashanas veidojas nevis bottom up, bet ARII top-down veidaa!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:18:01
No sejienes siikaak... es kaa nenoveeroju atskiriibu... Taa pati veersanaas pret konkureejosu ideologiju...

Mmm nepareizi!

Raganaam jau nebij iisti "ideologjijas" ko vareetu apkarot. Raganu vajaashanas bij "citaado" vajaashanas nevis peec ideologjiskiem parametriem (arii) bet peec kaut kaadiem vienkaarshi parametriem ar kuriem atshkjiiraas persona - protams, arii uzskati vareeja zem shitaa pakljuut.
Un protams, apsuudziibaas piedeeveeja kjeceriibu, lai legjitimizeetu vajaashanu par to, ka shams prosto gudraaks bij!

Savukaart komunisms u.c. ideologjijas vajaaja tieshi "uzskatu" deelj... nopubliceeji nepareizu graamatu, postuleeji nepareizu teezi, vai pat LASIIJI nepareizu literatuuru... neminot pat tik smagus noziegumus kaa sastaaveet kaadaa ideologjiskaa organizaacijaa - kaa bazniica, sinagoga, mosheja!

Ugu - esmu taa reizeem noraavies.... Viena metodeika peec dotaa avota sanaak, saak vienkaarsjot paarbaudes, citas metodeikas panjem uzreiz bez paarbaudeem mikrodaudzumos... Tas beidzas ar rupjiem vaardiem un visa atkaartosjanu

Bet protams... ja dariisi, var aplauzties, bet ja nedariisi... tad taa arii neuzzinaasi... vai taa var dariit

Tu tach arii - dariiji jo bij dots labs pamats turpinaat dariit! Kad nesanaaca, tad seedeeji un domaaji - kaapeec nesanaaca, ko nesaprati vai paarprati.

Arii Kristietiibaa taa ir... kad sanaak aplauzties, tad vispirms paluukojamies kur kas nepareizi savaa roku kurvatuuraa... un tikai tad saakam analizeet maaciibu! Pagaidaam man ir sanaacis, ka tieshi mans roku kurvatuuras raadiuss mani pievilj... nevis Raksti!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:22:23
Jošs Mulders
Nepareizi... neviens Kristietis netic Kristietiibai taapeec, ka vinjsh ticeetu Paradiizes "detaljaam" ... .. un paarliecinaaties par vinja runaataa patiesumu var vienkaarshi dziivojot... sheit un tagad... jo Paradiize ARII saakaas sheit un tagad...
Jā, un muslims tev teiks to pašu, un krišnaīts arī, tb, ka viss jau sākas šeit.
Bet es runāju par to, ka viņu sajūtas tak iluzoras un nepareizas, un par to viņi pārliecināsies pēc nāves paši. Par šo momentu - dzīvoji un domāji, ka dzīvo tā, kā Dievs prasa, bet izrādās - nekā, neuzminēji!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:23:59
Jošs Mulders
apciemojam vinju laboratorijas! Tas ko nedz Ctulhu nedz kaads maaciibu paudeejs nevar apchakareet ir Realitaate pati!
Bet tā Realitāte parādās PĒC nāves tikai, tā ka nav ko apciemot. Labotarorijās ir modeļi, kas darbojas, bet nevar pateikt, vai tie apraksta Realitāti vai nē.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:25:40
Jošs Mulders
Tev jaauzticas graamataam, skolaam, skolotaajiem... tikai caur vinjiem tu ilgstoshi maacoties iemaacies pac un kljuusti par skolotaaju!
Te ir atšķirība. Ķīmija u.c. dod reālus rezutātus, piem, iekārtas, kuras var lietot visi neatkarīgi no ticības. Reliģija dod subjektīvas sajūtas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:28:24
Bet es runāju par to, ka viņu sajūtas tak iluzoras un nepareizas, un par to viņi pārliecināsies pēc nāves paši. Par šo momentu - dzīvoji un domāji, ka dzīvo tā, kā Dievs prasa, bet izrādās - nekā, neuzminēji!

Man prieks, ka tu zini kas kuram liekas iluzors! Tu kaareiz spried no krustcelees seedeetaaja viedoklja!

Domaat, ka tu dziivo pareizi, dziivojot nepareizi, var tikai tas, kas nekad arii nav iisti dziivojis... Jaa ir mums taadi "rakstaamgalda teologi" visaas ticiibaas...

Sheit es tev ieteiktu paarlastiit Justiina Martiira dziivi un vinja striidu ar Trifonu (laikam taa bij tas frukts)...

Varbuut taisniiba ir Budam, ka agraak par 30 gadiem ar filosofiju nemaz iisti nevar nodarboties, jo tev ir par maz "dziives" lai tu vispaar speetu saprast KO tu esi dziivojis un redzeejis...

Protams, ka es nevaru iedot tev savu pieredzi... es tev varu vaardiski to staastiit, un tas tev dos tikai "textu", bet nekad to, ko tas noziimee man... Tas tev buus tikai karte, bet teritorija tev buus nosleepta...

Atshkjiriiba starp "dziivot ticiibu" un "klausiities par ticiibu" ir kaa kaapt Everestaa un "Lasiit par Kaapshanu Everestaa" Un pat uzkaapshana Gaizinjaa nespees NEKO tev iemaaciit par Everestu!

Taakaa... tu lasi graamatas par K2, Everestu, Dzhomolungmu... es vienkaarshi panjemshu un vienaa no tiem kalniem uzkaapshu... Sliktaakajaa gadiijumaa dziives beigaas vareeshu paluukoties uz pasauli mazliet no cita skatu punkta!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:31:26
Bet tā Realitāte parādās PĒC nāves tikai, tā ka nav ko apciemot. Labotarorijās ir modeļi, kas darbojas, bet nevar pateikt, vai tie apraksta Realitāti vai nē.

Taapeec es teicu - Kristietiiba runa apar sheit un tagad, par Realitaati kaada taa ir sheit un tagad... Tas jums Hinduistiem un Njuutonistiem galva lai saap par dazhaadaam realtiaateem, mees maacaam, ka Realitaate ir viena... un taa ir jau sheit... taapeec... kaa viens fizikjis pasmeejaas par Stringu Teoriju, ja taa ir taada kruta un apraksta Multiversu, tad tai vajadzeetu aprakstiit VISMAZ sho Universu preciizi!

Un es Kristietiibai ticu arii taapeec, ka taa apraksta to ko es redzu ikdienaa visai adekvaati... taapeec arii ticu, ka taa apraksta pasauli adekvaati arii tajos aspektos, kas ir aarpus manas empiiriskaas pieredzes!

Tieshi taapat, kaa es ticeeshu vairaak taadai kartei, kas atteelo manu pilseetu preciizi, nekaa kraasainai un izpushkjotai pasaules karetei, kur mans miests pat nav apziimeets!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:32:12
Man ir sanaacis abeejaadi, ja ar rakstiem domaa publikacijas kiimijas zurnaalos

Redz, a mums ir dariishana ar graamatinju, kuras autors ir Kjiimijas Autors Tik shoreiz vinjsh raksta ne par kjiimiju!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:32:34
Jošs Mulders
Man prieks, ka tu zini kas kuram liekas iluzors!
Tas tak vienkārši - savs neliekas iluzors!

Jaa ir mums taadi "rakstaamgalda teologi" visaas ticiibaas...
Tāpat kā ierindas ticīgie un patiesi ticīgie.

Protams, ka es nevaru iedot tev savu pieredzi...
Mani te interesē tas, ka tāda pieredze ir atkal visās reliģijās. Tak pēc taviem ieskatiem, visas citas ir nepareizas, tikai viņu sekotāji to nav pamanījuši, spītīgi nemana, iet pret savu sdrsapziņu utt?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:33:37
Ctulhu
Everests un Dzomolungma ira viens un tas pac kalns
Tas taisni ir mājiens, ka Dievs ir viens un tas pats visiem!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:33:46
Te ir atšķirība. Ķīmija u.c. dod reālus rezutātus, piem, iekārtas, kuras var lietot visi neatkarīgi no ticības. Reliģija dod subjektīvas sajūtas.

0 veertas tad ir taadas religijiajs... Redzi cik labi, taatad no tiem n graamtaam jau kaadas k atkriit... kuras dod tikai subjektiivas sajuutas!

Atliek vairs apluukot taas Religjijas, kas dod ko vairaak par subjektiivaam sajuutaam Piemeeram Kristietiiba, kura mums devusi ir 2000 gadu civilizaacijas, maaxlas, literatuuras, ideju, inspiraacijas, juridiskaas izmainjas un pashu zinaatni!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:34:50
Jošs Mulders
Hinduistiem un Njuutonistiem galva lai saap par dazhaadaam realtiaateem
Viņiem tak katram ir viena realitāte, un galva nesāp, tāpat kā tev.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:36:57
Mani te interesē tas, ka tāda pieredze ir atkal visās reliģijās. Tak pēc taviem ieskatiem, visas citas ir nepareizas, tikai viņu sekotāji to nav pamanījuši, spītīgi nemana, iet pret savu sdrsapziņu utt?

Pieredze nevar buut nepareiza. Nepareizs var buut pieredzes interpretaacija... Bet to, ka taa ir nepareiza, to var uzzinaat tikai tad, kad shii nepareiziiba manifesteejas... uz tuksha celja tu nekad neuzzinaasi, ka tavs uzskats par kustiibas virzienu uz celja Anglijaa un Amerikaa atshkjiras...
Taadeejaadi ir pilniigi po, ka kaads uzskata kaut ko, kur shis "kaut kas" nekaadiigi neietekmee ikdienas dziivi!

Savukaart, ja maaciibas rezultaataa kaads iet un spridzinaas miermiiliigu cilveeku baraa, tad es uzskatu, ka maaciiba un/vai taas praktizeetaaji riikojas nepareizi un vinju uzskats par savas riiciibas pareiziibu ir iluuzija! Bet ja tas pats shahiids aicina pie sevis cieminju, to izgulda, pabaro un laipni pavada vinju taalaak celjaa... tad shaada riiciiba ir laba un patiesa un nav iluzora... te manifesteejas varbuut tas Islaama aspekts, kuraa kaut kas no Aabrahamiskaas ticiibas veel ir palicis...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:39:08
Kaarteejo reizi - mums ir graamatas, kuraam tiek postuleeti saadi mistiksi krutie autori... Daudzas...

Nu taapat kaa kaadam, kas nezin kjiimiju arii daudzas kjiimijas graamatas shkjiet "daudz dazhaadi", bet Ctulhu zin, ka no taam 10 graamataam plauktaa patureet ir veerts tikai 2as Tik Ctulhu to nevarees ieboreet kaadam, kursh visas 10 traktees vienaadi un referenceesies uz to autoriem, ka tie teljnjashku pleesh un saka, mana graamata ir pareizaa
Bet Ctulhu, kas nevis lasa graamatas, bet taas liek lietaa ik dienas un deelj taa vinjam naudu maxaa un citi vinjam uzticas, zinaas...

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:39:11
Jošs Mulders
Kristietiiba, kura mums devusi ir 2000 gadu civilizaacijas, maaxlas, literatuuras, ideju, inspiraacijas, juridiskaas izmainjas un pashu zinaatni!
... un aprobežotus cilvēkus, kuri nesaredz mākslu citās kultūrās?
Juridiskas lietas kaut vai Romas kultūrā?
Vispār, tās lietas kristietība kā reliģija neparedz. Kur ir "ejiet un pētiet, ejiet un zīmējiet, attīstiet tiesu sistēmas, utt"?
Pāri par visu - kāda pārbīļa pēc lai mākslas, literatūras un zinātnes būtu garīgi parametri? Tas viss ir, lai mums te ērtāk dzīvotos, un vislabāk atbilst materiālisma filozofijas būtībai!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:42:36
Jošs Mulders
ja maaciibas rezultaataa kaads iet un spridzinaas miermiiliigu cilveeku baraa
... vai dedzina raganas ... rīko krusta karus .... utt
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:54:04
Vispār, tās lietas kristietība kā reliģija neparedz.

Maitas kjeceri - Dekarts, Njuutons...

Neparedz, jeb tev shkjiet ka neparedz... un tavupraat visi Kristieshi kas ir degushi iepaziit Dievu caur vinja radiibu, taadeejaadi steigushi iepaziit radiibu nav pareizi sapratushi Kristietiibu, bet tu saprati pareizi?

Redzi atkal... EM teorija un viedoklis par Krsitietiibu iepretiim veesturiskiem faktiem un cilveekiem, kas peec EM viedoklja nebij pa iistam Kristietiibu sapratushi!

Piekam uz sho jautaajumu esmu jau atbildeejis... visa Kristietiiba aicinaadama paarbaudiit visas leitas, kas labs to paarbaudiit, jau pashaa saknee ieliek kritisko domaashanu...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 15:55:48
Pāri par visu - kāda pārbīļa pēc lai mākslas, literatūras un zinātnes būtu garīgi parametri? Tas viss ir, lai mums te ērtāk dzīvotos, un vislabāk atbilst materiālisma filozofijas būtībai!

Nu piedod, ka Kristietiiba taatad materiaalistiski filosofiska sanaak... Taada nu shamaa ir... piezmeeta, praktiska un dziivei sheit uz Zemes piemeerota... un pretenzijas uz "Vot tur peec Naaves, tad GAN saaksies jautriiba" patur taa... visai pieklusinaati Aciimredzot, Kristietiiba nav domaata tev... tev vajag kaut ko gariigaaku, gruutaak paarbaudaamu un mazaak praktisku un mazaak praktiski dziivojamu...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 57 , pavisam kopa bijuši: 5286