atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Likteņa teorija – Brīvās gribas teorija
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2009.12.30 10:09:53
Ja ir tikai liktenis, tad KAS IR iepriekš visu ir paredzējis un konkrēts skaits nonāks
ellē un konkrēts KAS IR valstībā, atbildību par to kur katrs nonāks uzņemas radītājs.
Ja ir liktenis, tad nav izvēle – nonākt KAS IR valstībā vai ellē.
Ja ir liktenis, tad KAS IR ir visu varens – un šaubu par to nav.


Ja ir tikai gribas brīvība, tad KAS IR iepriekš visu nav paredzējis un nekonkrēts skaits nonāks
ellē un nekonkrēts KAS IR valstībā, atbildību par to kur katrs nonāks uzņemas katrs pats.
Ja ir gribas brīvība, tad ir izvēle – nonākt KAS IR valstībā vai ellē.
Ja ir gribas brīvība, tad KAS IR ir visu varens – un šaubu par to nav.
Tas, ka būtnei ir gribas brīvība, tas nerada šaubas, par to vai KAS IR ir visu varens - izriet no likteņa teorijas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:03:55
Ctulhu, ticiiba satver to, ko zinaashanas veel netver... tas bezdibenis kas jaapaarvara ir plataaks nekaa muusu zinaashanu laipa, ticibia ir kaa primaaraas troses, uz kuraam balstoties novelk zinaashanu tiltu!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:08:46
Jošs Mulders
svariigi bij paljaaviiba uz to KA notiks un ka notiks
kam? VD? Varbūt, bet cik % bija VD, vienas sīkas tautiņas reliģija, un cik visa pārējā pasaule, kurai bija pavisam savādāki Raksti, u.c.?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:17:00
A kameer netici - neder kaa kaljibrovka, parastaa Eziisja dotaa situacija - pilns plaukts ar dazaadaam kaljibroffkaam, kura iistaa?

Tieshi taapat, kaa nevar noteikt peec texta vien vislabaako kjiimijas graamatu (vai kuras mosh ir maldiigas), taapat ar shiem textiem... Dziivojot sho Vaardu arii nonaak pie taa...
Kristieshi kas ir konverteejushies no nekristiigaam koncepcijaam pastaastiis, ka Rakstu ietekme ir taada, ka tajaa paustaas patiesiibas sasleedzas ar cilveeka paardziivoto un piedziivoto tajaa vinja citajaa videe... un tad notiek tas ko mee latviski saucam - nozilinaaja "osenjilo", kad puzlis saliekas un ticiiba dzimst... Vaards savienojas ar ticiibu!

Ticiibu, protams, nevar nedz iemaaciit, nedz kaut kaa "paarliecinaat" aarpus tevis pasha dziives... Taapee jau es Eziitim saku, ka nevarees vinju nekas ne par ko paarliecinaat aarpus vinja pasha pieredzes un izdomaataa...
Kristietiiba rada nevis jaunu pieredzi uzreiz, bet tieshi otraadi, paarkaarto tevis jau esosho pieredzi un domas citaa formaataa... un TAD jaa... tad naak jaunas un citaadaakas pieredzes... Tas ir kaa daudzi frukti pirms EInstheina skatiijaas uz formulaam un datiem tikai Einstheins izdomaaja - davai ka mees paskatiisimies shitaa... ar piemiegtu aci un lidojot ar gaismas aatrumu garaam melnajam caurumam, kas tad sanaaks... un ieraudziija pavisam citu bildi - patiesu bildi - laigan shamaa tur bij jau n-tos gadsimtus visu degunu galaa!
To pashu Raksti dara ar cilveeku... un taapat kaa es tev nevaru iedot to ko Einstheins ieraudziija savaa izpeetee, es nevaru tev iedot to ko redzu es caur Kristiigo prizmu pasaulee... tas ko es tev staastu ir bildiites, bet es tev nevaru to black-box internaalo manu mashineeriju izplaat tev, jo tas jau buutu tevis restrukturizaacija... ja es to dariitu ar varu, tad tevii rastos veel vairaak pretestiibas un tu aizklapeetos ciet... Bet tikmeer kaameer tev vispar ir interese par shiim lietaam, es varu gjenereet bildiites... ceriibaa ka reiz tevi arii nozilinaas un tu sapratiisi to crazy algoritmu, kas manii seezh kaa kjipiitis un stuuree mani!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:19:32
Jošs Mulders
Kristieshi kas ir konverteejushies no nekristiigaam koncepcijaam
domāju, ka to var pastāstīt daudzi, kas konvertējušies no koncepcijas X uz Y.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:21:49
kam? VD? Varbūt, bet cik % bija VD, vienas sīkas tautiņas reliģija, un cik visa pārējā pasaule, kurai bija pavisam savādāki Raksti, u.c.?

Taa kaa es neparakstos zem tavas potenciaals=aktuaals notaacijas, tad arii uzskatu sho jautaajumu un atbildi uz to kaa irrivalentu!

Aabrahamam rakstu nebija btw, bet vinjsh ir visas Izraeela un arii Kristieshu ticiibas teevs! Savaa celjaa vinjsh satika Melhisedeku, kas vispaar bij - kaut kaads kreiss frukts, tomeer priesteris un kaa rakstiits - Dieva Priesteris - veelaak Kristus ar vinju tiek saliidzinaats... Taakaa spriezhot no VD avotiem mees varam redzeet, ka Dievatzinja un pareizaa ticiiba bij arii aarpus Izraeelja... Piemeeram Augustiins uzskata, ka Platonam bij ja ne visa, tad ljoti tuva izpratne lai arii Augustiins pats pienjeema un tad noliedza Platona ietekmi no VD... Lasot Kjiinieshu Dao un De, tur arii var daljeeji sho Garu saskatiit... pac Dievs JD atklaaj, ka vinjsh ir atklaajies visaam tautaam nav bijis taals un ikviens, kas vinju meklee vareejis atrast...

Tas ir liidziigi, kaa visi cilveeki visos laikos ir izjutushi un nojautushi ka existee garsha - " salds", lai arii tiiru cukuru neviens nekad nebij redzeejis... un protams, tie kas patieshaam sho garshu mekleeja, to speeja atrast tajaa vietaa, kur cukurs glabaajas - Cukuria Templii... un shiis garshas intensitaate veel vairaak vinjus par to paarliecinaaja! Bet pashu garshu var iepaziit un nojaust arii tad, ja cukuru neesi nekad lietojis!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:22:15
Joprojaam: ir dazaadas ticiibas. Bez zinaasanaam izveerteet taas nevar.

Tu nevari...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:22:54
Ugu... Un kaads cits kex sitaa pat turas pie Koraana. Un nefiga nav pasargaats. Kaut gan psihologiskie mehanismi pilniigi identiski. Tik dazaadas graamatas pagadiijaas....
Kkaa stulbi, ne?...


Aha... taapee labaak tureeties pie taam instrukcijaam, kas pasargaa... nevis pseido-textiem!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:24:00
Bet redzi - ja tur meetaatos 2 graamatinjas par drosiibas tehniku - viena iista, otra nu teiksim, kaada ljaunpraatiiga prikolista saraxtiita, tu bez zinaasanaam nefiga nevareetu atskirt pirmo no otraas. Un Tavas sances buutu 50%


Man pa virsu ir mans veselais sapraats + galu galaa var vienmeer parunaat ar visaadiem "vecajiem" un dziivot peec taada vai citaada modelja tai laboratorijaa... un skatiities kas un kaa sanaak!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:28:41
domāju, ka to var pastāstīt daudzi, kas konvertējušies no koncepcijas X uz Y.

Domaat vienmeer ir labi!
Tas tikai veelreiz paraada to, ka tu no malas nespeesi noteikt kas notiek, ja pac nekljuusi notikumu daliibnieks... Taadeejaadi cerams, ka beigsim runaat par to tavu loteriju no x graamataam... Nav vinjas visas identiskas, jo taas iedarbosies uz tevi dazhaadi... dazhaadi paarkaartos tavu pieredzi un dazhaadi novadiis tavu dziivi! Taatad taas ir dazhaadas... Bet kura ir "pareizaa" TU vari uzzinaat tikai dziivojot... no malas skatoties tu neko neredzeesi, jo tevis pasha uzskatu filtri filtrees tev dazhaadus rezultaatus... klasiskais ateistu piegaajiens, lai peiraadiitu kristietiibas nederiigumu ir saliidzinaat labaakos ateistus ar sliktaakajiem kristieshiem CherryPicking ir common kljuuda, kad no malas meegjina veerteet dazhaadas religjijas... iipashi neiedziljinoties tajaa KAS ir noveerojamo fenomenu ceelonis, jo summaa jau darbojs "maaciba+cilveeks", kur cilveeks ir ljoti dinamiska komponente... un iznaakums ne vienmeer nomaposies tiiri uz maaciibas ietekmi... un otraadi, var gadiities, ka maaciiba ir tik haotiska, ka pat liidziigus cilveekus konfronteejot ar maaciibu ieguust dzhibrishu!

EM speeja noteikt un atpaziit "Garus" no malas ir... eee... liela daavana... Un spriezhot peec taviem ieskatiem, tev shiis daavanas nav! Taatad tavs celjsh ir - dziivot maaciibu!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:31:31
Jošs Mulders
Taakaa spriezhot no VD avotiem mees varam redzeet, ka Dievatzinja un pareizaa ticiiba bij arii aarpus Izraeelja...
... tikai reālus piemērus ārpus dažiem VD minētiem laikam neatrast? Reāli ir citu tautu Raksti, un mācības, kas nesakrīt ar VD.

Lasot Kjiinieshu Dao un De, tur arii var daljeeji sho Garu saskatiit...
Līdzīgi fragmenti ir daudzās mācībās.

taapee labaak tureeties pie taam instrukcijaam, kas pasargaa... nevis pseido-textiem!
atkal jau bez iespējām atšķirt, katrs turas pie savām kā vienīgajām pareizajām.

Man pa virsu ir mans veselais sapraats
Tur jau tais instrukcijās parasti ir tikai teikts, kādas krāsas poga jāspiež. Ja neuzminēsi, kuras instrukcijas pareizās, tad ne to pogu nospiedīsi. Kāds tur saprāts?

galu galaa var vienmeer parunaat ar visaadiem "vecajiem" un dziivot peec taada vai citaada modelja tai laboratorijaa...
tur jau tā nelaime, ka dažādi "vecajie", un visi grozās laboratorijā, bet ar tiem, kas reāli pogu nospieduši, nevar tikties, jo viņi visi miruši...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:33:49
Nujaa, znacit Tu vari saakt `dziivot` peec N graamataam, varbuutiiba, ka dziivosi pareizo vaardu ir 1/N.

Pienjeemums atkal - matemaatiski ok, praksee - absurds! Cilveeks ir visai konservativis, un speet dziivot jebkuru no N graamataam nespeej neviens... ir ljoti maza apakshkopa kas kaut cik "maposies" uz cilveeku dabiigi...
Reaali pasaulee dominee uz divu roku pirxtiem saskaitaamas maaciibas... kas interesanti taam ir kopiigs shkjeelums - tie pashi baushlji, visaadas formaas vinji ir praktiski visaas maaciibaas... taakaa... saakotneeji tu vispaar vari "eest" vairaakas maaciibas vienlaiciigi - veelaak jau izejot no savas pieredzes un zinaamaa cilveeks konvergjees kaut kaadaa virzienaa...

Protams... saprast, ka esi iebraucis auzaas var naakties peec daudziem daudziem gadiem... Bet tad vot tev BUUS zinaashanas... tad tu ZINAASI - ka taa manta tev neder, nevis kaa Eziitis seedeesi krustcelees un ziileesi!
Un ir visai naivi cereet, ka speesi cilveeku konverteet citaa uzskatu sisteemaa, ja vinja esoshaa sisteema vinjam nedod nekaadus zbojus!

BTW taa ir negodiiga un manupraat ljauna taktika ko nereti pielieto sektas - demonizeejot cilveeka parasto dziivi faktiski pretiim pasha cilveeka paarlieciibaam...
Ir labi - izraisiit domaasahanu - par cilveeka pasha uzskatiem, bet manupraat ir nekorekti vinju "apmaaniit" pieraadot, ka vinja uzskati nekur un nekad neder, ir aplami visaas taa izpausmees un vispaar kaa tevi veel zeme nes...

Pat Ateistu uzskatu sisteemaa ir daudz kaa laba, no kaa driixt neatteikties esot pat visai konservatiivam ticiigajam... kaut vai kritiska domaashana!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:34:17
Jošs Mulders
Bet kura ir "pareizaa" TU vari uzzinaat tikai dziivojot...
Muļķības, tad jau būtu jāizdzīvo tās visas. Otrkārt, tad būs tikai subjektīva sajūta, ka "šis točno pareizais", bet tādi cilvēki atkal ir katrā reliģijā, kas "točno zin".
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:36:11
Jošs Mulders
speet dziivot jebkuru no N graamataam nespeej neviens...
nuja, tāpēc dzīvo parasti ar to, kura pirmā patrāpījās pie rokas, t.i. populārkā starp radiem un draugiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:36:13
Ak jaa un Einsteins naff labs piemeers, jo Einsteins nepostuleeja, ka tagad tipa fsjo - taa kaa jams paskatiijaas taa ir vispareizaak un aamen.

Ir gan labs piemeers... tu tikai skaties uz nepareizo lietu, mans pirxts raada nevis uz Einstheina apgalvojumu, bet uz Einstheina "freimworku" apgalvojumu gjenereeshanaa... Tas ir labs un pareizs... Tobish speeja noticeet un saskatiit lietaas, ko visi jau ir apostiijushi no visaam puseem, to ko neviens nav vareejis redzeet... Tb "Einstheina Acs" ir tas ko es apbriinoju! Luuk un Kristietiiba (vprochem domaaju kaa jebkursh cits pasaules uzskats) formee sho aci!

Peec sevis varu pateikt - bilde, ko shaada acs raada, manupraat ir ljoti adekvaata, laba un horizonts patieshaam ir taals... taakaa peizaazha ir ljoti bagaata!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:39:01
Muļķības, tad jau būtu jāizdzīvo tās visas. Otrkārt, tad būs tikai subjektīva sajūta, ka "šis točno pareizais", bet tādi cilvēki atkal ir katrā reliģijā, kas "točno zin".

"Tikai Subjektiiva Sajuuta" ka 2x2=4 ir patiesa sajuuta Taakaa "tikai subjektiivs" nav nekas slikts per se! Veel vairaak... cilveeks darbojas izejot "tikai no subjektiivaa" VIenkaarshi, tad kad vairums "tikai subjektiivo` propozaalju ir tureejushies visai ilgi, tos pasludina par objektiiviem... liidz naakamajam Kopernikam vai Einstheinam!

Kas attiecas - buutu jaaizmeegjina visas - ir nepaerizi!
Tiiri matemaatiski vareetu pieraadiit, ka pietiek izmeegjinaat log(N) lai pareiziibas varbuutiiba buuutu >5 bet tas jau ir no visai augstas matenes - iepirkshanaas teorijas!
Tb teorija, kas nodarboajs ar to - cik veikali ir jaameklee no N veikaliem, lai varbuutiiba satikt vislabaako cenu kurpeem buutu > x
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:41:38
... tikai reālus piemērus ārpus dažiem VD minētiem laikam neatrast? Reāli ir citu tautu Raksti, un mācības, kas nesakrīt ar VD.

A tu vispaar daudz zini veesturiskus/religjiskus/filosofiskus darbus, kas ir saglabaajushies no tiem laikiem un buutu tik detalizeeti kaa VD citaam tautaam? Atvaino - neiekriiti masikam raksturiigajaa logjiskajaa kljuudaa - pieraadiijumu neesamiiba veel nav neesamiibas pieraadiijums! Mees spriezham no taa, kas ir zinaams... un taa kaa mums nav paveicies ar daudz un bagaatiigiem rakstu avotiem no pirmKristus laikmeta... tad jaaiztiek, ar to kas ir... shai gadiijumaa VD ir gana "zheeliiga", ka paveesta mums sho to arii par Izraeelim perifeeraam tautaam un to parazhaam un ticiibaam... priecaajies, ka pat tas ir... jo redz, izraadaas, ka shiem tur vairaak ruupeeja pakarot nekaa pierakstiit pashiem savus uzskatus... tak tas nenoziimee, ka shamiem uzskatu nebij...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:46:47
Nuja, ejam pa rinkji - lai atrastu lielaa instrukciju cjupaa taas, kuras pasargaa, jaazina kjiimija...

Jeb jaapaziist kaads Ctulhu... jaapaziist cilveeks, kas jau sen zin kjiimiju!
Vinjam vareetu buut kaads sertifikaats, ja man par iisu shkjiet citu cilveeku lieciiba, ka shamais ir pareizs!

Jemot veeraa ka KAUT KO par kjiimiju es zinu (uudens kjiimisko sastaavu) es varu nedaudz ar vinju parunaat... Nu taa... kopaa ir daudz faktoru kurus saliekot kopaa es vareeshu buut gan droshs, gan reizee paarliecinaties par reglamenta jeedziigumu praksee!

Nujaa un //tagad runaaju par religijaam , nevis par DT// veselais sapraats atrod caurumus visaas graamataas.

Taapat kaa veselais sapraats atradiis "caurumus" armijas vai kjiimikju reglamentaa... Veselais Sapraats noder lai atfiltreetu blatantas zajavas... piemeeram, ka spridzinot nevainiigus beernus var dabuut 70 jaunuves ko opaat!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:48:26
Jošs Mulders
"Tikai Subjektiiva Sajuuta" ka 2x2=4 ir patiesa sajuuta
tikai rezultāts var būt pārbaudāms tikai pēc nāves, līdz tam visi dzīvo ar pārliecību, ka 4 ir tieši viņiem, bet pārējie ir duriki, kas tic citiem, nepareiziem, cipariem!

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 14:49:43
Citiem vaardiem Mulders saka, ka keceriibas, hereezes - tas ir labi.

Jo uz to fona patiesiiba veel labaak var izpausties un sevi pieraadiit... mulkjiibas agri vai veelu pashas iekaapj graabeklii un manifesteejas kaa taadas... Taa arii bij RKB kljuuda, meegjinaajums Patiesiibu aizstaaveet, kur iisteniibaa Patiesiiba ir taa, kas aizstaav... taa ir tikai jaapasludina. Bet taa kaa tieshi Patiesiiba liecinaaja pret RKB nejeedziibaam viduslaikos, tad RKB centaas apklusinaat kaareiz patiesiibas balsi... un dajebko kas bij konkurents vinjiem...

Liidz ar to realitaatee... kjeceri ir tie, aks ciinaas gan pret kjeceriem gan patiesiibu. Kaareiz tikai Patiesiibas sludinaataaji tiiri teoreetiski vareetu buut tie, kas seezh zilonjkaula tronii un sludina sho patiesiibu... tik praksee, lai sludinaatu patiesiibu ir jaakaapj no tronjiem un jaabrien purvaa - cilveekus glaabt!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.01.04 14:51:45
Visiem vinjiem ir sertifikaati. Ko taalaak?

Kaa jau teicu - apciemojam vinju laboratorijas! Tas ko nedz Ctulhu nedz kaads maaciibu paudeejs nevar apchakareet ir Realitaate pati!

Jebkuraa scenaarijaa tev buus vajadziiga "ticiiba"

Arii ticiiba skolai, kuraa tu ieguusti to, ko tu gribi saukt par "kjiimijas zinaashanaam" Tev jaauzticas graamataam, skolaam, skolotaajiem... tikai caur vinjiem tu ilgstoshi maacoties iemaacies pac un kljuusti par skolotaaju!
Cita celja nav! No ticiibas un uzticiibas liidz zinaashanaam un paarlieciibas!

Kas veel vairaak nostiprina ticiibu un uzticiibu tiem, kas tev devushi shiis zinaashanas... Ctulhu, tu tach arii nespljauj aciis saviem skolotaajiem tikai taapeec, ka esi sasniedzis vai pat paarsniedzis vinju zinaashanu liimeni - laigan es neticu, ka tev nav neviens profesors, pie kura tu labpraat ej peec padoma vai apmainies ar idejaam jo tici, ka vinja viedoklis tev var nodereet!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 118 , pavisam kopa bijuši: 36642