atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Draudze bez dievnama
Ervīns
Iesūtīts: 2009.12.26 22:12:47
Luteranu draudzes Alsunga, Kurbe, Preilos, Gaujiena, Blidene, Selpili utt.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Aivars L [90.130.166.216]
# Iesūtīts: 2009.12.28 22:03:44
Svētais

Lielākā draudze ir Dienvidkorejā . 1, 5 miljoni. Sistēma visefektīvākā - mazās grupas piesaista klāt cilvēkus , tad , kad tie ir sagatavoti par svētajiem , dalās uz pusēm , tās divas atkal piesasita ...atkal dalās uz pusēm uttt...
jenocs
# Iesūtīts: 2009.12.28 22:32:15
Ivarse
Dievnama funkcija ir labdarība, kur tu un tev līdzīgi var saņemt labo vēsti no Dieva caur Dieva kalpiem pasludinot grēku piedošanu, stiprinot viens otru Svētajā Garā, pamudinot mīlēt savu tuvāko, kā sevi pašu, piedot viens otram un censties dzīvi apkārtējiem padarīt labāku un to visu darīt Kristus nopelna dēļ.
te nu man jaapiekriit pich007 ,visas tevis uzskaitiitaas funkcijas mieriigi var veikt pamestaa kultuuras namaa,privaatmaajaa,garaazhaa,stacijas tunelii .iireejot kaadas iestaades aktu zaali,vai kultuuras nama zaali, vai tautas namu kaadaa pagastaa tiek dota finansiaala "sveetiiba" attiecigajam pagastam,tiek ietaupiita grandioza naudas chupa,kas paredzeeta celtnieciibai un tas savukaart paliidz daudz efektiivaak dariit sho te-" palīdzot grūtībās nonākušajiem, gan paēdinot, gan apģērbjot, gan pajumti dodot, gan arī finansiāli atbalstot"
Ivarse
# Iesūtīts: 2009.12.29 08:12:23
jenocs
Parādi kādā no tām apdzīvotajām vietām, kurās nav Dievnama, pamestu kultūras namu. Starp citu šāda pieredze jau ir bijusi, ka iesākumā draudze pulcējas, kur tas ir iespējams, Kultūras nama zālē vai kādā citā namā, līdz parasti draudzei rodas nepieciešamība pēc savas ēkas, kur var veikt visas kazuālās un citas ar draudzes darbību saistītas lietas. Tieši tādēļ ir nepieciešams vispirms draudzei saprast vajadzību pēc Dievnama un tad to būvēt. Es gribētu redzēt, cik regulāri tu gribētu pulcēties stacijas tunelī uz Dievkalpojumu. Starp citu tieši tur man ir nācies sastapties ar ļoti raibu publiku, kur ir gan pastieptas rokas, gan arī apšaubāmi tipiņi, gan jocīgas tantītes, bet viņi visi gaida uz apkārtējo līdzjūtību, kuras tā arī nav. Es pats personīgi palīdzu viņiem, ja tas ir iespējams, bet tas jau ir sirds apziņas jautājums. Bet tas nekādi neietekmē vajadzību pēc Dievnama.
jenocs
# Iesūtīts: 2009.12.30 15:18:24
nenoraidu Dievnama nepiecieshamiibu kaa taadu,bet lai tas neaizeeno funkciju veikshanu ar savaam izmaksaam un pateereeto laiku.Jeezus dievkalpojumu(Dieva kalposhanu cilveekiem)muitnieka namaa,pie prostituutaam utml.un vinji jutaas komfortabli vinja tuvumaa.Vai vinji juutaas komfortabli muusu dievnamos?Vai Dievnamu(sinagogu) saimnieki jutaas komfortabli Jeezus tuvumaa?
Ivarse
# Iesūtīts: 2009.12.30 22:03:23
jenocs
Piekrītu, ka kalpošanai ir jāiziet ārpus Dievnama mūriem, jo tur tā ir visvairāk nepieciešama. Gan pie muitniekiem, gan pie prostitūtām un citur, ja ir runa par sludināšanu par Kristus Labo vēsti. Bet kā paliek ar Kristus iedibināto Sakramentu? Kristus un Viņa mācekļi Svēto Vakarēdienu svinēja samērā noslēgtā vietā, kur ir aicināti tie, kas saprot tā nozīmi, proti, draudzi. Dievnams ir vieta vai ēka, kur pulcējas visi ticīgie uz Svētu brīdi, kurā svin šo neiztrūkstošo Kristus klātbūtni. Protams, ka tie kas Kristu nepazīst, nejutīsies nedz ērti, nedz komfortabli, un tie kas nav piederīgi šai sadraudzībai īsti nesapratīs šīs sakrālās celtnes nozīmi, līdz tas tiks tiem izskaidrots un to būs pieņēmuši savās sirdīs, kā nepieciešamību pašiem. Kas attiecas uz saimniecisko darbību protams ir jārīkojas gudri, lai tā nav netikai viena skaista un sakopta vieta, bet arī viegli un ne dārgi uzturama, pie kam ilglaicīgi. Efektīva darbība varētu būt arī kā piemēram, ja nemaldos Vācijā, kādā agrākajā benzīntankā ir ierīkota Baznīca. Samērā interesants fakts. Izmanotojot esošo ne vienmēr ir jāceļ viss no jauna. Šeit es tev piekrītu.
Mekletajs
# Iesūtīts: 2010.01.01 15:22:32
Jaa, es arī esmu lasījis par to baznīcu Vācija, kas reiz bijis benzīntanks Un tā nav slikta doma!
Arii Kandavas katoļu draudze parastu māju pārvērtusi par burvīgu Dievnamu!

http://images.google.lv/imgres?imgurl=http://y.delfi.lv/thumb/12395/302071_1T9dXj.jpeg&imgrefurl=http://foto.delfi.lv/album/12395/%3Fpage%3D1&usg=__zP3IaSA.. Xsilcwke-6cf_nAePYCY=&h=124&w=186&sz=7&hl=lv&star.. t=11&um=1&tbnid=sk6sDcHg3RsDuM:&tbnh=68&.. tbnw=102&prev=/images%3Fq%3DKandavas%2Bk.. ato%25C4%25BCu%2Bbazn%25C4%25ABca%26hl%3.. Dlv%26rlz%3D1T4SKPB_enLV213LV214%26um%3D.. 1

Mans personīgais uzskats ir tāds, ka tām mazajām luterāņu draudzītēm, kuru spēkos nav uzcelt jaunu dievnamu- fantastiska izeja ir pārtaisīt kādu garenu dzīvojamo māju par baznīcu, piecelt torni, ielikt zvanu un sakārtot iekštelpas- un baznīca gatava! Tas ir realizējams! Protams viss prasa līdzekļus, bet jāpaļaujas uz Dievu! Liekas, kur tad tās mazās draudzes ņems naudu zvanam!? Piemēram, Biržos, kad draudze atsāka pulcēties baznīcā (Tas bija kaut kad tagad pēdējos gados- nesen)- vācieši uzdāvināja veselus trīs zvanus! Ir arī citas draudzes Latvijā, kas saņēmušas dāvinājumā zvanus!
Ir vajadzīgi tikai ticībā stipri cilvēki, kas ir ieinteresēti darīt kaut ko savas draudzes un baznīcas labā!

Piemēram, Viļānos ir pavisam maza draudzīte ar ļoti rosīgu un fantastisku mācītāju! Manuprāt, ka viņiem nav īsti savu telpu, kur pulcēties( Laikam dome dod telpas), bet zinu, ka padmju laikos tur pārtrauca luterāņu baznīcas celtniecību- un no topošās baznīcas izveidoja māju, kur ilgu laiku bija veikals! Tagad, man liekas, tā māja stāv tukša! No Baznīcas tas prasītu pavisam maz līdzekļu, lai varētu teik, ka arī Viļānos ir sava baznīca! To māju, kas tika celta kā baznīca, tagad varētu parveidot par skaistu baznīciņu!(skatiit saitu)

http://images.google.lv/imgres?imgurl=http://www.vietas.lv/userfiles/image_gal/big/45/image-10145.jpg&imgrefurl=http://www.vietas.lv/objekts/vilanu_luteranu_baznica/bilde.. /10145&usg=__oaSZuXT4Pb7dBfa86a-qBU7rnVw=&h=450&w=600&sz=44&hl=lv&start=.. 33&tbnid=ixGpti_MPMMwqM:&tbnh=101&tbnw=1.. 35&prev=/images%3Fq%3DVi%25C4%25BC%25C4%.. 2581nu%2Bbazn%25C4%25ABca%26gbv%3D2%26nd.. sp%3D18%26hl%3Dlv%26sa%3DN%26start%3D18
Mekletajs
# Iesūtīts: 2010.01.01 15:42:17
http://images.google.lv/imgres?imgurl=http://foto.eks.lv/baznicas/kandava/images/IMG_0759-1.jpg&imgrefurl=http://foto.eks.lv/baznicas/kandava/imagepages/image6.html&usg=__De85wnLaTOfNRAtfOnB_RhNZpKI=&.. h=533&w=800&sz=143&hl=lv&start=7&um=1&tb.. nid=t2lqJXoqxr5g2M:&tbnh=95&tbnw=143&pre.. v=/images%3Fq%3Dkandavas%2B%2Bbazn%25C4%.. 25ABca%26hl%3Dlv%26rlz%3D1T4SKPB_enLV213.. LV214%26um%3D1

Te vēl Kandavas katoļu baznīcas iekšskats! Baznīca ierīkota parastā mājā! Fantastiski!
Mekletajs
# Iesūtīts: 2010.01.01 15:46:24
Un vēl arī nesen pa TV Vērtikāle radīja Bukaišu luterāņu draudzi, kas savu baznīcu irīkojusi bijušajā garāžā! Tas bija burvīgs raidījums! Žēl, ka nevar noskatīties internetā! No tiem draudzes ļaudīm staroja tāda Dieva mīlestība un spožums! Fantastiski!
zobenbracka
# Iesūtīts: 2010.01.03 22:20:07
na katoļiem jau ar pietiekami dr.bez dievnama
sica. [78.84.138.35]
# Iesūtīts: 2010.01.04 09:21:34
Mekletajs
pirms uzcēla jauno Saldus baznīcu, pirms tam baznīca bija ierīokota privātmājā un tur ar bija fantastiskas sajūitas. priesteris gan rāvās, pa 2 pa 3 vai 4 misēm uz svētkiem (jo vnk nebija vietas cilvēkiem), bet neko
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.04 10:29:43
Mekletajs, es savā laikā redzēju kā Bukaišu baznīca ir tapusi... tā ir privātmājas garāža atvēlēta draudzei... Tur patiešām cilvēciņi ir ļoti draudzīgi un mīļi... Personīgi pazīstu mājas saimnieces.
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.01.04 22:45:11
Klapkalnciema draudze cauru gadu pulcējās ēkā no koka rāmja un polietilēna plēves kā siltumnīca. Bija pat īpaši laba sajūta tur būt dievkalpojumā. Kā senajos laikos, katakmbās.

Luterāņiem Latvijā ir gana daudz dievnamu. Katoļiem kā sākotnējai minoritātei (ulmaņlaikos 20% vs. 52% luterāņu) ir aktuāli celt daudz baznīcu.

Katoļi Latvijā tiešām ceļ daudz dievnamu. Tomēr arī katoļu pasaulē ir daudz jautājumu, vai tas tiešām ir labākais misijas veids, kurā ieguldīt ārzemju partneru doto naudu.
Katolis
# Iesūtīts: 2010.01.06 15:48:58
Par luteranu baznicu celtniecibu... Esosas vairakas luteranu baznicas ir katastrofala stavokli.
Luteranu vidu pienemts lamat padomju laikus, t.i.baznicas bija izdemoletas utt. Vairaki katolu priesteri ari bija izsutiti uz Sibiriju, tomer draudzes eksisteja un katolu dievnami padomju laikos vismazak gaja boja.
Rudens rozes balss
# Labojis Rudens rozes balss: 2010.01.06 15:51:46
Katolis
Kas sunītim asti cels, ja ne pats?
Vai esi arī paskaitījis, cik daudzi no atņemtajiem, izdemolētajiem luterāņu dievnamiem ir atjaunoti, cik pilnīgi no jauna uzcelti?
Daži pat pilnīgi no jauna, vietā, kur nekad nav bijuši, par pašu savāktiem līdzekļiem.

katolu dievnami padomju laikos vismazak gaja boja.
Tiem aiz muguras stāvēja vispasaules organizācija, no kuras padomju vara, lai arī ne vārdos, tomēr bijās...
Katolis
# Iesūtīts: 2010.01.06 17:21:16
Es uzskatu vairaki luteranju dievnami bija pamesti padomju laikos mazticibas delj. Katoli tomer vairak piesaistiti savam draudzem. Ka piemers-Daugavpils Sv.Petera baznica, kuru neizdevas atsavinat padomju laikos, bet tas bija labs kumoss, gandriz ka Doms Rigaa.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.06 17:34:18
Katolis
Neapšaubāmi, ka priestera (kuru nevar tik viegli šantažēt kā ģimenes cilvēkus) fiziskā klātbūtne baznīcās un dzīvošana baznīcas namos bija viens no faktoriem, kas varbūt palīdzēja tās labāk saglabāt.
Mekletajs
# Iesūtīts: 2010.01.06 21:39:12
Katolis, Tu esi tipisks katolis! Lasot Tavus komentārus, vienmēr uzlabojas garastāvoklis! Nemaz anekdotes nevajag meklēt!
ojj, mīļais brāli Kristū, nevajag censties tā zāģēt! Ar to dzīvē neko nepanākt! Un tas uz āru spiežas visos Tavos komentāros vienmēr!
Un zini, varbūt man nevajadzētu neko teikt, bet esmu redzējis gan luterāņu, gan katoļu un daudz pareizticīgo baznīcas, kuras kritiskā stāvoklī! Tā, ka konfesija tur nav pie vainas!
Briinumz
# Iesūtīts: 2010.01.06 23:15:10
Katolis
vai tu esi tradicionalists vai modernists ? atzīsti Vatiklāna II koncilu?
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 13 , pavisam kopa bijuši: 3616