atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu kas ir palīgbīskaps?
Voldemārs
Iesūtīts: 2007.06.15 22:32:04
99. pants: "... Arhibīskaps savā diecēzē var iecelt palīgbīskapu, kurš savu amatu veic arhibīskapa vadībā. Arhibīskapam atstājot amatu, kā arī viņa nāves gadījumā, palīgbīskaps atkāpjas no amata pienākuma pildīšanas."
Pie visa tā, kas rakstīts par bīskapu:
1.panta 2) "Bīskaps – bīskapa amatā iesvētīts diecēzes vadītājs un pārraugs;"
1.panta 15) "Bīskapu kolēģija – LELB bīskapu koleģiāla vadības un pārraudzības institūcija;"
82. pants "Kapitula locekļi ir arhibīskaps, bīskapi, prāvesti un dekāni."
85. pants "Bīskapu kolēģiju veido visi bīskapi. ..." arī citi panti...
89. pants "Bīskapu kolēģija izskata jautājumus, ja tos ierosina vismaz viens bīskaps."
Man īsti nav skaidrs, kas ir šis bīskaps? Vai viņš tiks tikai vārda pēc saukts par bīskapu? Vai viņš tiek kaut kā ievests? utt.
Īstenībā, tā kā tas (99.) ir tikai viens pants, kas min šādu amatu, tad te ir vairāk neskaidrības, kā skaidrības...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.22 11:40:04
ja orgāni kļūst svarīgāki par dzīvību, tad tas nav vairs tikums... ja dzīvība kļūst svarīgāka par orgāniem, tad to varētu nosaukt par tikumu!! bet protams viens bez otra nevar iztikt un viens par otru pats par sevi nav svarīgāks!

vai citiem vārdiem: slikti, ja līdzekļi top svarīgāki par Vēsti... kaut gan es nenicinu līdzekļus...

Un tomēr galvenais ir lai Bībeles Evaņģēlijs par Jēzus nopelnu tiktu sludināts, nevis kāds cits Evaņģēlijs vai cits Jēzus... Jo paskatoties Jēzus laikā... tur taču nebija nedz bīskapi, nedz arhibīskapi, nedz prebisteri, bet farizeji, ķeizari, rakstu mācītāji un Jēzus sekotāji... protams mums jādzīvo līdzi laikam, tāpēc es uzskatu, ar vai bez amatiem - administratīvām reformām, bet lai Bībeles Kristus nopelns netiktu nostadīts otrā plānā, bet skanētu Baznīcā tīri un skaidri!
titulārbīskaps
# Labojis titulārbīskaps: 2007.06.22 11:50:01
Voldemār, vari apelēt pie Satversmes, cik vien un kā vēlies, būs tā kā +Jānim labpatiks, saskaņā ar episkopālisma pirmo artikulu - sic volo, sic iubeo, stet pro ratione voluntas (ko gribu, to pavēlu; mana griba ir pamats tam , ko daru.) Neaizmirsti, ka pats neesi ordinēts, jo gribēji ordināciju saņēmt pēc vēsturiskās evaņģēliski luteriskās kārtības, ne konformējoties līdzi patreizējiem uzskatiem.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.06.22 13:39:23
Ja uzskata, ka Jēzus Kristus ir instruments vai līdzeklis, kuru tagad ir nomainījusi Baznīca, vai tad Voldemāra pieminētā šaurā robežlīnija nav jau tālu pārsniegta?
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.06.22 17:03:16
kaut.., Amen, Lai Dievs palīdz, ka tā arī visur un vienmēr notiek!

Mirga , Dievs no mūžības bija lēmis, ka viņa pestīšanas nodomam jāpiepildās caur Viņa iemiesošanos Jēzū no Nācaretes caur jaunavu Mariju. Visu piepildījis, Jēzus uzkāpa debesīs, taču atstāja pasaulē savu miesu - Baznīcu, lai tā turpinātu to Viņa iesākto. Tas ir skaidri secināms no Rakstiem un ir normāla atziņa eklezioloģijā.
Mirga
# Labojis Mirga: 2007.06.22 22:01:32
Kāpēc ar Rakstiem nepietiek, kur skaidri lasāms, ka Kristus mūs neatstās, bet nāks pie mums, ka Viņš ir ar mums ik dienas līdz laiku galam, un apustulis Pāvils brīnumlabi paskaidro, kā tas draudzē, ikvienam tās loceklim iesaistoties, mūsu šodienā var kļūt redzams un piedzīvojams?
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.06.22 22:49:28
+Jānis prieks par Jūsu āmen, bet lielāks tomēr būtu, ja es ieietu Dievnamā un praktiski to pieredzētu-dzirdētu... jo gadās pabūt arī tagad LELB dievkalpojumos vai arī ja svētdienā netieku uz savas draudze dievkalpojumu eju uz LELB kā avārijas situācijā(ceru, ka neiebilstat?) bet zinu, ka visi KLBieši tā nedara...
titulārbīskaps
# Iesūtīts: 2007.06.22 23:49:45
kaut ...bet Baznīcas vēsture pauž paradoksālu patiesību - jo sazarotāka baznīcas birokrātija un baznīcas amatu godināšana ( činopočitaķeļstvo ) , jo mazāk Kristus Evaņģēlija šādā baznīcā. Visa enerģija aiziet blakuslietām...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.23 09:56:59
Nu to jau es centos pateikt, bet cerēsim,ka LELB būs izņēmums.. to tiešām laiks rādīs!!!
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.06.24 12:16:58
Nezinu precīzi KLB statistiku, bet cik esmu lasījis te forumā, KLB katrs mācītājs ir bīskaps un Gundars Bākulis, virsmācītājs, ir pēc analoģijas ticis pielīdzināts arhibīskapam, nu vismaz reģionālam bīskapam. Tas būtu kādi desmit bīskapi un viens arhibīskaps uz 5?, 10? draudzēm un dažiem simtiem draudžu locekļu. LELB ir vidēji viens bīskaps uz 100 draudzēm. Bez tam pie Jāņa Gaisiņa lasīju, cik augstu KLB draudzēs stāv mācītājs - neviens viņu nevarot "izēst" no vietas.
Kur tad nu būtu lielāks birokrātijas īpatsvars un lielāka činopočitaķeļstvo?
Taču laikam titulārbīskaps to izteica kā vispārēju novērojumu, ne uz vienu konkrēti to neattiecinot.
skolnieks [83.171.178.168]
# Iesūtīts: 2007.06.24 15:18:17
cik jauki plusiņjānis visus "saliek maisā kā mazos ežus"

lasu un priecājos, jo ir no kā mācīties
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.06.24 16:29:08
+ Jāni! Diemžēl atdzīšos: esmu labāk informēta par LELB struktūru, darbu kā par KLB struktūru un darbu un mācītājiem... KLB visi cilvēki man tikai pazīstami no novembra... atdzīšos pat krietnu laiku nezināju, kurš ir Latvijas luterāņa redaktors... un vēl vairāk nezināju kas ir virsgans Gundars Bākulis.... tā kā viss sākas no 0 un amatpersonas nekad van bijusi mana stiprā puse!!!

šis jautājums ir labs par ko neesmu domājusi un pagaidām atbildi nezinu, jo no vienas puses tas ir samērā īsā laika dēļ, kura esmu KLB un drošvien citias lieats KLB mācītājiem ir svarīgākas kā mans jautājums, ko uzdevu diskusijā luteranis.lv, bet varbūt kaut ko mainīs koēpējie vasaras pasākumi, kad ja sanāks pacentīšos noskaidrot arī šo jautājumu... kaut gan tas prasa drusku laiku palasīt pašai, bet laiks cik zināms vasaras laikā ir ļoti maz grāmatām... Ja jums tiešām nopietni interesē, tad ieteiktu savus jautājumus pajautāt Latvijas Luterāņa redakcijai vai Gundaram Bākulim... jo tur drošvien Jūs saņemsiet teoloģiskākas atbildes!!!

Sveiciens vārda dienā! Varu jau Jums dzeju sadzejot, bet labāk kā 127 psalma autors, es neko nepateiktu.
Gramatika [87.110.148.7]
# Iesūtīts: 2007.06.24 23:58:15
kaut..
Jau kuro reizi: ... pareizi jāraksta atZīties (confess, priznatsja) nevis atDZīties. To nespēj pat govis - pašas atdzīties mājās no ganiem... kādam tās ir jāDZen! Bet atZīties cilvēks gan var pats, arī bez citu palīdzības...
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2007.06.25 06:40:05
+Jānis

Sveiciens aizejošajā vārda dienā!
AtZīšos – Jūsu atsauce uz Luteru bija apmulsinoša. "Traktāta par pāvesta varu un primātu" autors ir F. Melanhtons – kā uz to smuki norādīts http://www.lelb.lv/lv/?ct=kam_ticam

Tāpat atsauce uz 2. Tim. 1:6 dod maz skaidrības – vai ir zināma kāda reize, kad Pāvils būt identificēts kā bīskaps? Viņa kolēģi – apustuļi Pēteris un Jānis sevi apzīmēja par presbiteriem [protams, ja vien pieņemam, ka ap. Pēteris un Jānis ir viņu vārdos nosaukto vēstuļu autori]. Šķiet, ka Jeruzālemē vispār nebija neviena bīskapa – 1. apustuliskajā koncilā piedalās tikai apustuļi un presbiteri.

Un vai apustuļi būtu konsekrējuši kaut vienu bīskapu? Zināms gan, ka Pāvils ar Barnabu iecēla draudzēs presbiterus [Ap. d. 14:23] Milētā Pāvils uzrunājot Efezas presbiterus lika tiem pie sirds: „Sargiet sevi un visu ganāmpulku, kurā Svētais Gars jūs licis par bīskapiem, lai jūs ganītu Dieva draudzi ...” [Ap. d. 20:28] – bet, ka viņš būtu kādu no presbiteriem konsekrējis par bīskapu ...

Savukārt Romas Klements saka, ka apustuļi ir iecēluši bīskapus un diakonus [1. Clem. 42], bet pēc tam abus šos amatus sauc vienā vārdā – par presbiteriem [1. Clem. 44; 47], un tad vēl norāda, ka jādara viss, lai tikai Kristus ganāmpulks būtu mierā ar saviem presbiteriem [1. Clem. 54] ...

Kazi’ – ko tas viss varētu nozīmēt ...
.kaut. ne par tēmu Gramatika [85.234.191.74]
# Iesūtīts: 2007.06.25 09:32:10
neesmu valsts prezidente ... nedz ieņemu kādu savarīgu amatu... nedz raktu kādā oficālā izdevumā... tāpēc varu atļauties rakstīt ar gramatikas kļūdām... šāds netikums man piemīt kopš skolas laikiem!!!

p.s. gramatika, varbūt vēlies kļūt par manu tekstu redaktoru? droši! jo tā jau ir dažreiz, ka citu kļūdas derdzas ....
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.25 09:55:35
kaut, lai varētu atļauties drukāt ar gram. kļūdām, vajag būt izcilam prātvēderam!
titulārbīskaps
# Iesūtīts: 2007.06.25 11:28:48
Ir skaidrs , ka LELB uztieptais amatu trejiedalījums balstīts vien vēlmē stiprināt personisko varu un pārveidot LELB pēc sava "senbaznīciskā episkopālisma" privātā redzējuma ģīmja un līdzības. Ne Raksti, ne LTA nav motivācija notikušajām reformām, ak svētā Ignācija sekotāji.
Viesturs Puriņš [195.13.228.59]
# Iesūtīts: 2007.06.25 14:53:52
Titulārbīskap,

kādēļ Tu tik nicīgi un kritiski izsakies par LELB centieniem. Vai tad vara vienmēr ir slikta? Vai tad tādās prasmīgās rokās kā mūsu Arhibīskapam vara nekalpos par svētību un nesargās mūs no maldiem?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.25 15:11:56
ne par tēmu:
jā jā Mulder uztaisīšu citu profilu un izsūtīšu interesentiem paroles... varēsiet labot cik tīk gramatiku un stila kļūdas... būšu tīri priecīga, vismaz man par tādu lietu kā gramatiku nebūs jālauza galva!!!

titulārbīskaps
manuprāt, ir grēki kurus cilvēks vienkārši neapzinās... un tas ir muļķīgi un nevajadzīgai, neauglīgi kādus par to sodīt, nopelt utt...
titulārbīskaps
# Labojis titulārbīskaps: 2007.06.25 17:21:52

+Jāni , mūsu bīskapi (mācītāji) nevalda pār citiem bīskapiem (mācītājiem), bet ir atbildīgi draudžu gani ar draudzes uzticētu un amatbrāļu apstiprinātu kalpošanas aicinājumu. Savukārt tavas varas izaugsmes un pielietojuma story būtu jauno laiku baznīcas vēsturē pētams fenomens...
Lēnprātīgais [87.110.148.7]
# Iesūtīts: 2007.06.25 18:45:40
titulārbīskaps, kas pieņem un atlaiž mācītājus? Tiešām visā KLB nav nevienas augstākstāvošas personas, kas iejaucas, ja mācītājs sāktu iet maldu ceļus vai vismaz sasauc un vada amatbrāļu sapulci?
Tavi nesavaldigie uzbrukumi +Jānim rada iespaidu, ka Tu gan gribētu baudīt kaut ko no viņa autoritātes, bet neiznāk... nav tā materiāla, nav tā svaidījuma. Varu baznīcā neviens nevar pats saņemt, tā tiek piešķirta no augšas un ar pateicību baznīcā pieņemta.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 174 , pavisam kopa bijuši: 11517