atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Es, kas radu gaismu un veidoju arī tumsību ...
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2009.12.19 19:24:08
Jesajas 45 nodaļa 7 pants. Es, kas radu gaismu un veidoju arī tumsību, kas dod svētību, bet arī ļaunu; Es esmu Tas Kungs, kas visu to dara!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:19:41
pich007
Dievs nav ļauns, viņš rada ļaunu. Kaut vai ar savu nekā nedarīšanu lietas labā, un pieļaušanu, lai ļaunais notiek, un ļaunajam labvēlīgu apstākļu radīšanu.
Tas ļaunais vajadzīgs, lai sanāktu viss ar brīvo gribu.
Atceramies arī, ka neviena cita nav, kas ko varētu radīt, tātad arī no šī punkta Dievs ir ļaunuma Autors - jo neviena cita vienkārši nav.
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:23:56
EzītisMiglā
kāpēc lai labs dievs radītu ļaunu?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:33:54
Nepareizi...

Tas kas tiek tulkots "radu ljaunu" ir ar noziimi "radu nemieru, nelaimes..." tas ir tieshi tas, ko teica Kristus, kad vinjsh runaaja par shkjelshanos kas radiisies vinja vaarda deelj... teevs pret deelu un meita pret maati celsies! Etc... tas no taas pashas seerijas...

Dievs atklaaj kaut ko par savu dabu, tachu tas taapat kaa uudens vai uguns... gan veldzee slaapes gan nosliicina, gan dod siltumu un gaismu gan izposta dziives... bet tas nenoraada uz uguns vai uudens ljauno dabu, bet driizaak uz pashu cilveeku ljauno dabu... Cilveeki patieshaam Dievaa saskata ljaunumu, ja pashi ir ljauni un greeciigi...

Par to jau sen te runaajaam, ka veerojot vienu un to pashu Dievu neticiigie vinjaa saskata tikai ljaunumu bet Kristieshi vinjaa redz labo, miilosho un sargaajosho! Dievs pats ljoti labi apzinaas sho diveejaado sevis redzeejumu no dazhaadu cilveeku skatupunkta, un vinjam nav probleemas to atklaat skaidraa textaa!
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:40:34
Jošs Mulders
neticiigie vinjaa saskata tikai ljaunumu

nepareizi- neticīgie lasot bībeli dievā redz arī ļaunumu, nevis tikai, kamēr ticīgie to neredz nemaz
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:48:53
nepareizi- neticīgie lasot bībeli dievā redz arī ļaunumu, nevis tikai, kamēr ticīgie to neredz nemaz

Nuja, kas veelreiz paraada, ka ticiigie un neticiigie atshkjiras, mums ir dazhaads skatiijums uz Dievu, Dievs mums ir dazhaadi atklaajies... Taapeec nevaino ticiigos par to, ka tev ljauns Dievs reegojas... Dievs nav ljauns, bet jaa... vinjsh raadaas ljauns neticiigajiem... jo neticiigie visu meero ar savu olekti, un primkaart jau ljauns buus tas, kursh vinju pashu ljaunumu un greeku ierobezho! Arii beerni meedz dusmoties uz vecaakiem, kad tie neljauj beernu patvaljai izpausties liidz bezmeeram... tikai pieaugot beerni pashi saprot kaapeec shaadi ierobezhojumi, un ka tie ir nevis ljaunuma izpausme, bet miilestiibas pasargaajums un Dieva ciinja arii par neticiigo dveeseleem... lai arii vinjiem pashiem tas shkjiet ljauni!
Ticiigajiem labaa/ljaunaa meers ir Dievs, neticiigajiem - vinji pashi! Taapee bilde ir dazhaada!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:51:02
pich007
kāpēc lai labs dievs radītu ļaunu?
Lai būtu iespēja realizēties izvēles brīvībai.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:55:30
pich007, EM, tikai Kristietiibas Dievs ir labs un rada tikai labo... ljauno vinjsh rada prieksh ljaunajiem... jo, protams, neviens greecinieks nav sajuusmaa un neuzskata par kaut ko labu to elli kuraa vinjsh nonaak... Tik tas nav izveeles briiviibas meerkjim, bet ar meerkji noshkjirt ljaunos no labajiem... un tur kur ljaunie tiks noshkjirti, protams, vinji nejutiisies komfortabli kaareiz sava ljaunuma deelj!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:56:58
Jošs Mulders
primkaart jau ljauns buus tas, kursh vinju pashu ljaunumu un greeku ierobezho!
Nebūs pareizi. Ja nu vienīgi lielākais ļaunums un grēks ir neticēt Dievam.
Bet citādi - varam atrast piemērus, kur cilvēks ir tāds, vai cenšas būt tāds, ka pats tiecas uz labo, tas ir, nenokaut, nezagt, mīlēt savu tuvāku utt. Tāds cilvēks iet tajā virzienā, kuru Dievs atbalsta. Nu, piemēram, kāds budists, vai Ctulhu tipa ateists.
Taču, no šo minēto uzskatiem, Dievs, kādu tu apraksti, būs ļauns.
Kur problēma?

tikai pieaugot beerni pashi saprot kaapeec shaadi ierobezhojumi,
bet manā piemērā tie cilvēki neko neiebilst pret ierobežojumiem.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.22 11:00:09
Jošs Mulders
ljauno vinjsh rada prieksh ljaunajiem.
es jau to pašu saku. Bet tas nozīmē, ka Dievs ir tas, kurš rada ļauno. Kurš gan cits? Protams, ka priekš ļaunajiem, lai šiem ir ko izvēlēties
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.22 11:00:36
Jošs Mulders
es nodarbojos ar labdarību, palīdzu veciem cilvēkiem, dzīvnieciņiem, nezogu, esmu laipns.
bet neticu dievam.
esmu ļauns?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.22 11:06:48
pich007
Nuja, tu un vēl daudzi (cik daudzi, nezinu) pieder pie tās grupas ko minēju. Jūsu vienīgais grēks ir neticēšana Dievam, ibo sanāk visādas pretrunas pašā Dieva definīcijā, kā arī Dieva rīcība nav saprotama, vismaz iekš VD un JD.
Protams, neviens no tās grupas nav ideāls, un mēdz iet pār sarkano gaismu, vai lietot nelicenzētu softu, utt. Tak to dara arī daudzi ticīgie, un kopsumma, manuprāt, ir krietni plusos.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.22 11:07:13
Nebūs pareizi. Ja nu vienīgi lielākais ļaunums un grēks ir neticēt Dievam.

Netici gravitaacijai un uzzinaasi cik tas ir kaitiigi - neticeet gravitaacijai, un gravitaacija ir tikai viens maza dalja no Dieva radiitaas pasaules... un kas smiekliigi jau neticiiba shaadam siikumam var paarlauzt tev muguru... Taakaa... nevar tevi piespiest ticeet, bet mees ljoti labi zinaam... ka tev ir nepienjemama konsekventa pasaule, kur konkreeti ceelonji noved pie konkreetaam sekaam... Taadeejaadi, nevaino pasauli un Dievu, ja savas neticiibas (dajebkam) deelj tu ciet!

Taču, no šo minēto uzskatiem, Dievs, kādu tu apraksti, būs ļauns.
Kur problēma?

Taa pati kaina probleema... ka cilveeks savu "labumu" iedomaajas, kaa savu darbu noveerteejumu citu cilveeku aciis! Vinjam neruup personiigaa kvalitaate, bet gan "ko par mani citi domaas" - apzinaati vai nepazinaati. Tur jau tas prikols, ka Kristus un tava attiexme pret Kristu ir latmusa papiirs visam tavam pashiedomaatajam labumam... Un tieshi taapeec, Kristus spogulii ticiigie redz, ka visi vinju dabri ir kaa rakstiits - tikai peernaas lapas, ko veejsh aiznes... Bet tie "labie cilveeki" nostaajoties Kristum blakus nespeej iztureet to bildi kas raadaas... vinji savu labumu meklee savos darbos un blakus Kristum, logjiski, vinju Mitsubishi izskataas kaa miskaste... taapeec vinji noraida Kristu un Dievu... un shis noraidiijums izgaismo to iisteniibaa pasleepto ljaunumu, lepniibu, iedomiibu, augstpraatiibu... visas taas negaacijas, kuras aareeji var nosleept ar labiem darbiem un pareizu izskatiishanos citu aciis, bet nevar nosleept konfronteejoties ar Dievu... Dievu nevar apchakareet ar aareejo izlikshanos (skat Kainu un Aaabelu) - un tas ir ateisma probleema... ka Dievs mieriigi var pastumt malaa visus vinju pasaules labos darbus un pateikt - nu paskatiisimies kaada ir tava sirds! Un te Ateists saceljaas... jo vinjsh grib lai vinju veertee peec aareejiem darbiem, ne peec ieksheejaas kvalitaates... un to, ka ateists apzinaas savu ljaunumu var ieraudziit tad, kad ateists satiek kaadu, kursh par sevi saka, ka vinjsh ir labs... ateists uzreiz citos atrod kaadu skabargu... taatad apzinaas, ka nav labu cilveeku, tik uz SEVI to nekad neattiecina!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.22 11:08:40
es nodarbojos ar labdarību, palīdzu veciem cilvēkiem, dzīvnieciņiem, nezogu, esmu laipns.
bet neticu dievam.
esmu ļauns?


Nav man Dievishkjaa redze redzeet tavu sirdi! Neprasi no maniim shaadas tiesas!

Doshu tev Rakstu Vaardus:

Rom 4:
2 Jo, ja Ābrahāms kļuvis taisnots ar saviem darbiem, tad viņš ir liels, bet ne Dieva priekšā.
3 Jo ko saka raksti? "Ābrahāms ticēja Dievam, un tas viņam tika pielīdzināts par taisnību."
4 Bet, kam ir darbi, tam alga netiek piešķirta pēc žēlastības, bet pēc nopelna.
5 Kam darbu nav, bet, kas tic Tam, kas bezdievīgo taisno, tam viņa ticība tiek pielīdzināta par taisnību.
pich007
# Labojis pich007: 2009.12.22 11:16:08
Jošs Mulders
Nav man Dievishkjaa redze redzeet tavu sirdi! Neprasi no maniim shaadas tiesas!

bet [citus] ateistus gan tu pamanies tiesāt un dalīt kategorijās spriežot pēc tā, ko viņi raksta forumā...
nu tad varbūt paliekam pie tā, ka turpmāk tu neizvērtē ateista pasaules uzskatus, nesauc tos par šauri domājošiem, aprobežotiem utt, bet gan turies pie diskusijas tēmas?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.22 11:17:11
Jošs Mulders
Netici gravitaacijai un uzzinaasi cik tas ir kaitiigi - neticeet gravitaacijai,
Pag, ticēšana/neticēšana Dievam ir morāla padarīšana, kas definē tevi pašu, tavu pasaules uzskatu, tavu būtību.
Vai tad tas cilvēks, kas netic gravitācijai, ir ļauns ?
Mēs tak par ļauno/labo runājam, pričom te gravitācija piemērā?

a cilveeks savu "labumu" iedomaajas, kaa savu darbu noveerteejumu citu cilveeku aciis!
Ne vienmēr! Ir cilvēki, kas dara labo, jo vienārši viņi labāk jūtas, to darot. Ir cilvēki kas dara labo, jo uzskata, ka tā ir pareizi. Un pie vienas vietas viņiem, ko tur kāds pateiks vai nepateiks! Un šiem cilvēkiem ne obligāti vajaga Dievu kā pamatojumu.

Kristus spogulii ticiigie redz, ka visi vinju dabri ir kaa rakstiits - tikai peernaas lapas, ko veejsh aiznes.
kas var novest pie tā, ka labus darbus darīt vispār nav vērts, jo tie jau tik tādas lapas vien ir. Tas nav pareizi.
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2009.12.22 16:21:59
Aiko, vai ta elektriba un attieciebas ir viens un tas pats? Vardi, kados uzrunat Dievu ir loti svarigi. Ja pamegina praktiski uzrunat Vinu kaa Personu Vina pasha atklatajos vardos, tad nevar teikt, ka Vinam butu vienalga... Un maaniities te ari nedikst, Vinjam nepatiik. Viens no ipashiem vardiem, kaa es Vinju saucu ir Teevs, Teetis, un Vinsh man atsaucaas kaa bernam.
pich007
# Labojis pich007: 2009.12.22 16:26:42
Nerunīgais

varbūt vismaz tu vari detalizētāk aprakstīt, kā tieši izpaužās tā atsaukšanās? un vai sarunājoties ar dievu, tu viņu dzirdi tā pat, kā jebkuru citu cilvēku, vai arī kaut kā iekšēji (tobiš- vai jūsu abu dialogu būtu iespējams novērt no malas trešajai personai?)
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2009.12.22 16:30:19
Gnidrologs gan ir nesavtigs kaa dusmiga berna asara
J.K. gan tik nesavtigs nav bijis, bet kaut ko ir teics par jusu algu debesiis (Mt5)
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2009.12.22 16:31:12
pich007 - tev nee
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.22 16:41:04
Nerunīgais

atkal viens no... nu kur ir problēma ticīgajiem padalīties iespaidos par sarunām ar dievu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 160 , pavisam kopa bijuši: 4591