atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Katoli Latvijā
Katolis
Iesūtīts: 2007.06.13 12:07:54
Labdien!

Varam redzēt kas notiek Latvijā šodien. Katoļu baznīca ieņem savas pozicijas visās Latvijas reģionos. Katoļu skaits pieaug. Ir jaunuzceltas jaunas baznīcas tajās vietās, kur līdz šim to nebija (piem. Limbažos, Saulkrastos, Alūksnē, Olainē, Kandavā, Liepājā, Pļaviņās, Dobelē, Salacgrīvā, Smiltenē, Siguldā utt.) Latvija no kadreizējas pirmskara protestantu valsts kļust par katoļu vasti.
Kā Jūs domājat, kas parvarēja latviešu protestantu būtību un ļava atgriezties mātes-baznīcas klepī?...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.07.08 19:46:51
Kur tā sukcesija "uzdīga"? Agrāk par to nerunāja, tagad maļ un maļ...
vasara
# Iesūtīts: 2007.07.09 11:33:05
Svilpaste, dzīvo jumprava Latgalē, tad pārbrauc uz Vidzemi vai Kurzemi. Tur izveido ģimeni [katoļu]. Iesākumā mājās izveido mazo grupiņu [katoļu] un pēc 10gadiem uzceļ dievnamu. Ne jau par 50cilvēku saziedotu naudu..
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.09 11:59:04
indriķis, suksesija noder tad, kad iepriekšējā teologu paaudze kontrolē un pieskata nākamās paaudzes mācību, citādi kurš katrs puskoka lēcējs kā Ārijs var izbīdīt savu mācību un uzdot par viengo pareizo, ortodoxo un visu pārējo baznīcu ar visām tās parpalām nolamāt par heterodoxu baznīcu!
Tieši tamdēļ dažķārt noder (kā jau teicu ir nepieciešams, bet nav pietiekams) ordinācijas "sakraments" (pēdiņās, jo Luterāņiem tas nav sakraments) lai varētu filtrēt dažādu personu bīdītu teoloģiju! Neesi ordinēts, bet gribi teoloģiju bīdīt, ej un ordinējies, izej filtru, tad skatīsim ko tu tur runā. Kāmēr neesi ordinēts, tikmēr... sorry, nāksies pierādīt, ka tava ordinācija ir leģitīma, nevis pašiedomāta gudrība! Muti brūķēt prot visi, a bet to segt... tas bik grūtāk, un nekādi "ad hominem" te nepalīdzēs!
Vēlreiz atgādinu, ordinācija nav patiesības garants, bet ir gana labs filtrs, lai jau pirmajā kārtā muļķus ar iniciatīvu atsēdinātu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.09 16:42:30
indriķis, nu man prieks, ka tu man piekrīti par ordināciju un suksesiju, citādi sāku domāt, ka esi Ārija piegājiena aizstāvis! Ij tad nesaprotu, kamdēļ cepies par to, ka baznīca mācās no pagātnes un ievieš vēstures skolu praksē?
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.12 15:47:31
Mulder, es pat nezinu, kam piekrist un kam nepiekrist no tevis samurgotā, jo piekrist vai nepiekrist var vārdos un konceptos skaidriem tekstiem, ne Ārija cienīgiem piņķerējumiem, kurš taču arī tikmēr piņķerējās, kamēr aizpiņķerējās - ariānismā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 15:53:29
indriķis, nu saprašana ir Dieva dāvana, kam tāda ir kam nav... citiem nav problēmas saprast manis teikto. Bet nu es arī tavus tekstus nesaprotu, moš vienkārši mums interfeisi neklapē... Laigan tu nepieļauj savā leksikā jēdzienu "savādāks" tev ir tikai "Indriķis" un "Heterodoxie maldu mācītāji"
Svilpaste
# Labojis Svilpaste: 2007.07.15 21:31:14
Vasara - kā es priecātos, ja visas luterāņu jumpravas, nokļūstot vietā, kur nav luterāņu draudzes, rīkotos tāpat kā Tevis pieminētā Latgales jumprava!
murza [84.237.165.191]
# Iesūtīts: 2007.07.30 23:47:33
murgs kaut kads. Paldies! Jus visi kopa mani kartejo reizi parliecinajat, ka sada veida diskusijas ir tikai lieka laika nosisana. Kada jega runaties ar svesiem cilvekiem, ja neesi aci pret aci?
Katoli, tev iesaku iet biezak uz savu draudzi, iesaistities kada kalposana. Ja nevari nekur aiziet, tas daudzas stundas, kuras tu pavadi musinot laudis, labak varetu veltit lugsanam. Savas lugsanas vari pieminet ari mus - luteranus, jo, cik noprotu, tev rup luterani? Un tad iedomajies, cik tu labs busi! LDTS!
Katolis
# Iesūtīts: 2007.09.06 11:40:32
Smiekli nāk.....

Jelgavas Sv. Vienibas luterāņu draudzes pārstāvis izsākas vietēja avīzē...:
"uzsākti remontdarbi baznīcas tornī, pēc remonta pabeigšanas cilvēki kļus aktivāki draudzes dzīvē....." Labs kriterijs vai nē?

Labāk būtu sakartojuši attiecības starp draudzes locekļiem....
indriķis
# Iesūtīts: 2007.09.06 11:46:45
Šeit katolim pilnīga taisnība. Tāpat atklāts paliek jautājums par nebeidzamajām LELB draudžu valdēm, padomēm u.t.t. Vai to esamība sakārto attiecības starp draudžu locekļiem vai tieši otrādi - grauj?
Katolis
# Iesūtīts: 2007.11.02 19:17:20
http://www.katedrale.lv/index.php?id=5676
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 35350