atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu IV
ziemasvilks
Iesūtīts: 2009.12.16 11:20:52
Turpinam sarunu.
Iepriekšējās diskusijas beigas šeit - 51. lapa un 52. lapa.

Runājam par tēmu,jā?
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 48 . 49 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.01.15 16:47:08
Vai Tavuprāt, kopsaucējs jau ir atrasts?

Protams ka nav atrasts, bet nevar jau atrast kopsauceeju tur kur ir pretrunas... Kaa tad tu iedomaajies kopsauceeju principaali nesavienojamaas lietaas?

Arii Kristus striidaa ar pasauli kopsauceeja nav... galu beigaas viens paliek, bet otrs aiziet! Viens ir muuzhiigs, otrs laiciigs!

Šādas diskusijas mērķim gan laikam būtu jābūt kaut kādai vienprātībai, ne?
VIenpraatiiba vareetu buut taada, ka shajaa jautaajumaa vienpraatiiba pagaidaam nav iespeejama! Vienpraatiiba vienpraatiibas deelj... eeee... kas labaaks, vienopraatiiba vai patiesiiba?

Pagaidām iezīmējas dažādas valodas spēles, kas analizējamas, bet līdz sintēzei, manuprāt, vēl ir ceļš ejams.

Kaa teica Merlins, diferencaalji ir vienkaarshi, bet integreeshana ir liela maaxla!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.15 17:01:44
Jošs Mulders
Nu re, tad, varbūt, varētu mēģināt te tomēr mazliet integrēt (bez cirvja un kuvaldas palīdzības, bet saklausot un paskaidrojot). Šis nebūs tas gadījums, kur viens var atļauties palikt, otru aizdzenot. Sarunājoties šeit pat forumā ar LELB dažādas kalpošanas pildošām māsām, kas savu kalpošanu turpina arī ja nav `pašas galvenās`, bet kuras norāda kaut vai uz te pat izskanošu tekstu ievainojošo dabu, manuprāt, diskusijas patreizējā fāze ir vienkārši bērna šļupsti.
Un lai cik neglīta nebūtu šur tur pasaulē vērojamā sievišķību iznīcinošā cīņa par lielo `vientiesību`, tad tomēr jāpiezīmē, ka šajā konkrētajā diskusijā lasīto LELB māsu tekstos `stervozums` kaut kā nejaušās, bet tieši otrādi, tajos var vērot savu garīgu briedumu, kas gluži nepiemīt katrai foruma špidrilkai un tenkuvācelei.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.01.15 17:04:44
Aivars, tas " stervozums" izlauzhaas gan... Tepat Hawa ljoti labi paraadiija, ka vinja uzskata, ka vairumu LELB draudzes pie dziiviibas uztur sievietes... Dievs tur vispaar klaat staaveejis nav...

Un ja taa paskataas... arii apustuljus un pashu Kristu sievas apgaadaaja kaa staav rakstiits "ar savu padomu..." Tad ko... sanaak ka hawas paarmetums shiim draudzhu maaciitaajiem ir arii akmens pashaa Kristus daarzinjaa... shis tur tikai sludina, kaameer nabaga sievishkji shamo baro?

Taapeec arii man bij shis provokatiivais jautaajums - kas Hawai nepatiik vinjas pashas statusaa kaa sievitei, ka vinja raujas tur, kur ir vinjas niistie viirieshi...

Pietam vinjas attiexme pret augstaakmineeto maaciitaaju pa tiesho izrieteeja no vinjas uzskatiem par maaciitaaja attiexmi pret sievieteem... kas inteersanti abas attiexmes (ja vien maaciitaajam taada tieshaam arii ir) ir identiskas!

Tad jautaajums uzreiz ir... ar ko tu, sieviete, buusi labaaka par tevis niisto viirieti?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.15 17:13:54
Jošs Mulders
Es nezinu, kāpēc Tu tik saasināti reaģē uz šāda tipa izteicienu, ja mūsu karojošo ateistu pulciņa tekstus spēj ar filtru lasīt. Man liekas, ka ikvienam kādreiz izlaužas kaut kas, ko vajag ar saprotošu smaidu netvert tik burtiski, bet drīzāk padomāt, kādi varētu būt iemesli kādēļ kas ir ticis teikts - kā provokācija, kā ķircināšanās, kā sarūgtinājumu slēpjoša ironija, vai pēkšņs aizkaitinājums.
Arī foruma vīriem reizēm vairāk bruņinieciskuma un takta par skādi nenāktu.
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 18:00:01
Es nenīstu vīriešus un tas, kas pēdējos gados ir noticis ar Kandavas mācitāju, man ļoti sāp. Tādēļ es atļāvos, pa visu šo laiku, būt asa un personīga.
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 18:07:57
Es domāju, ir nekorekti turpināt šo situāciju apspriest.
rainars
# Iesūtīts: 2010.01.15 18:14:47
Tiešām ,brāļi cilvji, Atdosim šo lietu Dievam un lai Dieva Miers ir mūsu namiem(garīgiem tempļiem).Rakstos sacīts Miers ar tiem kas Mieru tur.
Kas labs to paturiet.Ja kādam kas atšķirīgs ir labs ko paturēt ,tad lai patur.Kā varam zināt kādu ticības mēru Dievs otram devis.
Mieru Jēzu Kristū.
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 18:17:55
Bet patiesībā mani aizkaitināja ne tik daudz Balss replika par konkrēto draudzi, cik pārdomas, cik tas viss ir bezcerīgi. Pat, ja daļa no jums nonāktu pie atziņas, ka sievietes ir cilvēki, protams ar savām atšķirīgām pazīmēm un pieredzēm, kas ir pestītas un kristītas tajā pašā ticībā uz Jēzu Kristu, tiesīgas pie evanaģēlija sludināšanas un sakramentiem, spējīgas pieņemt lēmumus un vadīt draudzi, ja tas nepieciešams, ka tam ir pamatojums Rakstos, īpaši evanģēlijos un Luteriskajā ne tik daudz burtā, cik garā, ka tas var būt veselīgi un noderīgi, tik un tā jūsu rīcība šī atziņa diez vai izpaudīsies....jo tas prasa pārk daudz pārliecības, spēka, laika, riska,....un ērtāk jau ir tāpat, jo jūs personīgi šis jautājums, skar nu....pa daļai labākā gadījumā...
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 18:22:52
Un tāpēc man ir tā sāpīgi domāt, ka mēs turpināsim dzīvot tādā savādā pasaulē, kur domājam parkaut ko vienu, sludinām kaut ko otru, bet realitāte turpina ritēt savu gaitu kā Dievs to vada un ir iecerējis.
Bet paldies par šo diskusiju, es iemācījos saprast labāk brāļus, kas ir pret, brāļi, kas pret varbūt kaut ko sadzirdēja no tā, kas par.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.15 18:25:03
Haw-wa [78.84.2.55]
Negribēju tevi aizskart, piedod.

jūsu rīcība šī atziņa diez vai izpaudīsies....jo tas prasa pārk daudz pārliecības, spēka, laika, riska,....un ērtāk jau ir tāpat,

Jāsaka gan, ka daudz vairāk spēka un pārliecības ir vajadzīgs, lai nepadotos laika garam un visiem pārdesmit gadu jaunajiem ideju strāvojumiem, kas ietiecas arī Baznīcā.

Tā kā liela daļa Eiropas luterisko Baznīcu ordinē sievietes un pamazām uzsāk arī laulāt homoseksuālus pārus (piedod par šo sasaisti, bet tās ir neizbēgamas vienas un tās pašas Bībeles skaidrošanas metodes konsekvences), tad nesekot šīm tendencēm prasa daudz vairāk spēka un nemiera, nekā peldēt pa straumi.
rainars
# Iesūtīts: 2010.01.15 18:29:55
Kur garantija Rudens rozes balss ka viss kas liekas pareizi ir pareizi un ka kaut kas nav nogājis šķeibi .Nu gluži tāpat kā ar minētajām viendzimuma laulībām?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.15 18:34:23
Rudens rozes balss
Tā kā liela daļa Eiropas luterisko Baznīcu ordinē sievietes un pamazām uzsāk arī laulāt homoseksuālus pārus (piedod par šo sasaisti, bet tās ir neizbēgamas vienas un tās pašas Bībeles skaidrošanas metodes konsekvences), tad nesekot šīm tendencēm prasa daudz vairāk spēka un nemiera, nekā peldēt pa straumi.

Arī tu...
Pagaidām neviens nav varējis uzrādīt, ka līdzšinējā LELB piekoptā sieviešu ordinēšana būtu tā paša gara izraisīta, kas bīda homoseksuāļus.
Tad jau man jāprasa pretī (novedot līdz absurdam) - vai luterisms nav tas, kas agri vai vēlu visus padara rozīgi zilus?
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.15 18:49:03
Mārtiņš
Pirmkārt, LELB nekad nav piekopta sieviešu ordinēšana. Pāris sievietes tika ordinētas. Cik atceros, tad kādā komentārā no cilvēka, kas šo laiku un notikumus pats ir pieredzējis, bija rakstīts, ka pēdējais lēmums LELB ir bijis, ka sieviešu ordinācijas jautājums vēl ir jādiskutē.

Atliek tikai palūkoties uz tām protestantu baznīcām, kuras jau labu laiku ordinē sievietes, ka tajās - līdzīgā veidā kā SO jautājumā interpretējot Bībeli - pamazām ienāk aktīva homoseksuālisma atzīšana par kristietim pieņemamu dzīves veidu.

rainars
# Iesūtīts: 2010.01.15 19:04:06
Rudens rozes balss man nav ziņu par homoseksuālisma atzīšana par kristietim pieņemamu dzīves veidu kādā no pārdesmit gadu jaunajiem ideju strāvojumiem .
Jauns jau tas ir Latvijā ,negribētos uzsvērt Pasaulē.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2010.01.15 19:10:30
Rudens rozes balss TIeši tā, precīzi. SO LELB ir daži gadījumi, bet ne vispārpieņemta prakse.

Mārtiņš saka:Tad jau man jāprasa pretī (novedot līdz absurdam) - vai luterisms nav tas, kas agri vai vēlu visus padara rozīgi zilus?
Es saku: Diemžēl daudzas tā saucamās Luteriskās baznīcas luterismu ir novedušas līdz absurdam.
Marija [90.130.161.62]
# Labojis redaktors: 2010.01.15 19:10:59
Atliek tikai palūkoties uz tām protestantu baznīcām, kuras jau labu laiku ordinē sievietes, ka tajās - līdzīgā veidā kā SO jautājumā interpretējot Bībeli - pamazām ienāk aktīva homoseksuālisma atzīšana par kristietim pieņemamu dzīves veidu.

Tagad ir skaidrs ko domā ... Tā kā SO tiks aizliegta vismaz viena bīskapa pārliecībā ,
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2010.01.15 19:13:32
Marija [90.130.161.62] Tā ir ļoti daudzu LELB kristiešu pārliecība.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.15 19:16:14
Indra [95.68.87.115]

Paldies, ka iestājies par māsām. Bet, Tavi argumenti man reizēm šķiet absurdi. Tavā viedoklī biež saklausu tēzi - kas nav ar mani, tasi ir pret Svēto Garu.

Varbūt ir vēl kāds variants izprat Dieva vārdu? Tas nozīmē , ka Tu nesaproti , Ka Jēzus ir atstājis mums caur Tēvu Svēto Garu, kas mūs māca lietu izprašanu. Tas ir tik elementāri saprotams.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.15 19:30:16
Ivo Pavlovičs

Es saku: Diemžēl daudzas tā saucamās Luteriskās baznīcas luterismu ir novedušas līdz absurdam.

Jā , jo kā Aigards skaidro un arī es no savas prakses, šīs baznīcas ir visu varu nodevušas konsistorijai , kura ietekmē kapitulu, domā likumdošanu utt....
ES jau skaidroju Zviedrijas fenomenu, ka kā to skaidro Tu un Balss ir nekompetents spriedums un panikas celšana.
Tieši Zviedrijā hierarhija `veidojas no mācītāju vides , tas pats notiek 90% Latvijā. Tā kā daudzi mācītāji nav izgājuši caur draudzi , svēto sadraudzi utt. , tad notiek šī te visatļautība varas augšējos ešalonos. Pret jebkādu draudzes svēto aizrādījumiem izveido pat soda ekspedīcijas un caur draudiem , vai izslēgšanu šī te hierarhija piesmej Luterisko tradīciju jēgu.
Man žēl , Ivo , bet Tu nesaproti grēka sakni , izcelsmi un gribi karot līdzīgi kā Staļins pēc kara te Latvijā - izveda labākos cilvēkus un sākās reāls bads , lejupslīde utt. Bet vainīgs bija pats Staļins , nevis cilvēki. Viņi mīlēja zemi un trautu. Tas pats ir tagad LELBā. Visi mīl Dievu un tautu , draudzi....UN TU vienkārši esi šīs provokācijas sodu izpildītājs. Kāds taču ir piemetis šo provokatīvo ideju apkarot savējos , caur meliem , ka - Zviedrija nāk Latvijā. Nē, pazūd protestantisms. Vatikāns grib visus palikt sev apakšā.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.15 20:06:04
mjā.... esam atgriezušies sākumpunktā
Ordinētas sievietes piespiež nabaga vīrus gar citu vīru dibeniem grābstīties. Ok. Arī tēze.
Nez kāpēc Romas baznīca no homiķiem nav pasargāta?

Lūdzu, nepazemojiet paši sevi ar šīm fobijām! Vai arī tēzes pierādīsim, balstoties uz Sv. Rakstiem, nevis uz `pieredzi`, ka gaiļa dziesma liek saulei uzlēkt!
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 48 . 49 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 44 , pavisam kopa bijuši: 5597