atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu IV
ziemasvilks
Iesūtīts: 2009.12.16 11:20:52
Turpinam sarunu.
Iepriekšējās diskusijas beigas šeit - 51. lapa un 52. lapa.

Runājam par tēmu,jā?
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 48 . 49 . >>
AutorsZiņas teksts
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.15 12:02:14
Uztaisam krīzi? Nolaižam visu līdz kliņķim? Vēlāk būs ko reformēt...
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.15 12:06:59
Aivars Lapšāns
Tikko biju Kandavas draudzē. Svētīga tā draudze, jo viņi prezentēja paveikto pa gadu. Tur ir visas īpašības , kas vajadzīgas labai draudzei Lutera uzskaitījumā. Sadraudze, lūgšanu grupas, alfa kursi, utt....

Lūk, tā ir laba LELB draudze, kas arī labi sadarbojas ar Baznīcas vadību, tevis tā dēvēto hierarhiju.
Kāpēc tu šo draudzi piemini SO sakarā? Tur taču mācītājs ir vīrietis, un sievietes ļoti sekmīgi darbojas visdažādākajās draudzes dzīves nozarēs.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.15 12:10:01
Nerunīgais
Vai Tev nav pietiekami līdz kliņķim? Katrs brēkulis, ko atnes kristīt ir viens, kā dēļ Krusts ir paciests. Nerunājot par viņa vecmāmiņu, onkuli, un brālēniem, kas Baznīcai līkumu met. Katrs mācītājs kancelē bez Kristus ir viens pazudis grēcinieks, pat ja lepojas ar spalvainu krūtežu un runā basā.
Tā, ka Aigara pieminētās situācijas nav neko krīzīgākas kā šobrīdējā, un ir pilnīgi noderīgas arī šajā diskusijā
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 12:11:10
Rudens rozes balss Nu nevajag idiealizēt Kandavas draudzi, tās mācītājs pilnā nopietnībā uzskata, ka sievietes nav derīgas NEVIENAM vadošam amatam draudzē un baznīcā, kur jāpieņem kādi lēmumi, jo visas ir Ievas meitas.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.15 12:13:21
Haw-wa [78.84.2.55]
Būtu gan labi, ja tu neapgalvotu to, ko kurš domā... un runātu tikai pats par savām domām.
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 12:14:32
Rudens rozes balss Es parasti tā nedaru.
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 12:30:43
Es tikai esmu nogurusi no tā, ka šajā baznīcā domā un sludina vienu, praksē dara kaut ko citu.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.15 12:41:43
Haw-wa [78.84.2.55]
Mums pārējiem pazīstamā šī baznīcas prakse ir ļoti pozitīva un svētīga, ko pat šī foruma lielais visu citu kritizētājs atzīst.

Ja tā ir, kā tev liekas, varbūt tev derētu par šīm lietām - par šo tavu izjūtu parunāt ar mācītāju? Ar draudzes padomi? Ar prāvestu?

Liekulība nekādā ziņā nav atbalstāma lieta, bet vai tu esi pārliecināta, ka Tavs iespaids saskan ar realitāti? Varbūt tas ir tikai pārpratums?
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 12:56:36
Rudens rozes balss Mums pārējiem pazīstamā šī baznīcas prakse ir ļoti pozitīva un svētīga, ko pat šī foruma lielais visu citu kritizētājs atzīst. Šo te nesapratu un negribētu pārprast.
Par liekulību runājot, es nedomāju, ka tā ir liekulība, liekulība ir apzināta lieta, un to jau neviens kārtīgs kristietis nevēlas. Bet ir novērojama hroniska nespēja realitāti ar teoriju dabūt kopā, rīcību ar domām.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.15 12:59:59
Haw-wa [78.84.2.55]
Varbūt pamēģini to mierīgi, iepriekš sagatavojot savu sirdi lūgšanā - bez rūgtās saknes - pārrunāt šo jautājumu ar draudzes vadītājiem.
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 13:07:15
Rudens rozes balss Kuru jautājumu - par liekulību vai sieviešu ordināciju?
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 13:17:30
Es atvainojos pārējiem par foruma aizliešanu ar nesakarīga dialoga risināšanu.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.01.15 13:18:51
Rudens rozes balss

es pilnībā piekrītu un varu saprast Haw-wa [78.84.2.55] rakstīto: Es tikai esmu nogurusi no tā, ka šajā baznīcā domā un sludina vienu, praksē dara kaut ko citu. Un šie nemitīgie padomi ar kādu aprunāties un sakārtot savu dvēseli skan vienmēr to virzienā, kuri ir ar kaut ko nemierā. Man šķiet, ka tieši Tavs iespaids ne visai saskan ar realitāti - tu nepārtraukti vēlamo uzdod par esošo. Tikko kāds apšauba LELB valdošās kliķes kursu, tā šim tūraļ jādodas ar kādu aprunāties un sagatavoties lūgšanā, tā teikt, lai nav "rūgtās saknes". Tā vietā, lai dotu kādus sakarīgus argumentus, tu vien mudini uz paklausību un nedomāšanu!

Ja vēlies man kārtējo reizi uzrakstīt, ka es nemīlu savu Baznīcu utt, tad vari sev šīs pūles aiztaupīt, to jau esmu dzirdējis daudzkārt, pie tam dīvainā kārtā no tiem, kuri ir iekārtojušies ārkārtīgi siltās vietiņās, ar labām aldziņām. Es vēl kaut kur lasīju svētīgu kāda reformatora atziņu: Baznīcu vajag kritizēt, bet to nevajag atstāt. Es tā arī daru, patīk tas kādam, vai nē.

Bet par krīzi man ļoti patīk tā atziņa, šķiet Aivaram - Baznīca nepārtraukti atrodas krīzes situācijā un pats Kristus jau ir atbilde krīzei! Baznīca nekrīzes situācijā ir bijusi vien tad, kad tā bija uz vienu roku ar laicīgajiem valdītājiem, bet tad no tās arī nebija nekādas jēgas! Tādēļ jau nāca Luters!

Un no šīs diskusijas es skaidri redzu, ka SO pretiniekiem vispār nav nekādu sakarīgu, uz Rakstu dziļu izpratni kopsakarībā balstītu argumentu, viņi vien spēj piesaukt Pāvila aizliegumu sievietēm pļekstēt nevietā. Jāsaka, ka tie argumentētāji, kuri neredz Rakstos SO aizliegumu, ir daudz pārliecinošāki un no viņu tekstiem patiesi var just, ka tie ir garīgi cilvēki.
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 13:29:38
Jānis Kalniņš Paldies!
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.15 15:02:00
Aivars, katrs var lukoties uz baznicu pec saviem ieskatiem - var ka Kalnins Janis, var ka Hawwa, var dramatizet visu lidz krizei... Cerams, ka visi milam Baznicu un negribam to apzinati vest krize pasi. Si saruna akal aizgajusi lidz kadam apendixam, vai man tik ta skiet?
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.15 15:06:18
Jānis Kalniņš
LELB valdošās kliķes kursu,


Tavi vārdi liecina par tevi pašu un tavu nostāju pret savas Baznīcas vadītājiem. Kapituls, Bīskapu kolēģija - kliķe?!
Jo šīs divas ir augstākās institūcijas mūsu Baznīcā un nevis kāda tevis izdomāta un pastāvīgi piesaukta kliķe.
Man vienkārši spalvas ceļas uz skausta, redzot to, ar kādu atdevi un līdz spēku izsīkumam šī tevis tā dēvētā kliķe strādā VISAS Baznīcas labā un kādus ļaunus vārdus un domas no DAŽIEM saņem pretī.

Haw-wa [78.84.2.55]
ka sievietes nav derīgas NEVIENAM vadošam amatam draudzē un baznīcā
Kā tu tagad pēkšņi nonāci pie sieviešu ordinēšanas? Lai gan diskusija ir par šo tēmu, bet tu šeit Kandavas draudzes sakarā runāji par to, ka draudzē sievietes nelaižot pie svarīgu lēmumu pieņemšanas, nevis par ordināciju!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.15 15:13:40
Jānis Kalniņš, un kas interesanti man tieši identisks skatījums uz SO aizstāvjiem, ka viņu argumenti vispār nav no rakstiem, bet no emocijām un laicīgās politkorektās sabiedrības pagrābti... Tieši tas ko tu pats it kā noklāj... ka tad, kad Baznīca bij sinhronizējusies ar laicīgo pasauli, tad krīzes nebija, bet jēgas arī..> Tad nu tieši uz to SO aizstāvji aicina, pieņemt laicīgās sabiedrības viedokli attiecībā uz jautājumiem, par kuriem šai laicīgajai sabiedrībai nekādas nojēgas nav...

Mums ir vismaz kaut kādi Pāvila vārdi... kurus mēs neatmetam un nekariķējam un nepiedēvējam tiem intonāciju tikai tāpēc, ka tas ir pretrunā esošajai laicīgajai sabiedrībai... ļoti labi apzinoties, ka ieturot šo Pāvilisko kursu mēs sevi nolādam uz laicīgās sabiedrības izsmieklu... bet ko tad neticīgie vēl TĀDU var izdarīt Kristum ko viņi jau nav izdarījuši?
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 15:19:43
Rudens rozes balss Kā tu tagad pēkšņi nonāci pie sieviešu ordinēšanas? Lai gan diskusija ir par šo tēmu, bet tu šeit Kandavas draudzes sakarā runāji par to, ka draudzē sievietes nelaižot pie svarīgu lēmumu pieņemšanas, nevis par ordināciju! Pilnīgs sviests. Kandavas draudze turas uz sieviešu kalpošanu un lēmumu pieņemšanu, kā daudzas citas LELB draudzes, ja ne visas, pie mācītāja, kurš diskusijās par sieviešu ordināciju un vispār teoloģiskos uzskatos par sievietēm, pauž nostāju, ka sievietēm nevajadzētu uzticēt nevienu no amatiem, jo visas ir Ievas meitas un visas var novest kārdinašanā, visas līdz ar to noved pie subordinācijas pārkāpšanas, kas ielikta radīšanas kārtībā Gandrīz tiešs Tertuliāna citāts, starp citu un pilnīgi nekāda evanģēlija un pestīšanas vēsts attiecināšana uz sieviešu dzimumu. Tajā pat laikā pats mācītājs priecīgs kā Dievs svēta draudzi un draudzes kalpošanu un izaug
Haw-wa [78.84.2.55]
# Iesūtīts: 2010.01.15 15:24:10
Rudens rozes balss Kāds sakars tam ar sieviešu ordināciju? Ja sekotu līdzi visai diskusijai, redzētu, ka vistiesākais. Baznīctēvu pamatojums sieviešu neordinēšanā, bija pamatots uzskatos par sievieti kā tādu - nepilnīgu cilvēku, nešķīstu, dzīvniekam līdzīgu dzimumu.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.01.15 15:26:22
Haw-wa

Kandavas draudze turas uz sieviešu kalpošanu un lēmumu pieņemšanu, kā daudzas citas LELB draudzes, ja ne visas,

Un te nu parādās tā ĪSTĀ daba... ko tad šie SO aizstāvji grib īstenībā... VARU!

Un ja teoloģiski izglītots cilvēks Baznīcā var teikt, ka draudzes labklājība ir atkarīga no cilvēku rosības un skriešanas - un skaic, ka tie tači ir sievietes - tad hmmm .... a tu Dievs, stāvi pie ratiem un skaties kā sievietes visu organizē

Njā... augstu ietēmējusi esi... tā vēlme par Dievu būt tomēr nav vēl noplakusi pa šitiem tūkstošiem gadu? Sak palaidiet mūs pie šprices un mēs Everestu par līdzenu futbollaukumu pataisīsim!
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 48 . 49 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 60 , pavisam kopa bijuši: 313