atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu IV
ziemasvilks
Iesūtīts: 2009.12.16 11:20:52
Turpinam sarunu.
Iepriekšējās diskusijas beigas šeit - 51. lapa un 52. lapa.

Runājam par tēmu,jā?
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 48 . 49 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.08 00:59:17
Aivars Lapšāns
Paklau, tas viss ir pamatīga novirzīšanās no diskusijas tēmas. Tu piedāvā ļoti savdabīgu teoriju par Baznīcas kārtību, kas, vismaz manuprāt, ne ar ko nav labāka par līdzšinējo, ko arī ir grūti uzskatīt par Rakstos obligāti pamatotu, bet kas ir veidojusies kā zināms konsensus šaurās bezizejas kārtā.
Varbūt, labāk tiekam galā, kas ar to sieviešu ordināciju ir un kas nav. Visas tās prāvestošanas, bīskapošanas, superintendošanas un sekretārošanas ir no citas operas, vai ne?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.08 01:18:43
Ivo Pavlovičs

Jēzus saka: 53 Bet Jēzus tiem sacīja: "Patiesi, patiesi Es jums saku: ja jūs neēdat Cilvēka Dēla miesu un nedzerat Viņa asinis, jums dzīvības nav sevī.
54 Kas bauda Manu miesu un dzer Manas asinis, tam ir mūžīgā dzīvība, un Es to uzcelšu pastarā dienā.
55 Jo Mana miesa ir patiess ēdiens un Manas asinis ir patiess dzēriens.
56 Kas Manu miesu bauda un Manas asinis dzer, paliek Manī, un Es viņā.
Jņ. ev. 6 nod

Apustulis Pāvils saka: 27 Tad nu, kas necienīgi ēd šo maizi vai dzer Tā Kunga biķeri, tas būs noziedzies pret Tā Kunga miesu un asinīm.
28 Bet lai cilvēks pats sevi pārbauda, un tā lai viņš ēd no šīs maizes un dzer no šī biķera.
29 Jo, kas ēd un dzer, tas ēd un dzer sev pašam par sodu, ja viņš neizšķir Tā Kunga miesu.
30 Tādēļ jūsu starpā ir daudz vāju un neveselu un diezgan daudz ir mirušu.
31 Ja mēs paši sevi pārbaudītu, tad netiktu sodīti. 1.Kor. 11. nod.


Ja viss būtu tik primitīvi , tad Jēzus liktu mācekļiem kost miesā un no vēnas padzerties.
Sākums ir - ,, Un Vārds tapa Miesa un mājoja mūsu vidū....,, Dzīvības maize ir Jēzus un Viņa Vārds caur asins izliešanas plānu mūsu atpestīšanai....Toreiz ceptā maize bija ar svītrām un pūslīšiem , kas simbolizē tā laika šaustīšanu - sita pa muguru no abām pusēm, veidojās raksts līdzīgs kā maizei no striķiem, uz muguras un kaula atskabargas veidoja miesā pūslīšiem līdzīgu zīmējumu.
Nobeigumu varam paņemt no Lutera- Jūs varat gadu neiet pie Dievgalda , bet lai jūsu vidū būtu Dieva vārda studijas , Svētā sadraudze un evaņģēlija sludināšana pagāniem.
Pa vidu , Ivo , domā pats.

Ja Tu man pasaki , ka tā ir tikai Jēzus miesa un asinis , tad tas nav nekas, tas cilvēku var novest izmisumā. Jēzus runāja ļoti dziļās alegorijās. līdzībās un simbolos. Vakarēdiens - tas ir viss lielais notikums uz zems ko izdarīja Dievs , nākdams miesā mūsu dēļ.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.08 01:22:26
Aivars

Labi , labi. Es tikai šis lietas rakstu SO lietas sakarā. Ja pa vieniem vārtiem nevar ieiet , tad es piedāvāju citus. Varbūt caur tiem ir īstā ieeja labirintā.

Jēzus ar reizēm lietas skaidroja no citas tēmas...it kā...
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2010.01.08 01:24:45
Aivars Lapšāns Labi ir Aivar! Tā tiešām ir cita diskusija, bet tu aicini pēc Rakstiem, lūk tev Raksti, bet kā tas ir ar SO tā arī ar Svēto Vakarēdienu, tu savus uzskatus nepamato Rakstos, bet tavā personīgajā pieredzē.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.08 01:27:31
Aivars

Un vēl. Tu nekad nenonāksi līdz gala punktam , jo kaut kādas lietas vienai daļai ir pats par sevi saprotamas. Citam ne. Noapaļot nevarēs nekad. Ja Tu to izdarīsi , tad ....būs kā ar skaitāmpantu - kalpam bija sunītis......tāpat šaubīsies....
Pasaule iet uz beigām , katrs kristietis un mācītājs, mācītāja ir zelta vērts. Kas to grib apkarot , ir savu prātu nolicis Dievam priekšā....
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.08 01:31:00
Ivo PavlovičsAivars

Labu nakti. Lai Dievs mūs visus sargā un mūsu mīļie redz parādības un skaistus sapņus. Galvenais , lai visiem mums rīt ir spēks.....Ja naktī darām Dievam netīkamas lietas , tad parasti ir galva dulla , neizgulējies.....
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.08 10:31:11
Aivars Lapšāns
Un vēl. Tu nekad nenonāksi līdz gala punktam , jo kaut kādas lietas vienai daļai ir pats par sevi saprotamas. Citam ne. Noapaļot nevarēs nekad. Ja Tu to izdarīsi , tad ....būs kā ar skaitāmpantu - kalpam bija sunītis......tāpat šaubīsies....

Un pat ja tā būtu, kas tur slikts. 1.Korintiešiem 13:12 Mēs tagad visu redzam kā spogulī, bet tad vaigu vaigā; tagad es atzīstu tik pa daļai, bet tad atzīšu pilnīgi, kā es pats esmu atzīts. Varbūt tieši šī iemesla dēļ piesargājos no tā, kur kādam viss šķiet tik skaidrs, ka vieglu roku var citam spriedumu bezdievībā parakstīt.
rainars
# Iesūtīts: 2010.01.08 10:44:48
Grūti kad cilvēks balstās uz citu atklāsmēm neizprotot cilvēkus laiku un vietu kur norisinājusies darbība .
Tāds nu nepilnīgs ir cilvēks.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.01.08 15:10:35
Aivars Lapšāns

"Ir jābūt vēl vislielākās cieņas amata vietai baznīcā pat pār arhibīskapu - pravietis. īsts Dieva vīrs, kas iet tikai un vienīgi Svētā gara spēkā. Dod pamācības , redzējumus , atklāsmes no Jēzus."

Vai nav tev laiks dibināt pašam savu baznīcu? TAVAM lielumam tak LELBā vairs nav vietas!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.08 15:17:19
Aivars

Varbūt tieši šī iemesla dēļ piesargājos no tā, kur kādam viss šķiet tik skaidrs, ka vieglu roku var citam spriedumu bezdievībā parakstīt.

Es šo diskusiju atvēru ļoti nopietna iemesla dēļ. Proti, tiek gatavoti nekorektā ceļā materiāli sievu kalpošanas apkarošanai. Šogad ir sinode.
Par bezdievību. Ja kāds kādam kaut ko gatavojas aizliegt , lai paskatās uz savu leģitimitāti Dieva priekšā. Dieva piedāvātā ,,karjera,, , kas aprakstīta bībelē nav vienlīdzīga ar konfesijas ,, karjeru,,. Tāpēc es uzskatu , ka tiek pārkāptas Dieva Svētā Gara izveidotās kalpošanas pie latviešu tautas caur sievietēm , sludinot tautai avaņģēliju. Es jau rakstīju , ja šis jautājums tiks iesniegts sinodē uz izskatīšanu, es , protestējot izskatīšu jautājumu par aiziešanu no LELB. Mēs nedrīkstam iet ceļu , kas saistās ar savējo apkarošanu. Pie tam māsu. Jēzus ir pavēlējis viņas mīlēt kā sevi pašu , kā draudzi....
Par kādu mīlestību mēs varam runāt, tās augstumiem , ja māsā mācītājā redzam kaut ko nesvētu, nepeiņemamu.....Šāds skatījums nav mīlestības apdvests. Tādiem cilvēkiem es ieteiktu vispirms paskatīties uz sevi. Viņiem noteikti nav pareiz izveidotas attiecības ar Jēzu. Jēzus ir mīlestības un iejūtības ģēnijs.
Atslēga manam teikta jam ir no rakstiem ņemama, kur Dievs izraēlu brīdina - man nav vajadzīgi jūsu sabati , ne upuri ne, ne ,ne...jo jūsos nav mīlestības pret mani , tuvāko.
Šis pats Dieva noraidījums kļūst aktuāls tagad. Dievam nav vajadzīgi vīrieši mācītāji , ja viņu vidī nav mīlestības pret māsu, Dievam nav vajadzīga nekāda atribūtika , ko esam izveidojuši , ja mēs esam grēkā pret bausli draudzei - Mīli savu tuvāko kā sevi pašu, jo kas mīl savu sievu(draudzi) mīl patiesi.....
Man reiz Dievs deva vienā rīta lūgšanā norādījumu no Ecehiēla vienam zināmam kristietism. Dievs nosauca tikai nodaļu un pantu. Es izlasīdams nobālēju - nevar būt.
Paņem izlasi - ja Tu saņemtu šādu ziņu no Dieva , kā Tu reaģētu?

,,34 1 Un atkal pār mani nāca Tā Kunga vārds:
2 "Cilvēka bērns, sludini pret Israēla ganiem, saki šiem ganiem: tā saka Dievs Tas Kungs: bēdas Israēla ganiem, kas ganījuši tikai paši sevi! Vai ganiem nebija avis ganīt?
3 Jūs viņu pienu gan dzerat, ar viņu vilnu ģērbjaties un kaujat taukās, bet jūs avis neganāt.
4 Vājās jūs nekopjat un nespēcināt, slimās nedziedināt, ievainotās nepārsienat, izklīdušās nesadzenat kopā, pazudušās nemeklējat, bet ar tām rīkojaties varmācīgi un nežēlīgi.
5 Tā tās izklīda, tāpēc ka tām nebija gana, un izklīdušas tās kļuva plēsīgiem zvēriem par barību un pazuda.
4. Moz. 27:17; 2. Lku. 18:16; Mt. 9:36; Mk. 6:34
6 Manas avis maldās pa visiem kalniem un augstiem pakalniem, tās izklīdušas pa visu zemi, un neviens nerūpējas par tām un neuzmeklē tās.
7 Tādēļ jūs, gani, uzklausait Tā Kunga vārdu!
8 Tik tiešām, ka Es dzīvoju, saka Dievs Tas Kungs, tāpēc ka Manas avis kritušas laupītājiem par guvumu un lauku zvēriem par barību, jo tām nebija gana un Mani gani nerūpējās par Manām avīm, tie ganīja paši sevi, bet neganīja Manas avis, -
9 tāpēc jūs, gani, uzklausait Tā Kunga vārdu!
10 Tā saka Dievs Tas Kungs: Es celšos pret šiem ganiem, Es atprasīšu Savas avis no viņu rokas un izbeigšu viņu gana amatu, lai tie negana paši sevi. Es atraušu Savas avis viņu mutei, lai tās nav viņiem vairāk par barību.
11 Jo tā saka Dievs Tas Kungs: redzi, Es pats tagad rūpēšos par Savām avīm un gādāšu par tām.
12 Kā gans rūpējas par savu ganāmo pulku, tiklīdz kā dažas no viņa avīm atšķīrušās no pārējā bara, tā Es rūpēšos par Savām avīm un centīšos dabūt tās atpakaļ no visām tām vietām, kur tās bija izklīdinātas apmākušās un tumšās dienās.
13 Es tās izvedīšu ārā no tautām un salasīšu tās pa dažādām zemēm, un aizvedīšu tās atpakaļ viņu pašu zemē, un tās ganīšu Israēla kalnos un lejās un visos apdzīvotos zemes novados.
14 Es tās ganīšu labās ganībās, Israēla augstajos kalnos būs viņu ganāmās vietas. Tur tās atdusēsies jauko nokaļņu aplokos, un tur tām būs treknas ganības Israēla kalnos.
15 Es pats būšu Savu avju gans, un Es pats tās saguldīšu, saka Dievs Tas Kungs,
16 nomaldījušās Es uzmeklēšu, noklīdušās Es salasīšu un atgādāšu atpakaļ, ievainotās pārsiešu un slimās dziedināšu, taukās un stiprās Es izdeldēšu; Es ganīšu tās pēc taisnības.
17 Bet jūs, Manas avis, tā saka Dievs Tas Kungs, uzklausiet Mani: Es turēšu tiesu starp avi un avi un starp auniem un āžiem.
18 Vai tā jums vēl par maz, ka jūs ganāties pašās labākajās ganībās? Vai gribat arī savas atlikušās ganības kājām samīdīt? Jums ir skaidrs ūdens dzeršanai. Vai jūs gribat arī atlikušo ar savām kājām saduļķot?
19 Un tad Manas avis lai ēd ganībās, ko jūs esat kājām samīdījuši, un lai dzer to ūdeni, ko jūs esat ar savām kājām saduļķojuši?
20 Tādēļ saka Dievs Tas Kungs: redzi, Es šķirošu treknās un liesās avis un turēšu tiesu viņu starpā.
21 Tāpēc ka jūs vājās avis stumdāt ar sāniem un pleciem un badāt tās ar ragiem, kamēr tās esat izdzinuši laukā,
22 tad Es nākšu Savām avīm palīgā, lai tās nekļūst jums par laupījumu, un Es spriedīšu tiesu atsevišķu avju starpā.
23 Es tām iecelšu vienu vienīgu ganu, kas tās ganīs, Savu kalpu Dāvidu, viņš tās ganīs un būs viņu gans.
24 Un Es, Tas Kungs, būšu viņu Dievs, un Mans kalps Dāvids būs valdnieks viņu vidū, Es, Tas Kungs, esmu tā sacījis.
Ec. 37:24
25 Un Es slēgšu ar tām miera derību un izdzīšu ārā no zemes plēsīgos zvērus, tā ka tās varēs pat tukšos klajumos droši dzīvot un mežos mierīgi dusēt.
26 Es tās svētīšu un piešķiršu svētību arī visai Savai kalna zemei, Es došu lietu savā laikā: tas būs svētības lietus.
27 Koki laukā nesīs savus augļus, un zeme dos savu ražu, un tie droši dzīvos savā zemē un atzīs, ka Es esmu Tas Kungs, ja Es sarauju viņu jūga sakas un atsvabinu tos no viņu verdzinātāju rokas.
28 Tad tie nebūs vairs tautām par laupījumu, meža zvēri tos neaprīs, tie dzīvos drošībā, un neviens tos netraucēs un nebiedēs.
29 Es tiem došu ražīgus un auglīgus stādus, tā ka tiem nebūs jācieš savā zemē bads un nebūs jādzird tautu ļaunprātīgie nicinājumi.
30 Tad tie atzīs, ka Es esmu Tas Kungs, viņu Dievs, un esmu kopā ar viņiem, un tie, Israēla nams, ir Mana tauta, tā saka Dievs Tas Kungs.
31 Jūs esat Manas avis, Manu ganību avis, jūs, cilvēki, un Es esmu jūsu Dievs," - tā saka Dievs Tas Kungs.
,,
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.08 15:22:30
Pārdomātājs

TAVAM lielumam tak LELBā vairs nav vietas!

Tavam mazumam vienmēr būs...vai ne?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.08 15:32:23
Aivars Lapšāns
Domāju, ka Tevis norādītajā Rakstu vietā brīnišķīgi parādās gan Bauslība, gan Evaņģēlijs. Nezinu vai tur ir jānobālē, bet noteikti ir jāpadomā par katra attiecībām gan ar māsām, gan brāļiem Kristū, jo JD katram mums sava daļa pie tās ganīšanas sanāk un nevaram tikai uz levītiem ar pirkstu bakstīt, un tai pašā laikā šis Dieva Vārds mūs iepriecina, ka VIŅŠ pats stāv aiz visa un gādās arī par aplamību novēršanu.
Tieši tādēļ jau ir svarīgi meklēt būtiskos jautājumos atbildes tieši pie Sv. Rakstiem un nepārsteigties ar savu spriedumu paziņošanu, ganāmpulka labumu pakārtojot savām ērtībām. Domāju, ka darīji labu darbu šo diskusiju ierosinot, atliek vienīgi mīlestībā to turpināt, un attīstīt kvalitātē, kurā aizmirstas savstarpējas apvainošanas un apvainošanās, jo ne pret miesu un asinīm esam aicināti cīnīties
Tā kaut kā
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2010.01.08 17:15:49
Aivars Lapšāns Tu saki: Es šo diskusiju atvēru ļoti nopietna iemesla dēļ. Proti, tiek gatavoti nekorektā ceļā materiāli sievu kalpošanas apkarošanai. Šogad ir sinode.

Es saku: Neviens netaisās apkarot sievu kalpošanu! Tas ir tavs skatījums uz šo lietu.
Sinode vienkārši noformulēs to, kas jau notiek - LELB neordinē sievietes kalpošanai mācītāja amatā. Tas arī viss.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.01.08 19:09:06
Ivo Pavlovičs

Lelb ordinē. Arhibīskaps neordinē. Te ir tomēr starpība.
šis jautājums uz sinodi ir nekorekts. Straupes draudze tika apieta.
Dievs pieprasa būt taisniem visās lietās. Kas tā pat taisnu rīcību , ja jautājumu virza iecirknis, kurš uzdodas par jautājuma virzītāju. Straupes draudze nav atbalstījusi šādu jautājumu , pat nav informe`ta par šāda jautājuma priekšlikumu. Tas ir nopietns pārkāpums. Tiek pārkāpta Luteriskā tradīcija. Pārkāpti raksti. Konsistorījas un draudžu savsarpējo attiecību kultūra. Daudzās luterāņu draudzēs sāksies pagrimums.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.08 19:15:02
Aivars

āmen. Būtu pareiz , ja konsistorijas zālē varētu šīs divas puses diskutēt . Es ierosinu, šo lietu diskutēt atklāti , kamēr nav par vēlu. Citādi mēs kļūsim par izsmieklu visas kristīgās tautas acīs. Uz mums skatās tagad visa protestantu pasaule.
Merlins te mums savs čoms no aukstākā čina komandas. Lai izkārto diskusiju zāli reizi mēnesī. Ieliek LELB lapā. Ejam kopā. Runājam.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.08 22:56:47
Aivars Lapšāns

mēs kļūsim par izsmieklu visas kristīgās tautas acīs - piedod, bet ja nu tu runā tādās kategorijās, tad vienīgais, ko varu teikt, ir tas, ka mēs varam kļūt par izsmieklu ar tādiem "kristiešiem" kā tu, kuriem Bībele ir tukša skaņa.
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2010.01.09 00:00:06
Aivars Lapšāns Par kādu pārējo kristīgo pasauli tu runā. Nopietnas, konservatīvas draudzes (Baznīcas) sievietes par mācītājām neordinē. Arī nopietnas luteriskās Baznīcas nē! Pagrimums ir tur, kur to dara. Pavēro Aivar. Un nav runa par Zviedriju vien!

Un ja runa ir par nopietnu pārkāpumu, tad nopietns pārkāpums bija tas, ka uzsākot sieviešu ordināciju nebija nekādu nopietnu pārrunu un diskusiju LELB.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.09 12:40:14
Un kāda mums daļa, ko par mums pasaule domā, vai ko kurš dara? Vai ne Dieva priekšā pašiem par savu izvēli būs jāatbild? Ko mēs te visu laiku no tiem Sv. Rakstiem aizrunājamies prom?
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.09 13:32:27
Aivar,

jaunajā tulkojumā - ,,Kā tas parasts visās svēto draudzēs, sievas lai draudzē klusē, jo viņām nav ļauts runāt, bet lai viņas paliek bauslības noteiktajā paklausībā."
1Kor 14 Pāvils runā par kārtību draudzē - dievkalpojumā, liturģijā. Viņām nav ļauts runāt, ja viņu runāšana rada nekārtību. (Tieši tāpat - praviešiem nav ļauts runāt savam fīlingam, bet kopējam labumam - ar nozīmi). Pāvils atsaucoties uz Bauslību nedomā kādu citātu, bet gan pašu attieksmi pret Bauslību - t.i. paklausību: lai viņas paliek paklausībā, nepaceļas pāri Bausībai, pašas kļustot par bauslību - tad būs sasniegts tas, ko draudzē vēlas redzēt apustulis.

Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.09 13:43:49
1.Tim2 jaunajā tulk. skan - Sieva lai mācās mierā, pilnīgā paklausībā. Un es neļauju sievai mācīt vīru, vai valdīt pār vīru, tai jāpaliek mierā.

Te es izlasu ka Pāvils runā par lūgšanu, virsraksts nodaļai - norādījumi par lūgšanu. Un citātu saprotu kā Pāvila pavēli sievai apklust un palikt mierā ar savām aktivitātēm u ierosinājumiem tajā brīdī, kad tas var izjaukt kopīgo lūgšanu vienotību.
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 48 . 49 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 65 , pavisam kopa bijuši: 4099