atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Pāris - kā radīti viens otram.
Solle
Iesūtīts: 2009.12.10 18:02:17
Šodien sanāca tāda interesanta saruna par 1. Mozus 4:25 Kāpēc "atzina sievu" un "viņam dzemdēja dēlu"? . Cik nu es šo citātu saprotu, tad " sievas atzīšana" ir tāpēc, ka Ieva bij tapināta no viņa ribas un viņš atzina sievu tamdēļ, ka tā bija radīta viņam no viņa paša . ("Tad cilvēks sacīja: "Šī tiešām ir kauls no mana kaula un miesa no manas miesas! Un viņa sauksies par sievu, jo tā ir no vīra ņemta.
Tādēļ vīrs atstās tēvu un māti un pieķersies savai sievai, un tie kļūs par vienu miesu." (1.Moz.2:23-24) ).

Tas, par ko gribēju padiskutēt - ja jau Ādams atzina par sievu Ievu tāpēc, ka tie bija radīti viens otram un viens no otra, tad - vai arī mūsdienās ir tā,ka tie pāri, kas savesti kopā no Dieva ir ar kaut kādu līdzīgu ģenētisko informāciju? Nu, jautājums laikam ir atkal par to, kā tad zināt, ka vīrietis un sieviete ir radīti viens otram. Sajūtas mēdz būt maldinošas, ņemot vērā arī to, ka cilvēkā ir ne tikai tikums, bet arī grēks,kas cilvēku var maldināt.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Solle
# Iesūtīts: 2009.12.10 18:05:52
Vabūt tā abstrakti, bet ja jau Ādamam ar Ievu bij tāda pārliecība, ka viņi ir viens no otra un viens priekš otra un arī saprašana, ka Ieva ir patapināta no Ādama, un viss skaidrs, ka no vienas miesas un būs būt vienai miesai, tad kā tas ir mūsdienās?

Nekašķējaies, kaut ko saturīgu vēlētos diskusijā dzirdēt.
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.12.10 18:23:18
Kas tur ko nesaprat...Ādams pamatīgi ieķērās Ievā...tobiš iemīlējās. Tur bija tāda kaisle un ļubestība, ka pat tad, kad Ieva atnesa šamam aizliegto augli, viņš neklausīja saprāta balsij, bet savām jūtām(tak zināja rakaris kas par augli)
incognito
# Iesūtīts: 2009.12.10 19:09:43
Džonijs
un mīlestība ir grēkākrišanas cēlonis. Cik romantiski!
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.12.10 19:26:33
incognito Kā uz to paskatās Ja no turbāna apakšas, tad varbūt arī tā
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.12.10 19:47:17
Var jau, protams, par šo jautājumu diskutēt, bet uzzinam mēs par sevi ļoti daudz tikai tad, kad nonākam kādā no dzīves pieturām. Un tur būs runas- un viņi tak kā radīti viens otram utt... pēc manām domām nevar šo skaistumu, pārdzīvojumu, baudu, sāpes nokonfigurēt kādā pilnīgi saprotamā secībā. Tur vienmēr būs šķēlējs un viņš var arī nebūt...
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.10 20:41:38
Solle, sekojot idejai, ka Dievs ir tas, kas Ādamam rada un dāvā sievu, arī šodienas Ādamiem pats Dievs izrauga sievas un dot tās kā dāvanas. Katram savu, vienu, unikālu un neatkārtojamu. Kad šodienas Ādams pirmo reizi ierauga savu sievu, tad viņš to liktenīgi un bez nosacījumiem iemīl. Iemīl, jo ar saviem sirds dziļumiem sievas acīs viņš izlasa:"Šī tiešām ir kauls no mana kaula un miesa no manas miesas!"
Rudens roze
# Iesūtīts: 2009.12.10 21:12:27
armilo
Tu šoreiz ļoti romantiski ideālistisks!
Domāju, ka tā gluži nav, ka pasaulē ir tikai divas ābola pusītes, kas vienīgās sader kopā. Tad jau ļaužu miljonos būtu gandrīz neiespējami satikt to savu īsto, tev radīto vienīgo, lai viņu iemīlētu.

Domāju, ka ir saderīgāki un mazāk saderīgi cilvēki. Tur ir diezgan daudz iespējamu variantu, jo pēc iemīlēšanās fāzes būtu iespējams sarast un labi, uzticīgi sadzīvot ar diezgan daudziem cilvēkiem šai pasaulē.

Dievu gan vajag sirsnīgi lūgt - gan pirms precēšanās, gan pēc!
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.10 21:30:51
Rudens roze, „Tad jau ļaužu miljonos būtu gandrīz neiespējami satikt to savu īsto”
Sekojot tavai loģikai, pastāvēja iespēja, ka Ādams varēja arī palikt bez Ievas. Tev liekas, ka vīrs savu sievu satiek „random” režīmā. Ja Dievs būtu radījis „randomā”, Ādamu izmitinot kaut kur ziemeļpolā, bet Ieva „tusētu” kaut kur pa dienvidpolu, tad tiešām maz ticams, ka viņi jel kad viens otru satiktu.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2009.12.10 21:34:13
armilo
Viņi bija pirmie un vienīgie, ja pareizi saprotu to, kas rakstīts...
Mūsu ir daudz. Redzot tik bezgaldaudzās neveiksmīgās laulības, jādomā, vai vaina ir pusītēs, kas nav satikušās, jeb gluži vienkārši - egoisma grēkā, kas visu saposta.
Protams, arī dvēseles izglītības trūkums.
Solle
# Iesūtīts: 2009.12.10 22:01:38
masiks [212.93.96.2] Es to biju vairāk domājusi tā, ka tieši otrādi - mīlestība nav sajūta, un nav jāiedomājas, ka "ja ir jušana", tad nu ir ! Tāpēc arī meklēju šai diskusijā atbildi, vai vismaz uzklausu viedokļus, par to, kas nu tā mīlestība ir - Dieva nolikta dāvana, vai vienkārši cilvēka spēja labi sadzīvot kopā.
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.10 22:02:18
masik, vai tikai Tu nejauc mīlestību ar iemīlēšanos? Mīlēt var tikai vienu, un uz visu mūžu. Iemīlēties (lasi iekārot) var katru dienu. Harizmātiskai tēviņš pārkāpj 6. bausli. Tēviņi ir tie kas nevar izšķirties, kā tad ir pareizi, nevis Dievs, kura griba ir skaidra un nemainīga no paša sākuma. Dievs cilvēku nekārdina. Cilvēku kārdina viņa paša vecā, grēcīgā daba.
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.10 22:06:09
balss, tieši tā, vaina ir grēkā, nevis tajā, ka mūsu ir daudz. Daudz cilvēki - tas nav grēks.
Rudens rozes balss
# Labojis Rudens rozes balss: 2009.12.10 22:07:33
armilo
Vai tu esi apprecējis savu pirmo, kurā iemīlējies?
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.10 22:16:15
balss, esmu daudz un dažādi grēkojis, par nožēlu arī pārkāpis laulību. Tikai tad, kad kļuvu par kristieti, apstājos pie vienas sievietes - savas sievas, ar kuru arī salaulājos Dieva priekšā.
Aukstā Liesma
# Labojis Aukstā Liesma: 2009.12.10 22:27:35
Solle
kas nu tā mīlestība ir - Dieva nolikta dāvana, vai vienkārši cilvēka spēja labi sadzīvot kopā
Man liekas, ka tās abas ir Dieva dāvanas
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.12.10 22:28:28
armilo Mnja. Tu nekad neuzzināsi, kā būtu bijis, ja kristietis būtu bijis agrāk. Es arī pārkāpju laulību. Bet savu gadjumu neaprakstīšu. Tas ir muļķīgs. Bet ir.
Pavasara Gaidītājs NVK
# Iesūtīts: 2009.12.10 22:37:53
Solle
tāpēc jāgaida to īsto un vienīgo!
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.12.11 11:32:46
masiks [212.93.96.2]Par Ābrama?...tu kaut ko nejauc?
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2009.12.11 11:33:11
masiks [212.93.96.2]
Klau, vai tu negribētu atkal pārtapt par Džamšudu ? Tad man tava runa liekas tīkamāka!
Mods-1
# Iesūtīts: 2009.12.11 13:09:06
masiks [212.93.96.2] Gnidrologs
Diskusijas autore aizsāka šo tēmu ar pozitīvu jautājumu, nevis ar lūgumu sameklēt iespējami daudz pretargumentu kristiešu viedokļiem.
Lūdzu, koncentrējieties ne tik daudz uz kristiešu viedokļu apkarošanu, bet izsniedziet savu pozitīvi formulēto viedokli kā atbildi uz autores jautājumu un tad pamatojiet, kāpēc tas ir labāks par visiem citiem?
Nav nekādas nepieciešamības pārvērst šo tēmu par kārtējo kautiņu par to "vai Dievs ir" un "vai Bībele ir patiesa".

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 107 , pavisam kopa bijuši: 159