atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jaunā Satversme
Mulders
Iesūtīts: 2007.06.11 09:18:20
Šeit varētu apspriest jauno Satversmi.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.11 09:19:00
Man gan pietruukst pacietiibas tajaa iedziljinaaties un to lasiit! Nu baigo palagu esat uzražojuši!
jānis
# Labojis jānis: 2007.06.11 09:57:27
Šis patiešām ir dokuments, kur nav ko iebilst. Es to saku pat nelasot, jo man ir vēlēšanās izkļūt no melnā saraksta.
Augsti godātais redaktor beidziet māžoties un ja es, kā LELB draudzes loceklis, kaut ko nesaprotu, vai man ir cits viedoklis, lieciet pretī argumentus un faktus, lai mani pārliecinātu, vai nostādītu pareizā domāšanas virzienā. Un ja kautko nav laiks izskaidrot, tad tā arī pasakiet - es sapratīšu. Vai varbūt paskaidrojiet, kur var atrast atbildi. Nu dodiet man šo salmiņu, lai varētu mainīt savu viedokli. Kas tā par diskusiju, ja tā ir tikai vienos vārtos.
korektore [88.84.142.165]
# Iesūtīts: 2007.06.12 15:42:06
es jau gribēju labot, bet man atteica - neesot naudas
Lasītāja [159.148.21.169]
# Iesūtīts: 2007.06.12 17:12:57
korektore Tavs arguments izklausās vairāk kā neticams... kurš tad tā atbildēja? Visdrīzāk gan - nebija LAIKA.
Kā esi kvalificēta šim darbam?
Andis Atvars [87.110.130.145]
# Iesūtīts: 2007.06.13 00:53:11
Interesanti cik sinodāļi jauno Satversmi pirms balsošanas izlasīja... tādēļ nav ko brīnīties par stila kļūdām...vispār man patika palasīt veco Satversmi- satīras apkopojumu. "Draudzēm, kurām pieder kopīgi nekustamie īpašumi vai ir kopīgs mācītājs, to padomes var ievēlēt arī kopīgu valdi un kopīgās valdes locekļu skaitu pavairot ..."(tas vārds vārdā ir ierakstīts arī jaunajā Satversmē).Vēl tajā "palagā" ir kaut kas par daudz un par sīku (administrēšana), bet kaut kas tieši pietrūkst (garīgā sfēra). Mācītāju ordinācija notiek pēc LELB kārtības???!!! Kā Dieva aicinātam un ieceltam mācītājam vispār ir iespējams sludināt maldu mācības un kā to ko Dievs ieceļ var atcelt cilvēki (kaut arī biskaps). Varbūt nākošie Satversmes autori varētu pastudēt laicīgo varu Satversmes, kuras nemainīgas ir piedzīvojušas simtgades un tad Baznīcai neradīsies Bojāra tipa palagi.
Andis Atvars [87.110.130.145]
# Iesūtīts: 2007.06.13 00:57:26
Jāni, atvainojos par pārpratumu- noturēju Jūs par citu personu, tādēļ arī pārmetu ka neesat Sinodē.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.14 11:57:07
Nepretendēju uz speciālista viedokli valsts tiesībās, kuras padziļināti pēta satversmes/konstitūcijas, tomēr mani pārsteidz viena lieta. Proti, 76.pants: "Jaunu LELB Satversmi var pieņemt un esošo grozīt tikai ar 3/4 balsu vairākumu ... (+ vēl kādi priekšnosacījumi)". Šis pants padara visas satversmes, pat redakcionālu, izmaiņu veikšanu ļoti sarežģītu. Kāpēc netika nodalīti jautājumi, kuriem šāda komplicētība ir nepieciešama un jautājumi, kuriem pietiek ar vienkāršu balsu vairākumu (kaut vai veicot kļūdu labojumu, kas šim dokumentam būtu diezgan svarīgi, ja vien lelb.lv pieejamais variants ir oficiālais).
Visā visumā jāatzīst, šī satversme ir (protams, manuprāt), pēc būtības, pārāk sīkumaina jautājumos, kurus varēja atstāt virsvaldes ziņā, bet pārāk neprecīza jautājumos par pamatlietām (kaut vai definīcijā par LELB mācību).
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.06.14 18:47:20
Iespējams, ka daļa precīzo priekšstatu par vēlēšanām, termiņiem u.tml. būtu jāizņem laukā no satversmes un jāievieto "Baznīcas noteikumos" vai "Virsvaldes noteikumos", kurus varētu vieglāk mainīt. Varbūt to līdz nākošajai sinodei var izdarīt.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.06.17 12:46:12
Pēc lielu vārdu savirknējumiem teikumos preambulā, kas vietām tā arī paliek nesaprasti, satversme un gandrīz viss, kas par to un sakarā ar to ir dzirdēts, nodarbojas ar jumta būvēšanu, kārtu kārtām un arvien augstāk.
Tauta jau vienmēr kaut kā ir. Un tā pēc visa greznuma noskatīšanās skaistā baznīcā reizēm var laukā vēl saņemt gabaliņu kūkas rokā iedotu.
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.06.17 20:38:04
Tas, ka kāds lēmums jāpieņem ar kvalificētu balsu vairākumu norāda uz tā svarīgumu LELB. Kas tad LELB ir tas svarīgākais: draudzes nekustamie īpašumi (38.p), tajā pašā laikā mācītāja ievēlēšana nav tik svarīga.
Voldemār- Satversmes grozīšanai parasti ir vajadzīgs kvalificēts balsu vairākums, jo pamatlikums parasti netiek grozīts bieži. Šī Satversme gan ir izstrādāta steigā, ar daudzām redakcionālām kļūdām, tāpēc tai jau tagad vajag grozījumus, bet valsts tiesībās pamatlikumus pirms pieņemšanas slīpē un pulē, lai tā nebūtu.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.06.28 13:06:39
Tiem, kas runā par varas centralizāciju un episkopālu absolūtismu jaunajā satversmē, iesaku to vispirms izlasīt. Par kādu centralizāciju var būt runa, ja viena bīskapa atbildība tiek sadalīta starp trim ... (+Jānis: 2007.06.26 18:19 diskusijā Quo vadis, Lutera akadēmija?)

Ieskatījos vēlreiz satversmē, un pamazām likās, ka krietnai daļai tur sarakstītā LELB darbībā praktiski nav nozīmes. –

1. Sinodei it kā ir liela atbildība lēmumu pieņemšanā, praktiski tomēr ir tā, ka tā lēmumus var tikai apstiprināt. Lai ko noraidītu, būtu jāveidojas gandrīz vai apvērsumam.
2. Bīskapu kolēģijā, kam pieder augstākā vara, pašreiz paredzētā sastāvā noteicējs ir praktiski vienmēr arhibīskaps. Teorētiski it kā paliek viena iespēja, kas nav paredzēta (?): abu pārējo bīskapu balsis atkārtoti pret arhibīskapa balsi. - Un tas jau atkal robežotos tikpat kā ar sazvērestību.

Tā tad?!...

Cik labi, ka tā tomēr nav pēdējā instance!
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.07.01 17:16:18
Ja tā nav varas centralizācija, ka bīskapi var atcelt pilnīgi jebkuru vienalga kuras institūcijas lēmumu, tad kas tad ir varas centralizācija?
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.01 17:49:49
Svilpaste
Satversmē rakstīts: Bīskapu kolēģijai ir tiesības atcelt jebkuru lēmumu Baznīcā, ja tas ir pret LELB mācību un LELB vienību . Vai tu šo niansi nesaskati? Nevis jebkuru, kas tik ienāk prātā!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.01 18:51:05
1.) Kas tad nosaka, kas ir LELB mācība un LELB vienība, ja ne bīskapu koleģija.
2.) ikvienu nepatīkamu un līdz ar to atceļamu lēmumu var uzskatīt kā vērstu pret mācību un vienību.
3.) LELB tagad ir episkopāla baznīca un lelbiešiem nāksies šo realitāti pieņemt, ar to samierināties un sadzīvot.
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.02 00:23:00
indriķis citā diskusijā tikko kā raksta: lai saucas kā grib un dara ko grib un kam grib, bet ne mums un bez mums.
Ļoti labi, tieši to jau mēs arī darām. - bez jums. Tad nu dzīvojiet arī jūs mierīgi savā lauciņā un beidziet norādīt mums, cik mēs esam nepareizi, slikti un vēl nezkādi... Dzīvojiet mierā ar sevi un ar mums un ejiet laimīgi pa sevis izraudzīto ceļu! Varbūt debesīs tiksimies kā draugi un brāļi! (Un māsas ar`
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.02 08:56:48
Svilpaste, pār viņiem ir Kristus, a uz viņu izdarīt spiedienu nevar!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.02 18:08:02
Balss, bet kamdēļ tu gribi norādīt , kas mums darāms?
Mums tagad forši - runāt varam, bet represēt nevar. Rociņas pa īsām. Vārda brīvība, vienvārdsakot.
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.07.02 19:26:03
Mulder, Indriķi,Balss un Svolpaste!!! Es domāju, manc viedoklis ir visssss svarīgākais un vērā ņemams (lai neteiktu pareizs un galvenais).. Tas ir: NĀā nanana nanana nana na na nā nā...!!! PALDIES PAR UZMANĪBU.. varat turpināt!!!

p.s. ievērojiet pirmais NĀ ir ar lieliem burtiem pārējie ar maziem
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.02 22:37:03
indriķis Kas tevi dīda? Vai tu domā, ka ir pieklājīgi nākt otra mājā un stāstīt, cik tur viss ir nepareizi un slikti? Tu savu kristieša pienākumu esi izpildījis - uz mūsu kļūdām norādījis, bet mēs neatgriežamies. Tad nu seko Bībeles padomam un liecies mierā! Kāda vairs jēga tavai runāšanai? Nekaisi savas pērles cūkām priekšā!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.02 22:44:14
Tev gan zems pašvērtējums, balss , es tevi pie cūkām vis nepieskaitīju. Un neidentificē sevi ar visu LELB, citādi padomāšu, ka tu vismaz Arhibīskapa sievas kārtā esi, ha-hā.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 63 , pavisam kopa bijuši: 2130