atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgā meditācija muļķības?
Kaarlis
Iesūtīts: 2009.11.23 12:18:33
LKR 20. novembra raidījumā "Aktuāla diskusija" Tālbergs kristīgo meditāciju nosauc par muļķībām. Vai tas nav vandālisms, kas būtu bāla pravieša cienīgs ?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
Paulus
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:24:41
Georgs,
"Es pats nepraktizeju budisma meditācijas tehniku un nemācu to"
Nu tad viss ir OK! Ja vien Jūsu atbilde nav vienkārši sofistika, neatbildot pēc būtības, jo protams, ka tieši "budisma meditāciju" jau Jūs jebkurā gadījumā nepraktizējat, jo esat Kristīgās meditācijas kopienas vadītājs.
Vai jūsu kristīgās meditācijas praksē ir no budisma meditācijas pārņemti meditācijas tehnikas elementi?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:25:31
Aivars, protams... Vispār "po krupnomu" man nav pretenzijas pret RKB lūgšanu praksi, par tik par cik es to vispār zinu savā skopajā informētībā... Manuprāt RKB nemaz tik viegli nesapludinās ar Austrumu praksēm un nemeklē tajās kaut kādus atbalsta punktus... RKB prakse ir pašpietiekama un pati sevī var smelties daudz dziļa un laba... Tas pats par Ortodoxiem... laigan man viņu čeishastisms liekas nu dikti slidens pasākums... manuprāt pat tas nav īsti RKB adaptēts... galu galā ļoti pat vēlīna doktrīna... vai nebij pēcšizmas doktrīna?

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:27:57
Es tomēr iesaku, bet uzsveru, ka tas nav obligāti (lūgties/meditēt var arī tāpat) mazgāt rokas pirms ēšanas, iet dušā, apģērbt tīras drēbes, sakārtot istabu, izdarīt visu iespējāmo lai ķermenis (kas ir Svēta Gara templis) ir vesels un labā stāvoklī. Tam var palīdzēt arī vingrošana, dažādi sporta veidi, elpošanas prakses.

Indulēna kungs ir viltīgs... JO viņš labi zin, ka šī pati darbība jau pati par sevi var būt lūgšanu daļa... Kristietības BURVĪBA... tu vari kārtot istabu un tā var būt vienlaicīgi tava lūgšana un meditācija, un kad istabu tu esi sakārtojis, tad izrādās, ka meditācija ir beigusies un kazi tu pat esi kādu atziņu vai (krutākie gadījumi - ir bijuši) kādu atklāsmi saņēmis!

Vai es pareizi saku?
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:28:48
Raimonds, liekas savu subjektivo komentu uzslipejus pec labakas sirdsapzinjas. Vados savaa iespaidaa tikai peec taa, ko esmu lasijis un dzirdejis no vinja pasha, bet dzivaja to parbaudit negribu. Pa tadu pashu cenu var uz lidzigam meditaciju majam braukt pa visu Eiropu pie skolotajiem ar lielaku pieredzi un kas raksta nopietnakas gramatas.
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:30:39
Mulders
dažkārt rodas iespaids, ka šī visa meditācija pati par sevi kļūst mērķis, ticības objekts un elks...
Aicināt "atslēgt prātu" kā līdzekli izmantojot Dieva Vārda fragmentus

Te ir pārprātums.
1. Meditācija nav mērķis, objekts un elks, bet līdzeklis (viens no daudziem citiem lūgšanas veidiem).
2. Prāts vai apziņa nav aicināti atslēgties. Tieši otrādi prāts tiek fokusēts uz Dieva, lai lūgšana būtu tīra. Lai lūgšanas laikā es domāju par Dievu (apzinos Dievu), nevis par hokeja čempi, vai skaistām meičam, vai pasaules krīzi etc.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:32:59
Georgs Indulēns, pareizi... domāt par Dievu, koncentrēties uz Dievu... Dievs apsolījis būt Vārdā un Skaramentos... Nu un tā kā diez ko nevarēsim mēs iekoncentrēties uz Kristību Ūdeni... tad vienīgais, kam Prāts var piesieties ir Dieva Vārds... Tādējādi, ja tas ir tas, ko jūs mācāt un sludināt... likt sava Prāta Acu priekšā (šķiet jūs to saucat par sirdi) Dieva Vārdu un redzēt Dievu kāds Viņš Ir, tad mēs esam "on the same page" un hmm... to var par velti iemācīt
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:34:21
Nevajag, tad neredzeesi incantus sapnjus.

Nu ja es baigi ko domāju, tad nemaz aizmigt nevaru
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:34:55
Paulus
Jo šī ir būtiski atšķirīga prakse, kad kā meditācijas tehnika, kā meditācijas "rāmis" tiek izmantotas budisma tehniskas, vingrinājumi, cenšoties nomainīt to "kodolu" vai mērķi - nirvānas vietā Kristu. Tā ir nopietna atšķirība un tādēļ nederēs vienkārši argumenti par to, ka klusu apceri un kontemplāciju kristietība pazinusi jau gadu simtiem. Šādu meditācijas tehniku kristietība pazīst vien labi ja kādus 30 gadus
Tieši šo Kristīgas meditācijas tehniku apraksta jau 5.gs. sv.Jānis Kassians, 14.gs. Nezināma mākonis un austrumu baznīcas isihasti. Un daudzie citi, kurus tagad nevaru laika trūkuma dēļ minēt.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:35:56
Georgs Indulēns
paldies. pagaidām jautājumu nav.
ā, ja nu vēl tikai šis. vai taisnība, ka par saviem "meditācijas kursiem"prasāt bargu naudu?
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:36:44
Paulus
Vai jūsu kristīgās meditācijas praksē ir no budisma meditācijas pārņemti meditācijas tehnikas elementi?
Kristīgā meditācija ir autentiska kristīgā lūgšanas prakse.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:37:39
S.R...
Pirms pusotra gada Bauskā varēji par baltu velti apmeklēt
Paulus
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:38:05
Georgs,
variet iepostot linkus uz autoritatīviem tekstiem, kuros lasāms, ka pirmo gadsimtu svētie runā par un izmanto tādu pašu meditācijas tehniku kā budisti? Tiešām interesanti.
Jo atzīšos, neesmu iepazinies ar Sv. Jāņa Kassiana darbiem un dzīvi
S.R...
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:38:50
Aivars
nu, mēs arī tagad varam apmeklēt. pagaidām atturos.
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:39:04
Mulders
laigan man viņu čeishastisms liekas nu dikti slidens pasākums... manuprāt pat tas nav īsti RKB adaptēts...
Isihasms ir oficiāli atzīts Katoļu baznīcā
www.jesus.lv/biblioteka/orationis_formas_ru.htm
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:40:17
S.R...
Jums tur draudzē laikam ir sava iniciatīvas grupa, vai ne?
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:40:50
Mulders
Indulēna kungs ir viltīgs... JO viņš labi zin, ka šī pati darbība jau pati par sevi var būt lūgšanu daļa... Kristietības BURVĪBA... tu vari kārtot istabu un tā var būt vienlaicīgi tava lūgšana un meditācija, un kad istabu tu esi sakārtojis, tad izrādās, ka meditācija ir beigusies un kazi tu pat esi kādu atziņu vai (krutākie gadījumi - ir bijuši) kādu atklāsmi saņēmis!

Vai es pareizi saku?


Protams!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.11.23 16:41:57
Georgs Indulēns, isihasti nav tikai meditācija, aiz tā stāv vesela teoloģija, kur Apskaidrošanas Kalns kļūst par Evanģēlija Notikumu centru, nevis Krusts vai Tukšais Kaps! Tieši par to jau bazars, ka, ja tu pasaki A, tad tam seko arī B... un ar laiku tiek nobīdīti centri un fokusi... tas tāpat, kā mēs neredzam pulxteņa ceijeru kustību, bet pēc stundas mēs redzam, ka tie vairs nav tur, kur bija... bet ar prātu nespējam piefixēt, kad un pa kuru laiku tas mainījās un kā... tikai izjaucot pulxteni var pamanīt tajā noslēpto viltīgo mehānismu... Tāpēc arī mana divējādā attiexme pret šo "meditāciju" pat ja to ir aprakstījuši visai seni onkuļi, jo tik pat seni onkuļi ir brīdinājuši pret visādiem voluntārismiem u.c. lietām!

Tas protams, ja tu esi rūdīts vecis, tu vari ugunskurā pagales ar roku apmaisīt... bet ļaut to darīt iesācējiem, kas neko par to visu nezin, nozīmē viņus maldināt... Velns jau nekautrējas arī Dieva Vārdu izmantot lai cilvēkus maldinātu un novērstu no Kristus! Bet mūsdienās kur fast-food domāšana ir populārākais veids, piedāvāt cilvēkiem pacietīgi iegrimt Kristietības bagātībās, sakot, ka labums no tā varbūt pēc daudziem daudziem gadiem būs - tā nav populāra tēze... Bet pārvērst Kristīgo Meditāciju par biznesa projektu, dodot cilvēkiem ilūziju, ka viņi Dievu aptausta pēc pirmajām 3 nodarbībām... tā būtu mānīšanās...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:42:51
Isihasms ir oficiāli atzīts Katoļu baznīcā

Aha ņemšu par zināšanu!
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.11.23 16:43:29
S.R...
ā, ja nu vēl tikai šis. vai taisnība, ka par saviem "meditācijas kursiem"prasāt bargu naudu?
Meditācijas vakari notiek bezmaksas!
www.jesus.lv/grupas.htm
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.11.23 16:43:29
Aivars
jā, ir. esmu tur aicināta, bet pagaidām neeju.
G. Indulēns
skaidrs. ja sadomāšu vēl ko vaicāt, iespējams, to darīšu privāti ,lai nebūtu jārunā publiskā forumā par atpazīstamām personām. pagaidām, paldies.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 6 , pavisam kopa bijuši: 34375