atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgā meditācija muļķības?
Kaarlis
Iesūtīts: 2009.11.23 12:18:33
LKR 20. novembra raidījumā "Aktuāla diskusija" Tālbergs kristīgo meditāciju nosauc par muļķībām. Vai tas nav vandālisms, kas būtu bāla pravieša cienīgs ?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.12.03 09:24:01
incognito
tad jau atkāpšanās ceļa man vairs nav - sabiedrība gaida!
rīt iešu.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.12.03 10:42:41
Ivo Pavlovičs
Viņs ir konsekrējis elku templī...


Ko nez, Pāvilam bij darīt, neiet pie pagāniem? Ja tur nebija neviens kas Vēsti uzklausa, tad jau Pāvils arī staigāja vienu māju tālāk , bet ja bija..?
un ja Jēzus Pats bij sastopams visur kur vien grēcinieki apgrozījās, tad kas - Viņš `sobstvennoj personoj` toreiz bija kaut kas mazāks par konsekrētu maizīti šodien ? (šo dīvaino domu gājienu sastopu jau otru reizi, pirmo - sieviešu ordinācijas tēmā...)

bet vipsār, žēl man tā tempļa sametās... ne pa jokam saļodzījās būda... tas tak tikpat kā elkam ar Bībeli pa muti iedot, ak manu vai...
Meitenīte [159.148.7.193]
# Iesūtīts: 2009.12.04 13:57:44
Vai dieniņ! Tālbergs nu gan ir viens nepieklājīgs un es uzdrošinos teikt - neizglītots cilviņš! Biju gan labākās domās par viņu...
Klausieties paši!
http://www.jesus.lv/
pirmais failiņš...
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.04 13:58:28
Kas uz otru met akmeni, tam jāuzmanās, ka pašam netrāpa...
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.04 14:48:06
Meitenīte, piekrītu, ka Tālbergs reizēm ir nepieklājīgs un reizēm nezin kādu jautājumu līdz niansēm. Un tas arī nav viņa aicinājums lasīt lekcijas pa radio. Viņš nav teologs, bet drīzāk pravietis. Tālbergs nevarēja smalki atšifrēt Georga garīgā hobija bīstamību, bet skaidri nojauta, ka tur kaut kas nav līdz galam zināms. Tālbergam nav grādu teoloģijā, bet viņam ir Svētais Gars. Tādas ir manas domas par viņu.
Meitenīte [159.148.7.193]
# Iesūtīts: 2009.12.04 14:56:06
Nu neviens jau mēs nevaram zināt visu, tas tiesa...
bet es viņa balsī saklausu dusmas un neiecietību! Un viņš tā raupji pārtrauc pusvārdā!
Un kā var pateikt, ka palikšana klusumā un gaidīšana uz Dievu ir vešana totālos maldos?
Varbūt viņam vajadzētu mazliet "pameditēt" - tā var iegūt to mieru un harmoniju, kura jaušās abu pārējo sarunas dalībnieku balsīs
Meitenīte [159.148.7.193]
# Iesūtīts: 2009.12.04 14:57:19
armilo
Tālbergs nevarēja smalki atšifrēt Georga garīgā hobija bīstamību, bet skaidri nojauta, ka tur kaut kas nav līdz galam zināms

Ticības lietās vai tad vispār ir kaut kas līdz galam zināms?
Vai ir kaut kas pierādāms? Kaut kas garantēts?
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.04 15:27:11
Meitenīte, Tālbergs, kā jau kārtīgs evaņģēliskais kristietis ar abām kājām stāv uz Rakstiem. Kristus pavēles mums ir labi zināmas. Mēs zinām kā tieši Kristus mūs māca lūgt (skat. tēvreizi). Kristīgā meditācija turpretī nav Kristus mācīta. Tā ir tikai dažus gadsimtus jauna, kāda mūka radīta īpaša lūgšanas forma. Maranatas mantrā es saskatu tādus mīnus: 1) tas ir svešvārds, 2) Vārda tulkojums nepagodina nevienu no trīsvienības personām, 3) viena vārda daudzkārtēja atkārtošana var radīt bīstamību, kad gars nevis atvērsies, bet "uzkārsies". Tālbergs vēlas brīdināt: nepraktizējiet nezināmas un nepārbaudītas lietas, kuras viņš maigi nosauca par muļķībām.
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.04 15:29:25
Ctulhu, varbū tā un varbūt šitā.. kas tik vien nevar būt
Meitenīte [159.148.7.193]
# Iesūtīts: 2009.12.04 15:45:47
Āmen arī ir svešvārds
Meitenīte [159.148.7.193]
# Iesūtīts: 2009.12.04 15:49:44
Bet, Dievu lūdzot, nepļāpājiet kā pagāni; jo tie domā, ka tie savas pļāpāšanas dēļ taps paklausīti.
Mateja 6-7
izlog. Memekija [195.13.195.161]
# Iesūtīts: 2009.12.04 16:01:35
bet viņam ir Svētais Gars. ``
Kā tur bija ar tiem Gara augļiem- pacietība, lēnprātība, laipnība....
izlog. Memekija [195.13.195.161]
# Iesūtīts: 2009.12.04 16:16:02
armilo Maranatas mantrā es saskatu tādus mīnus: 1) tas ir svešvārds, 2) Vārda tulkojums nepagodina nevienu no trīsvienības personām....
1)Tā svešvārda nozīme katram meditētājam ir labi zināma un katrā meditāciju vakarā tiek atkārtota, bet, ja kādam ir no tā problēmas, tad var arī par mantru lietot tulkojumu:nāc, Kungs!
2)Ir iespējas lietot arī kādu `pagodinošu` vārdu (iesaki kādu!) Maranatha jau ir tikai ieteikums, ne obligāta prasība.
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.04 16:55:44
„Kā tur bija ar tiem Gara augļiem- pacietība, lēnprātība, laipnība....”
Memekija, sv. gara augļi iesāk savu augšanas ceļu kristietī no kristību brīža, un pilnīgi nogatavojās tikai mūžībā. Neaizmirsti, ka esam vēl grēcīgi. Visi. Tālivaldis, memekija un es, un ikviens. Tas ir Dieva žēlastības brīnums, ka būdami grēcinieki, mēs varam nest sevī svēto garu, kas liek mums izdot visus tos gara augļus, kurus tu pieminēji.
„Ir iespējas lietot arī kādu `pagodinošu` vārdu (iesaki kādu!)”
Mantrā „nāc kungs” nav skaidrs, par kādu kungu ir runa. Var piesaukt viss visādus kungus, tikai ne to ko vajag. Es labāk ieteiktu visiem zināmo „Kungs, Jēzu Kristu, Dieva Dēls, esi man grēciniekam žēlīgs”. Šajā īsajā lūgšanā ir koncentrēti visi Svētie Raksti. Te ir pagodināts Dievs savā trīsvienībā. Te ir grēka atziņa, un te ir pestīšanas atziņa. Maranata man neizsaka pilnīgi neko.
izlog. Memekija [195.13.195.161]
# Iesūtīts: 2009.12.04 18:05:44
armilo
Mantrā „nāc kungs” nav skaidrs, par kādu kungu ir runa.
Man liekas, ka pats nosaukums "kristīgā meditācija" jau norāda, par kādu Kungu iet runa.
"Kungs , Jēzu Kristu, Dieva Dēls, esi man grēciniekam žēlīgs"
Ok. es lietoju šitā saīsināto versiju:"Kungs, apžēlojies!" un, tici man, zinu, pie kura Kunga vēršos
incognito
# Iesūtīts: 2009.12.04 18:22:22
Pag., S.R. taisījās aiziet izpētīt tās meditācijas nodarbības, tā ka drīz mums būs vai nu viens kārtīgs Nihil obstat , vai arī prohibitorum .
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.12.05 00:36:18
armilo Būtu tajā raidījumā vēl kāds teologs, tad Tālbergam būtu vieglāk. Bet katrā ziņā taisnība ir Tālberga pusē. Liela bīstamība ir tajā meditēšanā.
incognito
# Iesūtīts: 2009.12.05 10:46:43
Gnidrologs
Un narkotikās būtu tā patiesība?
izlog.memekija [195.13.195.161]
# Iesūtīts: 2009.12.05 11:35:04
Ivo Pavlovičs
Liela bīstamība ir tajā meditēšanā.
Kāda tieši?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.12.05 12:03:18
izlog. Memekija [195.13.195.161] es lietoju šitā saīsināto versiju:"Kungs, apžēlojies!" un, tici man, zinu, pie kura Kunga vēršos

Vai ne? Ir tiešām pārsteidzošas šīs irracionālās bailes... it kā Kungs nezinatu mūsu nodomus jau pirms mēs tos izsakām, un neredzētu tieši sirdīs... īpaši brīnos par armilo, no citiem komentāriem man radīes ļoti pat labs iespaids.

līdz šim es pat iedomājusies nebiju, ka lietoju mantru , bet varbūt ka var to tā nosaukt - manējā tātad jau vairākus gadus tad nu būtu šāda: manu mīļo Jēriņ ..
Šī mana meditācija nav nekāda striktā, drīzāk visai haotiska, visās iespējamās kombinācijās ar lūgšanu, pielūgsmi utjpr.
, bet šis Jēriņ! ir pats pirmais, ar ko vēršos katru rītu pie Jēzus, kad Viņš mani modina. Jā, jau vairākus gadus modina agri no rīta , un dara to tik bezgala liegi un maigi... modinātājpulstenim jau kur tas laiks kad nelieku zvanu, tas vnk stāv un rāda pareizu laiku.

un lieku galvu ķīlā, ka Jēzus gan zin , ka ar to domāts Viņš, Dieva Jērs un neviens cits, un nepavisam ne kāds tur aitu ganāmpulka īpatnis




<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 95 , pavisam kopa bijuši: 5648