atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgā meditācija muļķības?
Kaarlis
Iesūtīts: 2009.11.23 12:18:33
LKR 20. novembra raidījumā "Aktuāla diskusija" Tālbergs kristīgo meditāciju nosauc par muļķībām. Vai tas nav vandālisms, kas būtu bāla pravieša cienīgs ?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.30 20:07:01
-Jona- Nav runa par ētiku, bet par kopīgu lūgšanu. Jēzus nāca lai caur Viņu mēs varētu nākt pie Tēva, nevis lai būtu vēl viena ētika. Ētika un lūgšana nav viens un tas pats.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.11.30 20:14:32
Ivo Pavlovičs

Par kādu lūgšanu īsti runa - vai šādu, vai? (augstāk Ivo minēto):

Un par to pagānu lūgšanas tehniku Pestītājs tā saka:
Bet, Dievu lūdzot, nepļāpājiet kā pagāni; ...


Izlasīju visu pieejamo par šo kristīgo meditāciju, bet neko tml. gan neatradu..

Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.30 20:26:18
-Jona- visu pieejamo izlasīju?

Nu labi ka tā!
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.11.30 20:28:45
Ivo Pavlovičs
Nu labi, ne jau nu gluži VISU, bet šeit pieejamo:

http://www.jesus.lv/
clo56 [90.130.171.13]
# Iesūtīts: 2009.11.30 22:08:53
Drausmas, ja manā draudzē būtu mācītājs ar tik nožēlojamiem (krieviski ir precīzāks vārds: " дремучие" "uzstādījumiem un uzskatiem kā Ivo Pavlovičam, tad es laikam īsā laikā kļūtu par ateistu. Neapskaužu draudzi/es, kur viņš kalpo.
Francisks
# Iesūtīts: 2009.12.01 09:02:04
Meditācija nav nekādas muļķības-ne kristīgā,nedz arī cita veida.
Kādam nepatīk šis vārds-lūdzu,sauciet to savādāk.
Lietas būtība no tā tāpat nemainās.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.12.01 10:07:01
Ivo Pavlovičs
Katrā ziņā šī ir nekristīga prakse. Ja cilvēks pieder pie RKB vai Ortodoxiem, tad nesanāk pēc kanoniem. Lūgties ar nekristiešiem kopā nedrīkst. Un vēl, viens no jūsu kustības dibinātājiem celebrēja privāto misi pagānu templī starp elku tēliem. Citādi kā zaimošanu to grūti uztvert.

Kā to saprast "katrā ziņā"? Nemanīju minētas nekādas pārliecinošas liecības vai pierādījumus. Vai pāris te minētās atmaskojošas saites ir nozīmīgākas par Georga liecību?

Ja cilvēks pieder pie RKB vai ortodoksiem, tad arī ev.luterisms nav pēc kanoniem - vai tas padara mūsu luterisko baznīcu par nekristīgu?

Kāpēc nedrīkst lūgties kopā ar nekristiešiem? Ko darīja Jēzus, iedams neticīgo namos? Ko darīja apustuļi?

Vai par cigun-veidīgajiem pasākumiem ir pareizi spriest tikai pēc atsevišķa novirziena (pēc līdzības - vai par Kristus baznīcu var spriest pēc atsevišķām sektām)?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.12.01 10:40:51
armilo
Mulders,"Jei bogu, lieku savu dveeseli kjiilaa, peedeejo reizi kad pirxtaa iegriezu, shamais pac sadzija! Un vakar, kad biju noguris aizgaaju guleet, kjermenis pac atpuutaas... manis tur vispaar klaat nebija - apzinja bij izrubiita!"
Nemētājies ar savu dvēseli, tā Tev vēl var noderēt. Kad Tu beigsi demogoģiju runāt? Uzprasi Indulim, vai uz cigun viņš aizgāja tapēc, lai izdziedinātu saskrāpēto pirkstu? Mulder neizliecies par muļķi, mēs abi labi zinām, no kurienes cigunam "kājas aug". Izlasi arī Tu manis iekopētos linkus par izbijušā cigunista liecību.


Vai pats uzprasīji Indulim, kamdēļ viņš uz turieni aizgāja? Un ne jau vienmēr vajag konstatētu defektu (saskrāpētu pirkstu), lai kaut ko pasāku, kopumā daudz efektīvāki ir profilaktiski pasākumi (novērst pirksta saskrāpēšanu).

Man šķiet, ka vērtējot austrumnieku ķermeņa kopšanas prakses, viens no mūsu kristiešu klupšanas akmeņiem ir kļūdains vai tendenciozs skaidrojums viņu (austrumnieku) uzskatam par fiziskās un garīgās pasaules vienotību. Cigun u.c. disciplīnu tehnikas kontekstā tāds jēdziens kā "garīgā puse" neatbilst jēdzienam "gars" reliģiskā izpratnē. Drīzāk tas ir kaut kas kā ķermeņa vadības programmatūra.

Manuprāt (un pēc manas pieredzes) tas ir katra personīgs jautājums vai šajā nodarbē tiek ielikts kaut kas reliģisks vai nē. Tieši tāpat tas attiecas uz jebkuru citu nodarbi. Ja tu pielūdz savu nodarbošanos, vienalga kas tā nebūtu, un liec uz to savu cerību (un ar to izstum no sevis ticību Dievam), tad tā ir elku pielūgšana. Bet nevis pati par sevi vingrošana, kur fiziskas aktivitāte tiek savienota ar prāta un apziņas vingrinājumiem.

Pārdomām - es neticu, ka visas ķīniešu vingrošanas var būt ļaunas pašas par sevi, jo par to neliecina ķīnieši kā nācija, t.i., pēc liecībām viņi nav ļaunāki par eiropeisko kultūru pārstāvjiem. Bet viņi ar šīm lietām (vingrošanu) nodarbojas masveidā.

Un vēl pārdomām. Mūsu "normālo" sporta klubu (trenažieru zāles, visādas aerobikas u.tml. vingrošanas) - kādu garīgo fonu tās nes līdzi? Vai fonā skanošā popmūzika ir vai nav ietekmējoša? Kā tas pats darbojas lielveikalā? Vai tad, kad cilvēks ir nodevies kādai nodarbei (meditē, vingro, iepērkas, lasa grāmatu, brauc ar automašīnu, strādā utt.) - vai viņam var iebarot negribētu informāciju, piem., caur fona mūziku ar saprotamu tekstu, ar reklāmu pauzēm tv utt.? Vai mēs zinam kā visi šie mehānismi darbojas?

Un visbeidzot - vai Jēzus mūs aicina bēgt no samaitātās pasaules vai tajā DZĪVOT?
armilo.. [78.84.135.166]
# Iesūtīts: 2009.12.01 11:19:39
Mārtiņ, visi mani komentāri ir domāti Georgam un konkrēti viņa pārstāvētajam ciguna virzienam. Ceru, ka viņš saprata par ko tika brīdināts. Ja Tu neesi iedziļinājies mūsu sarakstē, tad nevajag uzdot jautājumus ne par tēmu. Man nav laika uz tiem atbildēt. Atvaino.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.12.01 12:09:16
armilo.. [78.84.135.166]
Mārtiņ, visi mani komentāri ir domāti Georgam un konkrēti viņa pārstāvētajam ciguna virzienam. Ceru, ka viņš saprata par ko tika brīdināts. Ja Tu neesi iedziļinājies mūsu sarakstē, tad nevajag uzdot jautājumus ne par tēmu. Man nav laika uz tiem atbildēt. Atvaino.

Privāti sarakste notiek privāti. Ja pats autors (Tu) to dara publiski, tad vai nu ar nolūku, vai jārēķinās ar sekām. Rakstus mēs arī attiecinām uz sevi, lai gan tur pārsvarā ir atsevišķu privātu attiecību liecības.

Bet tiešām apdomā, vai tas ciguns ir tik melns kā to mālē?
Man pirms dažiem ir bijušas šādas pārdomas, konkrēti - vai tai-dzi nav pretrunā ar kristietību?
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.01 12:31:35
Māriņ, arī Tu lūdzu apdomā, vai gangrēna sākuma stadijā ir tik melna kā beigu stadijā?
Bet ja vēlies iedziļināties konkrēti Georga propogandētajā "Чжун Юань цигун", tad iesaku kopā paanalizēt bijušā cigunista liecību pa punktiem. Es to iekopēju dažas lapas iepriekš. Tur viss ir īsi un labi izklāstīts. Būtu labi, ja arī pats Georgs to pakomentētu.
Šī tēma ir ļoti svarīga no tā aspekta, ka Georgs, būdams jogas skolas pasniedzējs, grib vadīt kristiešus un mācīt viņiem pareizi Dievu lūgt. Un tas jau ir bīstami. Viņš ir kristīgās meditācijas kopienas vadītājs. Ja viņš būtu vienkārši ciguna fans un nepazītu Kristu, es ar viņu runātu daudz "maigāk". Cilvēks, kas nav pats iepazinis Kristu, nedrīkst vadīt kristiešu kopienu. Tapēc es esmu pārsteigts par RKB mīkstčaulīgo attieksmi pulcējot ap sevi visas iespējamās kristīgās herēzes, lai tikai to vadoņi būtu lojāli pāvestam.
izlog. memekija [195.13.195.161]
# Iesūtīts: 2009.12.01 12:45:24
armilo
Piezīmēji Georgam radziņus?
armilo.. [78.84.135.166]
# Iesūtīts: 2009.12.01 13:30:03
memekija, radziņi (grēki) ir mums visiem, tikai daži tos apzinās ātrāk citi vēlāk, bet citi nekad
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.12.01 14:19:24
armilo , nav tik traki, neviens mūs bez mūsu piekrišanas nevar tā vnk paņemt kā kādus leļļus no plaukta. nomaldījušos kristieti Jēzus nepārprotami brīdinātu - brīdinātu tā, ka ne pašam ne apkārtējiem tas nepaliktu nepamanīts.
Mūsu Dievs ir greizsirdīgs Dievs un Savus bērnus tā pa lēto nevienam atdot netaisās.

tā tīri teorētīiski jau tavas bažas ir pamatotas - Ē.Delpers piem. raksta, ka pietiek jau ar Budas figūriņu mājā plauktā, lai kristietim sāktos galvassāpes (un tas vēl tikai iesākumā!).
... bet šis laikam nebūs tas gadījums... šajās meditācijās paskaties, cik kristīgu acu pāru vēro nodarbību vadītājus, blakus J.Rubenim turklāt stāv vēl viens forumiešiem labi zināms mācītājs, tā ka... bez tam vēl tak pieteikušies brīvprātīgie uzpasētāji iz foruma.


mazliet vairāk uzticības, Jēzus patur virsroku vienmēr!
http://www.youtube.com/watch?v=YghnurXmTKs



esmu pārsteigts par RKB mīkstčaulīgo attieksmi pulcējot ap sevi visas iespējamās kristīgās herēzes, lai tikai to vadoņi būtu lojāli pāvestam.

Zin, pāvestam nabagam jau ar neiet labāk..

The Heresies of Benedict XVI 284:
http://www.mostholyfamilymonastery.com/BenedictXVI_heresiesfile.html

Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.12.01 19:40:05
Ir iztulkota un izdota latviski Džona Meina grāmata "Vārds klusumā". Ievads kristīgajā meditācijā. To ir tulkojis mūsu pašu latviešu teologs-mācītājs. Meins ļoti korekti mēģina skaidrot gan par kristiešu kopīgo ar citām reliģijām, kā sevis paša meklējumiem, gan uzsverot, ka visas kristīgās svētdzīves un tsk. meditācijas centrā ir dievkalpojums un sakramentālā dzīve. Un tas varbūt jau primāri atšķir no tā, kā viņu tik dažādos veidos interpretē un citē. Līdzīgi tāpat kā lasīt dzeju orģinālā vai atdzejojumu.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.12.02 10:19:00
mmm.... tas mani ir tik tālu ieinteresējis, ka es patiešām aizcilpošu uz tām meditācijām.
tad jau visu varēšu pati redzēt un aptaustīt.
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2009.12.02 23:28:44
Raimonds Sakramentālā dzīve... Viņs ir konsekrējis elku templī... Palasiet Jura Rubeņa grāmatu!
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.12.02 23:30:39
S.R.(katole)
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.12.03 09:16:56
Ivo Pavlovičs
būs labi!
es būšu ļoti piesardzīga!
Gnidrologs
ja tu tādā garā turpināsi, tad tiešām beigas varētu pienākt ātri - vienkārši varēs nobeigties no smiekliem.
incognito
# Iesūtīts: 2009.12.03 09:20:37
S.R.(katole)
Mēs gaidīsim tavas - visai skeptiski pret meditāciju noskaņotas personas - atskaites.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 80 , pavisam kopa bijuši: 36264