atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgā meditācija muļķības?
Kaarlis
Iesūtīts: 2009.11.23 12:18:33
LKR 20. novembra raidījumā "Aktuāla diskusija" Tālbergs kristīgo meditāciju nosauc par muļķībām. Vai tas nav vandālisms, kas būtu bāla pravieša cienīgs ?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.11.30 17:40:59
Jošs Mulders
Tāpēc daudzus kristiešus var saprast - ej nu sazinu kas tā par vingrošanu un enerģijām, ka tik pamazām neievilina visādās Austrumu būšanās. Labāk tad rīta vingrošana ar hantelēm, vismaz droši.

Par Dekartu - ārpus "es esmu" vairs nekā droša nav.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.11.30 17:43:46
Ctulhu, nuja... bet mums jāapzinās, ka mēs abi jau esam visai noformējušies savos uzskatos un mūsu uzskati esam mēs paši, mēs savus uzskatus sargājam tāpat kā sevi pašu... Kā zaldāts, kas visu mūžu ir pieradis pie savām bruņām un ieročiem par tiem gan rūpējas, gan sargā, un tai pat laikā tieši tos izmanto gan uzbrukumam gan aizstāvībai...

Bet EM no malas sēž un smīn bārdā, kad redz, kā bezgalīgā cīņas dancī iesaistās ādas bruņās viegliem zobeniem apbruņots meža partizāns un smagās bruņās ar lielu divroku morgensternu apbruņots bruņenieks!

Tāpēc lai mūs pārliecinātu nepietiks ar vienkāršu vāli, kādu modificētu vairogu, vai citiem zābakiem, kas purvā nemirxt... Lai mēs mainītos, pa mums jāšauj ar sudraba lodēm... pietam vēl jātrāpa tiešām būtiskā vietā - galvā! Visu pārējo mēs atvairīsim!
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:44:21
EzītisMiglā
Bet vingrošana ar hantelēm, kā te daudzi ir norādījuši, arī ir saistīta ar pagānisko priekšstatu ka veselā miesā vesels gars un olimpiskajiem ideāliem, no pagāniskās Grieķijas nākušiem.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.11.30 17:46:20
incognito, es vienkārši brīnos kā tie, kas kviec par cigun atļaujas, piemēram, ņemt atvaļinājumus visādu pagānu dievu nosauktos mēnešos jeb pacieš savus britu kolēģus, kas savos kalendāros nedēļas dienas godā par godu Toram, Freyai u.c. pagānu dieviem?

Ij esmu pārliecināts ka astronomijā nav neviena sevi cienoša kristieša, jo mēs zinām no kurienes kājas aug planētu nosaukumiem
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:46:47
incognito
Tas par veselo garu ir pārpratums, esot bijis domāts kas cits. Mēs taču zinām, ka daudziem garā vājiem cilvēkiem ar miesu viss kārtībā. Arī pasakās un mītos mēdz būt tā, ka milzis un stiprinieks ir tādi visai pamuļķi.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:47:02
Georgs Indulēns saka: Un ja jūs uzzināsiet cik daudz pasaulē katoļi praktizē un pasniedz jogu katoļu mācību iestādēs (skolās un univesritātēs), rekolekciju namos un klosteros, jūs varbūt zaudēsiet savu ticību.

Es padomāju, bet varbūt tieši viņi jau šo ticību ir zaudējuši!!!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:47:47
Ctulhu, nē morgenshterns ir tā koka vāle, kurai galā ķēde un tās galā tāds žuburains lode... ar asmeņiem... Nu kā Nazgulam Lords of Ring filmā!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:48:39
Ctulhu
1. Morgenšterns vai nebija vāle ar bumbām un asmeņiem? Esot diezgan neuzticams ierocis bijis. Bet divroku zobenu Nikija diezgan viegli nolika pie vietas.
incognito
# Labojis incognito: 2009.11.30 17:48:49
Jošs Mulders
Nu jā, tas vedina uz kādu plašāku diskusiju par to, kas īsti ir saucams par kristīgu un kristietim piemērotu.
No Ivo Pavloviča replikām es gan nomanu, ka viņaprāt nekristiešiem nebūtu vēlams šādā diskusijā piedalīties.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:51:37
Nu jā, tas vedina uz kādu plašāku diskusiju par to, kas īsti ir saucams par kristīgu un kristietim piemērotu.

Zivis ar Medu un Sisenjiem Apģērbā - jēzenes ar vienā gabalā izaustu paltraku pāri!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 17:54:59
Ctulhu ar to "Praktizēt" agapi ir divi grāvji - Viens ir kaut kas līdzīgs bauslībai, no sērijas - izpildīji čeklistu (viena vecenīte pāri ielai, divi kaķi pabaroti, pazvanīji mammai, palīdzēji kolēģim...) un viss... liekiet mierā, es eju pie meičām... Otra galējība, agape ir viss, ko es daru, jo viss ko e sdaru ir agape - un tā kā es to darot smaidu, tāpēc tas ir agape...

Nu es kaut kur pa vidu maisos!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.11.30 17:59:57
Ctulhu, nepiesieines... domaaju saprati... Vieni ir legaalisti, kas domaa, ka miilestiiba ir formalizeejama cheklistos, un tas dod vinjiem tiesiibas citus uz saarta dedzinaat, ja shie par jotu novirzaas... Otrs graavis ir visaadi smaidiigie maimeeneshi kas ljurina tikai skasitus vaardus un sevi teelo par tik baltiem pukjubeerniem, ka pasaulei vajadzeetu vinju priekshaa izplaaties, cik vinji ir balti un puukaini un miiloshi... un visi tie, kas to nesaprot ir peedeejie meerglji un miilestiibas graaveeji... Un reaali vinji neko nevar samiileet, jo tie ljaunie vinjiem liek sprunguljus pakaļ... eee... riteņos!
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.30 18:04:43
Kam interesē viduslaiku ieroči, t.sk., ko nozīmē "morgenšterns", tas var iemest acis: http://www.vgmuseum.com/mrp/NewCV/cvlib-arsenal4.htm
Redzi [78.84.220.69]
# Iesūtīts: 2009.11.30 18:13:33
Jošam Mulderam

Šķiet, ka pēc laika Jums būs jāmaina savas domas, tāpat, kā reiz par "kristīgo meditāciju" Rubeņa kunga izpildījumā. Pauloviča kungam gan tomēr taisnība.
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.30 18:30:35
Ctulhu
Acīmredzot Redzi [78.84.220.69] ir zināmi kādi fakti, par kuriem viņš/viņa nevēlas plašāk izteikties.
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.30 18:41:29
Ctulhu
Nē, nu no kristīgā viedokļa kaut kas var būt nosodāms arī ja nav pretrunā ar kriminālkodeksu.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.30 18:55:08
Kam patiešām interesē, kas ir "ķristīgā meditācija", tas var ielūkoties:
http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_meditation

P.S. Tur pašā apakšā ir oficiālā katoliskās baznīcas pozīcija kristīgās meditācijas jautājumā.
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.30 19:09:43
Ctulhu
nav jau taada vienota `kristiigaa viedoklja`

Tas ir labi. Man liekas, viena no labākajām lietām, kas notikušas ar baznīcu, ir tās šķelšanās, līdz ar to kristiešu ir pasargāti no oficiālā viedokļa un jādomā pašiem.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.11.30 19:23:54
Ivo Pavlovičs
Lūgties ar nekristiešiem kopā nedrīkst.

15 Vēl otrreiz balss uz viņu runāja: "Ko Dievs šķīstījis, to neturi par nešķīstu!" ...
28 Viņš tiem sacīja: "Jūs zināt, ka jūdam nav atļauts biedroties ar citas tautas cilvēku vai iet pie viņa mājās; bet man Dievs ir rādījis, ka nevienu cilvēku nevajag turēt par nesvētu vai nešķīstu. ...
44 Pēterim vēl runājot, Svētais Gars nāca pār visiem, kas šos vārdus dzirdēja.
45 Un ticīgie apgraizītie, kas Pēterim bija līdzi, izbijās, ka Svētā Gara dāvana bija izlieta arī pār pagāniem...
/Ap.d.10/

universālas garīgās prakses neeksistē.
Jēzus saka:
No viņu augļiem jums tos būs pazīt.


Ciktāl tas saskan ar Jēzus uzstādījumu, eksistē gan. Arī citās reliģijās ir papilnam cilvēku, kuri dzīvo ētiski un mīl savus tuvākos.... pat ļoti labi koki un labi augļi, t.s. anonīmie kristieši. Vai Ivo P. to taisās noliegt?
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.30 19:45:11

Kāda cilvēka domas par kristīgo meditāciju. Uzsvērta atgriezeniskās saites, realitāti apsteidzoša ideāla nozīme meditācijas procesā. "Tas, kurš nemīl meditēt, līdzinās cilvēkam, kas sevi nekad neaplūko spogulī un nebēdā par to, lai savestu kārtībā savu izskatu, tāpēc var gadīties, ka viņš kļuvis netīrs nemaz pats to neapzinādamies. Persona, kas meditē un pievērš savas domas Dievam, kas ir kā viņas dvēseles spogulis,- cenšas saskatīt savas kļūdas un tās izlabot, apvalda savu impulsīvo rīcību un saved kārtībā savu sirdsapziņu." (Francisks Fordžore (padre Pio) (1887-1968), franciskāņu (kapucīniešu?) mūks, Jāņa Pāvila II laikā iecelts svēto kārtā)
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 4603