atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu III
vilks
Iesūtīts: 2009.11.18 13:56:56
Trešā daļa diskusijai.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 47 . 48 . >>
AutorsZiņas teksts
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2009.11.20 19:15:19
*Duksismasiks [212.93.96.2]Ctulhu Vai visu zinošie nekriškoņi varētu nelīst lietās kuras uz viņiem neattiecas. Jūs šķietaties visai analītiski dažādos ar kristietību un ticību saistītos jautājumos. Vai tiešām par kristiešiem gribat tapt? Gribat par savām neticības problēmām, par savām antipātijām pret kristietību (kuras pa visām šuvēm lien ārā katrā diskusijā) diskutēt, tad atverat atsevišķu diskusiju.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2009.11.20 19:39:27
Merlins: .. Kādā vietā Luters rakstīja, ka Svētais Gars ir izslēdzis no aicinājuma uz ordināciju bērnus, sievietes un nepiemērotus vīrus ..
------------

Tas ir "On the Councils and the Church", -atrodams Luther`s Works 41:154-55
Internetā meklējams http://www.godrules.net/library/luther/NEW1luther_e14.htm
"It is true, indeed, that the Holy Ghost has made exception, in this matter, of women, children, and incompetent folk, and, except in cases of necessity, chooses only qualified males"
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.20 20:04:56
Ivo Pavlovičs

> Vai tiešām par kristiešiem gribat tapt?

Vēl jau dažam labam nekāda vaina ir būt nakriškānim. "Tur, kur beidzas veselība; tur, kur beidzas nauda; tur, kur beidzas cilvēku veselais saprāts,- tur visur sākas kristietība." (H. Heine) Gan pirmais, gan otrais, gan arī trešais vēl puslīdz turas. Nav tā, kā dažam labam. Vari zaļš no skaudības palikt!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.11.20 20:05:15
Juris Saivars

Ja Luters tā ir rakstījis, tad vispirms jānoskaidro konteksts, man drusku slinkums ir lasīt visu darbu, tagad, bet gan jau. Ja nu viņš to patiešām domājis tā, kā rakstījis, nu - arī viņš ir cilvēks un reizēm uzņēmies pārāk lielu atbildību!
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.11.20 22:50:05
*Duksis
Jā, Origēnu vēl joprojām daudz kur citē un atsaucas kā uz Aleksandrijas skolas intelektuāli. Bet šī mazā piezīme jau bija par to, ka forumu lasa jau neviens vien un tad katrs izdara savus secinājumus, cits atkal atrod iemeslu kā sakurināties , cits lai pazobotos. Visām lietām jau ir gan labās, gan sliktās puses, tāpat arī šie aizliegumi nāk ar savām garīgajām konsekvencēm un prikoliem . Viss jau lielāko tiesu ir atkarīgs no pieaugušu cilvēku spējas uzņemties atbildību t.sk. arī Rakstu interpretācijā. Pāvils par to raksta un salīdzina draudzi kā vienu lielu organismu, katru ar savu aicinājumu un vietu. Tikai žēl, ka šajās diskusijās vairāk ieskanas pret un . Un mazāk pozitīvisma. Ir jau viegli atrast pareizos cilvēku citātus un lieta darīta, bet sarežģītāk ja jarunā ar dzīvu cilvēku, kurš tāpat gan jāstiprina, gan jāiedrošina.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.20 23:08:21
Raimonds
Duksis gan te no ateistu zortes, kam niez svešā dzimšansdienas tortē svecītes pūst. Par evaņģēlisko Baznīcas misiju citiem jāatgādina.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.11.20 23:12:53
Aivars
Cik te palasu dažus Dukša tekstus, tad šad tad viņš fišku rubī un diezgan trāpīgi. Ko Tu domāji par ev.B misiju?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.20 23:17:22
Raimonds
Ar to domāju mūsu Baznīcas akronīma otro burtu, kas šķiet varētu būt īpaši izceļams visās teoloģiskās cīņās.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.11.20 23:19:37
Aivars
Tas labs atgādinājums par evaņģēlisko , jo drīz būsim sasnieguši stadiju, kad vilksim laukā latīņu valodas tekstus.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.21 00:09:11
Raimonds Latīņu valodai nav ne vainas. Varēs baznīctēvus palasīt un teoloģiskos jautājumos rast skaidrību lielāku.
komentārs [78.84.201.144]
# Iesūtīts: 2009.11.21 00:16:28
Juris Saivars
and, except in cases of necessity, - tātad arī Luters pilnīgi neizslēdz iespēju.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.21 00:28:08
Jānis Kalniņš saka: Ja Luters tā ir rakstījis, tad vispirms jānoskaidro konteksts, man drusku slinkums ir lasīt visu darbu, tagad, bet gan jau. Ja nu viņš to patiešām domājis tā, kā rakstījis, nu - arī viņš ir cilvēks un reizēm uzņēmies pārāk lielu atbildību!

Šķiet Jānis Kalniņš taujā pēc pierādījumiem, kas liecinātu pret sieviešu ordināciju, bet izskatās ka viņš a priori pieņem, ka ordinēt sievietes kalpošanas amatā ir labi un pareizi. Varbūt būtu godīgi pateikt: "Jūs te runājat ko gribat, bet man jautājums ir skaidrs un es esmu par". Citādi izskan visādi izteikumi no sērijas : "Mani šis arguments nepārliecina, tad bija citi laiki, jāskatās konteksts, Luters varēj kļūdīties... u.t.t."

Manuparāt ir skaidrs izejot no Rakstiem un Baznīcas tradīcijas, ka sieviete nevar tikt ordinēta. Šī ir izejas pozīcija un tur nav nekādu neskaidrību. Neskaidrības ir tiem, kuri neskatoties uz šo skaidrību grib ieraudzīt ko citu. Viņiem arī ir nepieciešamas diskusijas, teoloģiskās izpētes u.t.t. Tādēļ loģiski, ka viņi (sieviešu ordinācijas aizstāvji) ir tie, kuriem vajag pierādīt kāpēc to var un vajag darīt, nevis tiem kuri turās pie ierastās lietu kārtības būtu jāaizstāvās un jāpamato kāpēc to nevar darīt.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.11.21 00:32:37
Juris Saivars
J. Kalniņš
I. Pavlovičs
Luters - ,, Sieviete var kristīt un sludināt dzīvības vārdu, ar ko tiek izdzēsts grēks un noņemta mūžīgā nāve, ar ko tiek padzīts šīs pasaules kungs, ar ko tev tiek īpašumā dāvinātas debesis, kopā ņemot – ar ko dvēselē tiek iepludināta visa dievišķā majestāte.
Tāpēc tie, kas noniecina Dieva vārda spēku un darbojas ar savējo, ari ir pelnījuši, ka pienāk brīdis, ka viņi varēs tvīkt izbrīnā par to vieni paši.. proti , bez mums.,,...
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.21 00:35:43
Aivars Lapšāns Atsucīti uz citāta avotu varētu?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.11.21 00:38:07
Ivo Pavlovičs

Es pats izdomāju.
Tev pašlaik atsaucīte nederēs. Tu tāpat paliksi pie sava.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.21 00:38:54
Aivars Lapšāns Zini draugs, bet to sauc par nepatiesu liecību!
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.21 00:40:16
Protams, ka es palikšu pie sava, tas ir pie tā, pie kā Kristus Bazīcas cauri gadu simtiem ir turējusies.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.21 00:43:19
Ivo Pavlovičs
Labi , sāksi vēl raudāt. ...Tas ir Mārtiņš Luters. Mūsu konfesijas šefs Traki ...vai ne?
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.21 00:44:44
Aivars Lapšāns Atsauci iedod ja tas ir viņš. Vai tik tu to neesi no Elēnas Vaitas memuāriem izņēmis?
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.11.21 00:45:12
Ivo Pavlovičs
es palikšu pie sava, tas ir pie tā, pie kā Kristus Bazīcas cauri gadu simtiem ir turējusies.
Un kā Tu komentētu to faktu, ka LELB ir māsas kuras kalpo?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 47 . 48 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 9999