atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Ceturtais bauslis
KristapsO
Iesūtīts: 2009.11.06 22:37:23
Ineresanti es te vienu dienu palasīju sen aizmirstos baušļus, un man tāds jautājums ienāca prātā kā paliek ar ceturto bausli (Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo savā zemē), ja man ir bijis audžutēvs kurš vēlāk aprec manu māsu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Balsstiesības
# Iesūtīts: 2009.11.16 00:37:06
Francisks
Baušļi nav instrukciju grāmata, kā pareizi šķērsot ielu, bet gan pamatprincipu apkopojums, spogulis, kurā ieskatīties.
Francisks
# Iesūtīts: 2009.11.16 00:58:04
Cik tēlaini!!!
Tad jau es uz visu bībeli to varu attiecināt.
Francisks
# Iesūtīts: 2009.11.16 01:32:40
Es nesaprotu-kāpēc tāda bauslība bija vajadzīga,ja tā tāpat skaitās neizpildāma?
Un man ar Mozu vispār ir problēmas. Viņš taču ir slepkava,kas nogalināja ēģiptieti,vergu uzraugu.
Nu un,ka taisnīgi,bet tomēr!!!
Un šitā es daudz ko nevaru sagremot.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.11.16 06:37:47
Tas taču ir amorāli,ko tādu prasīt!
Nav tur nekā amorāla - tas ir Dieva princips. Izvēle ir katra paša ziņā. Kristietībā būtiska un pat ļoti nozīme ir tādai lietai kā piedošana.
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.11.16 08:25:17
Gnidrologs A Tu saproti šo ``aci pret aci``principu?
vilks
# Labojis vilks: 2009.11.16 08:52:20
Francisks
kā ar tiem vecākiem ,kas fiziski vai morāli veikuši regulāru vardarbību pret saviem pēcnācējiem-tiem bērniem arī būtu jāgodā savi vecāki???
Patiesu brīvību arī šādu bērnu dzīvē var dot tikai piedošana vecākiem un izlīdzināšanās ar viņiem. Par to arī tiek runāts bauslī.

Ir daudz reizes, kad mums tīri pēc taisnības skatoties, ir tiesības nepiedot citiem. Tomēr, ja mēs piedodam, mēs kļūstam brīvi.

Tomēr šī piedošana ir kas vairāk unl lielāks nekā cilvēki, profanizējot garīgās lietas, mēdz aprakstīt. Piedošana nav netaisnības legalizēšana, tieši otrādi - lai varētu patiesi piedot, grēks ir jānosauc visā tā ļaunumā un nežēlīgumā. Un tad ar Svētā Gara palīdzību (nevaru iedomāties, kā to vēl cilvēks varētu izdarīt) apliecināt otram, ka viņam ir piedots - kaut arī viņš ir darījis visas tās baisās lietas.
Faktiski cilvēkam pašam tas ir neiespējami, bet ar Dieva palīdzību to var izdarīt.
Šķiet, uz Ziemassvētkiem "Zvaigzne" varētu izdot grāmatu "Šķūnis" (angliski "The Schack", kur ir rakatīts par šādām lietām. Un par to, kā piedošana izmaina cilvēka dzīvi.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.11.16 09:24:29
vilks
smuki noformulēji. Piedošana ir mūsu atbildība.
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.16 09:34:10
Adonika
Manis minētā grāmata to smuki apraksta un ilustrē..es tikai pārfrazēju.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.11.16 09:37:18
vilks
Par piedošanas tēmu ļoti laba grāmata ir arī Asaras, kas pārvēršas dimantos . Tur bij minēta epizode kad cilvēks mīlestība spēj piedot un apskaut cilvēku, kas savā laikā viņa ģimeni ir nosūtījis uz gāzes kameru.
Francisks
# Iesūtīts: 2009.11.16 09:37:51
Smuki ta smuki,bet vai tas dzīvē tikpat smuki izpildās-nezinu gan.
Tas tādu saldsērīgu filmu sižets izklausās.
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.16 09:38:43
Francisks
nu, manā dzīvē tas ir noticis, vai tas notiks tavējā, atkarīgs no tevis un Dieva žēlastības.
Francisks
# Iesūtīts: 2009.11.16 13:10:47
Vilks man nav nekas pret saviem vecākiem,kaut būtu gan par ko.
Es domāju tādus riktīgi smagus gadījumus. Varbūt ar laiku var piedot,bet ne jau godāt un vēl mīlēt.
vilks
# Labojis vilks: 2009.11.16 13:36:53
Francisks
hmm, ko tu saproti ar vārdu `piedošana`? Izklausās, ka mums abiem ir atšķirīgas šī vārda izpratnes. Es ar vārdu `piedot` saprotu izvēli neatprasīt no otra to, ko viņš man ir nodarījis ļaunu un izvēli dot otram otru izvēli, ja viņš to vēlas. To var izdarīt arī bez tā, ka pāridarītājs labojas vai nožēlo.

Savukārt tas, vai veidojas mīlestības attiecības, ir atkarīgs no abām pusēm. Ja otra puse turpina sāpināt, man prātīgāka liktos izvēle ierobežot vai izbeigt kontaktus ar pāridarītāju, bet šī kontaktu izbeigšana nenozīmē, ka es nepiedodu.

Un vēl - ir svarīgi atcerēties, ka baušļi un Dieva Vārdi vispār nekad nav vispārīgi uz kaut ko nezināmu attiecināmi, bet gan attiecas uz katru cilvēku personīgi...ja kāda situācija nav tavējā, iespējams, tu nekad nesapratīsi, kāpēc tas notiek otra dzīvē... Dievs runā uz mums par mums pašiem, nevis citiem. Ja vien neesam pravieši, kurus Viņš īpaši sūta pateikt kādas lietas citiem.
Francisks
# Iesūtīts: 2009.11.16 17:27:30
Es gribētu būt Sv. Francisks un norāt vilku un sprediķot putniem!
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.16 17:30:36
Francisks
par ko vilku vajag norāt?
Francisks
# Iesūtīts: 2009.11.16 17:33:15
Tāpat-sagribējās paampelēties ap tavu niku!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 19 , pavisam kopa bijuši: 35600