atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode
Mulders
Iesūtīts: 2007.06.04 09:46:31
Par Sinodi!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
ddauka [84.237.133.200]
# Iesūtīts: 2007.06.06 21:57:57
Dievs augstajai Sinodei varu bij devis, tagad atņēmis, lai slavēts viņš ir !!!
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.06.06 22:12:22
Cik zinu, tad Sinodē piedalījās 88% visu balsstiesīgo, nevis 2/3.
Visi lēmumi tika pieņemti ar skaidru balsu vairakumu (apm. 2/3 vai 3/4 un pat vairak). Tātad par argumenti sinodāļus pārliecināja. Pirms balsošanas tika izteikti visdažādākie viedokļi. Ulda u.c. apvainojumu lasīšana šeit man izsauc iekšēji pretīgu sajūtu - apmēram tā, kā redzot, kā uz ielas huligānu grupa ņirgājas un zākājas par cilvēku. Tieši arhibīskaps bija tas, kas centās palikt maksimāli neitrāls un mierīgs. Pirms visiem balsojumiem arhibiskaps aicinaja sinodāļus ieklausities sevī un balsot, lūdzot skaidrību no Dieva - vienalga, balsojot par vai pret kādu lēmumu.
Ja kaut kāda ietekmēšana notika, tad tā bija šāda - zinu, ka daudzi šai laikā aizlūdza, lai pieņemamajos lēmumos manifestētos Dieva griba mūsu Baznīcai.
Andis Atvars [78.84.68.237]
# Iesūtīts: 2007.06.06 22:45:11
Sieviete, Jūs tiešām esat fantastiska- 215+20+80=315, bet neviss 396. Skolā taču esat gājusi?!...
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.06.06 23:19:29
Kamēr Redaktors ir Sinodē, tikmēr te ir tādas ķecerības sarakstītas. Vai, vai
Aluksnietis [84.237.131.176]
# Iesūtīts: 2007.06.06 23:35:44
Mums ir jauna neteologu suga ziepaini plīša lācīši.Ziņa iz sinodes.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.07 06:00:28
Aluksnietis [84.237.131.176] kas tie par plīša lācīšiem? varbūt no kontekstu ar pateiksi!
Ivo Odītis [194.153.79.122]
# Iesūtīts: 2007.06.07 08:22:31
Sieviete, par lielo balsu vairākumu tev ir tiesa, bet tas neāpliecina, ka visi, kas nobalsoja PAR, saprata, par ko viņi balso. Daudzi tā izdarīja pateicoties arhipbīskapa uzrunai tieši pirms balsojuma, kā arī tāpēc, ka Satversmes maiņas jautājums jau stiepjas kopš 19. Sinodes.

Vai pamanījāt, ka saskaņā ar jauno satversmi iecirkņa prāvests kopā ar mācītāju var ekskomunicēt jebkuru draudzes locekli? Turklāt draudzei vai tās padomei šai jautājumā vairs nav nekāda teikšana! IMHO tas nav normāli! Šajā ziņā var piekrist jaunās satversmes reklāmai - tā ļau efektīvāk pieņemt lēmumums...

Tāpat, manuprāt, ir dīvains pants, kurš saka, ka bīskapu kolēģija var atcelt JEBKURU Baznīcas lēmumu, arī Sinodes. Sinodē tika skaidrots, ka tas pasargāšot baznīcu pret "sliktas Sinodes" (Sinode=aitu bars?) lēmumiem, piemēram, geju laulāšanas legalizēšanu etc. Bet, ja Sinode (t.i. Baznīcas locekļi) tādu lēmumu pieņem,
Ivo Odītis [194.153.79.122]
# Iesūtīts: 2007.06.07 08:33:26
... tad mācības jautājums nav bijis labi pieskatīts jau pirms tam. Turklāt palika neatbildēts mans jautājums, kas notiek, ja kļūdās bīskapu kolēģija (mēs VISI esam grēcīgi un varam pieļaut kļūdas). Mēs tak neapstiprināsim tās nemaldīgumu?

Saprotu, ka šādas nepilnības var nodarīt ļaunu tikai gadījumā, ja tās apzināti ļaunprātīgi pielieto. Tomēr nesaprotu, kāpēc tādas iespējas vispār ir jāatstāj. Te neiet runa par uzticēšanos, bet par kārtību (starp citu, punkts par "jebkura lēmuma atcēlšanu", norāda, ka Sinode NAV uzticama )

Gribu ticēt, ka nākamajos trīs gados izdosies labot Satversmes nepilnības, turklāt apspriešanas process, atšķirībā no šīs Satversmes veidošanas, būs visiem saprotams un pamanāms. Nespēju noticēt, ka visi tie mācītāji, kuri teica, ka šādu Satversmes variantu nav redzējuši, meloja... Nemaz nerunāsim par draudžu pārstāvjiem, kuru lielākā daļa diskusijās par Satversmi v
Merlins
# Labojis Merlins: 2007.06.07 08:54:10
Ivo Odīti, tu nonāc pretrunās pats ar sevi. Tu esi sašutis, ka sinodi kāds uzskata par aitu baru, ja pieļauj, ka tā var kļūdīties. Pēc tam tu saki, ka sinodāļi kā aitu bars ir nobalsojuši par satversmi, nesaprazdami par ko balso. Kurš cits te sinodi uzskata par aitu baru, ja ne tu? Nebaidies, gan jau tie sinodāļi, kas balsoja "par" nav lielāki auni par tiem, kas balsoja "pret". Tu arī saki ka VISI esam grēcīgi un varam pieļaut kļūdas, arī bīskapu kolēģija trīs grēcinieku sastāvā. Un tūlīt saki, ka tad ja 500 grēcinieku sanāk kopā, tad tā ir nemaldīga sapulce, kas nevar kļūdīties. Par ko tad bazars? Ko tad tu te sprēgā pret nemaldīgās sinodes nemaldīgu lēmumu? Uzticies sinodei!
Ivo Odītis [194.153.79.122]
# Iesūtīts: 2007.06.07 09:10:34
Merlins es sprēgāju par to, kurš kura lēmumu drīkst atcelt. Līdz šim (līdz 23. sinodei) augstākais lēmējorgāns bija LELB Sinode, bet tagad Bīskapu kolēģija jo viņa ir tiesīga atcelt JEBKURU Sinodes lēmumu.

Nedomāju, ka Sinode ir aitu bars. Manuprāt, daudziem bija "piegriezusies" šī jautājuma ilgā stiepšana.

Es akceptēju Sinodes lēmumu un, protams, arī darbošos atbilstoši tai. Tomēr ceru, ka visi kopā arī verēsim tās nepilnības labot.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 09:14:47
Ivo, nekas... liidz naakamajai sinodei es aizkaushos par delegaatu, tad mees visu sachinjiisim uz chikenieku
Merlins
# Iesūtīts: 2007.06.07 09:34:41
Ivo Odītis, lēmējs ir tas, kas lēmumus pieņem nevis uzrauga. Latvijas valstī augstākais lēmējorgāns ir saeima nevis satversmes tiesa, kaut arī pēdējai ir tiesības atcelt pirmās lēmumus. Un ar šitādu neizpratni pārvaldes lietās spriež un balso par satversmēm?! Ārprāts.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 09:40:27
Sēžu un domāju... a ko vai tad Sv. Gars būtu LELB jau pametis, ka tagad notiek kautiņš par to kā vispareizāk uzorganizēt baznīcas pārvaldi? Vai tad nu LELB ir kaut kaads Blusu Cirks, ka tagad nezin kas jāizdomā lai to visu saturētu?
Nu ja māja brūk, tad nekādas stutes nepalīdzēs. Bet ja māja ir stingra un uz Klints stāv, tad kāda šķirba kā to pārvalda... kurš tad galu galā ir Baznīcas Galva?
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.06.07 09:42:30
koments [195.175.37.70] tas ir rakst par Robertu nevis par sinodē notiekošo... !!!
ā jā un uz nepaklausību vienīgi Roberts var mudināt...

es ieteiktu katram turēties pie Dieva Vārda un savas sirdapziņas pēc tā kas musm katram ir dots no Dieva Tā Kunga.

papildinājums: Sv. Pēterim pats Kristus teica, lai atkāpjas no Viņa sātans... un kāds Tur brīnums, ja jau Sv. Pēterī bija sātans, tad cik daudz mazāk esam mēs pasargāti no sātana. Galvenais nedarīt kā Jūdas, betatgriesties kā Pēteris to darīja...
uzraugu uzraugs [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2007.06.07 09:43:36
Vai pār uzraugiem nevajag manus pakalpojumus - esmu lēts.
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.06.07 09:52:38
Mulder, es atbaldtu, Tu būtu labs mācītājs, tikai tur ir vajadzīgi vairāk i gadi... Uz šīs zemes nebūs nekad taisnības, veinīgi tik daudz cik Dievs savā žēlastībā dod grēciniekiem...

Nav, nav pametis LELB Sv. Gars... ,jo Dieva Vādrsvēkpagaidām tiek lasīts Dievkalojumos un Sv. Vakarēdiens izdalīts... vienkārši cilvēkiem sava viedokļa iztekšana un varas turēšana ir svarīgāka kļuvusi par mīlestību uz savu tuvāko
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 09:58:01
kaut... tad es neuztraucos, kaameer Dieva Vaards tur ir, mani ne paaraak uztrauc citu greeki! Ar saveejiem ir ko kauties!
Ivo Odītis [194.153.79.122]
# Iesūtīts: 2007.06.07 10:14:26
Merlins, man patīk tavs viedoklis vienīgi salīdzinājums ir nevietā - Satversmes tiesa nav tas pats kas Bīskapu kolēģija
Merlins
# Iesūtīts: 2007.06.07 10:16:13
Mulder, nekāds kautiņš nenotiek. Pēc katras sinodes ir daži cilvēki, kas nevar pieņemt sinodes lēmumus un taisa tai melno PR. Vairākums, ar kādu pieņēma satversmi, rāda, ka ir vēl LELB gan Svētais Gars, gan spēja ieklausīties prātīgos argumentos.
Merlins
# Labojis Merlins: 2007.06.07 10:20:54
Ivo Odītis, bīskapu kolēģija nav satversmes tiesa, bet līdzīgi tai uzraudzīs, vai lēmumi atbilst satversmei. Sinode sev ne varu ir atņēmusi, ne zaudējusi augstākā lēmejorgāna stāvokli. Tikai parādījusi spēju uz saprātīgu paškritiku, ka arī viņa kādreiz var kļūdīties.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 109 , pavisam kopa bijuši: 12431