atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode
Mulders
Iesūtīts: 2007.06.04 09:46:31
Par Sinodi!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Verotajs
# Iesūtīts: 2007.06.27 13:24:24
Mulders. Man simpatizē, kā tu aizstāvi organizāciju, kurā pats atrodies. Tomēr, ja pēc lietas būtības, tad tu kļūdies. Problēmu nav, ja pārvalde ir tikai forma, kuras saturs ir mācība. LELB-ā ir pretēji: forma ir mācība, bet saturs - pārvalde. Iesaku rūpīgi izlasīt H.Zases darbu "Kas ir luterisms?" Viņš runā par reformātu baznīcu, kurā viena no baznīcas pazīmēm ir satversme. LELB-ā ārkārtīgi svarīga ir satversme. Tā ņem virsroku pār mācību. Līdz ar to mācība ir pārtapusi tikai par formu, bet saturs ir pavisam cits.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.27 13:45:49
Verotajs, Zassi izslasiiju. Manuprāt normāls Viedoklis. Bet brīidii, kad tas iziet ārpus Rakstiem, taa taa jau ir vai nu adiafora vai spekulaacija.

Un jaa es tev piekriitu, ka ja formu saputro ar saturu (RKB) tad ir trubaa. Es sheit centos runaat vispaariigi... vai peec formas apriori var spriest par saturu? Aciimrdzot tu un luteraanis teic, ka jaa... Es apgalvoju, ka tas nav viennoziimiigi, sastreebt karstu ir viegli, peec tam aarsteet apdedzinaatas iekshas ir gruutaak!
Verotajs
# Iesūtīts: 2007.06.27 13:59:16
Mulders. Ja mēs vispārinām, tad, protams, pēc formas nevar a priori spriest par saturu. Taču tas nav LELB gadījums, jo es domāju, ka pazīstu LELB pēc satura un arī pēc formas.

Iepazinies ar JV eklesioloģisko izprantni, kā arī izpratni par apustulisko suksesiju, bez tam, ņemot vērā visus pēdējos notikumus gan ar Sinodi, gan LA, nācu pie slēdziena, ka LELB vairs nepārstāv tradicionālo luterismu Latvijā. Vienīgais tā pārstāvis ir palicis KLB. Tad nu jāsaka, lai Vanags beidz medīt mūsu laukā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.27 14:03:41
Verotajs, labi, es saprotu, ka, ja runājam par formu, tad jaarunā LELB kontekstā, tur man pagaidām viedokļa nav, jo kaut ko +Jānis ir runājis šeit, bet cik saprotu, tad +Jāņa hobiju vēl nevar zīmēt par LELB mācību. Kā arī no LELB kanceles es, pagaidām, dzirdējis esmu luterisku mācību. Tā kā, ja tu zini ko vairāk, tad tev būs jāpagaida kāmēr es zināšu, lai varētu ar mani strīdēties. Es sen vairs 3o personu viedokļus par to, kas notiek LELB vai KLB neņemu par pilnu kāmēr pac savām acīm neesmu redzējis un pārbaudījis. "Visu pārbaudiet, kas labs, to paturiet". Esi pacietīgs!
Verotajs
# Iesūtīts: 2007.06.27 14:10:34
Mulders. Tas nav slikts princips. Ja to ievēro, tad zaudētājos nepaliksi. Tomēr es domāju, ka tavā rīcībā ir pietiekoši līdzekļi, kas dod zināmus ieskatus, t.i., ieraudzīt tendences.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.27 14:20:14
Verotājs, dzīves pieredze arī liecina, ka tendences un pirmais iespaids mēdz būt maldīgs, gan tad kad pirmais iespaids ir labs, gan tad, kad šķiet ka debesis krīt. Te nāk prātā vecā labā tautasdziesma par acu un roku asinhronajām fobijām un darbību!
Ikvienam luterānim ir jāstāv uz Dieva Vārda līdz ar to, ja Dievs ir ar mums, kas būs pret mums? Mēs varam visai droši arī stāvēt uz kuģa klāja un ja ūdens smeļās pāri bortam, tad varam vēl pagaidīt lai noskaidrotu vai tiek veikta virāža, vai kuģis grimst vai vienkārši Velns ir sakūlis un saduļķojis ūdeni līdz vētras līmenim. Ja vien Kristus plānos nebij mani apčakarēt kristībās, tad es varu droši paļauties uz šo Kristību Šķirstu... un redzēt droši kur LELB kuģis stūrē.
Piekam, pieņem, ka varbūt es neesmu tik tālredzīgs, tik zinošs un tik gudrs, lai redzētu to ko redz varbūt kāds cits. Mans enkurs Debesu Svētnīcā ir stingrs, tamdēļ arī ja zem manām kājām zeme sagrūs, tad man ir drošs pamats Debesīs... Kā jau teicu, tik pat svarīgi kā nebūt Velna Sinagogā ir arī nesastrēbt karstu un neapgrēkot mazos!
titulārbīskaps
# Iesūtīts: 2007.06.27 16:45:15
Vērotāj, tev ir pilnīga taisnība. De facto tikai KLB ir tradicionālā luterisma konfesija Latvijā, ne LELB "episkopāļi-senbaznīcnieki"
Bet Mulders ir klasisks postkonservatīvisma produkts, no kuriem veikli ļaudis pārņēma varu reiz luteriskās baznīcās, kamēr šie jūsmīgi dziedāja "Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils".
Verotajs
# Iesūtīts: 2007.06.27 18:07:47
Mulders. Man no sirds patiešām žēl tavs naivums. Arī man patīk ideāli. Tomēr dzīvot tajos ir bīstami. Ideāli ir kā kāršu namiņš. Domāju, ka neviens no KLB būtu mēģinājis apšubīt tavu stingro pamatu. Tavs pēdējais koments man atgādina notikumus ar Ābrahāmu un Latu. Arī par Latu ir atstātas liecības, ka viņš bija taisns vīrs, kas bijās Dievu un dzīvoja saskaņā ar Dievu. Tomēr galu galā viņš palika viens.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.27 20:36:09
Esmu gudrs kā čuska un bez viltus kā balodis!
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.27 22:42:41
Mulders Patiesi, patiesi, tā ir!

Verotajs Tev ļoti patīk - kā jau varen gudram - citus, muļķīšus, pamācīt... Citēju tevi: Redzi, Balss , gudrais pēc pamācīšanas, pārbauda aizrādījumus, ņem vērā (domājams - tavus aizrādījumus; Balss iespraudums) un pieņemas gudrībā, bet muļķis ir un paliek muļķis.
Mulders. Redzi, tu esi... Man no sirds patiešām žēl tavs naivums...

Jā, ko gan mēs, nabaga ideālisti, naivie LELBieši, darītu bez saviem gudrajiem padomdevējiem no KLB?

titulārbīskaps
# Iesūtīts: 2007.06.27 23:03:23
Balstiņ , darītu to pašu ko līdz šim - uzspēlētu senbaznīcās. Un arī ar mūsu padomiem turpināsiet spēlēt.
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.27 23:11:29
titulārbīskapiņš
Nu, ko tad tu te vēl grozies pa mūsu spēļu laukumiem? Nomierinies un ej mājās pie mammas pienu padzerties!
titulārbīskaps
# Iesūtīts: 2007.06.27 23:18:56
Kā tu viena nekaunīga kundzīte uzdrošinies te aizskārt manu eminenci.
Balss
# Labojis Balss: 2007.06.27 23:32:49
titulārbīskapiņ
Va es trāpīju ar bumbu tieši pa tavu eminenci ? Nu, neraudi, pāries!
titulārbīskaps
# Labojis titulārbīskaps: 2007.06.28 00:18:50
Nu tu gan smagi sagrēkoji ar šitādām divdomībām. Būs jānolūdzas un jāgandarī. Un nav zināms, vai tev taps piedots.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.28 00:21:27
a! tilulārbīskapiņš negrēko?!!
titulārbīskaps
# Labojis titulārbīskaps: 2007.06.28 00:23:21
Eminences pat grēkos ir svēti un bijājami.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.28 00:28:48
nevar būt? šķiet Tevi ir pārņemis "cits" gars ... un Tu beidz sagrozīt te man jaunam skuķēnam galvu, ka eminences negrēko ar parastiem grēkiem!!!
interese [216.224.124.124]
# Iesūtīts: 2007.06.28 08:43:08
skatos electus ir izbrīvējis laiciņu patīrīt drīzāk uzspodrinat savu e-tēlu, pat krietnais vīrs titulārbīskaps ir cietis

jūsu pasivitāte man jau gandrīz uzdzina miegu, bet re, esmu atpakļ un drīz man beigses atvaļinajums un tad sāksies cirks un tas vairs nebūs e-cirks

Neaizmirstiet izdzēst šo liknu ar`

plusiņjāņa mīļākais skolnieks
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.28 10:42:40
interese Šaubos, ka kādam interesē tās blēņas, ar ko tu piesārņo šo telpu - interese, roberto, juri, u.t.t., u.t.jpr....
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 139 , pavisam kopa bijuši: 2398