atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode
Mulders
Iesūtīts: 2007.06.04 09:46:31
Par Sinodi!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.08 16:59:50
Stiso, labi... nebij nodoms kaa apvainot, piedod. Kaut kur tev ir taisniiba un kaut kur es kljuudiijos par to ietekmeeshanu... laigan realitaatee tieshi taa ir, ja tu neesi kaut kaa dalja, tad ietekmeet to no iekshpuses ir gruuti.
Es reiz teicu, es ticu, luudzu un ceru, ka es buushu vienmeer tur kur Vaards un Sakramenti tiek pasniegti neatkariigi no juridiskiem papiiriem un laiciigiem sarakstiem kaados mans vaards paraadaas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.08 17:01:17
Sisto, manupraat arii apstaaklji dazhkaart nav viennoziimiigi... Sheit es domaaju par adiaforaam. Adiafora ir adiafora ikdienas praksee, bet ja notiek vajaashanas vai kaadi citi extreemi apstaaklji, tad muusu TA mums saka, ka mees atsakaamies no taadaam adiaforaam kuras aareeji vareetu radiit iespaidu ka mees piederam kaadai maldus sludinoshai bazniicai. Dazhkaart manupraat sho artikulu shejienes entuziasti nepareizi saprot un attiecina uz ikdienas miera apstaakljiem!
lasītjz [64.191.50.166]
# Iesūtīts: 2007.06.08 19:18:50
kaut, viss man beidzot tapa skaidrs – Tev ir "tiešais vads" ar pašu dievu [neesmu pārliecināts, ka ar To Kungu]

tad nu iedrošinu Tevi turpināt darboties savā mesiāniskajā aicinājumā – "nesot visu gaismā"

man ir tādas dziļas aizdomas, ka, jo tālāk no novembra notikumiem, jo ainas kļūst aizvien krāsainākas un plašākas – un drīz pat es uzzināšu kā viss patiesībā bija...

tā kā turpini vien gleznot šo stāstu spilgtās krāsās varbūt kādreiz būs baigais bestsellers
jānītis [81.198.24.162]
# Iesūtīts: 2007.06.08 21:40:18
varbūt pļāpa beidzot sabremzēs savā neprātīgā tarkšēšanā
man jau sāk galva sāpēt, redaktora k-gs, lūdzu pieņemiet šai lietā mērus
janis [81.198.179.136]
# Iesūtīts: 2007.06.09 08:28:23
Kaut .. kaut kāds sviests
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.06.11 10:11:37
Figeju!

A liidz kaa kaazaam... liidz kaut vai liidz robchika kaazaam? Un uz ko sadereejaat?

Beernudaarzs!

Ivo Odītis [194.153.79.122]
# Iesūtīts: 2007.06.11 10:46:03
Merlin , labprāt paturpinātu mūsu iepriekšējās ceturtdienas diskusiju par satversmi Sestdien pie mājas pļāvu zāli un bija laiks padomāt par LIETI :-)

Tev patika salīdzinājums: Sinode = Saeima, Bīskapu kolēģija = Satversmes tiesa, vismaz jaunās Satversmes 86. panta sakarā. Līdzību ar valsti varam turpināt. Tādā gadījumā Bīskapu kolēģija = Ministru prezidents. Kā tev šķiet vai Ministru prezidents un Satversmes tiesa vienā personā ir OK?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.11 10:52:53
Ivo, tiem kas nezin
---
86. Bīskapu kolēģija ir galīgā instance LELB mācības, Sakramentu pārvaldīšanas un liturģijas jautājumu pārraudzībā. Bīskapu kolēģijai ir tiesības atcelt jebkuru lēmumu Baznīcā, ja tas ir pret LELB mācību un LELB vienību.
---
Tālāk... nevajag jaukt analoģiju ar ekvivalenci. Merlins tikai paskaidroja analoģiju nevis teica, ka LELB satversme ir veidota pēc LV Satversmes modeļa!
Ivo Odītis [194.153.79.122]
# Iesūtīts: 2007.06.11 11:05:00
Mulders... ne vienmēr zīme "=" tiek lietota ekvivalences apzīmēšanai. Savukārt analoģija ar Satversmes tiesu tika lietota, lai norādītu, ka ir labi un pat nepieciešams, lai būtu neatkarīga institūcija, kura vērtē Sinodes lēmumus. Lai analoģija būtu pilnīga, t.i., korekts un lietojams modelis, tad iznāca pielikt klāt " Ministru prezidentu".
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.11 11:15:48
Ivo Odīts, analoģija pēc definīcijas ir nepilnīgs modelis. Analoģijas tieši tamdēļ lieto lai parādītu ka attiecības vienā mdoelī ir līdzīgas ar attiecībām otrā modelī. Bet tas nebūt nepadara modeļus līdzīgus. Lūk tev būs analoģija par šo tēmu, tas ka cūkas organisms ir ļoti līdzīgs cilvēka organismam, tas vēl cilvēku nepacēļ cūkas līmenī.
Savukārt Ministru Kabinetu ieviesi Merlina analoģijā. Un tas saucās Straw Man.
Savukārt idioma "Lai analoģija būtu pilnīga" ir oximorons. Jo tad tā ir ekvivalence.
Verotajs
# Iesūtīts: 2007.06.13 18:09:38
Baznīca nav veidota pēc pasaules vaiga, bet gan pēc Evaņgēlija.
Andis Atvars [87.110.30.206]
# Iesūtīts: 2007.06.13 19:51:47
Baznīca nav veidota pēc pasaules vaiga, bet gan pēc Evaņgēlija ....., bet pasaule pēc Baznīcas līdzības- tā kā var tīri labi vilkt analoģijas...
Merlins
# Iesūtīts: 2007.06.13 23:50:48
Ivo Odītis, Tā tiešām bija tikai analoģija bez pretenzijām uz pilnību. Ja nepatīk satversmes tiesa, varbūt pielīdzini bīskapu kolēģiju prezidentam parlamentārā republikā kā Latvija. VVF un vēlāk Zatlers var neizsludināt štruntīgus likumus, viņam būs vēl šādas tādas funkcijas un pilnvaras, bet Saeima paliek Saeima un valdība paliek valdība. Cik varu izlasīt satversmē, lēmējvara (parlaments) ir sionde, izpildvara (valdība) ir virsvalde, tad ministru prezidents varētu būt kapituls, jo izskatās, ka no visas virsvaldes tam ir visvairāk pilnvaru. Bet tā joprojām ir tikai analoģija. Man vienkārši krīt uz nerviem tā brēkāšana, ka sinodei atņemta vara, ka augstākā vara tagad pieder bīskapiem utt. Bleķis un miglas pūšana tas viss ir.
Verotajs
# Iesūtīts: 2007.06.15 19:16:13
Ja velk || starp parlamentu, valdību un prezidentu, tad tomēr nevienprātības gadījumā vienam ir jāatkāpjas. LELB Satversmes gadījumā nav šādas iespējas. Precizējot, bīskapu kolēģijai vienmēr būs taisnība.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.15 22:13:27
Vai diskutētāji ir ņēmuši vērā, ka ne vienmēr demokrātija ir pieņemama baznīcā? Tāpēc paralēles jāvelk uzmanīgi.
Verotajs
# Iesūtīts: 2007.06.17 14:19:14
Voldemārs. Piekrītu. Tomēr, ja demokrātija atsevišķos gadījumos gadījumos nav pieņemama, tad tirānija jeb virskundzība ne tik. Mācības vienprātība ar administratīvām metodēm nav svētīga. Satversmē varēja vienkārši atstāt normu, ka Sinodes apspriešanai tiek izvirzīti tie mācības jautājumi, ko ir nodevusi bīskapu vai mācītāju kolēģija. Atstāt mācības jautājumus tik šauram vērtētāju lokam arī nav labākā doma.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.17 21:07:49
Vērotāj!
Piekrītu tam, ka neviena cilvēku izgudrota valsts/baznīcas iekārta nav un nebūs ideāla. Vienīgi Dieva kārtība ir un paliek patiesa arvien. Mums ir problēma - Dievs nevada pa tiešo Savu tautu, bet ļauj/liek to darīt ļaudīm, kā nu sanāk. Tad nu cilvēki dažādos laikos izmanto atšķirīgus pārvaldes metodes arī baznīcā.
Šinī laikā demokrātija sevi ir apliecinājusi kā labākā. Tā, atsaucoties uz pirmo rindkopu, nav un nebūs ideāla. Tāpat, ir reizes, kad demokrātiskā ceļā ir panākts liels ļaunums (uzskatāmākais piemērs - nacistu nākšana pie varas). Tieši tādēļ, satversmē bija jābūt uzmanīgiem ar demokrātijas pilnīgas nostiprināšanas. Tomēr, viens un neviena priekšā neatbildošs cilvēks ir lēns, bet drošs ceļš uz autoritārismu un pat diktatūru, ja ne vienā, tad nākošā vai aiznākošā paaudzē.
Tāds ir mans uzskats, tādēļ (paturot prātā visu uzrakstīto, kas vietumis ir grēcīgās pasaules nosacīts un pretrunīgs) uzskatu, ka radīt kādu padomi, kuras lēmumi ir galēji un nepakļaujas sinodes spriedumam, ir kļūda.
Cetnos būt objektīvs
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.17 22:35:59
Voldemārs, manuprāt Baznīcā principā nav iespējama virskundzība, kad neviens tevi nekontrolē. Galva ir Kristus, tādējādi... ja Kristus pats vada savu Baznīcu, tad cilvēku vipendrjoži tur neko nespēs ietekmēt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.17 23:19:12
Ctulhu, kā jau mēs novērojām akls tu!
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.18 17:26:22
Mulder!
Piekrītu, Kristus virskundzību nenorādīt ir mana kļūda. Paldies par labojumu
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 99 , pavisam kopa bijuši: 2889