atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vīra atoritāte pār sievu
Brīvā meža govs!
Iesūtīts: 2009.10.22 09:48:47
jauki būtu dzirdēt ģimenes cilvēku viedokli. nebūtu peļams arī teoloģiskais skaidrojums.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:50:32
pich007
tas ka kādam ir svarīgāki pienākumi vēl nenozīmē, ka viņš tāpēc ir labāks
Uzticēti svarīgāki pienākumi, pilnīgi pareizi.
"Labums" savukārt atkarīgs no pienākumu izpildes kvalitātes.
pich007
# Labojis pich007: 2009.10.22 10:55:03
Solveiga
es gan no Muldera sapratu, ka viņš uzskata tieši vīriešus labākus par sievietēm. lai arī man kā vīrietim tas šķiet glaimojoši, es tā neuzskatu, jo esmu par dzimumu vienlīdzību un nevienu neuzskatu labāku par otru
armilo
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:56:21
BMG, mana laulības pieredze ļauj izdarīt secinājumu, ka sievai daudz svarīgāk par paklausības jautājumu ir vēlme tikt uzklausītai un izprastai. Ja vīram ir izdevies izrādīt sievai vajadzīgo uzmanību, tad parasti problēmas ar nepaklausību netiek novērotas.
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:57:17
armilo
::
vēl labāk uzklausīt un apmierināt sievas vēlmes pēc pareizi uzpildītas bankas kartes. tad sievas vobšē mīļas un klausa vīrus
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:58:38
pich007
es gan no Muldera sapratu
Varbūt ir vērts pārprasīt, pirms raksta savus secinājumus? Nu vai vismaz izlasīt divreiz un uzmanīgi
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:59:31
Solveiga
Tas kuram vairāk dots

viņš šo attiecina uz vīriešiem. ko es sapratu nepareizi?
armilo
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:17:43
Sicilia, nu re, tavam vīram ar Tevi būs viegli, jo tu skaidri un gaiši pasaki, ka nauda ir stipras laulības pamats.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:17:59
Sica... nu re tu pareizi saki... Autoritaate var buut tikai taads viirs, kas ir viirietis un labs cilveeks vaarda tieshaa noziimee... Bet pareizi shaja laikaa un vietaa gan viirieshi gan sievietes ir sevi sachakareejushi... staigaajoshas galjas chaulas, kuras saukt par cilveekiem dazhkaart nemaz negribas!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:18:33
Vīra autoritāte pār sievu izpaužas atbildībā labot `dižķibeļu` sekas, kas parasti tiek pieteiktas ar vārdiem `tur laikam kaut kas notika... man likās... es domāju, ka ...` un izbaudīt to, ka sieva tā gādā arī par vīra izklaidi, lai dzīve nebūtu garlaicīga.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:18:54
ar ko tu sevi uzskati labāku kā sievietes? tas ka kādam ir svarīgāki pienākumi vēl nenozīmē, ka viņš tāpēc ir labāks

A vai tad es uzskatu ka labaaks? Nu nav zirgs labaaks par kamieli! Katram savs "labums"
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:19:59
Aivars
Tu par to gadījumu, kad mašīnas karburatorā tika ūdens?
pich007
# Labojis pich007: 2009.10.22 11:20:18
Mulders
nu bet trešo reizi nocitēšu tavu apgalvojumu- "tas kuram vairāk dots"... kāpēc tu uzskati, ka vīriešiem ir vairāk dots?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:21:01
Solveiga
Apmēram.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:23:47
viņš šo attiecina uz vīriešiem. ko es sapratu nepareizi?

Eeeee.... nepareizi tu saproti ka " vairaak" ir "labaak"
Vairaak pienaakumu diez ko nekvalificeesies par "labaak"

Un kaaa jau teicu, tas, kuram daudz dots, no taa daudz prasiis... Ja viireitim ir augstaakaa izgliitiiba, tad no vinja var prasiit labu darbu... Ja sievai augstaaka izgliitiiba, to pashu prasiis no sievas... un ne mazaak.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:25:18
"tas kuram vairāk dots"... kāpēc tu uzskati, ka vīriešiem ir vairāk dots?

A kaa no "tas kuram vairaak dots" izriet, ka viriieshiem ir vairaak dots?
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:26:25
Mulders
ā, tad tā doma bija vairāk pienākumu dots? nu tad tiešām nepareizi biju sapratis
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:45:02
pich007,

es runaaju vispaariigi...

Dots var buut pienaakums, iespeejas pienaakumu pildiit, talanti, izgliitiiba, speejas... Tie var buut doti gan sievieteem gan viirieshiem!

Un atprasiits tiek peec iedotaa... No maza beerna neprasiis to ko prasiis no pieaugusha cilveeka ar 2 augstaakajaam izgliitiibaam!


Taalaak jau ienaak psihologjija u.c. faktori kaa un kaadi viireishi un sievietes sapaarojas!

JO... un tas ir objektiivi... ja speejiigaakais un liidz ar to vairaak daroshais ir sieveite, tad var sanaakt ziepes, tad kad sieviete paliek staavoklii... jo tas ir visai ilgs periods, kad sieviete OBJEKTIIVI tiek ierobezhota savaas speejaas, vareeshanaas... Taapeec, ja shaadaa situaacijaa viirietis nevar ar savu vareeshanu un speejaam kompenseet sievietes ierobezhoto vareeshanu un speejas... tad iestaajas slikti laiki!

TIeshi taapeec normaali sievietes apzinoties vai neapzinoties sho situaaciju izveeleesies par sevi daudz varoshaaku un speejiigaaku viriieti aiz taa elementaaraa iemesla, ka ar shaadu viirieti shii sieviete var nodroshinaat saviem beerniem droshiibu un turpinaamiibu!

Ja savukaart mums ir situaacija kaa piedaavaa pich007 - paaroties adekvaati liidziigi speejiigiem paariem, tad situaacijaa, kad iestaajas gruutnieciiba un sieviete vairs nevar iespeet visu to ko vareeja pirms tam, tad var izraadiities, ka viirietis netur deligjeeto atbildiibu...

Tieshi taapeec... uzskatu... gjimene, kur viirieshi ir speejiigaaki, varoshaaki ir droshaaka un dziivotspeejiigaaka un vairoties speejiiga nekaa taada, kur abi divi ir vienliidziigi UN tai pat laikaa dziivo arii liidz savu speeju robezhaam!

Protams... ja abi divi ir speejiigi bet ikdienaa shiis speejas nedarbojas 100% rezhimaa bet 80% rezhiimaa, tad arii aprakstiitajaa sisteemaa viirietis var paariet uz 9 meeneshiem 100% rezhiimaa, kaameer sieviete 60% rezhiimaa darbojas!

Es kaareiz uzskatu, ka viirietim jaabuut gana krutam... lai vinjam buutu stipras rezerves speejaas u.c. uznjemties to "atbildiibu" par sievieti, tad kad vinja objektiivi tiek ierobezhota audzinot beebi puncii!

Protams... ja sieviete arii ir speejiiga, vinja var arii kompenseet un uznjemt kaadas saistiibas, kad viirs objektiivu iemeslu deelj ir saslimis vai kaa citaadi ierobezhots savaas speejaas! Tachu ja slimiibas utt utjp ir lieta, no kaa var izvairiities, tad beebji gjimenee ir norma... un ar vinjiem ir jaareekjinaas... ka tad, kad shie ieviesiisies, viirietim naaksies iespeet kaut ko vairaak, jo sievietei siicis jaaudzee! Savdabiiga vienliidziiba... kura paraadaas tad kad sieviete darbojas uz pilnu klapi (audzee beernus)... noziimee to, ka aarpus shii pienaakuma viirietim ir jaabuut krutaakam par sievieti vismaz potenciaali!

Kas noziimee vienkaarshu lietu... ja sievietes muusdienaas attiistaas un kljuust stipras un varenas... tad liidzi jaatur viirieshiem, jo shaada sieviete neizveeleesies par sevi vaajaaku viirieti, jo taads buus elementaars risks vinjas beerniem!


Bet ir veel viens faktors... Muusu modernaa civilizaacija ljauj sievieteem buut vienlidiziigaam ar viireiti. Ja mees novaaktu civilizaaciju... un atkal buutu jaadodaas mezhaa, jaarok lauki un jaakaro... visai aatri shii vienliidziiba izpleeneetu... jo nevar mediibaas, mezhaa un uz lauka dziit to, kursh vieniigais var audzeet peecnaaceejus!
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:57:49
tad kas tiek saprasts ar vārdu "autoritāte"? es to saprotu kā viena cilvēka fizisku/morālu pārspēku pār otru...

Mulder, es runāju par uzskatu vienlīdzību un sapratni. tik pat labi vīrs var būt vienīgais ģimenes apgādnieks, bet tāpēc sievai viņš nav jāuztver kā autoritāte
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:05:53
Dona Ribaka
ja sieva manās acīs ir izpelnījusies cieņu, tad viņa ir mana autoritāte? no šīm diskusijām var izsecināt, ka labāk būs, ja sieva nav autoritāte
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:07:23
pich007, hmmm tad skaidraak paliek!

Es ar jeedzienu "autoritaate" saprotu leemumu pienjeemeeju konkreetaas situaacijaas... To kursh ir riiciibas strateegjijas avots... Pasaules uzskatu avots... gariigais liideris... Atbildiigais...

Pietam... autoritaate prasa kontextu... Autoritaate virtuvee, autoritaate celjojumos, autoritaate gjimenes plaanoshanas jautaajumos... nu taa kaut kaa!

Un tas prasa speeju redzeet lietas kontextuaali no putna lidojuma... nezaudeet fokusu un virziibu... taadas lielaas lietas!

Te atkal ir shis dzemdiibu faktors... Kad sieviete ir staavoklii vinjas beerninjsh ir viss vinjas uzmaniibas centraa... protams daduzaam arii viss cits ir uzmaniibaa... bet taa ir perifeerija un ejot laikam beerns objektiivi sanjem sievietes uzmaniibu... Esi takd zirdeejis ka sievietes objektiivi paliek kashkjiigas u.c. psihologjiski visai "neadekvaatas" kad ir staavoklii...
Taapat sievieteem ir objektiivas fiziskaas cieshanas katru meenesi, kas ARII ietekmee vinju emocionaalo un fizisko staavokli!

Ja shaadaas situaacijaas ir jaapienjem buutiski leemumi attieciibaa uz gjimeni, ja shaadaas situaacijaas ir jaaveido strateegjijas un jaariikojas... tad, gadiijumaa, ja viirietis to nespeej pats... plus vinjam fonaa ir emocionaali objektiivi viegli ietekmeejama un sakaitinaama buutne... tad var sanaakt ziepes... Taapeec ARII psihologjiski un gariigi no viiriesha tiek prasiits augstaaks izturiibas un noturiibas liimenis, lai vinjsh vareetu kompenseet OBJEKTIIVUS faktorus, kuriem ir pakljautas sievietes!

A ja tad, kad sievietei ir PMS vai vinja ir staavoklii viirietis saka - mees esam vienlidziigi - pienjem leemumus un riikojies taa it kaa tevi neietekmeetu tavs fiziskais staavoklis... tad eee... peec tam nechiixti par emocionaali nenoturiigas buutnes pienjemtajiem leemumiem un sarunaato, sadariito!

Viirietim ir jaabuut izturiigaakam par sievieti... bet izturiigaakam shauraa noziimee... JO no sievieteem vinju fiziskajaas paarmainjaas tiek prasiits kaut kas taads, ko viirieshi diez vai vareetu tik viegli paciest... neviens viirietis nesaprot kam cauri iet sieviete dzedmiibaas... taapeec... hmmm... ir tas kuriozais secinaajums - kursh te mums ir stiprais dzimums... tas veel ir jaapadomaa!

Katram taa autoritaati un kompetence ir savaa jomaa... un taa var izraadiities peldosha!

Es tik te uzskaitiiju gadiijumus, no kuriem izriet, kaapeec gjimene kur viirietis ir speejiigaas un varoshaaks par sievieti ir konstruktiivi labaaka... jo shaadaa gjimenee nerodas speeju disbalanss kad notiek objektiivi procesi!
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 47 , pavisam kopa bijuši: 8587