atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vīra atoritāte pār sievu
Brīvā meža govs!
Iesūtīts: 2009.10.22 09:48:47
jauki būtu dzirdēt ģimenes cilvēku viedokli. nebūtu peļams arī teoloģiskais skaidrojums.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Brīvā meža govs!
# Iesūtīts: 2009.10.22 09:49:35
arī ateisti ir aicināti izteikties. tikai viens lūgums, centīsimies palikt minētās tēmas ietvaros.
Чудо Домовой
# Iesūtīts: 2009.10.22 09:56:17
manai sievai mani vajadzētu klausīt.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.22 09:58:10
A īsti nekļuva skaidrs jautājums!
Nu jā vīram jābūt autoritātei ģimenē! Ko nozīmē "autoritāte pār
sievu"? Kādos jautājumos un autoritāte kam?

Viiram jaabuut ir tam, kas redz visas lietas kopsakaraa... Vinjam jaaprot sakaartot attieciigos jautaajumus un uzdevumus gan telpaa gan laikaa gan finansees.

Man kaut kur patika tāds salīdzinājums - Vīrietis ceļ, Sievete saglabā!
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.22 09:59:10
es esmu par vienlīdzību
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:00:05
pich007 to parasti saka vīrieši, kas negrib uzņemties "atbildību" - noslēpumains termins, ko lieto sievietes attiecībā uz vīriešiem, kas nepilda viņu vēlmes!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:02:09
Sieva ir tā, kas paklausa vīram, un vīrs ir tas, kas savukārt pieņem nozīmīgus lēmumus ģimenē, protams, konsultējoties ar sievu, bet ne vienmēr.

1. Kor. 11:3 Bet es gribu, lai jūs ņemtu vērā, ka ikkatra vīra galva ir Kristus, bet sievas galva ir vīrs, bet Kristus galva ir Dievs.

Ef. 5:22 Sievas, esiet paklausīgas saviem vīriem kā Tam Kungam.

Ef. 5:24 Bet, kā draudze ir paklausīga Kristum, tāpat arī sievas saviem vīriem visās lietās.

Kol. 3:18 Sievas, esiet paklausīgas saviem vīriem, tā tas pieklājas Tā Kunga draudzē.

1. Tim. 2:12 taču mācīt es sievai nepieļauju, nedz valdīt pār vīru, bet viņai jāturas klusībā.

1. Pēt. 3:1 Tāpat, sievas, esiet paklausīgas saviem vīriem, lai, ja arī kādi neklausa vārdiem, tie ar sievu dzīvi bez sludināšanas tiktu iegūti,

1. Pēt. 3:5 Jo tā arī citkārt greznojās svētās sievas, kuras cerēja uz Dievu, būdamas paklausīgas saviem vīriem,

Tikpat labi es daudz varētu pateikt par to , kā vīriem jāizturas pret sievām.
izlog.S.R [95.68.36.153]
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:03:33
Mulders
katrs drīkst ielasīt to, ko labāk saprot. manā gadījumā jautājums vērsts uz ģimenes harmonisku attīstību, kurā dominējošā persona ir vīrs.
rubenis [95.68.113.199]
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:04:41
laulība ir 2 pieaugušu cilvēku brīvprātīga un vienlīdzīga savienība... jubkura autoritāra izpausme, kas kaut vai par 1 mm liek justies pakļautam vai pazemotam izjauc šo balansu.... "vai cilvēks ir radīts laulības dēļ, vai laulība cilvēku?"
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:05:43
Mulders
to parasti saka vīrieši, kas negrib uzņemties "atbildību"

muļķības- katram ir savi pienākumi, un katram viņi ir jāizdara, lai ģimene justos laimīga. tas, ka mani pienākumi ir atbildīgāki, vēl nenozīmē, ka es esmu autoritāte pār sievu (vismaz es tā nejūtos)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:06:02
rubenis, tātad, ja ir vēlme pakļaut otru, tad nostājies upura lomā un tev ir tiesības "sacelties"?

Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:07:11
pich007, es jau tikai jokoju... jo ar jēdzienu "vienlīdzība" var saprast dažādas lietas... un nereti tas manifestējas tā, ka vīrieši atsakās no tiem pienākumiem, kurus sieviete principā VAR darīt... Sieviete patiešām var gan malku sagādāt, gan autiņu saremontēt...
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:11:07
vienīgais, ka bībelē tā vīra autoritāte pār sievu ir diezgan izteikta, kur sievai ir krietni mazāka teikšana (šo biju jau pieminējis citos ierakstos).
vai kristieši piekopj šādu dzīvesveidu, vai arī šos bībeles tekstus uztver kā metaforas?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:15:57
pich007, kaut ko tu putro...
Rakstos ir teikts tieši tas ko tu teici, katram savi pienākumi, katram tie ir jāizdara!

Principā... ģimenēs, kur sieva mēģina uzņemties vadošo "ģimenes galvas" lomu bez objektīva iemesla (vīrs slims uz gultas vai karā), tāda ģimene ilgi nepastāvēs! Tieši tāpat kā ģimene, kur vīrs savu vietu izmantos nelietīgi un sievu nemīlēs!
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:16:03
Nu teorētiski sievai jāklausa vīrs, bet .... mums mācīja, ka veiksmīgas ģimenes pamatā ir dialogs starp sievu un vīru... un ja pāris nespēj izrunāties un vienoties, tad es nezinu... skumji vai
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:33:05
Dona Ribaka
es pilnībā atbalstu jūsu vecmeitas viedokli, jo tāds ir mans izbijušas vecmeitas viedoklis, ko manī ieaudzinājusi ome... neatkarīga kaķe, kas 2 vīrus tā pasūtījusi dillēs. man vispār ir viedoklis, ka ja viens ģimenē sāk pravas kačāt un nespēj to argumentēt jeb vienīgais arguments ir, jo es esmu vecis un vobše es esmu vecis un tas ir krutāk nekā būt vecenei, tad lai vecis arī tinnās kur acis rāda un pravas kačā citur
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:40:24
Man liekas, drīzāk līderis, nevis autoritāte. Protams, jābūt, citādi kas gan tā par kristīgu ģimeni, kur bāba galva
Tiesa, ja vīrišķis līderē prom no Dieva, tad jāsāk domāt, ka viņš ir drusku nomaldījies.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.22 10:42:57
Dona un Sica labu lietu aizskar...

Vīrieša autoritāte savā ziņā saskan ar sievietes tieksmi pēc drošības, stabilitātes un mīlestības, sev un saviem bērniem... Vīrietis, kas spēj to visu nodrošināt tīri dabiski kļūst par "autoritāti" bet nevis tāpēc, ka baigais vecis, bet tāpēc ka pareizi mīl...

Mīlestība ir Vīrieša autoritātes avots...

Šeit man vienmēr prātā nāk kuriozais stāvoklis kurā nonāk vīrietis un sieviete dzemdībās... oi tad sieviete ir pasaules centrs un vīrs ir tik mazs un niecīgs, ka visa viņa autoritāte izplēn... viņš darīs VISU ko sieva gribēs - racionāli vai irracionāli - iztekalēs, izskraidīs, māsiņas un dakterus izkomandēs sievai par labu, sievu turēs, masēs, mazgās, mierinās, elpos līdzi kaut galva reibst etc...


Principā "autoritāte" un "izredzētība" nav vis priviliģēts stāvoklis Kristietībā bet īstenībā - lielāks kalpības stāvoklis pēc Radīšanas kārtības... Tas kuram vairāk dots, no tā vairāk atprasīs... tāpēc vīrs ar lielu autoritāti ir neizbēgami ieslēgts daudz lielākos pienākumos!

TĀPĒC mūsdienās daudzi vīrieši tiecās pēc "vienlīdzības" jo ar pakaļu jūt, ka būt par autoritāti nav nemaz tik viegli un pačotna... tas prasa daduz laika, pūļu un rosības, lai varētu gūt arī tās "privilēģijas un labumus" kas izriet no tādas autoritātes...

Feministes savukārt... vārdos un zemapziņā faktiski ir pieņēmušas, ka vīrieša pozīcija ir "krutāka" un TĀPĒC pēc tās tiecās... bet tad kad viņas tur nonāk, tad izrādās, ka tām privilēģijām kāreiz līdzi nāk tie pienākumi un atbildība, kuras viņas tik ļoti tomēr gribētu atstāt vīriešu kompetencē, bet sev paturēt tikai labumus... a Vīrieši jau nav vakarējie... to saprot un sak... da lādna... ņem tu tos pienākumus... paceļ cepuri un čau! Un lielā varenā feministe izrādās beigās maza satriekta aptraumēta sievietīte... kura dēļ sava lepnuma sabiedrībā darbojas kā tanks un iziet uz bravūru, a vakros vientulībā pinkšķ spilvenos un mēģina ar kaķi sarunāties! Vai nocopē kādu kļupiku, kurš vismaz var radīt vīrieša ilūziju, ka māk plauktiņu pielikt.
Solveiga
# Labojis Solveiga : 2009.10.22 10:46:12
Dona Ribaka
Cik saprotu, Mulders ar to domā, ka kaķis ir vienīgais, kurš uzklausa... Tev jau tā nav

P.S. Es vispār ar Genādiju sarunājos... ta man tagad jādodas uz to iestādi tavas darbavietas kaimiņos, ja?
Ā, jā, uz turieni būs laiks tad, kad Genādijs sāks atbildēt
Sicilia Lemingoviča
# Labojis Sicilia Lemingoviča: 2009.10.22 10:47:35
Mulders
Runa nav par to, ka vīriec ir autoritāte ģimenē un tas izveidojies dabiski. tas ir forši ja tā....
Da nejauc te feministes iekšā. Runa ir par večiem, kas mētā kruto... spīdzina sievu, pazemo sievu draugu klātbūtnē (viņa tāda un šitāda, gultā neko nejēdz, ēst netaisa, vispār resna pakaļa viņai), terorizē ģimeni - sievu un bērnus, ieklapē sievu un bērnus.... vienīgais arguments - jūs sievietes esat stulbas, tizlas utt.a mēs izredzēto suga (kaut vai čudo komemntārus palasi)
Tādas ģimenes diemžēl ir daudz un šajos apstākļos, kad pazūd ienākumiņi, stres utt patiesību sakot rodas vēl vairāk (īpaši, kja vīrs zaudē darbu, bet sievai tas ir.)savu lomu
tas ir vājums, iespējams nespēja samierināties... tāpēc tādus večus jādzen prom ar mietu... labums no viņiem nekāds, tik sabojā nervus, pazūd skaistums un vobše... kam vajadzīga sieviete grauzts un nevrozi bērni, kas izaugs ar izkropļotu psihi


PS - man labāk patīk sarunāties ar suni (vispār jau kuci) - uzticīgas mīlestības pilnas acis, mēdz pieglausties, silts.... nolaiza no sejas asaras un vobše mani dievina
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:48:52
Mulders
Tas kuram vairāk dots, no tā vairāk atprasīs

atkal aizskar sieviešu diskriminācijas tēmu?
ar ko tu sevi uzskati labāku kā sievietes? tas ka kādam ir svarīgāki pienākumi vēl nenozīmē, ka viņš tāpēc ir labāks

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 89 , pavisam kopa bijuši: 528