atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Izvēles brīvība Nr.2
Brīvā meža govs!
Iesūtīts: 2009.10.22 09:17:13
atvainojos visiem, kuri bija iesaistījušies diskusijā nr.1. bet man tās attīstība(pareizāk teikt, nobīde no tēmas) šķita vedam prom no GJ, tādēļ to klapēju ciet.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 16:39:47
Brīvā meža govs!
Saprotu, ka Mulders saka, ka visu dara tikai Dievs, bet Mulders to tā kā baidās pateikt.
Svētais atkal saka, ka cilvēks pats izvēlas.

Es sapratu, ka clvēkam tā spēja izvēlēties ir jau no dzimšanas, un te vienalga, vai pašam no dzimšanas jau komplektā, vai tūlīt no Dieva iedota pēc dzimšanas
Brīvā meža govs!
# Iesūtīts: 2009.10.22 16:43:58
EzītisMiglā
forši! pateikšu godīgi,es domāju, ka zināmā mērā jums abiem ir taisnība!
bet PATIESĪBA ir tikai viena. meklēsim vēl?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 16:48:19
Es apgalvoju, ka visu Dievs nedara, jo Viņš ir līdzdalījis savu varu un suverenitāti ar cilvēku. Tāpēc cilvēka atbildība ir šo varu izmantot un pielietot savu brīvo gribu, lai veiktu savas izvēles.

Šajā lekcijā latv.val.54 minūtes ļoti skaidri tas tiek pateikts!

http://media.christinfo.lv/Audio/A_W/Dieva_Suverenitate.htm

No otras puses Dievs savā žēlastībā kā pirmavots ir radījis visus nepieciešamos nosacījumus, lai cilvēks veiktu pareizo izvēli. Turklāt cilvēks ir tas, kas vai nu paņem to vai nē ar savu ticību, bet Dievs savā žēlastībā ir jau VISU nodrošinājis un devis. Cilvēks ar savu ticību to piesavina, jo citādi Dievs būtu netaisns, ja tas būtu atkarīgs no Viņa.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 16:49:46
Saprotu, ka Mulders saka, ka visu dara tikai Dievs, bet Mulders to tā kā baidās pateikt.

Es nevaru visu laiku to pateikt, tāpēc, ka tu visu laiku peldi starp diviem stāvokļiem - pirms garīgās dzimšanas un pēc!

Pirms - Visu izdara Dievs! Bet ir cilvēki, kas to noraida!
Pēc - Arī Cilvēks iemanto spēju kaut ko darīt!

Iespējams ka Ezītis un Svētais kaut kā īpatnēji saprot pašu gribas aktu!

Tas ir... ja es saku, ka es Negribu Saldējumu, tas nebūt nenozīmē, ka es Gribu Kūku!

Ja es Negribu Elpot, tad man ir jāizdara gribas akts un es varu pārstāt elpot kādu laiku! Taču, tad kad es dabīgi elpoju, mana elpa NAV gribas akts, bet dabīgs process, kurā griba nav iesaistīta!

Griba nav simetriska! Gribēt vienu nav tik pat viegli kā negribeet shiis lietas preteejo!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 16:53:43
Cilvēks ar savu ticību to piesavina, jo citādi Dievs būtu netaisns, ja tas būtu atkarīgs no Viņa.

Zneelastiiba savaa buutiiba IR netaisna!

Peec taisnibas tev pienaakaas Naave, jo tu esi Greekojis!

Dievs NETAISNIIGI sho likumiigo prasiibu neizpilda... bet ZHEELASTIIBAA tev daavaa pestiishanu! Faktiski vinjsh tev iedod kaut ko, kas tev nemaz nepienaakaas, un neiedod kaut ko kas tev pienaakaas...

Tachu Dievs nepaliek Netaisns, jo kaads CITS tavaa Vietaa izdara to ko tu nevari izdariit... Kristus tavaa vietaa pienjeema Dievu, tavaa vietaa arii nomira pie krusta un cieta tavu sodu!

To ko tu piedeevee SEV un CILVEEKAM... isiteniibaa ir izdariijis Kristus... un vinjsh taapeec saka... bez manis juus nenieka nespeejat dariit! Tai skaitaa - ticeet uz Dievu!

Tu joprpjaam tici, ka greeks tavu gribu neietekmee... Bet kur tu to esi izracis? Kaa tu vari runaat pret Dieva Vaardu, kur Dievs paraada KAADA ir visa cilveece pirms Kristus Darba... Nu ej tak izlasi Romieshu 3 nodalju... kur veel skaidraak to uzrakstiit... Bet ja tu tam netici... tad kaa lai saka... ja Dieva Vaardam netici, tad neticeesi arii ja mironji augshaam celjaas!

Vari uzrakstiit par Romieshu 3 nodalju saakot no 10 panta, kam tieshi tu nepiekriiti un kur tu tur saskati cilveeka labo briivo gribu un speeju pienjemt Kristu?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 17:03:12
Nav tā, ka VISS ir atkarīgs no Dieva. VISS kas bija atkarīgs no Dieva, lai mēs glābtos, Viņš ir piepildījis Jēzū. Tagad ir atkarīgs no cilvēka, vai viņš to pieņem, un tic šim glābšanas darbam. Jēzus runā uz kristiešiem, ka bez Viņa tie nespēj neko, un tā ir patiesība. Taču es spēju Visas lietas tā spēkā, kas mani dara stipru, jo esmu Kristū, un tā arī ir patiesība. Jo lieta tāda , ka es neesmu bez Kristus. Pārējas lietas attiecinās uz nekristiešiem mūsu apskatāmā jautājuma ietvaros.

Dievs mani ir izglābis savas žēlastības pēc, bet es ar savu ticību šo žēlas`tibu esmu pieņēmis. Jo citādi, ja Dievs visu regulē, kāpēc viņš tad neizglābj visus, jo VISS taču no Viņa ir atkarīgs. Vai Viņš ir tik slikts, ka negrib to darīt??? Nē Viņš ir labs un taisns Dievs, un no savas puses ir izdarījis Visu , lai cilvēks glābtos. Tagad mūsu kārta to pieņemt ar ticību!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 17:05:38
Mulders
Pirms - Visu izdara Dievs! Bet ir cilvēki, kas to noraida!
Nu un ir cilvēki, kas to pieņem. Tātad - cilvēks izdara darbu, noraidīdams/pieņemdams.

ja es saku, ka es Negribu Saldējumu
varbūt tu domāji, ka ir tā, ka visiem ir izdalīts saldējums, bet daži atsakās?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 17:10:00
Nu un ir cilvēki, kas to pieņem. Tātad - cilvēks izdara darbu, noraidīdams/pieņemdams.

Kaa jau teicu! Noraidiit un Pienjemt nav ekvivalenti!
Ir Noraidiit un ir Ne-Noraidiit

Tb es varu pretoties aarstnieciibai - tas buus aktiivs darbs. Es varu NE-pretoties... taa buus pasiiva "ljaushanaas straumei"... kas NAV gribas akts! Bet driizaak - bezgribas akts! Tas ir... kad tu paarstaaj pretoties... jeb... veers savu dumpiniecisko garu pret sevi!

varbūt tu domāji, ka ir tā, ka visiem ir izdalīts saldējums, bet daži atsakās?
Taaa...
Visiem ir bankaa miljons... visiem izsuutiita veestule par to... Bet ne visi tic un taapeec nevar izmantot miljonu!

Bet kaameer tev nav shaada veestule pienaakusi, tu nemaz nevari dabuut miljonu! Taa ir Bankas pirmaa iniciatiiva tev pieshkjirt miljonu un tevi par to informeet!

Peec tam kad tu ar sho naudu esi ieguvis jaunas iespeejas, tu vari, piemeeram, uzcelt skolu... Ko tu nevareetu pirms miljona... lai kaa gribeetu gribeet...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 17:11:53
Mulders
Tātad - atkal ir darbs, un tas darbs saucās pieņemt/nepieņemt vēstuli. Un to darbu izdara pats cilvēks.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 17:21:23
Tātad - atkal ir darbs, un tas darbs saucās pieņemt/nepieņemt vēstuli. Un to darbu izdara pats cilvēks.

Nu vot tev iestuuma rokaa veestuli... Nu darbs tas?

Ja to uzskati par darbu un gribas aktu no cilveeka puses... ok... lai taa buutu!

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 17:24:13
Mulders
Nu vot tev iestuuma rokaa veestuli... Nu darbs tas?
Nuja, attaisīt un izlasīt. Paprasīt, a kas tas tāds?

P.S. Nemaz nerunājot par to, ka vēstuli rokā es tiešām sajustu, bet "Dieva virzītājspēku" nē.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.22 17:48:21
EM...

Nu vot Laacars sajuta, ka shamam saka ` Laacar naac aaraa ` ?

Redz un tas `paprasiit kas tas taads` jau ir kustiiba, ko ierosinaajis Veestulee Rakstiitais Vaards!

Taa veestules attiishana un izlasiishana jau nav nekaads baigais gribas akts...

Tas ir kaa izlasiiji reklaamu par hamburgeru un uzreiz veeders kurksts un siekalas tek... griba vispaar tur klaat nav staaveejusi!

Tas ko es te vienmeer saku - Bauskas Alus Reklaama rada cilveekaa kustiibu, uz ko Griba Reagjee un aizgribina tevi peec Teervetnieka!
Uldis
# Iesūtīts: 2009.10.22 18:33:38
INteresanti, ka atkal ir atjaunota šī tēma. Kāpēc tā bija jāturpina, ja kolīdz esam pieķērušies vērsim pie ragiem, tā tiek slēgta?

Arī šie izteikumi riņķo ap pasu kodolu, bet neviens negrib vai arī baidās mesties pašā cetrā.
Brīvā meža govs!
# Labojis Brīvā meža govs!: 2009.10.22 18:38:18
Uldis
pagaidām šī diskusija nav slēgta. variet ķerties vērsim pie ragiem un mesties pašā centrā.
varbūt ievērojāt manu atvainošanos par iepriekšējās diskusijas slēgšanu.
šoreiz centīšos būt pacietīgāka un sagaidīt atbildes, kuras varu saprast un pieņemt.
Uldis
# Iesūtīts: 2009.10.22 18:55:28
Galvenais jautājums: kāda ir cilvēka griba
1) pēc grēkākrišanas (pirms atdzimšanas)
2) pēc atdzimšanas.

Jautājums skan šādi: vai cilvēks, pirms viņš nav atdzimis Svētajā Garā, spēj pats ar saviem spēkiem veltīties Dievam, meklēt Viņu un pieņemt Dieva žēlastību?
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.10.23 01:02:53
Blēzs Paskāls... Visbiežāk citētā viņa doma, liekas, ir sekojoša - izbaudiet Paskālu (!): "Cilveks lidzinas niedrei, pašam trauslakajam no visa eksistejoša, bet ta ir domajoša niedre. Udens piliens spej to nogalinat. Bet, ja ari viss Visums versisies pret to, vienalga vinš bus paraks par saviem slepkavam, jo vinš spej apzinaties savu boja eju, bet aklajiem spekiem iztrukst apzina. Tatad, viss musu lielums ietverts domašana." ... . Brivas gribas jautajumā Paskāls faktiski atkārto Augustina "žēlastibas teorijas" interpretāciju. Uz jautājumu, vai atsevišķu cilvēku pestīšana ir iepriekšnolemta, līdzīgi Augustīnam, Paskāls atbild apstiprinoši. Te ir vēl vesela rinda interesantu pričandāļu, bet lai nu paliek... nevēlos, lai kāds te ar mēslu dakšām kārtējo reizi aizmēstu ko kāds cits ar savas sirds asinīm ir rakstījis. Viss. Punkts.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 09:16:50
Uldis
kolīdz esam pieķērušies vērsim pie ragiem, tā tiek slēgta?
Vērsim pie ragiem - tas ir konkrēti par ko, kura doma, kurš jautājums?
Vai šis:
Jautājums skan šādi: vai cilvēks, pirms viņš nav atdzimis Svētajā Garā, spēj pats ar saviem spēkiem veltīties Dievam, meklēt Viņu un pieņemt Dieva žēlastību?
Atbilde ir "spēj". Jo, ja nespētu, tad cilvēks būtu marionete Dieva rokās. Protams, varētu it kā teikt, ka tā spēšana nav paša cilvēka nopelns, bet ir Dieva dota cilvēkam. Taču, tad jāatceras, ka pats cilvēks kā tāds nav pats savs nopelns, bet viss no A līdz Z ir Dieva radīs. Tāpēc, ja Dievs cilvēkam pieliek klāt vēl vienu detaļu, tas taču lietas būtību nemaina.
Savukārt, doma, ka cilvēks nav pelnījis, lai Dievs dod viņam to spēšanu, arī nav neko spoža, jo cilvēks nav vainīgs, ka ir piedzimis tāds, kāds ir, līdz ar to ir normāli un saprotami, ka Dievs tādam cilvēkam iedod spēšanu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 09:23:40
Mulders
Tad tavs piemērs ar vēstuli neder, jo nekādas vēstules mēs nejūtam.
Tad jau ir jābūt tā:
1) laiks pirms vēstules
2) pēkšņi vēstule rokās, sazin no kurienes
3) cilvēks izdara sekojošus darbus:
3a) apzinās, ka vēstule IR
3b) lasa un mēģina saprast, kas tur rakstīts
3c) izlemj, ticēt vai neticēt tādai vēstulei.
3d) rīkojas atbilstoši tam, kas vēstulē teikts.
Pie kam pie nākamā soļa tiek tikai tad, ja sekmīgi izpildās iepriekšējais. Un tas saucās "neko nedarīt"??
4) laiks pēc vēstules.

Tas ir kaa izlasiiji reklaamu par hamburgeru un uzreiz veeders kurksts un siekalas tek... griba vispaar tur klaat nav staaveejusi!

Kā nu ne! Griba bija visu to lasīt. Griba bija ēst, un tā pamatojās uz jau iepriekšēju ēšanas pieredzi.
Brīvā meža govs!
# Labojis Brīvā meža govs!: 2009.10.23 09:27:07
EzītisMiglā
es gribētu saprast, bet nespēju. varbūt šeit arī ir jāapstājas? pazemībā noliecot galvu Dieva Gribas priekšā?
mēs varam spriedelēt visādi, cilvēks var, Dievs dod. bet kā ir patiesībā? kas to pilnīgi droši var pateikt? teologi? varbūt. bet varbūt ir jānorimst un jāļauj šim jautājumam palikt atklātam līdz, kā Duksis saka, ar sirds asinīm spēsim savu izpratni izdzīvot(piedzīvot šo atklāsmi). kādi teorētiski spriedelējumi bez tā ir visai tukši un maz pārliecinoši.
šeit tad es arī varu teikt, punkts un āmen.
Vienīgais, ar ko es nekādi nevaru samierināties ir doma, ka kāda daļa cilvēces netiks pestīti. un atkal, Dievam tas noteikti rūp vēl vairāk.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 09:35:20
Brīvā meža govs!
Katrs apstājas, kur tam šķiet pietiekami esam.

Tikai tad neslēdz vēl ciet, mēs nupat atkal vērsim pie ragiem pieķērāmies.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 7214