atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Izvēles brīvība Nr.2
Brīvā meža govs!
Iesūtīts: 2009.10.22 09:17:13
atvainojos visiem, kuri bija iesaistījušies diskusijā nr.1. bet man tās attīstība(pareizāk teikt, nobīde no tēmas) šķita vedam prom no GJ, tādēļ to klapēju ciet.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:56:17
Tā ar nesapratu, cik liela loma izvēlē pieņemt Dievu ir pašam cilvēkam. Jums te sanāk bezmaz nekāda, jo to vēlmi pieņemt cilvēkā ir ielicis pats Dievs.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 11:58:14
Mulders
kaapeec vienam cilveeka gaumee ir eest meeslus un noraidiit deriigu bariibu?
Tāpēc, ka garšo. Tāpēc, ka tā dara visi. Tāpēc, ka tā darīja kautkādatur zemapziņā paslēpusies Autoritāte.
Bet - par gaumi nestrīdās. Tā ka dajebkurš jautājums tomēr nebūs ar reliģiju salīdzināms.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:41:14
EzītisMiglā Tā ar nesapratu, cik liela loma izvēlē pieņemt Dievu ir pašam cilvēkam. Jums te sanāk bezmaz nekāda, jo to vēlmi pieņemt cilvēkā ir ielicis pats Dievs.

Tāpēc jau tā ir aplama teoloģija, ja vainu par visu var novelt uz Dievu!!! Un tā nav patiesība!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:46:44
Svētais
Nuja, bet tad sanāk, ka cilvēks pats kaut ko var, un tas ir atkal pretrunā ar citu punktu tai pašā teoloģijā.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:50:04
EzītisMiglā Tur jau ir tā lieta, ka es apgalvoju, ka cilvēks var pats izvēlēties un tā ir viņa brīvas gribas izpausme. Tie, kas māca, ka viss ir atkarīgs no Dieva māca nepareizi, jo Dievs ir devis cilvēkam brīvu gribu un līdz ar to varu, atbildību pieņemt šos lēmumus.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:25:05
Tāpēc, ka garšo. Tāpēc, ka tā dara visi. Tāpēc, ka tā darīja kautkādatur zemapziņā paslēpusies Autoritāte.
Bet - par gaumi nestrīdās. Tā ka dajebkurš jautājums tomēr nebūs ar reliģiju salīdzināms.


Nuja, bet shams tachu chiixt, ka shim gljuchii kungjis, bet kad shim saka, eed jedziigu bariibu, shis kviec, ka sho ierobezho un redzu karii labu bariibu eedoshiem gadaas veedergraizes!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.22 14:25:52
Tie, kas māca, ka viss ir atkarīgs no Dieva māca nepareizi, jo Dievs ir devis cilvēkam brīvu gribu un līdz ar to varu, atbildību pieņemt šos lēmumus.

Piemēram Kristus vai Pāvils

Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:27:15
Kristus māca, ka tava ticība tevi glābj
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:33:22
Mulders
bet shams tachu chiixt, ka shim gljuchii kungjis, bet kad shim saka, eed jedziigu bariibu, shis kviec, ka sho ierobezho
nu bet reliģijai piemērs neder, jo visiem šķiet, ka viņu kuņģi negļučī, bet ka pārējiem gļučī, tikai tie pārējie nez kāpēc to nemana.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:36:42
Nevar vienu patiesību par "Dieva žēlastību", un ka viss ir atkarīgs tikai un vien;īgi no tās padarīt par tik ekstrēmu apgalvojumu, ka ticība arī ir no Dieva žēlastības. No otras puses nevar tikai un vienīgi pastāvēt ticība, bez Dieva žēlastības. Dieva žēlastība ir nodrošinājusi cilvēkam glābšanu Jēzū Kristū, un cilvēks ir tas, kas šo Dieva žēlastību iemanto caur savu ticību. Abi divi atsevišķi apgalvojumi ir ekstrēms, bet līdzsvars starp ticību un žēlastību ir panākams tieši šādā kombinācijā Žēlastība + ticība, un nevis katra pati par sevi atsevišķi.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:37:52
Svētais...

Tavuprāt Kristus meloja sakot, ka neviens nespēj pie Kristus nākt, ja tas nav Tēva Dots? Šķiet tas ir Jāņa 6:65 rakstīts! Kur tu šeit saskati cilvēka brīvo izvēli vai lēmumu!

Jāņa 15:5 kur Kristus saka... jo bez manis jūs nenieka nespējat darīt. Vai tiešām tu iedomājies, ka tu pats vari uz koka uzpotēties? Jeb tu netici, ka to Dievs ir darījis ar tevi kāmēr tu vēl biji miris savos grēkos?

Vai tavuprāt Dievs meloja sakot šos vārdus
"Gluži, kā ir rakstīts: nav neviena taisna, it neviena. Nav neviena, kas saprot, neviena, kas meklē Dievu. Visi ir novirzījušies, visi kopā kļuvuši nelietīgi. Nav neviena, kas dara labu, it neviena." (Rom 3:10-)

Kā tev šķiet, vai Dievs meloja sakot
Tit 3:3 Jo arī mēs kādreiz bijām neprātīgi, nepaklausīgi, maldījāmies, kalpodami dažādām iekārēm un priekiem, dzīvodami ļaunprātībā un skaudībā, ienīsti un cits citu nīzdami. Bet, kad atspīdēja Dieva, mūsu Glābēja, laipnība un mīlestība uz cilvēkiem, Viņš mūs izglāba, nevis taisnības darbu dēļ, ko mēs būtu darījuši, bet pēc Savas žēlsirdības, ar mazgāšanu atdzimšanai un atjaunošanos Svētajā Garā, ko Viņš bagātīgi pār mums izlējis caur Jēzu Kristu, mūsu Pestītāju!

Kur tu te saskati cilvēka iniciatīvu?

Kur tu saskati Lācara iniciatīvu, kad Kristus viņam pavēlēja nākt ārā no kapa? Kur tu saskati garīgi miruša cilvēka iniciatīvu tapt garīgi dzīvam, pirms Kristus viņam nav teicis dzīvības vārdu - Dzīvo!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:39:58
Patiesība kļūst par nepatiesību, ja vienu patiesību ekstrēmi izvirza un paceļ virs otras, to savukārt mazinot, noliedzot un noraidot. Bet, kad šīs abas patiesības līdzsvaro nonāk pie patiesības atziņas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:40:15
nu bet reliģijai piemērs neder, jo visiem šķiet, ka viņu kuņģi negļučī, bet ka pārējiem gļučī, tikai tie pārējie nez kāpēc to nemana.

Nu es tāpēc nemēģinu pārliecināt musulmaņus, kāmēr viņi jūtās labi... Fīča jau tāda, ka man māc šaubas, ka labi jūtās cilvēks savā reliģijā, ja viņš dienu no dienas domā kā pasauli fiziski attīrīt no neticīgajiem! Nu stresaina dzīve sanāk... un beigās vēl uzspridzinies!

Kristus pareizi teica - Veselajiem ārsta nevajag. Nevar Kristus pārliecināt tos, kam tāpat un tepat ir labi... Kristus mērķauditorija pirmkārt ir tie, kas ir dzīves samīdīti, grēka nožēlā un izbailēs grimušie... nevis tie, kuri tāpat labi jūtās un jūtās laimīgi!

Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.22 14:41:25
Patiesība kļūst par nepatiesību, ja vienu patiesību ekstrēmi izvirza un paceļ virs otras, to savukārt mazinot, noliedzot un noraidot. Bet, kad šīs abas patiesības līdzsvaro nonāk pie patiesības atziņas.

Pareizi!

Tāpēc, ja tu ieraudzītu, ka ticība ir Dieva žēlastības sekas nevis cēlonis, tad tev viss sakārtotos. Pagaidām tev viss ir ačgārni tādējādi tu Dievu padari par meli, kad viņš izsaka par cilvēku verdiktu, jo tu māci, ka Dievs melo... pac teici... bet patiesība ir tāda, ak cilvēkā griba ir grēka neskarta un tā spēj izvēlēties DIevu

Atkal sastopam vēl vienu artikulu tavā mācībā... kur tas ko tu saki par cilvēka spējām neštimmē ar to ko Dievs saka! Kuram ticēt?

Pietam tas vispār ir kaut kāds īpatnējs absurds... tu apgalvo, ka cilvēks var piedzimt pac pēc savas gribas lēmuma? Vari pastāstīt kā var pastāvēt griba pirms šīs gribas aģenta piedzimšanas?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:43:17
Mulders
neviens nespēj pie Kristus nākt, ja tas nav Tēva Dots?
Principā jau nav pretruna, ja pieņemam, ka dots ir visiem. Tik tā dīvaini skan.
Un arī par tālākiem citātiem tas pats. Doma tāda, ka pats par sevi cilvēks ir slikts, bet Dievs tam iedod tādu virzītājspēku. Iedod pilnīgi visiem. Taču, vienalga cilvēks pats izdara darbu, pieņemdams to virzītājspēku vai nepieņemdams.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:45:58
Mulders
man māc šaubas, ka labi jūtās cilvēks savā reliģijā, ja viņš dienu no dienas domā kā pasauli fiziski attīrīt no neticīgajiem!

Musulmaņiem atkal liekas, ka tu esi melis un izliecies, ka tev ir labi!
Man no malas tas labāk redzams, ka jūs vienādi. Tik katrs savā krāsā.

Vari pastāstīt kā var pastāvēt griba pirms šīs gribas aģenta piedzimšanas?
Tas ir, ja dvēsele eksistē jau pirms fiziskā ķermeņa rašanās.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:47:20
Es ar tevi negribu strīdēties, lai gan man ir atbildes uz katru tavu apgalvojumu. Apskati principiāli, to ko es saku. Ja tu apgalvo, ka pilnīgi viss ir atkarīgs no Dieva žēlastības, un tādējādi vai neticīgais pieņem Dievu vai atgrūž to, tas arī ir atkarīgs no Dieva, un uz Viņa ir visa atbildība par to, tad tu māci māci nepareizi Dieva Vārdu. Ja tas tā būtu, tad varētu prasīt kāpēc Dievs ir izglābis tikai tevi un mani kā ticīgos, bet nav izglābis neticīgos? Šī jautājuma uzstādne pati par sevi ir nepareiza, jo Dievs ir samaksājis izpirkuma maksu par visiem, jautājums vai tie visi pārējie ir pielikuši savu ticību pie tā, ko Dievs savā žēlastībā jau ir nodrošinājis un devis Jēzū Kristū. Nenoliedzu Dieva žēlastību, bet līdzsvaroju to ar balansu starp ticību un žēlastību.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:48:55
Taču, vienalga cilvēks pats izdara darbu, pieņemdams to virzītājspēku vai nepieņemdams.

Eee nu tieshi tas ko es saku!

Dzīvību tu saņem bez savas gribas. Tas ko tu vari izdariit ir izmantoot šo dāvāto dzīvību to turpināt un darīt kvalitatīvu, jeb atmest... Bet tev vispirms ir jābūt dzīvam, tas savukārt ir no ārienes dots... tas ir citas autopritātes lēmums, nevis tavējāis! Piedzimt nav tavs lēmums, tas ir tavu vecāku lēmums! Tāpat Dieva lēmums ir dzemdināt Dieva Bērnnus...

Musulmaņiem atkal liekas, ka tu esi melis un izliecies, ka tev ir labi!
Man no malas tas labāk redzams, ka jūs vienādi. Tik katrs savā krāsā.

Es nesaku, ka muslims ir melis... es vienkārši izsaku šaubas, vai labi jūtās cilvēks pastāvīgā destruktīvā stresā... bet nu labi... ja viņam tā labi, lai ir... Mana "jušanās" vismaz nepadara nelaimīgus nevainīgus cilvēkus!

Tas ir, ja dvēsele eksistē jau pirms fiziskā ķermeņa rašanās.
Jautājums bij Svētajam Kristietības kontextā!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:55:20
Mulders
es vienkārši izsaku šaubas, vai labi jūtās cilvēks pastāvīgā destruktīvā stresā...
A viņš nekādu stresu nejūt.

Eee nu tieshi tas ko es saku!
Tad kāpēc tu saki, ka cilvēks pats neko nevar izdarīt?

Jautājums bij Svētajam Kristietības kontextā!
Vai Bībelē ir noliegta dvēseles eksistence pirms fiziskā ķermeņa?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:56:27
Apskati principiāli, to ko es saku. Ja tu apgalvo, ka pilnīgi viss ir atkarīgs no Dieva žēlastības, un tādējādi vai neticīgais pieņem Dievu vai atgrūž to, tas arī ir atkarīgs no Dieva, un uz Viņa ir visa atbildība par to, tad tu māci māci nepareizi Dieva Vārdu. Ja tas tā būtu, tad varētu prasīt kāpēc Dievs ir izglābis tikai tevi un mani kā ticīgos, bet nav izglābis neticīgos?

Baidos, ka tu neesi sapratis to ko Kristus un Pāvils teica!

Cilvēka lēmums grēkot un darīt ļaunu NAV Dieva lēmums. Tāpēc, neticība ir cilvēku pašu lēmums. Lūk to cilvēki var paši... tas nav atkarīgs no Dieva... tieši otrādi... ļaunums ir neatkarības no Dieva manifestācija. Būt neatkarīgam no Dieva ir tieši tas, ko Velns piedāvāja Ievai un Ādamam - kas no tā sanāca... nu tu redzi!

Nepiesien man dubulto predestināciju!

Tāpēc... neticīgie ir nevis tāpēc, ka Dievs viņiem nav devis Kristu, bet tāpēc, ka viņi Kristu ir noraidījuši... to cilvēks var neatkarīgi no Dieva...

Bet pieņemt Dievu cilvēks var tikai tad, ja Dievs viņu ir pieņēmis un viņam devis Vārdu un Sakramentu! Bez tā neviens pie Dieva nav nācis un nemaz nevar nākt... to pats Kristus liecina... tici tam vai netici! Vēl vairāk... kad Kristus jautāja Pēterim par savu identitāti un Pēteris pareizi atbildēja, Kristus atklāja no kurienes Pēterim šī atklāsme... RKB mēģina noklusēt, piedēvējot Pēterim kaut kādu taisnību, bet tajā rakstu vietā vēlāk uzreiz rezdam, kas ir tad, akd Pēteris pac uz savu galvu kaut ko izsaka... tad izrādās, ka tas nav no Dieva bet no Velna...

Nenoliedzu Dieva žēlastību, bet līdzsvaroju to ar balansu starp ticību un žēlastību.
Ticība IR Žēlastības Sekas! Tu to šķiet nespēj saprast...

Un šādi runājot tu NOLIEDZ Žēlastību! Jo tu gan vārdos saki, ka Dievs dod visiem savu žēlastību un Kristu, bet faktiski tam netici... TĀPĒC... tu pieliec klāt cilvēka pūles un nopelnus, it kā cilvēks var līdz Debesim Aizsniegties!

Pats taču runā... ka ticība nāk no sludināšanas. Tātad... ticība ir Dieva Vārda sekas... Tā nerodas pati no sevis zilā gaisā... Dabīgi cilvēks savu ticību vērš uz elkiem, pats sevi un saviem nopelniem... miesīgā cilvēka ticība ir ticība pašam sev... nīcīgajam...
Tieši tāpēc Dievs sūta Kristu, lai dāvātu cilvēkiem šo ticību!

Ticība ir Dieva Darba sekas... Dievs dod visu visu kas tev vajadzīgs dzīvībai, jo tevī pašā NEKĀ nav! Bet tu man te stāsti, ka ir gan... ka cilvēks var pie Dieva nonākt... Nevar... ja Dievs pirmais nav nācis pie cilvēka!

Tātad vai nu tu tici Kristum, kurš saka, ka bez viņa tu nenieka nespēj darīt... jeb tu tomēr paliec pie sava, ka vari gan?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 150 , pavisam kopa bijuši: 11467