atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Izvēles brīvība
Brīvā meža govs!
Iesūtīts: 2009.10.20 10:41:22
vai mums tāda ir dota?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.20 13:53:26
tavs piemērs ar mācīšanos bija greizs. tāpēc arī presīju kautko nodemonstrēt no tā, ko tu esi iemācījies GLEZNOT. tb - tu salīdzināji nesalīdzināmus piemērus dodot iemeslu domāt, ka atskoties no kautkāda labuma tu iegūsti kaut ko lielu. Bet reāli tu pagaidām neesi ieguvis neko. To arī vēlējos parādīt.

Baidos, ka tu pats runaa pretiim pat pats sev.

Piemeers ir pat ljoti korekts, un pajautaa jebkuram kristietim... daudzi pateiks, ka Kristietiiba vinjiem ir devusi daudz ko labu. Tu, protams, no taa visa, ko kristieshi uzskata par savu ieguvumu neko neuzskati par veertiigu... lai nu taa buutu... jo patiesi greecinieki Kristietiibaa saskata tikai un vieniigi zaudeejumus, jo taa tieshaam atnjem patiku un veelmi greekot, to, kas ieprieksh ir bijis tik miiljsh, bet greeciigs, pdara par nemiilju... greecinieks skatoties no sava skatupunkta tieshaam var sajusties, ka vinjsh tiek aplaupiits. Bet Kristietis ieguust pirmkaart jau speeju un gribu ciiniities ar savu greeku, ieguust apzinju par labo un ljauno, ieguust stingru veertiibu sisteemu, nevis pluustoshu un mainiigu kaa ateistiem, kaadas iegribas, taada moraale... Kristieshi ieguust 2 miljardus braalju un maasu visaa pasaulee, Kristieshi ieguust atbildi uz muuzhiigo jautaajumu - Kas ir Patiesiiba - un uz sho jautaajumu atbildi mekleejushi filosofi ir kopsh pasaules saakuma, Kristieshiem shii atbilde ir... Kristieshi ieguust muuzhiibu, dveeseles mieru un daudz ko citu, ko ateisti nemaz netur par veertiibu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.20 13:54:22
Tas ir tipa agapi un tamliidziigi?

A daudz tu zini varas un valdiibas, kas to izmanto kaa motivatoru?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 13:58:36
masiks [212.93.96.2] Otrā atnākšana būs laiku beigās, kad beigsies šīs pasaules iekārta un eksistence. Tad notiks pēdējā tiesas diena. Šī ir atsauce uz otrreizējo atnākšanu. Piem. viens 29.pants nav piepildījies, un no tā var to secināt.

3 Un, Viņam uz Eļļas kalna sēžot, mācekļi piegāja pie Viņa atsevišķi un sacīja: "Saki mums, kad šīs lietas notiks un kāda būs Tavas atnākšanas un pastarā laika zīme?"
4 Un Jēzus atbildēja tiem un sacīja: "Pielūkojiet, ka neviens jūs nepieviļ.
5 Jo tad daudzi nāks Manā Vārdā un sacīs: Es esmu Kristus, - un tie pievils daudzus.
6 Bet jūs dzirdēsit karus un karu daudzināšanu. Esiet nomodā, nebīstieties, jo tam jānotiek; bet tas nav vēl gals.
7 Jo tauta celsies pret tautu, valsts pret valsti, un būs bada laiki un zemestrīce dažās vietās.
8 Bet tas viss būs tikai lielo bēdu iesākums.
9 Tad tie jūs nodos mokās un jūs nokaus, un jūs būsit visu tautu ienīsti Mana Vārda dēļ.
10 Un tad daudzi apgrēcināsies un viens otru nodos, un viens otru nīdīs.
11 Un daudzi viltus pravieši celsies, un tie daudzus pievils.
12 Un, tāpēc ka netaisnība ies vairumā, mīlestība daudzos izdzisīs.
13 Bet, kas pastāv līdz galam, tas tiks izglābts.
14 Un šis Valstības evaņģēlijs tiks sludināts visā pasaulē par liecību visām tautām, un tad nāks gals.
15 Kad nu jūs redzēsit izpostīšanas negantību stāvam svētā vietā, par ko pravietis Daniēls sacījis - kas to lasa, lai uzmana, -
16 lai tad tie, kas ir Jūdejā, bēg kalnos.
17 Un, kas ir uz jumta, lai nekāpj zemē iznest mantas no sava nama.
18 Un, kas ir uz lauka, lai neatgriežas mājās paņemt savas drēbes.
19 Bet vai grūtajām un zīdītājām tanī laikā!
20 Bet lūdziet Dievu, lai jūsu bēgšana nenotiek ziemas laikā vai sabata dienā.
21 Jo tad būs tādas lielas bēdas, kādas nav bijušas no pasaules iesākuma līdz šim laikam un kādas arī vairs nebūs.
22 Un, ja šīs dienas netiktu saīsinātas, tad neviens cilvēks neizglābtos; bet izredzēto dēļ šīs dienas tiks saīsinātas.
23 Ja tad kas jums sacīs: redzi, še ir Kristus vai tur, - tad neticiet.
24 Jo uzstāsies viltus kristi un viltus pravieši un darīs lielas zīmes un brīnumus, lai pieviltu, ja iespējams, arī izredzētos.
25 Redzi, Es jums to esmu teicis jau iepriekš.
26 Tāpēc, kad tie jums sacīs: redzi, Viņš ir tuksnesī, - tad neizeita ārā; redzi, Viņš ir kambaros, - tad neticiet.
27 Jo, kā zibens izšaujas no rīta puses un atspīd līdz vakara pusei, tā būs arī Cilvēka Dēla atnākšana.
28 Jo, kur maita, tur salasās ērgļi.
29 Bet tūdaļ pēc šā laika bēdām saule aptumšosies, mēness nedos sava spīduma, zvaigznes kritīs no debesīm un debess stiprumi kustēsies.
30 Un tad Cilvēka Dēla zīme parādīsies pie debesīm, un tad visas ciltis virs zemes vaimanās un redzēs Cilvēka Dēlu nākam debess padebešos ar lielu spēku un godību.
31 Un Viņš izsūtīs Savus eņģeļus ar lielu bazūnes skaņu, un tie sakrās Viņa izredzētos no četriem vējiem, no viena debess gala līdz otram.

Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 14:02:16
masiks [212.93.96.2] Bet, tas kas ir piepildījies ārpus Rakstiem un ir Rakstos apstiprināts ir piem., tas, ka Jēzus priekš tevis ir Klints pret kuru tu piedauzies un atsities un topi sašķaidīts ( un tas tev ir par piedazuības akmeni), bet priekš manis Glābējs un Pestītājs.

17 Bet Viņš tos uzlūkoja un sacīja: "Kā tad ir rakstīts: akmens, kuru namdari atmetuši, kļuvis par stūra akmeni.
18 Ikviens, kas uz to kritīs, sašķīdīs, bet, uz ko tas kritīs, to tas sadragās."



Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 14:03:51
masiks [212.93.96.2] 2. Kor. 2:15 Jo mēs esam Kristus saldā smarža Dievam tiem, kas top izglābti, un tiem, kas pazūd.


2. Kor. 2:16 Vieniem nāves smarža uz nāvi, bet otriem dzīvības smarža uz dzīvību. ..

Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 14:14:16
masiks [212.93.96.2] Šis nu ir konkrēti piepildījies, jo tu netici Jēzum, bet es ticu, ka Viņš ir Dievs un mans glābējs. Un tā jau nu nav nekāda teorija
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 14:30:47
masiks [212.93.96.2] Nu tas piepildās pie tevis, ka neesi ticējis, un tāpēc topi pazudināts. Bet tu jau tam netici, vai ne ?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 14:33:31
masiks [212.93.96.2] taustāms pierādījums tam , ir tava neticība. Šie Jēzus vārdi piepildās.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 14:36:03
masiks [212.93.96.2] A ja vēlies vēsturiskus pierādījumus pravietojumiem, tad iesaku papētīt Daniēla grāmatu un Aleksandra Lielā dzīvesstāstu. Daniēla pravietojums precīzi piepildījās.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 14:36:45
masiks [212.93.96.2] Bet tas tev vienalga nepalīdzēs, jo tev nav ticības.
Uldis
# Labojis Uldis: 2009.10.20 14:47:13
Interesantu tēmu esat aizskāruši. Lai gan tā ne vienu reizi vien ir cilāta, tomēr tā atkal un atkal uzpeld, lai pēc brīža atkal kaut kur pazustu, tā arī neko nenoskaidrojot. Un arī nekad neko nenoskaidrosiet, ja neķersieties „vērsim pie ragiem”. Mulders jau te sākumā kaut ko bikli mēģināja, tomēr viņa uzmanība ir tikusi novērsta uz matu skaldīšanu. Tāpēc aicinu tomēr atgriezties pie sākuma, ar ko šis jautājums būtu jāsāk apspriest.

1. Pirms grēkā krišanas
2. Pēc grēkā krišanas, bet pirms atdzimšanas Kristū
3. Pēc atdzimšanas Kristū, bet pirms Paradīzes
4. Pēc augšāmcelšanās jaunajā pasaulē

Jau šie 4 punkti patiesībā norāda, ka tādas bezgribas situācijas neeksistē. Tāpēc Muldera apgalvojums „Bet vergiem nav savas gribas, viņi ir pakļauti sava kunga gribai” nav korekts. Es gan saprotu, ko Mulders ar to gribēja teikt, tomēr terminoloģijas un korektas diskusijas vešanas labad pieturēsimies pie atzinuma, ka visi ir apveltīti ar gribu. Griba ir spēks, kas neļauj mums būt mierā.

Otrs secinājums no šiem 4 punktiem ir tāds, ka mums nav neatkarīga, pašiem sava, griba. Mums nav Absolūtās gribas. Tāda ir tikai Dievam. Atcerēsimies, ka Dievs pat velnam „liek dancot pēc savas stabules” (Ījaba gr.). Vai ir bezgribas gadījumi? Varbūt tie ir pašnāvību gadījumi? Tāpēc mēs varam runāt tikai par šīs gribas izvēli. Griba un izvēle – tas nav gluži viens un tas pats, lai gan bieži tos lietojam kā sinonīmus.

Trešais secinājums ir mazliet cita rakstura. Tas ir par to, kā kristieši diskutē par šo jautājumu ar, teiksim, ateistiem. Šķiet, ka Masiks pieder pie pēdējo kategorijas. Bet varbūt es kļūdos. Tad, lūk, ateistu pūles šajā jautājumā ir saistīti tika ar pārveidotu 2. punktu. Šajās diskusijās nefigurē jēdzieni, kā „grēkā krišana” un „atdzimšana Kristū”. Tas drīzāk ir diskurss filozofijā un psiholoģijā, kura ir ieguvusi pat savu nosaukumu – determinisms. Ko es ar to gribēju teikt? Masiks spriedumi un izpratne šajā jautājumā iekļaujas pārveidotajā 2. punktā, kamēr Svētais iekļaujas 3. Tāpēc jūsu diskusija tiešām ir ieļaujams „Special pleading” kategorijā, kuru lasot es tiešām uzjautrinājos.
Uldis
# Iesūtīts: 2009.10.20 14:49:07
Svētais

Vēlos atgādināt, ka visi pravietojumi par Jēzu Kristu nevis piepildās, bet tie jau ir piepildīti
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 14:52:43
Uldis Jā, izņemot tos, kas notiks pēc Viņa otrreizējās atnākšanas ( pēdējā tiesas diena utt.)
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 14:56:38
masiks [212.93.96.2] Tieši tas arī ir piepildījies, ka es ticu un tu nē.
Brīvā meža govs!
# Iesūtīts: 2009.10.20 15:03:41
Uldis
sirsnīgi pateicos par zināmas skaidrības ieviešanu.
te nu mums ir divi jauki uzskates līdzekļi.
1. svētais.
2. masiks.
viņi abi ir realizējuši savu brīvo gribu. un abi ir pārliecināti, ka ikvienam no viņiem ir taisnība. kuram ir tiesības apgalvot pretējo?
Uldis
# Iesūtīts: 2009.10.20 15:04:17
Svētais

Jā, izņemot tos, kas notiks pēc Viņa otrreizējās atnākšanas ( pēdējā tiesas diena utt.)

Tas, ka mēs vēl neesam piedzīvojuši šo pravietojumu, nenozīmē,ka tas nav piepildījies. Dievam tas jau ir pieņemts negrozāmi un galīgi. To īstenoja Kristus. Tāpēc šis fakts nevar kalpot par pamatu ticības radīsānai un stiprināšanai. Tad,kad mēs to piedzīvosim (un to piedzīvos visi: kā neticīgie, tā ticīgie), tad jau būs par vēlu tādai atzīšanai. Tas, kas rada un stiprina ticību ir Kristus EVaņģēlijs.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 15:04:49
Brīvā meža govs! Pareizi!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 15:05:24
Uldis Piekrītu tādam skatījumam no šāda aspekta.
Brīvā meža govs!
# Labojis Brīvā meža govs!: 2009.10.20 15:06:01
Svētais
kas, pareizi? es uzdevu jautājumu.
tas ir - kurš no viņiem(svētais,masiks) ir tiesīgs apstrīdēt otra izvēli?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 15:10:07
Brīvā meža govs! Neviens! Un tas ir pareizi!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 92 , pavisam kopa bijuši: 33416