atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par bērnu radīšanu
esenif
Iesūtīts: 2009.10.19 11:32:35
Tēma no ikdienas sarunām: par to, cik liela loma tajā procesā ir Dievam un cik kristīga ir cilvēka iejaukšanās tajā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
AutorsZiņas teksts
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.10.21 10:00:38
masiks [212.93.96.2]
katreiz kad gadās iesnas vai saaukstēšanās var ielidot arī ar hormonālo kontracepciju
no tā secinājums - nav ko izklaidēties iesnu laikā
mārrutku vilks
# Iesūtīts: 2009.10.21 10:08:12
masiks [212.93.96.2]
Vai gadījumā parasta saaukstēšanās nesačakarēs gudrā ciklu datora tabulu?
cik esmu lasījusi, tabulu diez kā nesačakarē, viņam vnk konkrētā cikla laikā varētu būt lielākas problēmas noteikt auglīgās un neauglīgās dienas..
bet tiešām, ja ir slimība, tad labāk vajag veseļoties un tad domāt par bērniem..
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.10.21 10:17:12
masiks [212.93.96.2]
nu sporta spēlēs korrparatīvajās jau parasti vispār neko neskatās - ne temperatūru, ne vārdu uzvārdu, ne personas kodu, ne ko citu.... pēc tām pašiem kauns uz darbu iet
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.10.21 10:21:01
masiks [212.93.96.2]
nu man jau liekas, ka tā ir katra pāra iekšējā problēma... un katrs to atrisina kā Gars vada man atkal liekas jocīgi rīt dīvainas tabletītes, kuru rīšanas sekas nav zinātniski pierādītas. un nesakiet, ka medikamenti da jebkādi nav kaitīgi. Ok ogle laikam nav,. bet ogle pagaidām nav kontraceptīvais līdzeklis... ja vien netur to saspiestu starp ceļgaliem
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.21 10:23:19
Mjā. Sākās viss ar filosofiskām apcerēm par Dieva lomu jaundzimstošā cilvēka personības veidošanā.
Atnāca māsas un uzbur ainu par bužināšanos stingri pēc datora svilpes. Kur romantiskā sieviešu daba?
Lai gan var piekrist, ka kompjūtera faktors gultā ar laiku ģimenē pilnīgi noteikti var kontraceptīvu lomu pildīt.
mārrutku vilks
# Labojis mārrutku vilks: 2009.10.21 10:27:29
masiks [212.93.96.2] Aivars
Jūs, puiši, mazliet pārpratāt.
kompjūters nesaka, cikos un kad ko darīt. Kompjūters pasaka, vai pirms mīlēšanās ir nepieciešama vēl kāda kontracepcija vai ne Vai, ja pāris ļoti grib bērnu, bet bērna nav - var pateikt, kuros brīžos ir vislielākā iespēja bērnu ieņemt.

a visa tā saruna sākās izteikuma kontekstā ka "kontracepcija ir slikta, jo tā bojā veselību" - mūsu sarunas mērķis bija pierādīt, ka tā nav..un, manuprāt, mums tas arī izdevās.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.21 10:29:02
vilx, salaboju
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.21 10:30:42
mārrutku vilks
Nav jau tā, ka tik ļoti nesaprotami. Bet vienalga kaut kas piedauzīgs tai pasākumā. Tikai nez vai netiktu runāts par cilvēktiesībām un diskrimināciju, ja vīrieša cilvēks izdomātu paģērēt dāmai nodarboties ar sievas pienākumiem strikti pēc kalendāra.
mārrutku vilks
# Iesūtīts: 2009.10.21 10:31:03
Mulders
mārrutku vilks
# Labojis mārrutku vilks: 2009.10.21 10:34:43
Aivars
nu tu atkal par galēji sliktajiem variantiem.
kur visā šai stāstā ir kaut kas par uzspiešanu vai kaut kā paģērēšanu no otra?
runa ir par to, ka ir kontracepcija, kas nekaitē sievietes organismam, un jautājums - vai tā arī ir pret Dieva gribu un pavēli vairoties, vai tomēr tās lietošana var liecināt arī par cilvēka atbildību?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.21 10:36:18
a visa tā saruna sākās izteikuma kontekstā ka "kontracepcija ir slikta, jo tā bojā veselību" - mūsu sarunas mērķis bija pierādīt, ka tā nav..un, manuprāt, mums tas arī izdevās.

Incanti, vai meitenes zin arii to, ko es teicu... ir viena cita arii metode... kaut kaads tjipa mikroskops, kas nosaka kaut kaadu kristalizaaciju, kura ir visai preciizs ovulaacijas noteikshanas mehaanisms... ARII ir aarkaartiigi veseliigs un nestresains...

Ir veel visaadi citaadi metozhi!

Veseliibu bojaajoshie vareetu tikt uzskatiiti - hormonaalie liidzeklji! Aborts, Spiraale vienkaarshi ir aarpus kristietiibas jautaajuma... Paareejaas, ko zinu... nekaadiigi nevaru saskatiit neveseliigumu, ja vien metodi lieto peec taas instrukcijaam! Taakaa esenif nodarbojas ar cherry picking sofistiku... pienjemu, ka nezinaashanas deelj.... kas man izraisa izbriinu, ka cilveeks kas tik nu ciitiigi par kontracepciju izsakaas, elementaari shiis metodes nezin!

Taadeejaadi normaals ir pienjeemums, ka Dievs ne tikai dod paveeles, bet dod arii liidzekljus sho paveelju saprātīgai izpildei...

Un deliģējot mums bērniņu dzemdēšanu šai pasaulē Dievs dod milzīgu žēlastību un privilēģiju, bet ne bez atbildības... To, kas sanāk, kad cilvēki mehāniski pilda pavēles bez to izpratnes, parāda gan mūsu ikdiena, kad saskaramies ar stūrgalvīgiem ierēdņiem/policistiem... gan arī tajā pašā Jūdaismā...

Kristus pat pārmet viņiem, ka šie ar savām tradīcijām un paražām Dieva Vārdu atmet... Cilvēki vēsturē pārāk bieži Dieva Vārdu banalizē, noved līdz absurdam, tad rīkojas un kad viss saiet tūtē, tad mazgā rokas nevainībā - Dievs lika, viņš arī tos mēslus sastrēbs... a to, ka pac duraks, to cilvēki nekad neatzīst! To ka Dieva vārdu varētu nebūt izpratis pareizi un līdz galam, tas - ni un ni! Mēs paši gudrākie!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.21 10:52:57
Runājot par kontracepciju, esenif un vēl kāds (kas vēl atceras kaut vai kāpēc romas baznīca pret tiem nabaga prezervuāriem savulaik iestājās) varētu norādīt uz nabaga Onānu, kas negribēja dzimtu turpināt, kaut pēc `amata` bija nozīmēts to darīt. (Protams, vēl ir variants šo rakstu vietu interpretēt caur kādu auglības kultu)
Sava loģika jau tur ir - uzticies, ka Dievs parūpēsies, ievēro visādus gavēņus, piektdienas un svētdienas atturību (pēc matemātiskās varbūtības jau būs labu labā kalendārā metode), netuvojies šķīstīšanās dienās, pieņem, ka grūtniecības laikā reti ka vēlreiz paliek stāvoklī, un diez vai vairāk par 20 bērniem sadzims, bet ļoti iespējams, ka pateicoties kādam `stabilizatoram un konservantam` gametas būs tik novājinātas, ka pat ne divi nebūs.
Bet no otras puses .. vai ticēt nozīmētu arī dibenu neslaucīt?
Cita lieta, ka kontracepcija mēdz būt dažāda, sākot ar ķirurģisku iejaukšanos, atturību , tad visiem hormonu preperātiem, spirālēm, kas pēc būtības ir tomēr abortatīvs līdzeklis, visbeidzot karstām vannītēm pirms bužināšanās, kas tos astainīšus nogurdina, un veco labo prezervatīvu, kura izpildījums lateksā ir pietiekami porains, lai šad un tad kāds astainītis tomēr cauri tiktu, kas varētu atvieglot sirdsapziņas mokas tam, kurš baidās vai nepārkāpj pavēli vairoties.
Tikai jautājums, kāpēc cilvēks negrib bērnu, ar to vēl netiek atbildēts, un tur tā motivācija var būt visdažādākā, un ne vienmēr īpaši sakarīga.

Taču diskusija, manuprāt, skar arī citu dziļāku tēmu - proti, kā bioloģiski praktiski identiskiem vienolas dvīņiem ir atšķirīgas personības (vai Dievs dažādas dvēseles devis), un ja tā, tad kāpēc arī smagi kropliem, dzīvotnespējīgiem bērniem tās top dotas. Protams, tā jau ir tēma ko lēnām apdomāt, nesteidzoties ar kategoriskiem paziņojumiem, apzinoties, ka ne visas atbildes vēl mums šajā pasaulē ir .
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.21 10:56:38
mārrutku vilks
Vai, ja pāris ļoti grib bērnu, bet bērna nav - var pateikt, kuros brīžos ir vislielākā iespēja bērnu ieņemt.
Šito var atbildēt arī bez kompjūtera. Un tā ir daudz interesantāk, pie tiem brīžiem piestrādāt visa mēneša garumā.
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.21 11:16:18
visi kontracepcijas veidi jau veselību nečakarē.. tad jau vairums sieviešu mūsdienās reproduktīva vecumā būtu smagi slimas.
vairums sieviešu arī ir ar veselības problēmām - neteiktu, ka smagām, bet vai smagums gluži ir rādītājs. Fakts, ka kontracepcijas daudzi veidi ietekmē negatīvi veselību. Vai arī ir abortatīvi vai arī ir ļoti mazefektīvi. Rezumējums - -efektīgas un nekaitīgas kontracepcijas NAV.

un t.s. dabiskās ģimenes plānošanas metodes vispār veselību nečakarē, pie tam tagad ir ļoti glīti aparāti, kas mēra temperatūru un visu izrēķina sievietes vietā, tā ka pašai praktiski nekas nav jādara.
nav diez ko efektīva matode un darbojas tikai tad, ja ir tiešām perfekts cikls, kas ļoti daudzām nav. Līdz ar to nav universāli pielietojama. Tas der vien apziņai, ka kaut ko tai jomā dara.

Es drīzāk piekrītu uzskatam, ka Dievs ir devis cilvēkiem iespēju un uzdevumu vairoties, bet vienlaicīgi arī devis saprātu, lai viņi domātu, ko dara, un uzņemtos atbildību par savu rīcību.

Joprojām jautājums - vai vairošanās ir stihiska un tās kontrole tikai no cilvēka atkarīga, vai arī grūtniecība nav iespējama, ja Dievs to nav gribējis. Un tad, protams, jautājums par to vai cilvēka saprāts ir uzskatāms par atzīstamāku nekā Dieva saprāts...

Tātad tomēr nevari uzrādīt kādu Dieva doto lietu, kas atbilstu TAVIEM pilnības priekšstatiem. Vai tu nezini, ka nekas, kas radīts nav pilnīgs, ja salīdzina ar Dievu, kas ir pilnīgs?
Ne - nevēlos izplūst ne pa tēmu, tikai tāpēc, ka Tev riņķī apkārt vairāk gribas runāt kā pa tēmu.

Vai tiešām tā ir Dieva griba, lai bērni dzimtu cilvēkam, kas neprot parūpēties nedz par sevi nedz saviem jau esošajiem bērniem? Saki droši... tā ir Dieva pilnīgā griba tavuprāt... jo šķiet tu visai labi pārzini Dieva bribu ikviena cilvēka dzīvē līdz sīkumiem!

Joprojām - vai ir iespējams palikt stāvoklī pretēji Dieva gribai??? Vai tas process ir tikai no cilvēka atkarīgs?

Laikam jau tu neizproti, ko nozīmē "vidēji"

Tad tomēr nav ko teikt???

Protams, ka ikviens ieņemts bērns ir Dieva gribēts un gaidīts... Un jā Dievs var kontrolēt dzimstību - piemēram sūtot cilvēkiem labas idejas par dažādām kontracepcijas metodēm.

Tb gribi apgalvot, ka tajos gadījumos, kad bērni dzimts neplānoti un dzimstība netiek koriģēta (sabiedrības izpratnē sociāli pagrimušiem cilvēkiem) vai pat vairāk: dzimst bariem - tie viennozīmīgi nav pēc Dieva gribas sadzemdēti? Tb pēc Dieva gribas ir tikai tiek kontrolētie un plānotie??? Šķiet tagad apgalvo, ka mani bērni ir Dieva neplānoti un negribēti...


Tieši TU sēdi rokas klēpī salikusi un Dievam tu esi nederīgs darba instruments

Diez Dievs Tevi būtu pilnvarojis kādam spriedumu izteikt un iztiesāt mani???
nekad nav ienācis prātā ka Tava izpratne nav Dieva rīcības un saprāta mēraukla...

Savukārt tava replika par abortiem liecina, ka bez sofistikas tu nespēj argumentēt, tātad tiec klasificēta kā zaudētāja šajā diskusijā..

Vai es Tevi savā tēmā būtu iecēlusi par diskusijas vadītāju. Tu joprojām izrādi pārliecinošu nespēju runāt par pašu tēmu, ko centies maskēt ar regulāriem vispārinājiem un aizplūšanu ne pa tēmu, kas garnēti ar nesatricināmu pārliecību par paša taisnību un pilnīgo izpratni un centieniem mani personīgi aizvainot. Kā būtu, ja tā vietā, lai spriedelētu par netēmu, tomēr izteiktos pa tēmu?


esenif
# Iesūtīts: 2009.10.21 11:25:05
Dona Ribaka
Tas nav gluži mans izdomājums:
Uz fertilitāti balstīta kontracepcijas metode

Šī metode izmanto menstruālo ciklu, lai noteiktu ovulācijas dienu. Tai nepieciešama pastāvīga noteiktu organisma pazīmju novērošana, kā, piemēram, bazālā temperatūra vai maksts sekrēcijas izmaiņas. Šīs izmaiņas palīdz atklāt auglīgās un neauglīgās dienas.

Šai metodei ir daudz trūkumu, jo šīs izmaiņas ne vienmēr ir viegli pamanāmas. Piemēram, bazālās temperatūras mērīšanai nav jēgas, ja temperatūra ir paaugstināta citu iemeslu (piemēram, saaukstēšanās) dēļ. Maksts sekrēcija var izmainīties maksts infekcijas vai biežu seksuālo kontaktu rezultātā. Klīnicisti uzskata, ka šīs metodes efektivitāte, pieņemot, ka bazālā temperatūra un vaginālā sekrēcija tiek novērota vienlaikus, varētu būt 80 līdz 86,6%. Taču šī metode ir piemērota tikai sievietēm ar regulāru ciklu, kas spējīgas sevi ik dienas novērot un gadījumā, ja iestājas grūtniecība, dzemdēt bērnu.

Man ja godīgi pirmā dzirdēšana, ka tas līdzētu arī pie neregulāra cikla - kaut lasīts par to daudz. man viena paziņa attiecīgus kursus gājusi un par šito kompetenta izteikties un tieši to pašu spiesta atzīt.
Sicilia Lemingoviča
# Labojis Sicilia Lemingoviča: 2009.10.21 11:26:00
esenif
piekrītu donai. cik nu es tās vienas 3 stundu lekcijas garumā sapratu jo aparāti tiešām tādām kukū būtnēm kā es domāti... bet tiešām arī speciālisti ieskaa sākumā pirmos mēnešus pie viņiem konsultēties, lai izparastu un pielāgotu šo metodi sava organisma ifpatnībām (neregulāram ciklam un vēl dažām sievišķīgām niansēm)

lai gan es saprotu, ka kaut ko teikt ir bezjēdzīgi, jo tev paziņa kursos gāja un tu visu skaidri zini tā kā piedošanu par mūsu vispār dummo spriedelēšanu. labāk bērnus adoptēsim un miers
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.21 11:29:39
Sicilia Lemingoviča
tas aparāts tavā vietā izmēra un izrēķina bet ne jau efektivitāti garantē. Tak jau iepriekš te pat minēja, ka to var darīt paši. Efektīvi noteikt tās auglīgās dienas var tad ja cikls ir regulārs - savādāk visa mērīšana nekāda efektīvākā nav.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.21 11:31:54
nav diez ko efektīva matode un darbojas tikai tad, ja ir tiešām perfekts cikls, kas ļoti daudzām nav. Līdz ar to nav universāli pielietojama. Tas der vien apziņai, ka kaut ko tai jomā dara.

Bet tā IR laba metode, pietam... vai dzemdēt bērnu, ja ar veselību pašai viss nav ok atkal nav kārtējā bezatbildība? Ilji pīpēsim un dzersim, Dievs lai pas tad gādā par bērnu veselību?

Joprojām jautājums - vai vairošanās ir stihiska un tās kontrole tikai no cilvēka atkarīga, vai arī grūtniecība nav iespējama, ja Dievs to nav gribējis. Un tad, protams, jautājums par to vai cilvēka saprāts ir uzskatāms par atzīstamāku nekā Dieva saprāts...
Tu pretstati šos Divus, bet Kristiešiem ir Kristus prāts! Kāpēc tu uzskati, ka Dievs nekad nav darbojies caur cilvēkiem. Palasi Jesaju un Jeremiju, Dievs tiešām liek viņu sirdīs tos Vārdus ko Runāt... Dievs no kalna, dūmiem, uguns un mākoņiem Vēsturē ir runājis ļoti reti... pārējā laikā viņš to dara caur cilvēku prātiem, mutēm, rokām un darbiem. Ja Dievs ko nolemj, viņš to izdara un 99.99% caur cilvēkiem. Pat Pestīšanu Dievs veic caur Cilvēku - Jēzu Kristu! Tā kā tava sofistika, ka Dievs, ja gribētu, tad sievieti padarītu neauglīgu pēc vajadzības, ir aplams. Dievs dod cilvēkiem pavēles un arī sapratni šīs pavēles pildīt... tas ka cilvēki ir neprātīgi, tā nav Dieva vaina... be tas neatceļ prāta pareizu lietošanu.

Ne - nevēlos izplūst ne pa tēmu, tikai tāpēc, ka Tev riņķī apkārt vairāk gribas runāt kā pa tēmu.
Redz, nav ko teikt... tāpēc izvairies. Jo pret citiem uzstādi prasības, ko pati negribi izpildīt.

Joprojām - vai ir iespējams palikt stāvoklī pretēji Dieva gribai??? Vai tas process ir tikai no cilvēka atkarīgs?
Ņemot vērā, ka man nav dotas tādas spējas zināt Dieva prātu ikviena cilvēka dzīvē, tad atbilde ir - nezinu!

Tad tomēr nav ko teikt???
Ir, bet tu to nesaproti!

Tb gribi apgalvot, ka tajos gadījumos, kad bērni dzimts neplānoti un dzimstība netiek koriģēta (sabiedrības izpratnē sociāli pagrimušiem cilvēkiem) vai pat vairāk: dzimst bariem - tie viennozīmīgi nav pēc Dieva gribas sadzemdēti? Tb pēc Dieva gribas ir tikai tiek kontrolētie un plānotie??? Šķiet tagad apgalvo, ka mani bērni ir Dieva neplānoti un negribēti...

Nu ieboree to Jaanim
Jaanja 1:
12 Bet, cik Viņu uzņēma, tiem Viņš deva varu kļūt par Dieva bērniem, tiem, kas tic Viņa Vārdam,
13 kas nav dzimuši ne no asinīm, ne no miesas iegribas, ne no vīra gribas, bet no Dieva.

Redzi pat raksti noraada ka beerni var dzimt no viira un miesas iegribaam, bet Dieva beerni dzimst no Dieva gribas! Taakaa... atvaino... bet man buutu gruuti ticeet Dievam, kursh GRIB, lai beerninji ienaak postaa, badaa un slimiibaas... tikai redzi, Dievs, kad deligjee kaadu lietu cilveekiem, vinjsh pats sho deligjeeshanu respektee... un Dievs nereti ruupeejas par beerniem par spiiti tam, ka vecaaki par vinjiem neruupeejas.

Diez Dievs Tevi būtu pilnvarojis kādam spriedumu izteikt un iztiesāt mani???
Man neviens nav pilnvarojis, bet Dieva Vaards gan var spriest tiesu, un tas visai konkreeti spriezh tiesu par vecaakiem, kas neruupeejas par saviem beerniem !

nekad nav ienācis prātā ka Tava izpratne nav Dieva rīcības un saprāta mēraukla...
Mana izpratne ir 0 veerta... to esmu teicis vienmeer un visur! Vieniigais kam ir kaada noziime ir pasha Dieva Viedoklis par lietaam...

Sicilia Lemingoviča
# Labojis Sicilia Lemingoviča: 2009.10.21 11:32:49
esenif
nu ja nu ja es visam piekrītu, pat ja es uzskatu citādāk bet vislabākā metode ir kā krišnaīdiem ar seksu nodarboties tikai tad, kad tiešām ieplānots bērns.... mmmm tas ir 1 vai attiecīgā bērnu skaita reizes mūžā::
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.21 11:34:10
Runājot par kontracepciju, esenif un vēl kāds (kas vēl atceras kaut vai kāpēc romas baznīca pret tiem nabaga prezervuāriem savulaik iestājās) varētu norādīt uz nabaga Onānu, kas negribēja dzimtu turpināt, kaut pēc `amata` bija nozīmēts to darīt.

Shitais buutu jautri, ja esenif vai RKB izvilktu kaa argumentu... jo likums peec kura onaans tika nosodiits un kuru shams nepildiija diez vai attieksies uz Jaunaas Deriibas sabiedriibu! Bet nu lai pameegjina sho argumentu stumt...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 110 , pavisam kopa bijuši: 33134