atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par bērnu radīšanu
esenif
Iesūtīts: 2009.10.19 11:32:35
Tēma no ikdienas sarunām: par to, cik liela loma tajā procesā ir Dievam un cik kristīga ir cilvēka iejaukšanās tajā.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Labojis Svētais: 2009.10.22 14:02:44
esenif viss ir dzīvē atkarīgs no ticības vai neticības, arī runājot par šo tēmu. Tāpat kā pareiza un nepareiza rīcība. Ja pareiza rīcība būs izdarīta neticībā, tad tas nav pareizi. Ja nepareizas motivācijas vadīta būs izdarīta pareiza rīcība, tas arīdzan nebūs visai pareizi. Motivācija katrai rīcībai ir pārāka par pašas rīcības aktu. Tie gan ir diezgan vispārīgi apgalvojumi un konkrēti neattiecas uz tēmu.
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:03:03
Mulders
A Tiu pamēģini sadzemdēt tos 20 bērnus bez Dieva palīdzības un gribas - vai tiešām Tu iedomājies, ka cilvēks rada bērnus?!? Odnako stipri nebībeliski.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:06:47
Kad Dievs deva savu svētību sacīdams: augļojieties un vairojieties, ar to viņš cilvēkam deva varu reproducēties. Šajā aspektā cilvēks ir tas, kas dod dzīvību citam cilvēkam. Par dzīvības radīšanas brīnumu cilvēks nav noteicējs, jo viņš nevar radīt dzīvību, to ir izdarījis Dievs.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:13:08
mēs jau te iepriekš noskaidrojām, ka cilvēka kompetencē ir radīt apstākļus tam, lai bērns var rasties, bet cilvēka kompetencē NAV radīt pašu bērnu. Tavā gaumē tas būtu tā, ka Tu vari sēt to sēklu zemē, bet tikai no Dieva ir atkarīgs, vai tā sēkla tiešām izdīgs un izaugs.


Nee mana kompetence ir arii izlemt VAI seet un KUR seet... Protams, tad KAD ir ieseets, tad es vairs nedriixtu tiit filmu atpakalj!
DIevs audzee ziedus neatkariigi vai es seeju tos pukjpodaa vai daarzaa! Vienreiz gadaa, vai 5x gadaa...

Nu redzi mees atshkjiramies!

Tu sadarbiibu ar Dievu izproti taa, ka tu vinjam deligjee atbildiibu par tevis pashas riiciibu! Es to saprotu otraadi, ka Dievs mani kaut kaadaa zinjaa uzskata par liidzveertiigu un sadarbiibas veertu, taapeec uztic man kaut ko, kas faktiski ir VINJA kompetence, bet vinjsh man uzticaas un ljauj man par kaut ko pienjemt leemumus... Es savaa dziivee redzu kaa Dievs caur shaadu riiciibu mani maaca un sagatavo muuzhiibai... kur tachu mees buusim vinja - Kjeeninja - mantinieki, taatad mums buus kaut kaadaa meeraa autoritaate un kompetence no vinja... valdiit... ar miilestiibu... tatad mums buus jaaprot pienjemt leemumus un riikoties kompetenti...

Es gribu pieaugt un maaciities, es neplaanoju muuzhiigi palikt pienu dzerosha beerna liimenii, bet gribu eest arii cietu bariibu!

To man Dievs dod un maaca... un es to uzskatu par milziigu zheelastiibu un lielu privileegjiju, ka Visuma Radiitaajs man - mazam nekompetentem muljkja kukainim uztic TAADU lietu kaa radiishanu - es to uzskatu par lielu atbildiibu nesalaist to galiigi tuutee. Protams man ik dienas sanaak no Dieva prasiit kaa to dariit un kaa to dariit... lai vinjsh man maaca... pirmkaart miileet...

Tu tieshaam domaa, ka muuzhiibaa Dievs ikreiz tavaa vietaa izlems visu... Es Kristietiibu saprotu kaa cilveeka radiishanu no jauna un no jauna vinjam tiks uzticeets tas, kas bij uzticeets Aadamam... valdiit paar visu radiito... Jaa mees varam teikt viegli - Dievs ja tu taads gudrs, valdi pac... mees te tjipa teelosim ticiigos un izpildiisim tavas noraades. Bet tu neesi tad vispaar Kristietiiabs buutiibu sapratusi... ka Dievs veelaas izveidot no cilveeka buutnes peec Dieva Teela un Liidziibas - briivas labas buutnes... autonomas... neatkariigas... kas peec buutiibas riikojas sasknjaa ar Dievu, nevis ziileejot kafijas biezumos ikreiz, vai tas buus saskanjaa ar Dieva Plaanu!

Es uzskatu, ka Dievs ir gana gudrs un ZIN kad man kaut ko uzticeet, taadeejaadi ZIN, ka es vareeshu uzticeeto pildiit. Dievs neuztic un nepaveel to ko mees nevaram pildiit... No kaa izriet, ka, ja Dievs ko man ir ljaavis, tad vinjsh arii reekjinaas ar rezultaatu... un es esmu droshss, ka pat ja ko salaidiishu tuutee, tamdeelj Visums neapstaasies... tikai sanjemot sho Dieva daavanu es varu iemaaciities to lietot... kaa gan veel citaadi?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:14:26
A Tiu pamēģini sadzemdēt tos 20 bērnus bez Dieva palīdzības un gribas - vai tiešām Tu iedomājies, ka cilvēks rada bērnus?!? Odnako stipri nebībeliski.

Es nezuskatu, ka taa buutu praatiiga Doma... Taapeec varu izveeleeties lietot taadas vai citaadas kontracepcijas metodes, lai kaareiz nesadzemdeetu 20 beernus... Tieshi taapeec Dievs arii devis man praatu, lai es nedariitu muljkjiibas, kuras peec tam Dievam pasham ir jaastrebj! Vinjam jau taapat no manis daudz galva saap!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:20:55
Ctulhu, filmu nedriixt tiit atpakalj vispaar!
Ja filma saakusies... tai jaaturpinaas!

Bet filmu SAAKT vai NESAAKT driixt lemt arii cilveeks. Protams Dievs var overraidot pat to...
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.22 14:38:06
Tu sadarbiibu ar Dievu izproti taa, ka tu vinjam deligjee atbildiibu par tevis pashas riiciibu!
Kļūdaini uztvēri - es sadarbību ar Dievu drīzāk saprotu tajā, ka es meklēju Viņa gribu nevis apriori maucu pēc savējās uzskatot, ka ja reiz man ir tāda iespēja, tad tā noteikti ir Viņa griba. Protams ne jau prasot uz kuru veikalu iet iepirkties tb krītot galējības, bet svarīgos dzīves izvēles momentos meklējot Viņa prātu un arī ikdienā saglabājot atvērtību Viņa korekcijām.

un es to uzskatu par milziigu zheelastiibu un lielu privileegjiju, ka Visuma Radiitaajs man - mazam nekompetentem muljkja kukainim uztic TAADU lietu kaa radiishanu
es domāt, ka Tur ar slēpjas Tavi lielākie maldi - iedomā, ka Tu spēj radīt cilvēku, ka Tu tam piešķir garu un dvēseli. Bībelē ir skaidri teikts, ka Dievs rada cilvēku mātes miesās nevis cilvēks pats to dara. Un Dievs lemj kad un kam dzimt. Kas interesanti, tad uzskats, ka viss pasaulē notiek haotiski un bez kāda regulētas kārtības, kur rezultāts pēc nejaušību principiem ir tipisks ateistiem. Kristieši parasti tomēr uzskata ka Dievs kontrolē procesus - radīšana vs darvinisms. Tu tagad paud klaju darvinisma propagandu, no kā izriet vajadzība peč izlases.

kas peec buutiibas riikojas sasknjaa ar Dievu, nevis ziileejot kafijas biezumos ikreiz, vai tas buus saskanjaa ar Dieva Plaanu!

šito varēji pateikt pirmajiem kristiešiem - to viņi kaut kā meklēja Dieva vadību visu laiku un līdza pēc tās... Īstenībā tā ir viena no kristietības sāpīgākajām problēmām, ka Dievs un Viņa griba tiek atvirzīta otrajā vai trešajā plānā un cilvēki dzīvo savu dzīvi pēc saviem ieskatiem nemeklējot Viņa gribu. A teikts ta, ka mēs nedzīvojam vairs sev pašiem, bet Kristum. kaut palasot to pašu Bībeli - teiksim VD notikumus: tur skaidri var manīt, ka Dievam nebija vienalga kas un kā notiek un tad kad rīkojās saskaņā ar Dieva vadību tad bija arī rezultāti, bet pretējā gadījumā vienmēr iebrauca problēmās. Bet tā jau cita tēma.
Es uzskatu, ka Dievs ir gana gudrs un ZIN kad man kaut ko uzticeet, taadeejaadi ZIN, ka es vareeshu uzticeeto pildiit. Dievs neuztic un nepaveel to ko mees nevaram pildiit...
Tik tai pašā laikā uzskati, ka tā Dieva griba ir jāierobežo. Smaga pretruna.

Es nezuskatu, ka taa buutu praatiiga Doma... Taapeec varu izveeleeties lietot taadas vai citaadas kontracepcijas metodes, lai kaareiz nesadzemdeetu 20 beernus...
Jā, Tu uzskati sevi par kompetentu norādīt Dievam, cik daudz cilvēkus Viņam būs radīt...
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.10.22 14:57:56
Te tu arī parādi faktiski savu bezatbildību! Dievs pavēlēja, un tu mehāniski pavēli izpildi, pat neiedziļinoties ko un kā viņš pavēlējis.

Un tu parādi savu ... neticību. Atvaino par tiešumu.

Ja ir pavēle, tā ir jāpilda. Neapspriežot, nediskutējot, pat nedomājot. Pavēle nav ieteikums, vēlējums, aicinājums, pamudinājums, norādījums utt.
Līdz ar to cilvēks, kas sakās ticam Dievam, un tajā pat laikā filozofē par pavēles pildīšanu, patiesībā vai nu netic, vai ir pārkāpējs.

Cits jautājums, kāds ir pavēles saturs, un vai tas, kas šādi tiek uzdots, vispār ir pavēle. Starp citu, mani nereti mulsina šī termina lietojums kristīgajā leksikā, ir aizdomas, ka reizēm kaut kas tiek putrots.

Atgriežoties pie šīs tēmas, viena no Dieva pavēlēm ir "augļojieties un vairojieties". Tur gan nav burtiski teikts, tieši kā to darīt, līdz ar to tas lielā mērā ir cilvēka ziņā, kas arī ir viens no Dieva un cilvēka sadarbības radīšanā veidiem. Tas, kā tieši izpildīt šo pavēli, faktiski sakņojas Dieva dotajā garā. Ja nebūtu grēka uzslāņojuma, tad viss būtu skaidrs, bet tagad mēs te strīdamies par ... tieši šo grēka slāni. Jo šīs pavēles izpildīšanas veids var ļoti dažāds.

Vienam tas var būt ļoti apdomīgs īpašas sagatavošanās, t.sk. materiālās, piepildīts laiks, citam kā dažs ironizēja - rezultatīvs katrs seksuālais kontakts. Tāpat arī ģimenes ir ar vienu, diviem, daudziem bērniem. Vēl ir tādi ļauži, kas paši nerada jaunus bērnus, bet milzumu izdara pārējo labā.

Tāpēc, ja ticīgs cilvēks uzskata, ka Dievs pavēl radīt maksimālu daudzumu bērnu, un šī ģimenes to realizē dzīvē, tad, esmu pārliecināts, Dievs palīdzēs viņiem izdzīvot, pie kam ne tikai fiziski, bet arī gūt prieku no dzīves. Tieši tāpat, ja ticīgs cilvēks uzskata, ka viņam ir limits, ko var atbildīgi atļauties, Dievs to respektēs, un, ja šīs ģimenes resursi paliks pāri, ticamākais, aicinās arī citai kalpošanai.

Galvenais, kā es to redzu, lai izpildītu Dieva pavēli, ir gribēt un darīt tās labā. Un pati uz Dieva gribas izpildi vērstā dzīvē ir pareizā atbilde. Tas, ko es centos iepriekš parādīt, un ko vienā komentārā tālāk paskaidroja Mārrutku Vilks, ir tieši šī personīgā nostāja, izšķiršanās sava egoisma vai radīšanas pusē. Un, ja (kad) kāds nomana, ka kādreiz nav bijis Radītāja pusē (vienalga kā tas izpaudies praktiksi - izsargāšanās, lai bērns netraucē "baudīt dzīvi", bezatbildīga seksuālā pieredze, nejauši gadījies bērns utt.) - Jēzus mums piedāvā turpmāko dzīvi saistīt ar Dievu.
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.10.22 15:05:20
esenif
uzskatot, ka ja reiz man ir tāda iespēja, tad tā noteikti ir Viņa griba
nu bet tieši to tu dari
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.10.22 15:31:17
Hehe, veel vienam liekas, ka Mulders ir latents ateists

Visi mēs tādi esam, jo ticības krīzes (apzinātas un neapzinātas) ir visiem (vai vairumam ticīgo). Bet forums drīzāk uzrāda citu aspektu - garu, kuram sekojam; un mūsu nespēju konsekventi turēties pie Svētā gara. Zinu, ka ir reizes, ka esmu sekojis velna garam, to uzrāda ne jau Rakstu citēšana vai analītiska loģika.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.10.22 15:43:27
Ctulhu

Attieksme, ka bērnus ražo, nav no Dieva.
Savukārt, ja ģimene nav izplānojusi kā audzinās un apgādās bērnus līdz viņu pastāvīguma vecumam, ir normāla situācija, jo par rītdienu pa lielam garantēti mēs neko nezinām. Faktiski vienīgais, kas mums ir, ir Dieva apsolījums. Pārmest, ka šāda attieksme ir bezatbildīga, arī ir sviests, jo mēs ik uz soļa pieņemam šādus bezatbildīgus lēmumus (iestāties jaunā darbavietā, parakstīt jebkādu saistību dokumentu, braukt ar automašīnu, braukt sabiedriskajā transportā, laist bērnus uz skolu - ik uz soļa ir teorētiski riski).
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.10.22 15:45:47
Labi, gan jau valsts paruupeesies

Un ja tas ir Dieva veidots rezerves mehānisms? Tas gan nenoņem atbildību no tiem, kuru vainas tas notiek (ja tāda vaina vispār ir).
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 17:35:14
Kļūdaini uztvēri - es sadarbību ar Dievu drīzāk saprotu tajā, ka es meklēju Viņa gribu nevis apriori maucu pēc savējās uzskatot, ka ja reiz man ir tāda iespēja, tad tā noteikti ir Viņa griba.

Bet tu nespeej pieljaut, ka Dieva griba vareetu buut - Dari kaa gribi? Vai tu tieshaam nespeej pienjemt, ka Dieva Griba dazhreiz var buut - dot tev briivu izveeli - pienjem pati savu leemumu - izdomaa pati kaa buutu labaak! Kristus tieshi to paarmeta - kaapeec juus pashi no sevis nevarat izshkjirt kas labs un kas ljauns. Protams, tas ir labi, ka tu neleec uz eceeshaam un meklee Dieva Gribu! Bet shkjiet tu nespeej ticeet, ka Dieva griba saviem beerniem dazhkaart vareetu buut ljaut beerniem pashiem pienjemt leemumus... kaa tad tu iemaaciisies dariit labu, ja nekad to nedariisi? Kaa tu vari iemaaciities lietot gribu, ja to neakd nelietosi, bet vienmeer raustiisies?

es domāt, ka Tur ar slēpjas Tavi lielākie maldi - iedomā, ka Tu spēj radīt cilvēku, ka Tu tam piešķir garu un dvēseli.
To es nevaru. Bet Dievs man ljauj izveeleeties kad ienjemt beernu... Dievam nav pienjemshanas laiki, vinjsh rada beernijus katru sekundi! Taapeec Dievs man ljauj un dod briiviibu pasham izlemt kad un kur tos taisiit!

Kristieši parasti tomēr uzskata ka Dievs kontrolē procesus - radīšana vs darvinisms. Tu tagad paud klaju darvinisma propagandu, no kā izriet vajadzība peč izlases.
Kristieshi tieshaam uzskata, ka Dievs kontrolee procesus... tikai viena dalja Kristieshu - taadi kaa es - piemeeram tic, ka Dievs daudzus procesus kontrolee caur cilveekiem - piemeeram sabiedrisko iekaartu - Valsti! Mees sakaam - Dievs kotnrolee - bet dziivee tas notiek caur cilveeku leemumiem!

Īstenībā tā ir viena no kristietības sāpīgākajām problēmām, ka Dievs un Viņa griba tiek atvirzīta otrajā vai trešajā plānā un cilvēki dzīvo savu dzīvi pēc saviem ieskatiem nemeklējot Viņa gribu.

Kaa tu atshkjir kursh riikojas peec Dieva gribas un kursh peec saviem ieskatiem?

tur skaidri var manīt, ka Dievam nebija vienalga kas un kā notiek un tad kad rīkojās saskaņā ar Dieva vadību tad bija arī rezultāti, bet pretējā gadījumā vienmēr iebrauca problēmās. Bet tā jau cita tēma.
Taatad, vai tu piekriiti, ka probleemas rodas no Dieva vadiibas nemekleeshanas? Piemeeram - HIV un Augstaa Beernu naave Aafrikaa... ? Vai tas vareetu buut taapeec, ka turienieshi nemeklee Dieva padomu un vadiibu? Savukaart... praktiska HIV neesamiiba citaas valstiis un zems beernu mirstiibas liimenis - tas vareetu buut kaapeec? Vai vareetu buut taapeec, ka tur lietas notiek vairaak vai mazaak saskanjaa ar Dievu?

Sheit tev ieteiktu Jeremijas 44 nodalju palasiit... kur atkritushais Izraeelis spriezh IDENTISKI! Tikai hehe... preteeji Dieva gribai!


Tik tai pašā laikā uzskati, ka tā Dieva griba ir jāierobežo. Smaga pretruna.
Nebuut nee... Es nemaz NEVARU Dieva Gribu ieroebzhot? Tu tieshaam uzskati, ka es to vareetu?

Jā, Tu uzskati sevi par kompetentu norādīt Dievam, cik daudz cilvēkus Viņam būs radīt...
Nebuut nee... Mana kompetence aprobehzojas ar mani... Visai gruuti man buutu izkontroleet to cik tu sev beebjus izlem sashtanceet! Es paljaujos uz Dievu... arii tajaa, ka vinjsh man deligjee kaut kaadu atbildiibu... tas noziimee, ka es droshi varu sho atbildiibu realizeet apzinoties un ticot, ka Dievs zin ko dara, kad man uztic gjimeni!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 17:42:00
Pārmest, ka šāda attieksme ir bezatbildīga, arī ir sviests,

Vovo man arii likaas ka Kristus ir taads neticiigs un bezatbildiigs Luk 14:28-32

Jebkursh Shejienietis tak vinjam vareetu pateikt, ja tas tornja ceelaajs vai kjeeninjsh paljautos uz Dievu, tad uzceltu torni arii bez naudas un kjeeninjsh uzvareetu arii milziigu paarspeeku!

Kristus neticiigs? Jeb varbuut praatiigs?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 17:43:46

ja riskus nenoveerteejam - esam bezatbildiigi.

Kristietiibaa to sauc par Dieva kaardinaashanu!

Ja tu esi Dieva Deels, tad glaab sevi un arii muus!

Kursh te ir neticiigs... par to veel zinaatnieki striidaas
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.10.22 18:22:56
Mulders
Vovo man arii likaas ka Kristus ir taads neticiigs un bezatbildiigs Luk 14:28-32

Klau, pirms atbildēt šo, tu vispār izlasīji līdz galam, ko es rakstīju? Un ja izlasīji, kas tieši nebija skaidrs? Ko man no savas domas paskaidrot tuvāk? Vai varbūt es kļūdījos?

Mat. 6:26 Skataities uz putniem gaisā: ne tie sēj, ne tie pļauj, ne tie sakrāj šķūņos, un jūsu Debesu Tēvs tos baro. Vai tad jūs neesat daudz labāki nekā viņi?

Vai tu uzskati, ka trūcīgiem ļaužiem, kam katrs santīms jāskaita, jāpaliek bez bērniem? Vai viņi nedrīkst cerēt, ka Dievs uzklausīs viņu lūgšanas par viņu ģimenēm, par bērniem, lai tie būtu paēduši un apģerbti? Mīlestības viņu ģimenē netrūks, tai naudas nevajag.

Vai tas ir pret Dieva gribu, ja ģimenei ārsti saka, ka medicīnisku iemeslu dēļ jātaisa aborts, bet viņu vienīgā cerība ir Dievs un lūgšanas, kam pateicoties tagad tas bērniņš ir sveiks un vesels. Vai viņi kārdināja Dievu?

Kas vispār ir kristietība? Vai tikai ērtas dzīves atslēga?

Apdomājies, draugs.
Mirga
# Iesūtīts: 2009.10.22 22:03:59
Paldies esenif un Mārtiņam!

Pilnīgi neticami, cik daudz aplama cilvēks var sarakstīt tikai tāpēc, lai aizstāvētu izsargāšanās pareizību , ienāk prātā, bet tūliņ arī atziņa, ka savā reizē līdzīgi ir rīkojies vai varētu rīkoties ikviens no mums – līdz brīdim, kad ierauga lielā jaucēja pirkstu uz savas rīcības vājākā punkta. - Un tur tad arī iespējams ir sākums jaunai sapratnei.
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.22 22:39:02
Rausītis
Tu varētu minēt kaut vienu norādi Bībelē, kur būtu minēts, ka cilvēkam būs lemt par bērnu dzimšanu - tb ierobežot dzimstību.

shkjiet tu nespeej ticeet, ka Dieva griba saviem beerniem dazhkaart vareetu buut ljaut beerniem pashiem pienjemt leemumus... kaa tad tu iemaaciisies dariit labu, ja nekad to nedariisi? Kaa tu vari iemaaciities lietot gribu, ja to neakd nelietosi, bet vienmeer raustiisies?
Dievs man ir devis gana saprātu, lai apjēgtu, ka mana spēja zināt pareizo ceļu ir stipri ierobežotāka par Viņa un tāpēc uz to paļauties ir muļķīgi. Un devis ar brīvo gribu izvēlēties: vai darīt pa savam vai tomēr meklēt Dieva prātu tajā. Dievam nav nekādas intereses attīstīt mūsu neatkarību - tā jau tāpat ir pārattīstīta. Viņa interese ir attīstīt mūsos atkarību no Viņa (kas ir gaužām neērta miesīgajam cilvēkam un liek pielikt piepūli meklējot Dievu, ko miesīgajam cilvēkam nemaz negribās jo ir miesīga tieksme būt patstāvīgam) - tāpēc ir teikts, lai staigājam Garā nevis miesā. Tāpēc Tava teoloģija par miesīgā cilvēka nepieciešamību pieaugt ir stipri nebībeliska. Lai nu ko, bet lepnību jau nu cilvēkam nav vajadzības attīstīt...

Bet Dievs man ljauj izveeleeties kad ienjemt beernu... Dievam nav pienjemshanas laiki, vinjsh rada beernijus katru sekundi! Taapeec Dievs man ljauj un dod briiviibu pasham izlemt kad un kur tos taisiit!
Pērles birst kā no pārpilnības raga. Tb Tu tagad noteiksi Dievam laiku, kad būs radīt bērnus. Diez Tu arī viņu dzīves dienu plānu iesniegsi Dievam? Vai Tu Dievam noteiksi kad un ko ieplānot? Pie tik skaļiem apgalvojumiem derētu arī atbilstoši Bībeles panti un konkrēti nevis aiz matiem pievilkti par citu tēmu.

Vai tas vareetu buut taapeec, ka turienieshi nemeklee Dieva padomu un vadiibu?
slimības ir grēka sekas - vadību tur piepīt vēl būtu jāmāk...Interesanti, ka Tavs paraugs ir okultie reģioni, kuriem problēmas ne jau no Dieva principiem rodas.

Es nemaz NEVARU Dieva Gribu ieroebzhot? Tu tieshaam uzskati, ka es to vareetu?
Ja reiz Tu atļaujies noteikt, kad Dievam būs cilvēku radīt, tad Tu jau Viņa gribu ierobežo - jo notiek pēc Tavas gribas nevis Viņa.

Mana kompetence aprobehzojas ar mani...

Mēs jau noskaidrojām, ka Tu cilvēku radīt nespēj - izrietoši tomēr atļaujies uzskatīt sevi par kompetentāku par Dievu, lai izlemtu, kad būs cilvēkam tapt.

Jebkursh Shejienietis tak vinjam vareetu pateikt, ja tas tornja ceelaajs vai kjeeninjsh paljautos uz Dievu, tad uzceltu torni arii bez naudas un kjeeninjsh uzvareetu arii milziigu paarspeeku!

Kristus neticiigs? Jeb varbuut praatiigs?

Jo dziļāk mežā, jo resnāki partizāni. Kāds rakstu vietai sakars ar bērnu radīšanu - ne jau cilvēks spēj cilvēku radīt. Un ne Tu spēj izspriest, kad tam pareizākais laiks būtu piedzimt. Tu varētu kaut vienu norādi Bībelē minēt, kur būtu saprotams, ka cilvēkam ir bērnu gādāšana jāierobežo. pagaidām ir tikai kaudze pretējo apliecinoša. Pati ideja salīdzināt bērnu ar kaut kā celšanu ir absurda, zinot, ka Dievs bērnus dēvē par savu svētību un atalgojumu ar to arī skaidri norādot, ka bērni nav cilvēka darbs, bet Viņa lēmums.
Ja reiz tik slikti pārzini Bībeli, tad atļaušos nepaslinkot un pameklēt dažus citātus:

viņš pacēla savas acis un ieraudzīja sievas un bērnus un sacīja: "Kas tie tur tev?" Un tas atbildēja: "Tie ir mani bērni , ar kuriem Dievs ir svētījis tavu kalpu.

Jāzepa bērni sacīja Jozuam: "Kādēļ tu mums par daļu esi meslojis tikai vienu tiesu un vienu zemes gabalu, kaut gan mēs pēc skaita esam liela tauta, tādēļ ka Tas Kungs mūs tā ir svētījis ?

Lūk, bērni ir Tā Kunga dāvana, un bērnu svētība mums ir Viņa atlīdzība .

Jo Tu radīji manas īkstis, Tu mani veidoji un piešķīri man ķermeni manas mātes miesās. Es Tev pateicos, ka es esmu tik brīnišķi radīts, brīnišķi ir Tavi darbi, mana dvēsele to labi zina. Manas būtnes veidojums Tev nebija apslēpts, kad es slepenībā tapu radīts, zemes dziļumos veidots. Tavas acis mani redzēja kā bezmiesas iedīgli, un Tavā grāmatā bija rakstītas visas manas dienas, jau noteiktas, kad to vēl nebija it nevienas.

Piemini, Kungs, cik īss ir mans mūžs, cik nīcīgus Tu visus cilvēku bērnus esi radījis !

Es radīju zemi un cilvēkus zemes virsū

Cilvēka bērns! Kas tu tāds esi, ka gribi ar Dievu tiesāties? Vai gan veidojums drīkst teikt savam veidotājam: kāpēc tu mani tādu esi radījis?

Tavas rokas mani radīja un veidoja , dod man gudrību, ka es mācos Tavus baušļus!

Tā saka Tas Kungs, tavs Pestītājs, kas tevi veidojis mātes miesās : "Es esmu Tas Kungs, kas visu radījis, kas debesis izklājis, Es viens pats, un arī zemei nospraudis robežas, - bez Manis tur neviena cita nebija!
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.22 22:41:01
Vai tu uzskati, ka trūcīgiem ļaužiem, kam katrs santīms jāskaita, jāpaliek bez bērniem?
Nu tak - bērni izmaksā tik dārgi, ka tikai nabagie to var atļauties...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.23 09:49:36
Maartinjsh shkjiet mees runaajam par dazhaam lietaam...

Es nekur neesmu teicis, ka beerni nav jaadzemdee vispaar vai ka par ienjemtajiem/piedzimushajiem beerniem nebuutu jaaruupeejas, jaaluudz un ticiibaa jaacer ka Dievs paliidzees.

Tas ko es te runaaju ir par to, ka, ja Dievs deligjee cilveekam radiishanas aktu, tad to darot Dievs deligjee arii lemumu pienjuemshanu shai gadiijumaa... tas ir... dod tiesiibas vecaakiem izlemt kad beerninjus ienjemt un kad neienjemt... un respektee vecaaku leemumus shai jautaajumaa. Es runaaju par to, ka liidz ienjemshanai tas ir vecaaku kompetencee izlemt vai shajaa meenesii mees beebi taisaam vai netaisaam!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 136 , pavisam kopa bijuši: 11833