atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par bērnu radīšanu
esenif
Iesūtīts: 2009.10.19 11:32:35
Tēma no ikdienas sarunām: par to, cik liela loma tajā procesā ir Dievam un cik kristīga ir cilvēka iejaukšanās tajā.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . 21 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.21 13:47:00
Nu taatad beigu atbilde uz origjinaalo teemas jautaajumu!

1. Cilveeka loma ir izlemt kad kur un cik daudz beerninjus ienjemt un peec tam ar Dieva paliidziibu par vinjiem ruupeeties!
2. Dieva loma gaadaat, lai beerninji aug un aicinaat vinjus Dieva Valstiibaa!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.21 13:47:51
hmmm.... vai tad sterilizācija nedod 100% garantiju????

Ja sterilizee viirieti - nav 100% (kaiminja faktors)
Ja sterilizee sievieti - nu tad jaa... tad vareetu buut
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.21 19:28:39
Mulders
tad tomēr izvairies no konkrētas atbildes, par to vai var rasties cilvēks bez Dieva līdzdalības tb pret Viņa gribu... pamatot to ar iepriekš minēto rakstuvietu gan nav ētiski, jo tā nemaz nerunā par bērnu radīšanu, nepieskaroties tās pamataspektam, kas vispār ir par citu tēmu.

masiks [212.93.96.2]
par sterilizāciju ir lasīts par gadījumiem, kad pēc tās tāpat paliek stāvoklī. Es gan neatceros, kura puse tika sterilizēta, bet pilni 100% nav gan.

Ctulhu
es esmu braukājusi pa pasauli. Bez tam ja ņem vērā cilvēku skaitu uz platību, tad vidējais iedzīvotāju blīvums pasaulē nemaz nav tik liels un kā redzma Madagaskara pie tās pašas kategorijas pieskaitīta kā LV.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4d/World_populat.. ion_density_map.PNG
Prasti gan runā par resursu pietiekamību, bet ņemot vērā, ka bagātās valstsi jorpojām atļaujas iznīcināt pārtiku, lai uzturētu cenas, par badu runāt stipri pāragri. Un LV kā zināms iedzīvotāju skaits diezgan strauji samazinās...
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.10.21 20:20:13
esenif
vai var rasties cilvēks bez Dieva līdzdalības tb pret Viņa gribu.
Lasot starp rindiņā būtībā tu gribi novelt uz Dievu atbildību par pasaules ļaunumu.
Tev jau vairākkārt atbildēja, ka JĀ cilvēks nevar rasties bez Dieva līdzdalības, kura pamatojas Viņa pavēlē un svētībā. NĒ cilvēks nevar rasties, ja Dievs to nevēlas. Bet tas nenozīmē, ka visi apstākļi, kuros bērni rodas un in general cilvēki dzīvo, ir absolūti saskaņā ar Dieva prātu.
Tas ir tāpat kā sēkla, iemesta auglīgā zemē, nevar nedīgt. bet cilvēkam IR dota iespēja izvēlēties kad sēt. Bet to vai konkrētā sēkla patiešām uzdīgs, to zina tikai Dievs.

Jo izvēršot tavu loģiku līdz absurdam, proti, ka cilvēkam ar saprātu nevajadzētu jaukties Dieva kārtībā, tad sanāk, ka smagas slimības varētu kalpot kā Dieva kontracepcijas variants dzimstības kontrolei un, tātad, ir Dieva gribētas. Un tās, protams, ir pilnīgas muļķības.

Ak, jā un beidz to demagoģiju par hormonālo kontracepciju. Šķiet, tu apzināti ignorē kompetentāku cilvēku komentārus šajā jautājumā. Labāk palasi kādu endokrinologu rakstus, nekā paļaujies uz "meitenes runā, ka ...". Meitenes bieži vien nezina, no kā viņām ir veselības problēmas.
esenif
# Labojis esenif: 2009.10.21 20:35:19
JĀ cilvēks nevar rasties bez Dieva līdzdalības, kura pamatojas Viņa pavēlē un svētībā. NĒ cilvēks nevar rasties, ja Dievs to nevēlas. Bet tas nenozīmē, ka visi apstākļi, kuros bērni rodas un in general cilvēki dzīvo, ir absolūti saskaņā ar Dieva prātu.
Redz, ja reiz cilvēks var rasties tikai tad, kad tas ir saskaņā ar Dieva gribu, tad arī Viņš ir kompetentāks spriest par to, vai konkrētie apstākļi ir gana labi. Un attiecīgi zūd jēga dzimstības kontrolei no cilvēka puses, ja nu vien kā Dieva gribas kontrole. Nu nav iespējams cilvēkam radīt bērnu pret Dieva gribu tb katrs bērns un katra grūtniecība ir Dieva iepriekš ieplānota, bet izsargāšanās ir vien nespēja paļauties uz to, ka Dievs to visu kontrolē un labāk zin, kad un kam būs dzimt - tā ir Dieva gribas kontrolēšana tb cilvēks uzskata, ka ir kompetentāks par Dievu. Bet interesanti, ka cilvēki par savas dzīves pamācošo paraugu ņem Āfrikas piemēru...

tad sanāk, ka smagas slimības varētu kalpot kā Dieva kontracepcijas variants dzimstības kontrolei
Slimības ir lāsts - bet Dievs stāv pāri tam nevis ietekmējas no tā. Pēc tavas loģikas, ja gaidāmais bērns ir ar pataloģijām, tad medicīniskais aborts būtu pareizākā izvēle, saskaņā ar Dieva gribu.

Par hormonālo kontracepciju nav pat ko piebilst - bezcerīgi, ja vispār var iedomāties, ka tā nav ar destruktīvu ietekmi. Tas nerunājot to, ka tā bieži ir abortatīva.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.10.22 09:03:36
esenif
tad arī Viņš ir kompetentāks spriest par to, vai konkrētie apstākļi ir gana labi.
Viņš ir gan, bet vai tāpēc tas nozīmē, ka cilvēkam trūkst kompetences?
Vai tu stādīsi ābeli ziemā? Vai tu sēsi labību vētrā vai pirms plūdiem, vai zinot, ka būs salnas? Vai zinot, ka nevarēsi apstrādāt ne 10 daļu no tā, ko esi sējusi?

Pēc tavas loģikas, ja gaidāmais bērns ir ar pataloģijām
nē`, tā nav mana loģika. es norādīju uz potenciālo vecāku slimībām, kādēļ bērni nevarētu rasties. bet kā jau rakstīju, tas ir absurdi.

bet Dievs stāv pāri tam nevis ietekmējas no tā
un kā to ir jāsaprot? Ja slimības ir lāsts - kas tad to uzlika Ījabam? ko nozīmē stāv pāri - pāri kam cilvēkam? cilvēks cieš lāsta dēļ, bet Dievs neietekmējas un tam stāv pāri?!? kā tad no tā tikt vaļā?

Par hormonālo kontracepciju nav pat ko piebilst - bezcerīgi. Tas nerunājot to, ka tā bieži ir abortatīva .
Te tu runā par citiem HK pielietošanas veidiem - avārijas gadījumu kontracepciju. Jā, šādā gadījumā problēmas varētu arī būt un to jau arī var izlasīt uz iepakojuma, ar ko riskē. Ja meitenes padomā ,kā tā darbojas, un izlemj dzert, tad nav ko vainot HK.
Bet ja HK lieto saprātīgi un ar ārsta norādījumiem, nevis pēc avārijas, tad tā nav destruktīva, bet var būt pat ārstējoša. Kā jau rakstīja, iedod cilvēkam labu lietu un viņš to visu sabojās.

Kā tad ir ar hormonāli stimulētu grūtniecības iestāšanos, vai to tad arī vajadzētu aizliegt, jo šādā gadījumā atkal tiek kontrolēts Dievs, kurš nav gribējis tādu bērnu nākšanu pasaulē.
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:34:49
Vai tu stādīsi ābeli ziemā? Vai tu sēsi labību vētrā vai pirms plūdiem, vai zinot, ka būs salnas? Vai zinot, ka nevarēsi apstrādāt ne 10 daļu no tā, ko esi sējusi?
Bērnu sēšanai nav gadalaiku rakstura - un galīgākais neprāts to darot ir skatīties uz šodienas apstākļiem. Tā ar cilvēku lielākā problēma, ka viņi uz dzīvi skatās ar miesas acīm nevis kā Dievs to redz. vai tiešām visi dzīvo bauslībā un ēd tik savu darbu augļus nevis bauda Dieva svētību. Un es par kristiešiem runāju (nekristiešus neredzu jēgu poiesaukt), jo diskusija ir par Dieva principiem.

es norādīju uz potenciālo vecāku slimībām, kādēļ bērni nevarētu rasties.
Ja tiem vecākiem tās slimības būs (kādēļ bērni nevar rasties), tad par kontracepciju jau domāt nevajadzēs... Un vai tiešām slimība ir lielāka par Dievu? vai kristiešiem Kristus ir tikai nosaukumā?

Ja slimības ir lāsts - kas tad to uzlika Ījabam? ko nozīmē stāv pāri - pāri kam cilvēkam? cilvēks cieš lāsta dēļ, bet Dievs neietekmējas un tam stāv pāri?!? kā tad no tā tikt vaļā?

Dievs nepieņem lēmumus skatoties uz lāstu - Viņam nav problēmu un Viņā nav lāstu. Līdz ar to absurda ir ideja, ka kristieši dzīvi lāstā uzskata to par normu un lēmumus pieņem no tās izrietoši nevis meklē risinājumu, kas ir pie Dieva.

Te tu runā par citiem HK pielietošanas veidiem - avārijas gadījumu kontracepciju.
Nē, es runāju par parastām hormonālajām kontracepcijas tabletēm. Tās neizslēdz grūtniecības varbūtību. Un ir gadījumi, kad tā grūtniecība iestājas un tabletes izraisa spontāno abortu. Un ļoti daudziem pēc to tablešu lietošanas pēc tam ir problēmas palikt stāvoklī. Ta pati ideja - bez nopietnas vajadzības iejaukties hormonālajā sistēmā ir bīstama spēle. Viens ja ir jau sistēmas traucējumi un nav cita risinājuma, bet kas cits ir pataisīt sievieti neauglīgu un apturēt dabiskos procesus (tb ciklu). Tāpēc arī antibiotikas var būt ārstējošas, bet neprāts tās ir lietot veselam cilvēkam.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.10.22 11:57:44
esenif
tu putrojies ar jautājumiem, kurus uzdod un uz kuriem dod atbildes. Līdz ar to man nav jēgas komentēt to, ko es neesmu rakstījusi.

un galīgākais neprāts to darot ir skatīties uz šodienas apstākļiem
nu lūk, āfrikā un indijā arī neskatās.
tikai nevajag man pierakstīt ideju, ka es varētu atbalstīt bērnu dzimstības ierobežošanu ekonomiskās krīzes apstākļos.
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:57:38
Rausītis
es nekur neputrojos - es reizēm mēdzu atbildēt uz jautājumiem ar jautājumiem: reizēm retoriskiem un reizēm ne. Secinu, ka problēma tajā, ka kristiešu pasaules uztvere bieži neatšķiras no nekristiešu. A skumji...

nu lūk, āfrikā un indijā arī neskatās.
es jau minēju, ka runāju par kristiešiem, tāpēc Āfrikas piesaukšana ir nevietā. Ne jau bērnu skaits ir Āfrikas problēma. Un kur nu vēl Indijas, kurā kā jau mēs noskaidrojām vidējais bērnu skaits ģimenēs ir 3.

tikai nevajag man pierakstīt ideju, ka es varētu atbalstīt bērnu dzimstības ierobežošanu ekonomiskās krīzes apstākļos.

Tavus gadalaikus tieši tā varēja saprast.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 13:09:22
un galīgākais neprāts to darot ir skatīties uz šodienas apstākļiem

Te tu arī parādi faktiski savu bezatbildību! Dievs pavēlēja, un tu mehāniski pavēli izpildi, pat neiedziļinoties ko un kā viņš pavēlējis. Ar tādu lielu centību cilvēki ir jau ļoti daudz nelaimes pasaulē ienesuši... Visi Krusta Kari bij centīgas Dieva Pavēles izpildīšanas rezultāts!

Acīmredzot tevī vēl ir Vecās Derības gars, kur patiešām... kā Dievs pateica, tā cilvēki darīja, nemaz nesaprotot kas un kāpēc jādara. Šodien, kad Kristus visu ir izskaidrojis un parādījis, tas ir barbarisms, atsaukties uz pavēli, neizprotot, ko tā īsti pavēl! Vēl vairāk... nemaz neizprotot, ka tā nebūt nav parasta pavēle, bet radīšanas akta deliģēšana cilvēkiem, kas neizbēgami nes līdzi milzīgu atbildību par to kā tu to realizē!

Bet tev viss vienkārši... kā tai anekdotē Šapmūna insrujkcija
1. Saslapināt matus
2. Ielikt matos šampūnu
3. Izskalot
4. Atkārtot!

Un tik vālē, kāmēr matu vai šampūna vai ūdens vairs nav!
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.22 13:16:29
Te tu arī parādi faktiski savu bezatbildību! Dievs pavēlēja, un tu mehāniski pavēli izpildi, pat neiedziļinoties ko un kā viņš pavēlējis.
Tu atkal redzi to, ko esi iedomājies, nevis to, kas rakstīts. Atzīšos, ka tas ir viskaitinošākais - ķip ieņēmis stereotipu galvā (kāda es esmu un ko noteikti domāju) un tik vālē pēc viena, vispār pat neiedziļinoties. Es nekur nerunāju vispār par mehānisku jebkādas pavēles izpildīšanu. Es runāju par to, ka ja bērna rašanās ir atkarīga no Dieva (protams cilvēka radītajos apstākļos) tad kā cilvēks var iedomāties, ka ir kompetentāks to regulēt tb regulēt Dieva rīcību. Diez kurš labāk zin kāds bērnu skaits ir piemērotāks kurā ģimenē - Dievs vai cilvēks? Un ja reiz Dievs mani nodrošina (kas manā dzīvē ir ļoti spilgti redzams), tad kā es varu iedomāties, ka pie lielāka bērnu skaita Viņš to vairs nespēs izdarīt? Vai Viņu būtu sākušas krīzes ietekmēt vai bada gadi?

esenif
# Iesūtīts: 2009.10.22 13:16:59
Ctulhu
pievienojos - kaut gan ir jau kategorija, kas uzskata, ka viņu loma aprobežojas tik ar bērnu sagādāšanu.
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.22 13:20:13
Ctulhu
neticīgajam jau Dieva faktors nepastāv. tad citas atbildes nevar būt. Es te vairāk uz kristiešiem koncentrējos.

Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.22 13:28:06
esenif tad kā es varu iedomāties, ka pie lielāka bērnu skaita Viņš to vairs nespēs izdarīt? Vai Viņu būtu sākušas krīzes ietekmēt vai bada gadi? Nevaru nepiekrist, bet tas arī ir no tavas ticības atkarīgs .
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.10.22 13:52:32
ka ja bērna rašanās ir atkarīga no Dieva (protams cilvēka radītajos apstākļos) tad kā cilvēks var iedomāties, ka ir kompetentāks to regulēt tb regulēt Dieva rīcību

Tātad, atmetot visus kontracepcijas līdzekļus un atstājot "plikus cilvēkus" mēs nonākam pie secinājuma, ka, ja laulātais pāris apzināti atturas no seksa ovulācijas laikā, tad viņi pilnīgi noteikti rīkojas nekristīgi un mēģina kontrolēt Dievu Viņa cilvēka radīšanas procesā.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 13:52:54
Diez kurš labāk zin kāds bērnu skaits ir piemērotāks kurā ģimenē - Dievs vai cilvēks?

Bet kāpēc tev šķiet, ka Dievs, kad deliģē cilvēkam kādu kompetenci, nevarētu arī respektēt attiecīgās kompetences realizāciju? Kā tev šķiet, kad Dievs deva Ādamam kompetenci nosaukt dzīvniekus vārdā... Dievs kaut kā raustīja Ādamu aiz striķīšiem, jeb respektēja un pieņēma pats savas radības kompetences ietvaros izdarītos lēmumus?

Es uzskatu, ka, Ja Dievs man deliģē radīšanas jautājumu, tad es to daru saskaņā ar savu sirdsapziņu... izejot no saviem apsvērumiem gan par savām iespējām bērnu uzturēt un izskolot, gan citiem faktoriem... un es ticu, ka Dievs nekā savādāk man nevar iemācīt atbildību, kā vien šo atbildību dodot! Es ticu, ka Dievs grib, lai cilvēki izaug par gudrām un patiešām Dieva cienīgām autonomām brīvām būtnēm, kas prot rīkoties labi un būt gan mīloši gan atbildīgi... Dievs gudrs būdams deliģē vienu no atbildīgākajām lietām - radīšanu! Jo Dieva būtība un vārds ir "Radītājs", tas nozīmē, ka šo pašu būtību mēs esam no viņa mantojuši... un tas nozīmē... ka mums arī šī lieta ir jāizveic atbildīgi. Arī Dievs neradīja haosu... bet kārtību... adekvātu un labu... Tāpēc viņš sgaida, ka arī mēs pratīsim šo dāvanu un atbildību lietot pareizi... un tāpat kā ar Dzīvnieku Vārdiem, arī šajā jautājumā viņš respektē savu bērnu izvēles un lēmumus... neaizmirstot, ka Dievs pat defektīvus un nepareizus lēmumus spēj vērsts par labu... tāpēc man dzīvojot ar Dievu nav jābaidās katru mirkli ka tik es nepareizi nerīkojos... Dievs pats man deliģēja šo, un tāpēc no manis prasīs atbildību par šīs norādes izpildījumu... būs visai smieklīgi, ja tu opāsies un taisīsi bērnus vienā rindā nespēdama šamos pabarot, un kad Dievs tev atprasīs atbildību, tad tu teixi - bet es jau tikai izpildīju tavas norādes... es cerēju ka tu pats zināsi cik bērnus tev vajag... un ko tu teixi, ja viņš atjautās - Bet cik TEV bērnus vajag? Cik TU bērnus vari uzturēt?
Jā Dievs var uzturēt visu šo pasauli... Bet tev tas nav dots... !
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.22 13:54:22
Ctulhu
no comments

Svētais
tak to jau es uzreiz pateicu - ka tas no ticības un spējas paļauties atkarīgs. Un es nekādā ziņā negribu kādu tiesāt par viņa ticību/neticību. Bet parunāt par pašu ideju ir interesanti kaut vai tāpēc, ka par to nemēdz runāt kristīgajā sabiedrībā (vismaz es neesmu dzirdējusi).
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 13:54:47
Tad kā es varu iedomāties, ka pie lielāka bērnu skaita Viņš to vairs nespēs izdarīt? Vai Viņu būtu sākušas krīzes ietekmēt vai bada gadi?

Kā redzi... pirmo cilvēku nepareizā izvēle Dievu ietekmēja tik ļoti, ka viņam bij jānāk kā cilvēkam un jānomirst pie krusta.

Tas nekādīgi neļauj tev rīkoties ar Dieva dāvanām bezatbildīgi!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 13:56:02
Svētais, Esenif... nevajag jau ticību putrot ar Dieva kārdināšanu...

Es te sadzemdēšu 20 bērnus, a tu Dievs viņus uzturi... ko slabo?
esenif
# Labojis esenif: 2009.10.22 14:01:40
Bet kāpēc tev šķiet, ka Dievs, kad deliģē cilvēkam kādu kompetenci, nevarētu arī respektēt attiecīgās kompetences realizāciju?
mēs jau te iepriekš noskaidrojām, ka cilvēka kompetencē ir radīt apstākļus tam, lai bērns var rasties, bet cilvēka kompetencē NAV radīt pašu bērnu. Tavā gaumē tas būtu tā, ka Tu vari sēt to sēklu zemē, bet tikai no Dieva ir atkarīgs, vai tā sēkla tiešām izdīgs un izaugs.

es cerēju ka tu pats zināsi cik bērnus tev vajag... un ko tu teixi, ja viņš atjautās - Bet cik TEV bērnus vajag? Cik TU bērnus vari uzturēt?
Jā Dievs var uzturēt visu šo pasauli... Bet tev tas nav dots... !

Cilvēks bieži labo no kreisās neatšķir un ne velti ir teiciens, ka tā ir Dieva žēlastība, ka Dievs neatbild visas mūsu lūgšanas. Mēs savā skatījumā esam ļoti ierobežoti (pirmkārt jau tāpēc, ka labākajā gadījumā uz priekšu redzam līdz līkumam) un tāpēc man nav iedomas, ka es būtu kompetenta spriest par to cik daudz bērnu man būtu pareizāk uzticēt (ta pa manam nevienu (!), bet redz ka Dievs tomēr divus jau devis). Un es jau minēju, ka viss, kas man ir, ir no Dieva žēlastības - izrietoši es tiešām neuzdrīkstos iedomāties, ka Viņa žēlastība kādā brīdī var būt nepietiekoša tb apšaubīt Viņa varēšanu un gribēšanu par mani un maniem bērniem parūpēties..
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . 21 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 79 , pavisam kopa bijuši: 34448