atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par bērnu radīšanu
esenif
Iesūtīts: 2009.10.19 11:32:35
Tēma no ikdienas sarunām: par to, cik liela loma tajā procesā ir Dievam un cik kristīga ir cilvēka iejaukšanās tajā.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
AutorsZiņas teksts
esenif
# Labojis esenif: 2009.10.19 11:37:42
esenif
Bet mūsu ziņā atstājis skaita regulāciju
Mani ieintriģēja doma, ka cilvēks sevi par labāku regulatoru iedomājas kā Dievu tb Dievs nejēdz, ko dara un tāpēc cilvēkam tas jāpakontrolē.

Svētais
Redzi, ja Dievs būtu tas, kas iedod tev bērnu un nevis tu būtu tā, kam ir vara reproducēt, tad pamēģini nodzīvot visu mūžu bez seksuāla kontakta un dabūt no Dieva bērnu?!? Neizdosies, jo Dievs ir devis cilvēkam noteikšanu arī pār to. Teiksim tā, ja Dievs būtu tas, kas dod visiem bērnus, tad kāpēc bērni dzimst prostitūtām, sievietēm, kas atrodas grēkā? Vai tad Dievs to būtu vēlējies vai pieļāvis to? Nē, tā ir cilvēka vara pār šo jautājumu. Un vēl, ja jau Dievs regulē dzimstību, tad kāpēc bērni dzimst mātēm, kas atsakās no tiem?!? Kāpēc bērni dzimst bomžiem, un nomirst piem., badā?!? utt...

Dievs ir devis spēju reproducēt, mēs izvēlamies to realizēt savā dzīvē vai nē.

esenif
tādēļ jau Dievs mums ir devis ne vien dibenu, bet arī galvu. lai domātu, cik bērnus es varēšu pabarot, apģērbt un arī izskolot.
Ja pats sevi nodrošina, tad tā ir gan. Es paļaujos, ka Dievs par mani gādā tāpēc finanses ir pēdējais, par ko domāju (es pārāk labi apzinos savu nevarēšanu un piedzīvoju Viņa varēšanu). Bet vispār pati ideja - vai Dievs var mums iedot vairāk nekā spējam apgādāt un panest. Tak teikts, ka bērni ir Dieva svētība un atalgojums - vai mēs esam tiesīgi noteikt, cik daudz Dievs drīkst mūs svētīt...

ja Dievs būtu tas, kas iedod tev bērnu un nevis tu būtu tā, kam ir vara reproducēt, tad pamēģini nodzīvot visu mūžu bez seksuāla kontakta un dabūt no Dieva bērnu?!? Neizdosies
Loģika ir sajūsminoša, bet mani ieintriģēja, kā tad ar Mariju. Un Sāru, kas bija jau cienījamā vecumā un nespējīga vairs vairoties. Es teiktu, ka vispār ir jāspēj iedomāties, ka pats spēj radīt bērnu bez Dieva palīdzības.

Un vēl, ja jau Dievs regulē dzimstību, tad kāpēc bērni dzimst mātēm, kas atsakās no tiem?!?
šitas skan tik pat paštaisni kā Ījaba un viņa trīs draugu spriedelējumi...

Svētais
esenif Pag, Jaunavas gadījums ir vienīgais vēsturē, kas bija pravietots, un tas vairs nekad neatkārtosies. Par Sāru, neapšaubāmi, ka Dieva spēks var dot vecumdienās bērnu, bet cilvēki to reproducē, nevis Dievs!!! Dievs dod spēju to izdarīt, bet nevis bērnu tev rokās. Un Stārķi bērnus arī neatnes .

Dievs ir devis spēju augļoties un vairoties. Tā tas ir par visu viņa radību. Piem. Dievs nerada katru gadu jaunus kokus, jo Dievs teica, ka no sēklas lai aug visi koki un reproducējās!

Par Sāru tas nav vienīgais gadījums, piem., arī Caharija un ELizabete ( Jāņa Kristītājas vecāki) arī piedzīvoja vecumdienās bērniņa piedzimšanu

esenif
Svētais
vai tas, ka vienīgais maina būtību? Un tas ka pravietots - loģiski, jo Dievs neko nedara pirms tam par to nesakot.
cilvēki to reproducē, nevis Dievs!!
Tur jau tā lieta, ka bez Dieva palīdzības neviens neko uzreproducēt nespēj. Ir gana pāri, kam nav nekādu veselības problēmu, bet pie bērna tikt nesanāk un otrādi.

Svētais
esenif Par to es tev piekrītu. Bet, jā par vienīgo Marijas Jaunavas gadījumu, tas ir īpašs, un tāds nekad vairs vēsturē neatkārtosies.

Bet visādi citādi, protams, ka Dievs dod žēlastību gadījumos, kad vecāki pāsi nespēj ieņemt bērniņu.

Teiksim tā, Dieva norma ir , ka cilvēks normāli var reproducēt pēcnācēju, bet novirze no normas ir, ka nevar. Tāpēc Dievs dod žēlastību, un cilvēks var dzemdēt.

esenif
Svētais
tas ir īpašs, un tāds nekad vairs vēsturē neatkārtosies.
Principu jau tas nemaina

Dievs dod žēlastību gadījumos, kad vecāki pāsi nespēj ieņemt bērniņu
es mēģinu pateikt, ka no žēlastības tas ir visos gadījumos - tak kā mantru nereti skaita to, ka neviens cilvēks nerodas nejauši, bet ir bijis Dieva ieplānots jau iesākumā. Pārējais jau ir tikai ticības jautājums - vai cilvēks spēj paļauties uz Dievu, ka Viņš ir spējīgs kontrolēt cilvēka dzīvi visās jomās un ka Dieva griba ir labākais. Es sapratu, ka šis aspekts atklāj manu nepilnīgo spēju paļauties un to apzināties īstenībā ir sāpīgi...

Svētais
esenif Dievs nekontrolē cilvēka dzīvi šajā jomā. Uzsveru, ka cilvēkam ir vara reproducēt un viņš izvēlas to darīt vai nē. Dievs savā žēlastībā cilvēkam ir dāvājis šo spēju- reproducēt. Cilvēka varā ir to izmantot un pielietot. Kāpēc tad dažas ģimenes vispār nevēlas bērnus un paliek bez bērniem, neskatoties uz to, ka viņiem ir spēja reproducēt?!? Dievs šīs lietas nekontrolē, jo tad jau varētu Dievu vainot par visiem piedzimušajiem un badā novārdzinātajiem bērniņiem utt, utt.

esenif
Dievs nekontrolē cilvēka dzīvi šajā jomā.
Dievs nav uzbāzīgs - Viņš mūsu dzīvē iejaucas tik daudz, cik mēs to atļaujam. Tas, ka mēs labprātāk dzīvojam pa savam jau nenozīmē, ka viss ir pēc Dieva prāta. Tāpēc nav īsti ētiski cilvēka rīcību piedēvēt Dieva gribai. Ja Dievs būtu gribējis, lai mēs to procesu paši regulējam, tad būtu ar komplektā izsniedzis vai nu izsmeļošus padomus, kā to darīt, vai arī līdzekļus. Kā zināms nav ne viens, ne otrs - tik cilvēku izdomātais, kas visbiežāk ir abortatīvs vai citādi neveselīgs tb nekādi nav uzskatāms par Dieva gribu.

Svētais
Piekrītu visiem taviem izteikumiem, un tie nav pretrunā ar manis teikto, un nebiju arī to tā domājis. Nebiju domājis, ka tāpēc tā uzreiz ir Dieva griba, kā mēs cilvēki tā rīkojamies. Absolūti nav tā! Dievs griba ir laba patīkama, pilnīga ikvienam, kas nāk šajā pasaulē. Mēs cilvēki to sabojājam ar grēku un saviem izdomājumiem.

Dievs ir vēlējies, lai mēs augļotos un vairotos. Mēs varam to regulēt. Mēs uzņemamies par bērnu atbildību, audzinot to un rūpējoties par to. Un Dievs to ir atstājis mūsu ziņā. Ja mēs rīkojamies nesaprātīgi, tad no tā cieš bērni, bet Dievs nav pie tā vainojams. No otras puses, ja mēs parūpējamies par bērnu ( Dievs caur mums), tad bērns saņem visu , kas tam ir nepieciešams.

esenif
Mēs varam to regulēt.
Ja nu vien dzerot tēju TĀ vietā.
pamatā tas ir atziņas jautājums - bet kad savā laikā Dievs mani vadīja šī jautājuma izpētē, atklāju, ka cilvēkiem nepatīk par to domāt un kur nu vēl runāt. Tā ir joma, kur retais spēj izkāpt no laivas, bet tā apziņa nav patīkama.

esenif
Es jau iepriekš minēju, ka visas metodes lavierē uz ētiskuma vai veselīguma robežas - man grūti to projecēt kā Dieva gribu. Kalendārā savukārt ir ļoti nedroša.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.19 11:41:04
esenif ehh...nu patiesi negribu ar tevi strīdēties...Labi uzdošu tev jautājumu. Kur Bībelē rakstīts, ka Dieva griba ir tev divi bērniņi? Kur rakstīts, ka viens? Un kur rakstīts, ka 13? Dievs savu gribu ir pasludinājis, dodams mums varu un spēju reproducēt, tāpēc mēs esam tie, kas šo atbildību uzņemās par bērnu, ja to rada, citādi jau Dievs būtu atbildīgs par visiem "negribētajiem" bērniņiem, utt. Bet Dievs nenes šo atbildību, jo līdzdalījis savu varu šajā jautājumā ar mums!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 11:41:40
Tagad iisti nesapratu par ko bazars?

esenif, iisaak nevari?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.19 11:42:01
Kas to būtu jautājis par īisaak
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 11:42:51
Ir gana pāri, kam nav nekādu zinaamu veselības problēmu, bet pie bērna tikt nesanāk un otrādi.

Iespraudenis mans...
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.19 11:43:09
Sveetais, nu vot ja iisi pajautaas, tad ljoti gari atbildeeshu

Pirmais iespaids radaas taads, ka iisteniibaa jau juus abi runaajat taisniibu, tik katrs par kaut ko citu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 11:45:38
Sveetais, bet tu tak zini ka priex ir Sv. Gara auglis Vot baudi tos!
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.19 11:51:22
Mulders
Nav nemaz tik gari. Bet tas parāda tēmas attīstību.

par iespraudeni - ja cilvēks pārbaudas visos virzienos ar visu iespējamo, tad nav iemesla uzskatīt, ka būtu problēmas. Bez tam gadās, ka tādiem bezproblēmu pēc laika katram ar citu partneri tomēr bez problēmām dzimst bērni.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.19 11:53:26
esenif, tava zajava par paarbaudeem implicee to, ka muusdienu mediciina var paarbaudiit 100% visus faktorus... kas savukaart noziimee, ka muusdienu mediciina 100% visus faktorus ZIN!

Man ir stipras un pamatotas aizdomas, ka muusdienu mediciina nav tik uuberkruta... un nezin kaapeec cilveeks nevar reproduceeties visos gadiijumos. Sauc to par "briinumu", kaut kas ir, bet izskaidrot mediciina nevar Toch atbilst tavai izpratnei par to ka ir briinums, kad kaut kas notiek preteeji dabiskajam

Es to attiistiibu iisti teemaa arii nesapratu!

Tu uzstaaj uz to, ka Dievu vajag, lai beebis buutu. Sveetais saka, ka tam stipri paliidz sex! Nu... mmm... imo abiem taisniiba. Bez Dieva un bez Sexa nekas nesanaaks.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 12:02:30
masiks, nee "apseekloshana" bij taa "sex" dalja...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 12:13:27
masiks, tu to saki!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 12:32:53
masiks, nu i-nets paciesh visu
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.19 12:40:28
masiks, un nonaakam galu beigaas pie klasikas - taapat neizbeegt no domaashanas pasham!

Cilveeks, kas kritiski izveertee Hansa Kristiana Andersena pasakas un no taam panjem to ko izdomaajis par labu esam ir veertiigaaks cilveeks, nekaa tas kursh par tiiru moneetu njem fizikas graamatu nedomaajot liidzi tam, kas tur rakstiits!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.19 12:47:19
Ctulhu Ārējiem spēkiem nav, bet kādi spēki interesanti tevi salikuši kopā? Kas vai tu pats sev visu tur esi sabāzis un katru dienu uzvelc savu sirdi uz 10 tukstošiem sitienu un vakarā izsledz? . Dievs dod tev žēlastību elpot, dzīvot, ticēt, runāt, jekuru tavu fizisko un garīgo spēju, tu taču neesi to nopircis veikalā ?

Tu jau zini kā tavs ķermenis darbojas, jo taču esi vi``nu salicis un izpētījis droši, ka ? Un katru ķermeņa funkciju tu konktrolē
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 12:49:13
Pag, ateistiem vrodje arii beerni meedzot buut, esmu dzirdeejis

Nu bet Dievs jau uztur visu pasauli... tai skaitaa arii ateistus! Ja shams peekshnji izdomaatu atraut savu roku no visa shitaa... ne beernu ne pasaules nebuutu... ij ateisti varetu kaut uz ausiim staaveet!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 12:50:09
Sveetais, jaa tagad tu saac sludinaat "Caurumu Dievu"... Kursh pamet pasauli par tik par cik Ctulhu uzzina par sava kjermenja funkcioneeshanu! Ij tad briinaties, ka kristieshus par pilniem nenjem!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.19 13:17:30
Ctulhu, tur jau taa lieta, ka mees, kaa briivas gribas agjenti visai konkreeti noliekam taas robezhas liidz kuraam Dievs darbojas un kur mees saakam "iejaukties"...

Taapat kaa OS uzliek gan ierobezhojumus softiem, gan tai pat laikaa definee to briiviibas pakaapes... nedefineejot katra softa funkcionalitaati!

Protams softs nav BG agjents, bet ja buutu, tad vienalga... tas
a) Nevareetu izleekt aarpus sava OS uzliktajiem ierobezhojumiem
b) Buutu briivs un atbildiigs par OS piedaavaato resursu racionaalu izmantoshanu savu konstruktiivo funkciju veikshanai!

p.s. neturpinaam sho teemu - bet bik palasiiju pa diognaali, kolmogorova komplexitaate ir ljoti slikts komplexitaates meers iisteniibaa, iipashi, ja runa iet par funkcionaalaas informaacijas meeriishanu... kolmogorovs taapat kaa shanons neapluuko infas semantiku! Ja esi jucis, tad te definiicija - http://www.pnas.org/content/104/suppl.1/8574.full
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.10.19 13:17:56
...Ja ar sievieti sāk runāt par bērnu, tad drīz vien tai piemetas nelabums...

skolniekss
# Iesūtīts: 2009.10.19 13:27:32
Dona Ribaka un vēl pēc dažiem mēnešiem parādās puncis
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.10.19 14:11:27
Kas tur riebīgs? Tas viss ir dabīgi...
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 91 , pavisam kopa bijuši: 4125