atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kāpēc ticat, ka domājat?
vilks
Iesūtīts: 2009.10.09 17:08:46
Ko sakāt?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:26:21
Ctulhu
Veel ir ieepeejams, variants, ka dazjus algoritmus ieejas dati maina dazjaadi, atkariiba ano situacijas.
Nuja, nu to dažādību nosaka vai nu nejaušība, vai arī cits algoritms. Tā ir "atkarība no situācijas". Nejaušība var mainīt varbūtību sadalījumu, bet algoritms var skatīties, kādi likumi paredzēti šai situācijai.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:31:13
EzītisMiglā... bet tu visu laiku no redukcionista pieejas darbojies...

Ctulhu jau teica to šūnu automātu. Tur tās konfigurācijas ir meta-līmenī, tie nav apakšā!

Ja tu ekrāna atmiņu uz datora izstiepsi kā vienu garu stīgu, tu nekad tur neieraudzīsi bildi... Tikai tad kad šo saloka pareizā 2D konfigurācijā tu ieraugi bildi... kas nav summa no šiem punktiem, bet emergenta sistēma! VIens punkts vairāk vai mazāk ne vienmēr bildi maina fundamentāli! Bet citi maina!

A bet Apziņa un Griba kāreiz šitā darbojas... tie mazie lēmumi ir tie pixeļi, bet lielais lēmums ir kopēji saliktā bilde... tas esi TU pats

Tu visu laiku centies nodalīt ES un šo ES gribu, bet nodalīt to nevar, jo viens ir otra funkcija... kāleidoskops, kur ES atkarīgs no gribas lēmumiem, bet gribas lēmumi ir atkarīgi no ES... mūžīga rekursija! Pietam tāda rekursija, kuru tu nevari attīt atpakaļ viennozīmīgi... tādējādi nevari atkārtot vēlreiz, tātad nav deterministisks!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.10.12 15:31:25
Mulders
Sorry, es tādu nemaz nemācētu uzprogrammēt...
Bet vismaz uzskicēt? Vai nu arī piemēri par burtiem un bildēm neder, lai ilustrētu brīvas gribas lēmumu pieņemšanu?

pat rociņas kontrolēt bērns mācās...
Nuja, jo viņam ir iedzimti "rociņu kustināšanas apmācību" algoritmi. Algoritmi jau nav sastinguši, tie mainās, bet viņu maiņu nosaka atkal citi algoritmi, un nejaušības.
Viss tur mainās, taču trūkst "sevis paša". Un nav nekādas atbildības, jo pei visa vainīgs konkrēts algoritms un nejaušība.

Tu visu laiku centies nodalīt ES un šo ES gribu
Nuja, jo es tur nevaru to gribu ieraudzīt. Tikai zobratus, ļoti daudz nu dažādus.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:34:44
Ezīt... Apziņas atvērtība pretstatā Algoritmu noslēgtībai izriet no tā, ka pati Apziņa ir brīvi lidojošs informācijas kunkulis kurš ir "pieslēgts" pašas realitātes informācijas kanāliem u.c. šādiem pašiem informācijas mezgliem...

Un mūsu brīvība ir par tik liela par cik brīva ir pati informācija visumā!

Piemēram mēs nevaram DOMĀT (nevis izrunāt) neiespējamas lietas Visumā... tas pats apaļais kvadrāts! Tātad te nekāda griba nepalīdzēs...Un tas tomēr nenozīmē, ka mūsu griba NAV brīva

Un... tagad iedomājies augstāka līmeņa un pakāpes brīvību - Visums no Kristietības viedokļa tomēr ir slēgta sistēma... tāpēc mūsu brīvība ir pakārtota Visuma "plašumam"... taču ja Visums ir atvērta sistēma, kur ārējā sistēma ir Dievs, tad mūsu brīvība paplašinās līdz bezgalībai... jo Dievs var pumpēt mūsu informācijas kanālos bezgalīgi daudz dažādus "prikolus" uz kuriem reaģējot mēs varam būt arvien brīvāki un mūsu algoritmi dažādāki!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:35:42
Viss tur mainās, taču trūkst "sevis paša". Un nav nekādas atbildības, jo pei visa vainīgs konkrēts algoritms un nejaušība.


Šis "ES PATS" ir emergents...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:36:56
Nuja, jo es tur nevaru to gribu ieraudzīt. Tikai zobratus, ļoti daudz nu dažādus.

Nu tāpēc, ka līdzko tu novērs skatienu no ES< tu to Gribu neredzi, jo tie ir vienas monētas divas puses...

Griba ir ES darbībā ES kā process izpaužas gribā... Tāpēc jau teicu, ja man tagad būtu statistika par VISIEM taviem gribas lēmumiem visā tava mūža garumā, es varētu (teorētiski) visai precīzi restaurēt tavu EGO un iepazīt tevi un zināt tevi...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:37:11
Mulders
mēs nevaram DOMĀT (nevis izrunāt) neiespējamas lietas Visumā..
Es varu domāt mūžīgo dzinēju - ritenis ar atsvariņiem, viss kustās un notiekās.

Kā tu domā, vai dators kādreiz varēs būt saprātīgs, domājošs, sevi apzinošs? Izejot tieši no tā, ka ir tikai algoritmi un nejaušības?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:38:02
Es varu domāt mūžīgo dzinēju - ritenis ar atsvariņiem, viss kustās un notiekās.

Nevari viss... jo tad tev būtu viņš jānovēro mūžīgi, bet tu jau pirms 2 minūitēm šo izslēdzi Tātad visai galīgs dzinējs tev sanāca
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:38:27
Kā tu domā, vai dators kādreiz varēs būt saprātīgs, domājošs, sevi apzinošs? Izejot tieši no tā, ka ir tikai algoritmi un nejaušības?

Nē!

Taču es neliktu galvu ķīlā par kvantu datoriem... kazi kazi
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:41:04
Mulders
Nevari viss... jo tad tev būtu viņš jānovēro mūžīgi, bet tu jau pirms 2 minūitēm šo izslēdzi
Nē, atstāju, lai griežās. Galvenais, ka zinu, ka šis griezīsies. Domāju, un ar to pietiek.

Ctulhu
Nee, ja padomaa intensiivaak, tad redz, kaapeec negrieziiisies.
Nu labi, es domāju, ka negriezīsies, bet kāds cits taču varētu domāt, k ka griezīsies.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:42:34
Mulders
Nē!
Kāpēc nē? Tad cilvēkam arsenālā ir kaut kas vēl, nevis tikai algoritmi un nejaušības?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:43:31
Ctulhu
Nu taatad vinjam ir par maz informaacijas - no sejienes nepareizs modelis.
Jā, taču MUlders teica, ka nevarot domāt neiespējamas lietas. Izrādās, ka var, tikai pašam jātic, ka tā lieta ir iespējama.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.12 15:52:30
Jā, taču MUlders teica, ka nevarot domāt neiespējamas lietas. Izrādās, ka var, tikai pašam jātic, ka tā lieta ir iespējama.

Nē... redzi te tu radi ilūziju. Domāt kādu lietu nozīmē to domāt pietiekoši skaidri... Nevis izpludinātu!

Tb domāt algoritmu tu varētu tad, ja tu to varētu uzrakstīt. Domāt kārtošanas algoritmu vari, bet domāt apziņas algoritmu nevari! Laigan ŠĶIET ka vari, bet ja strukturēti to izklāstīsi - izrādīsies, ka nevari viss! Te gan būs nevis apziņas neiespējamība, bet tava domāšanas kapacitāte!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 159 , pavisam kopa bijuši: 34776