atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kāpēc ticat, ka domājat?
vilks
Iesūtīts: 2009.10.09 17:08:46
Ko sakāt?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2009.10.09 17:09:21
Mmm?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.09 17:35:00
Vēl varētu būt, ka, ka mani kāds vada, manā vietā domā kāds cits, un es to pat nemanu?
Bet tad sanāk, ka manis nav.
Iznāk, ka ja es nedomāju, tad neeksistēju? Tātad domā arī kaķi un suņi? Vai baktērijas?
Sapinos kautkur...
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.10.09 17:46:26
Ctulhu
kā var zināt, ka baktērijas nedomā?
Vai, pareizāks jautājums, vai baktērija kaut kā var apzināties savu esamību? Laikam jau tad tai vajadzētu kaut mazliet varēt domāt?

Un kas ir dzīvība? Vai tas, kas domā? Varbūt ka tā.
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.10.09 18:26:44
Labs jautājums
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.10.09 22:05:20
Es neticu tam, ka domāju. Manī nav pārliecinošu argumentu par labu pieņēmumam, ka es domāju. Es apšaubu savu spriešanas spēju patstāvīgumu. Es vairāk sliecos uzskatīt, ka cilvēks nedomā, bet izmanto gatavas konstrukcijas, kas laika gaitā modificējas un apaug ar papildformām.
(*;*) [81.198.35.7]
# Iesūtīts: 2009.10.09 22:08:57
Tas Pats bet vai tad šajā procesā Tu nedomā, kaut vai selektīvi izvēloties kādas jau gatavas konstrukcijas?
Kvandoli [65.60.37.195]
# Iesūtīts: 2009.10.09 22:15:50
Labs joks, kāds tur bija tas izteiciens : "es domāju, tātad esmu" ?
Ko darīt - ja domu nav vispār ? Bezdomu stāvoklis, ilgstošs.
Balss
# Iesūtīts: 2009.10.09 22:31:31
Bezracionālu domu stāvoklis reizēm nav nemaz tik slikts. To mēdz saukt arī par meditēšanu...
Balss
# Iesūtīts: 2009.10.09 22:32:29
Kvandoli [65.60.37.195]
Ja bezdomu stāvoklis ir ilgstošs un nekontrolējams, tad tā ir diagnoze...
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.10.10 10:36:58
Es nevis ticu, ka domāju, bet - es domāju, ka es domāju. Cilvēks netīšām piegrūda roku pie nokaitēta priekšmeta un momentāli atrāva to no šī priekšmeta. Vai minētā darbība ir domāšanas rezultāts? Cilvēks vēlēšanās nobalsoja par Šleseru. Vai minētā darbība ir domāšanas rezultāts? Hmm.. tie, kuri nobalsoja, domā, ka "jā.". Tie, kuriem Šlesers šķiet nesimpātisks, domā, ka par Šleseru var nobalsot tikai bezsmadzeņu *****i. Kuri tieši no viņiem domā: pirmie, otrie, abi vai neviens? ... . Neviens, saprotamu iemeslu dēļ, sevi neapgrūtina ar jautājumu, "kas ir domāšana"? Mūsu kuslais prāts var sašķīst pret šo jautājumu, kā kuģītis pret klintīm vētras laikā, ja mēs patiešām vēlēsimies gūt kādu puslīdz apmierinošu atbildi uz kādu šeit pašreiz izķidājamu jautājumu. Domāšana taču esot operēšana ar jēdzieniem un šajā gadījumā konkretizēt, jeb vismaz vienoties, kas tiks saprasts ar jēdzienu "domāšana", patiešām nekaitētu. ... . Sveiciens šajā rudenīgajā dienā no kāda Dekarta k-ga, kas uzskatīja, ka tad, kad viņš domājot, viņš arī eksistējot, tādējādi netieši liekot vienlīdzības zīmi starp domāšanu un eksistenci. Un, kas tad galu galā var būt svarīgāks par eksistenci? ...pēcnāves eksistenci,- pielabotu katrs kārtīgs (domājošs?) kristietis.
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2009.10.10 18:25:37
*Duksis Vispār ļoti labi pateikts-es domāju, ka es domāju


Kas galu galā ir domāšana...vai šī procesa rezultāts ir gudrība, jeb atziņa, kas tikai priekš tevis ir gudrība? Jeb varbūt ir taisnība Salamanam, ka tas ir niecību niecība, jeb vēja ķeršana?...njā Homo-sapiens...varbūt tā ir tikai ilūzija
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2009.10.10 20:00:09
Domāšana ir ceļš no jautājuma zīmes līdz izsaukuma zīmei, no "?", kā ceļa sākuma, līdz "(eureka-a-a!!!)!". t.i. no problēmas apzināšanas līdz problēmas reālam vai iluzoram (šķietamam) risinājumam. Protams, ir iespējams, ka šī ceļa gājējs iestrēgs kaut kur pusceļā, iebāzīs kā strauss galvu tuvākajā smilšu čupā un izliksies problēmu vairāk neredzot. Cilvēkam šajā pasaulē ir jāparosas, kaut dienišķās maizītes doniņas dēļ, un domāšana ir viens no šīs rosības izpausmes veidiem, jo bez problēmām šo mūžu nevienam, šķiet, vēl nav izdevies nodzīvot. Vai domāšanas procesa rezultāts ir gudrība? Jautājums diskutabls. Iespējams pareizāk būtu uzskatīt, ka tās rezultāts ir "izvēle" jeb (situācijas) "vērtējums". Viens varbūt izvēlēsies iespējami labāko problēmas risinājuma veidu, cits - sliktāko. Gudrība acīmredzot ir spēja atšķirt labo no sliktā, būtisko no nebūtiskā, pareizo no nepareizā, derīgo no nederīgā utml., kā arī adekvāti apzināties savu spēšanu un varēšanu. Jo objektīvāks ir bijs vērtējums un pašvērtējums, jo lielāka iespēja, ka tiks izdarīta optimāla izvēle. Ja ir atrasts pareizais problēmas risināums - cilvēks priecājas, ja nē - saskābst kā gurķītis... . "Tā es arī izveidoju uzskatu, ka nekas cilvēkam nav labāks, kā kad viņš priecājas, būdams iesaistīts savas darbības rosmē. ... . Visu, ko tava roka spēj ar taviem spēkiem veikt, to dari, jo pazemē, kurp tavs ceļš iet, nav ne darba, ne vairs kādu pārdomu, ne atziņas, nedz gudrības." (Salamans) Kā sacīt "po boļšomu ščotu", protams, viss ir niecība un vēja ķeršana, ja viss virzās pretim iznīcībai, lielajam „Nekas", bet vai tad tāda sūda dēļ ir jākrīt izmisumā? Vai tamdēļ dzīvei nav jēga? Ir taču! Kaut vai tur, lai rosības rezultātā nodzīvotu šo dzīvi vismaz puslīdz patīkami.
Svētais
# Labojis Svētais: 2009.10.10 20:46:08
Tāpēc, ka no ticības taisnais dzīvos. Es dzīvoju no tā, kam es ticu, nevis no tā, ko es redzu, jūtu, domāju, sajūtu, sagaršoju utt. Tāpēc es zinu, ka esmu glābts, pestīts, piedzimis no augšienes, un ar līdzejošām zīmēm, un visu citu, ko Raksti saka par mani kas es esmu, un kas man ir dots Jēzū.
Kvandoli [65.60.37.195]
# Iesūtīts: 2009.10.11 14:31:24
Domas stiprina mūsu EGO - ne mūsu patieso "ES".
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2009.10.11 15:05:35
Svētais
papīrs pacieš visu...
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.12 10:29:47
masiks [159.148.73.94] Paldies Dievam, ka ir dots šis "PAPĪRS" - Bībele, citādi nekad nebūtu zinājis no kurienes es esmu un uz kurieni es eju!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.12 12:00:48
Ctulhu
Tāds intersants jautājums vai dators domā? Vai kādreiz tas domās? Vai apzināsies sevi?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.12 12:12:00
EzītisMiglā...

Prikols ir tāds... kā tu to uzzināsi?

Kā tu zini ka es sevi apzinos, ka es domāju?


Pomojemu nekā savādāk kā vērot fenomena iedabrību un reakciju uz matēriju... un salīdzināt to ar, piemēram, savu darbību... Tad var ar kaut kādu ticamību inferēt, ka tas fenomens to pašus efektus panāk ar līdzīgiem mehānismiem kā mēs - pašapziņu, domāšanu!

Imo primārais pēc kā varētu vadīties, pēc datoru jaunrades... Bet arī... stiepjams jēdziens.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.12 12:47:08
Mulders
Nu, es par to pašu, ka datoram ir tikai algoritmi un nejaušības, no kuriem abiem nekas apzināts nesanāk. A varbūt kautkā sanāk? Tikai tad tas būtu jāpierāda, vai vismaz pārliecinoši jāpastāsta.

Par tevi es zinu, ka tu domā, jo esi cilvēks tāpat kā es.
Vai domā dzīvnieki, piem, suns? Es teiktu, ka domā, un sevi apzinās.

Te uzraujamies uz "pārliecinoši izskatās". Gan dators, gan suns ir pārliecinoši domātāji un apzinātāji, bet ka tur patiesībā ir?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.12 13:26:54
EzītisMiglā... vot nezinu... tāpē ka mēs nevaram apziņu novērot nepastarpināti. Vienīgā apziņa, ko mēs varam novērot ir mūsu pašu apziņa, piekam pārsvarā retrospektīvā... kad tā jau ir "pārgājusi pāri"

A kā noteikt vai kāds superdators domā, jeb prosto baigā ātrumā krunčo ciparus... es nemaz nezinu!

Tas viss tāpēc, ka tādi jēdzieni kā "domāt" "apziņa" "apzināties" "es" "apzināties sevi" ir fuzzy!
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 64 , pavisam kopa bijuši: 33927