atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem :)
Gnostiķis
Iesūtīts: 2009.10.04 22:25:31
....
AutorsZiņas teksts
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.04 22:25:58
ar Ievu(draudzeni) klīdām riņķī pa otrpusdaugavu, Andrejsalas bāka, parciņš, laikam Viesturdārzs ,bieži jūk ar Ziedoņdārzu.
Interesanti bija redzēt kā vientuļš pie bākas sēž kāds puisis, kurš ar šķiet bij` nogruzījies ar savām domām/problēmām.

Būtībā arī mēs tādi bijām.
Kaut kādā veidā izdomājām aiziet uz baznīcu.
No Diānas(manas katoļu draudzenes) esmu pārņēmis paražu šad tad aiziet uz Marijas Madalēnas baznīcu, bet tā bij` ciet.
Atpakaļceļā izdomājām , ka jāieiet Jēkaba katedrālē.
Un tas nu bij KAUT KAS.
Iekšā notika (nepārzinu īsti katoļu ritus) kaut kāds minidievkalpojumiņš, ar diviem ļoti senatnīga izskata priesteriem ar garām garām bārdām.
Katedrālē skanēja dziedājums ``Kungs Jēzu ,nāc`` , tomēr tika izpildīts kaut kādā ļoti īpatnējā senatnīgā manierē, tā, ka aizgāja līdz dvēselei.
Beigās cilvēki stāvēja pie Jēzus bildes un praktizēja tādu savdabīgu lūgšanu, dziedot arī paši dziedājumu.
Sajūta bija lieliska, it kā es būtu pārcēlies laika mašīnā vismaz 2-3 gs. atpakaļ uz kādu mistisku viduslaiku mītiem apvītu klosteri.

Es aizdomājos, ka pasaulē ir TIK daudz ciešanu un bēdu.Tas ir neizsakāmi.
Tas nav arī viena cilvēka asarām izraudāms.Šodien es šīs bēdas jutu.

Man radās jautājums - Cik smagi ir paņemt pasaules bēdas uz sevi?
Visas cilvēku bēdas, grēkus un upurēt sevi viņu dēļ.Kā to ir darījis Jēzus.

Lieki teikt, ka izejot ārā , viss liekais, kas maisījās galvā un dvēselē bij` kaut kur nozudis.

In nomine Patris et Fillii et Spiritus Sancti
incognito
# Labojis incognito: 2009.10.04 22:37:44
Man radās jautājums - Cik smagi ir paņemt pasaules bēdas uz sevi?
Visas cilvēku bēdas, grēkus un upurēt sevi viņu dēļ.Kā to ir darījis Jēzus.


Man liekas, galvenais jautājums ir - vai tas vispār ir iespējams. Lūk, kristieši uzskata, ka bēdas ir paņēmis uz sevi Jēzus. Tomēr, par spīti tam bēdu nav palicis mazāk.

Budistiem ir tāds interesants pastāsts par bodhisatvu Avalokitešvaru, kurš bija apņēmies mazināt pasaulē ciešanas, līdzjūtībā redzot, ka bezgalīgs daudzums būtņu cieš. Kādu laiku viņš pūlējās visiem spēkiem, un tad nolēma paskatīties, kādu reziltātu viņa pūles nesušas. Joprojām ciešošo būtņu daudzums bija bezgalīgs.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.04 22:44:30
zinu par Tibetas budismā pielūgto Avalokiteshvaru.

es domāju, ka Jēzus turpina tās bēdas arī tgd paņemt uz sevi, vismaz es to tā jūtu.
Jautājums ir, vai Tu vēlies , ka Dievs paņem Tavas bēdas, vai tomēr mēģini pats tikt galā.
Nu kaut kā tā.
Ir tač Brīvās Gribas faktors.
чудо дома!
# Iesūtīts: 2009.10.04 22:47:41
ja interesē , kas tas bija tad jāskatās www.katolis.lv/katedrale
esmu katolis, bet uz katedrāli gan eju ļoti reti, man nepiemērota draudze, tāpēc kas tad tur bija nevaru pastāstīt
incognito
# Labojis incognito: 2009.10.04 22:54:10
Gnostiķis
Tas ir jauki, ka Jēzus paņem bēdas uz sevi un dziedina ticīgos, bet katru reizi, kad es par to nopriecājos, es satieku, piemēram, kādu kristieti ar nedziedināmi slimu bērnu, kas nesaņem nekādu dziedināšanu, nu varbūt mierinājumu, galvenokārt ticībā, ka pēc nāves būs jauna skaista pasaule, kur ciešanu vairs nebūs un bērns būs vesels.
Gnostiķis
# Labojis Gnostiķis: 2009.10.04 23:08:53
incognito
es neko nevaru atbildēt.
Tikai to, ka šeit -uz zemes- nekas nesākas un nebeidzas.
tādēļ spriest par Dieva plānu ir tā - nekompetenti ...
es tiešām nezinu.

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.05 09:39:55
Cik smagi ir paņemt pasaules bēdas uz sevi?
Ko tas patiesībā nozīmē? Izdzīvot citu bēdas, tā sacīt, citu cilvēku bēdu kopiju? Vai arī, drīzāk ka kaut kā paņemt daļu otra nelaimju uz sevi?
Kā Dievs to dara? Dod cilvēkam spēkus? Vai arī iegroza apstākļus tā, lai bēdas sanāk mazākas? Taču, tad kādā veidā Dievs cieš un bēdājas cilvēka vietā? Piem, ja cilvēkam bija jāuzkrīt bluķim uz galvas, bet Dievs iegrozīja tā, ka uzkrita tikai mazs akmentiņš, tad - Dievs dabūja pa galvu ar bluķi? Vai - ja kādu varēja peikaut līdz nāvei, bet Dievs iegrozīja, lai ir tikai pāris punu un zilumu, tad - Dievu pašu piekāva ar atlikušajiem sitieniem? Kur un kā?

Cik smagi? Skatoties, kas tās bēdas ņem. Skudra nes vienu salmiņu, bet zilonis baļķi. Zilonis var aiznest visa skudrupūžņa salmiņus-bēdas, to pat nepamanot.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.05 10:02:21
incognito

Mazliet pārproti... Tas, ka Kristus paņem bēdas uz sevi nenozīmē ka tās izgaist vienā mirklī... Sākotnēji to var saprast tā, ka ikvienam cilvēkam, pat ja viņš ri visvientuļākais cilvēks pasaulē, ir pats Radītājs par sāpju līdzsāpētāju...
Viens ir, ka Kristus sāpes paņem uz sevīm, otrs ir, cik tad cilvēki viņam uzic savas sāpes? Ikviens mēģina ar tām sāpēt pats un, atvainojos, sāpināt visvairāk tos, kurus mīlam! Sak, vai tad es varu Dievu ar savām problēmām nomākt...

Pietam, ir redzēti cilvēki, kurus nekautrēšos saukt par svētiem... No malas viņiem tāpat kā visiem citiem - kredīti, auto tech apskates, veikalā cenas tās pašas kas citiem... bet viņu dzīvēs, sejās un ārējā izskatā vispār nejūt, ka tas viņus nomāktu vai kā apgrūtinātu... viņi tik viegli un gaisīgi iet caur dzīvi un smaida un priecājas un dod prieku un smaidu citiem... un tas nav tas smaids, kas ir pēc tam, kad ar ķieģeli pa galvu dabon... bet īsts! Lūk tur es redzu to Paradīzi jau nokāpušu šeit uz zemes...
S.R...
# Iesūtīts: 2009.10.05 10:23:35
Ctulhu
nu, ja Tu dzīvo savā skafandrā, tad nedomā ka citi arī tā dara, mēs esam dzīvi cilvēki, mums sāp un mēs ciešam. tādēļ mums ir nepieciešama palīdzība.
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.10.05 10:27:31
Ctulhu
un Tu gan zini, kas mums ir nepieciešams, vai ne?
vai tev nešķiet šī doma maigi izsakoties tāda iedomīga, paštaisna?
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.10.05 10:31:10
Ctulhu

atvaino, Tu mani nokaitināji.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.10.05 10:37:29
Ctulhu
Dievs nav ne jānis, ne pēteris. saproti tak mīļais cilvēk to vienreiz!
man pašlaik patiešām kļūtu vieglāk, ja Tu sasistu galvu!jox)
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.10.05 10:46:26
Ctulhu
saruna nav iespējama tādēļ, ka Tu nesaproti kas ir Dievs .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 146 , pavisam kopa bijuši: 11489