atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai kāds var palīdzēt saprast neskaidrās Rakstu vietas?
Svētais
Iesūtīts: 2009.09.29 12:51:36
Vai Jums pašiem ir tādas-neskaidras Bībeles rakstu vietas, ko Jūs nekādi nevarat savietot ar citām, kas ir skaidras? Palīdzēsim viens otram! Lūgums piedalīties tikai kristiešiem.Paldies.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.10.02 11:06:33
Balss
Lūdzu, pastāstiet, kā jūs skaidrojat/izprotat Jēzus vārdus farizejiem:
Jāņa 8:44 Jūs esat no sava tēva - velna,...


Izlasot visu Jāņa 8 vajadzētu tapt skaidram.
Bet īsumā - Jēzus norāda uz grēku, kura varā ir šie ļaudis. Bez tam, šī uzruna skaidri parāda milzīgo atšķirību starp bezgrēcīgumu (jeb Dieva darbu darīšanu) un grēcīgumu (jeb velna darbu darīšanu), un ka tas nāk no principiāli atšķirīgiem avotiem, ka tiek pielīdzināts tēva jēdziens. Tieši šeit tas nav minēts, bet vēlāk seko tēva maiņa (no velna uz Dievu) jeb atdzimšana.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.06 13:31:29
Kā jūs skaidrojat šo rakstu vietu?

Kol. 1:24 Tad nu es esmu līksms savās ciešanās, kuras nesu jūsu labā, piepildīdams to, kas vēl trūkst no Kristus ciešanām, savā miesā par labu draudzei, kas ir Viņa miesa.

Vai šī rakstu vieta ir līdzvērtīga tai, ka visi, kas grib svētbijīgi dzīvot Kristū arī tiks vajāti? Un ja Pāvils to raksta no cietuma, iznāk, ka ciešanas Kristus dēļ ( ja tās nes kādu labumu draudzei-Kristus miesai), tiek piepildītas, jo neiztrūkstoši ir vajāšanas Kristus dēļ? Un no otras puses, ja tu nedzīvo svētbijīgi Kristū, tad tu netiec vajāts par to ,ka esi kristietis, un tev šīs ciešanas paiet garām, lai gan nevajadzētu?

Un savukārt Pēteris norāda, ka mums ir daļa pie Kristus ciešanām (dēļ vajāšanām Kristus dēļ) .

1. Pēt. 4:13 Bet, tā kā nu jums ir daļa pie Kristus ciešanām, priecājieties, lai jūs arī, Viņam godībā parādoties, varētu līksmoties un priecāties.

No tā es secinu, ka kristietim visos laikos ir neizbēgamas vajāšanas un šīs ciešanas Kristus dēļ, pretējā gadījumā viņa dzīve nav svētbijīga Kristū.

2. Tim. 3:12 Bet visi, kas grib svētbijīgi dzīvot Kristū Jēzū, arī tiks vajāti.

Kristieši vai jūs lūdzu varētu to nokomentēt?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.06 14:14:51
Sveetais, bet Kristieshus arii vienmeer vajaa... taa vai citaadi! Senaak ar zobenu, shodien ar vaardu... ja iespeejams ar ekonomiskaam vai citaam juridiskaam administratiivaam sankcijaam! Normaali!

Sveetais, bet veel vienu lietu vareetu tev atgaadinaat - ne tieshi ar shiim rakstu vietaam, laigan arii taas var papeetiit - ir svariigi, lasot rakstus, neputrot imperatiivus ar narratiiviem. Imperatiivs tas ir rupji sakot "instrukcija" jeb "taa tam buus buut..." zajava, savukaart narratiivs ir vienkaarsh "taa sanaaca... taa notika... bij taada lieta..."! Ja no pirmaa mees varam izlobiit paveeles, instrukcijas un realitaati, tad otri visbiezhaak ir vienkaarshi kaada fakta konstataacija, staasta kontextu defineejoshs notikums... elementaars "taa notika" bez kaadaam iipashaam teologjiskaam vai sleeptaam "messageem"...

Piemeeram... kur Paavils ar Jaani (vai kuru tur maacekli) kaut kaadu savstarpeejo nesaprashanaas deelj shkjiiraas savaa missijas celjaa... Tas ir narratiivs, vienkaarshi notikuma atstaasts... kuram nav nekaadas iipashas teologjiskas implikaacijas vairaak par elementaara fakta atziishanu - mees esam greeciigi, mees esam cilveeki - arii Dieva missijas darbaa mums ir jaasadziivo ar citiem cilveekiem, arii tad mums var gadiities nesaskanjas... bet tas viss ir sekundaars!
Uldis
# Iesūtīts: 2009.10.06 14:17:14
Svētais

Šis teksts, ko tu esi izvēlējies, nav labs tulkojums. Jaunais JD un Ēbr. tulkojums ir daudz labāks: "bet pieaugušajiem pienākas stipra barība, jo tie ir ievingrinājuši uztveres spēju atšķirt labu no ļauna." Šis pants arī jāņem kontekstuāli. Vispār vēstule ebrejiem nav no vieglajām. Iesaku labāk lasīt jauno tulkojumu. Lasot veco versiju, neskaidrību rodas vēl vairāk.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.06 14:32:36
MuldersUldisPaldies par Jūsu komentāriem!

P.S. gaidu vēl arī no citiem !
Mirga
# Iesūtīts: 2009.10.06 15:25:52
Svētais
Kol. 1:24 Tad nu es esmu līksms savās ciešanās, kuras nesu jūsu labā, piepildīdams to, kas vēl trūkst no Kristus ciešanām, savā miesā par labu draudzei, kas ir Viņa miesa.

Kaut kādā veidā piesaistoties vienam no mūsdienu pasaules elkiem – veselībai –, būs grūti pieņemt ciešanas cita labā, kā par to šeit raksta Pāvils.

Un, lūdzu, nemēģini atkal taisīt likumu (sk. Muldera atbildi).
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.06 15:34:03
Mirga Ciešanas Kristus labā citu dēļ manā sapratnē ir pavisam atšķirīgs jautājums no veselības, ko te arī neapskatu.

Tas, ka mūsdienu pasaule ir veselību nostādījusi elka lomā tam piekrītu. Tas, ka Jēzus man ir dāvājis veselību un tā ir tikai norma, tam es ticu un tas reāli darbojas manā dzīvē.

Paldies par komentāru!
Ingars
# Labojis Ingars: 2009.10.06 22:19:19
Svētais

Tas, ka Jēzus man ir dāvājis veselību un tā ir tikai norma, tam es ticu un tas reāli darbojas manā dzīvē.

Nē tā nav norma, tā ir Dieva žēlastība. Es tev pateikšu kas reāli darbojas dzīvē - kad tu ņem savu krustu un saki Dievam - Tavs prāts lai notiek, es Tev sekošu
A kas slimības, fiziski ievainojumi un nabadzība nav ciešanas? Kur bībelē ir rakstīts, ka šie jēdzieni ir šķirami no ciešanām?

skatīt vēlreiz
Kol. 1:24 Tad nu es esmu līksms savās ciešanās, kuras nesu jūsu labā, piepildīdams to, kas vēl trūkst no Kristus ciešanām, savā miesā par labu draudzei, kas ir Viņa miesa.
redzi - Dievs ar tevi nav vienisprātis
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.07 10:46:09
Ingars Tā ir žēlastība, kas ir Dieva norma priekš manis . Tās ciešanas par kurām Pāvils runā šeit ir vajāšanas un ciešanas Kristus dēļ . Lūdzu apskati šo manis iztirzāto jautājumu un konkrēti šo rakstu vietu sadaļā "Vai kāds var palīdzēt saprast neskaidrās rakstu vietas ?"

Es piekrītu par Dieva prātu un krustu, taču atceries to, ka Jēzus zināja Dieva prātu, ka viņam jāiet uz krusta, un tāpēc lūdza lai Dieva prāts notiek, tādējādi pakļaudams savu gribu Dieva gribai, un tas arī ir tas krusts. Tad ,kad es zinu , ka Dieva prāts priekš manis ir būt veselam, es pakļauju savu gribu tam, un cīnos pret slimībām, jo zinu Dieva prātu savā dzīvē un tāpēc neslimoju.

Tad, kad manā dzīvē grib prevalēt mana griba virs Dieva gribas mans uzdevums ir pakļaut savu gribu Dieva gribai. Bet Dieva griba nekad nav bijusi priekš manis būt neveselam vai trūkumcietējam. Saskaņā ar to, es stājos tam pretim un piedzīvoju Dieva žēlastību, ko Viņš man Jēzū nodrošinājis gan veselību, gan labklājību .

Mīlestībā, tavs brālis Kristū
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.08 11:34:28
Kristieši lūdzu nokomentējiet šo Rakstu vietu?

Mat. 19:12 Jo ir bezdzimuma cilvēki, kas tādi no mātes miesām. Un ir bezdzimuma cilvēki, ko citi padarījuši par tādiem. Un ir bezdzimuma cilvēki, kas paši sevi padarījuši par tādiem Debesu valstības dēļ. Kas to spēj saprast, lai saprot."

Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.08 12:02:05
Sveetais, ieprieksheejais pants

11 Bet Viņš sacīja tiem: "Visi nespēj saprast šo vārdu, bet tik tie, kam tas ir dots.


Ne visiem dots saprast...
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.08 14:16:29
Mulders Moš vari palīdzēt izskaidrot ?, ja pats, protams, saproti
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.08 14:48:57
Svētais
Kāpēc Tev tas ir svarīgi? Vai nepietiek ar to, ka cilvēcība nav atvasināta no dzimumpazīmēm? Būt `īstam mačo` vai `superbeibei` nav tas izšķirošais kritērijs, ar ko mērot savu dzīvi.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.08 14:54:00
Aivars NU ja var tieši šo rakstu vietu vēlējos lai paskaidro
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.08 15:04:40
Svētais
Kas Tev tieši ir neskaidrs, vai aktuāls šīs Rakstu vietas sakarā?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.08 15:05:58
Aivars Nu ja varētu tu man viņu visu pamatīgi izskaidrot kā tu viņu saproti būtu tev pateicīgs
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.08 15:14:51
Svētais
Pateicība, protams, ir forša lieta, bet pamatīga izskaidrošana prasa ilgāku laiku, jo katru vārdu jau var izvērst. Taču lielos vilcienos tā runā pati par sevi - cilvēka lielums, kā kungiem tā dāmām nav mērāma cm , un arī pazemotais un norakstītais Dievam ir pilnvērtīgs cilvēks.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.08 15:17:20
Aivars Paldies par skaidrojumu!

Lūdzu kristieši atsaucaties vēl , lai paskaidrotu šo pantu.Paldies.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.08 15:19:16
Sveetais, man nav dots saprast kas tajaa rakstu vietaa iisti domaac... Vieniigais kas man naak praataa ir tas, ka Kristus identificee arii asexuaalus cilveekus, kas neprecaas! Bet... nu kaa tur teikts, kam dots, saprast, tas saprot...
Svētais
# Labojis Svētais: 2009.10.08 15:23:07
Mulders paldies tev Mulder!

Lūdzu kristieši gaidu no jums palīdzību šīs rakstu vietas izksaidrošanā. Paldies.

Mat. 19:12 Jo ir bezdzimuma cilvēki, kas tādi no mātes miesām. Un ir bezdzimuma cilvēki, ko citi padarījuši par tādiem. Un ir bezdzimuma cilvēki, kas paši sevi padarījuši par tādiem Debesu valstības dēļ. Kas to spēj saprast, lai saprot."
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 195 , pavisam kopa bijuši: 2411