atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kāpēc šodien mūsu baznīcās ir tik maz pārdabisku Dieva brīnumu?
Svētais
Iesūtīts: 2009.09.28 14:55:05
Runāju par tiem brīnumiem, kurus darīja Jēzus, pārdabiskas dziedināšanas, finansu brīnumi un tml. Aicinu diskutēt kristiešus.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.09.30 14:18:20
Svētais
vai cilvēka spēja ticēt JK ir brīnumaina dāvana - brīnums?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.30 14:21:59
Bet kontekstā, lai saņemtu pārdabisku brīnumu no Dieva, ir arīdzan nepieciešama ticība, bez kuras Dievs tavā dzīvē brīnumu nedarīs.

Redz... peec esenif un tevis sanaak, ka nevis bez ticiibas Dievs nedariis briinumus, bet par briinumiem juus nosauksiet to, ko nespeejat ar praatu izskaidrot... jo tas buus aarpus juusu "pasaules" taatad paardabisks, taatad Briinums!

Dievs manaa dziivee Briinumus dara nepaartraukti... neatkariigi vai es tiem ticu vai neticu... es tos nemaz nevaru nepienjemt, citaadi pa durviim no maajas nevareetu iziet un uz darbu atbraukt! Bet tev un esenifai tie NAV briinumi nezkamdeelj... bet tas taapeec, ka juus par briinuiem sauciet jebkurus procesus, kuru dabu juus subjektiivi neizprotat... un tad sanaak tas absurds, ko teica esenif... ka vinjai Dziiviiba shkjiet paardabiska, bet naave - dabiska! Tad nav briinums, ka jums briinumi vajadziigi!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.09.30 14:22:01
Rausītis Tava ticība nāk no Dieva Vārda dzirdēšanas, kad kāds tev ir vai nu pastāstījis vai nu sludinājis Jēzu. Tava ticība par brīnumiem no Dieva, nāk no tā paša Dieva Vārda dzirdēšanas aplūkojot brīnumus kādus darīja Jēzus, un kādus Dievs var izdarīt tavā dzīvē. Ticību tu saņem no Dieva kā dāvanu, taču to pielietot, ir tava atbildība un izvēle ( arī lēmums)
Svētais
# Iesūtīts: 2009.09.30 14:25:46
Mulders Ja plaši aplūko un izstiepj brīnuma jēgu un nozīmi, tad visas tevis pieminētās lietas ir brīnumi. Ja tu savā dzīvē nekad neesi nonācis līdz vietai, kur tev ir vajadzīga pārdabiska Dieva iejaukšanās, tad tas var tā arī palikt. Kad enģelis Pēteri izveda no cietuma, tas bija pārdabīgs brīnums, jo draudze tajā laikā lūdza par viņu Dievu ( atraisīja vai pielietoja savu ticību viņa virzienā, un Dievs iejaucās)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.30 14:27:17
Bet, lai saņemtu brīnumu no Dieva tev arīdzan ir nepieciešama ticība.

Tu kaut kads jociigs!

Ja IR ticiiba, tad tas taapeec, ka Dievs jau sho ticiibas briinumu ir dariijis. Visi paareejie ir vai nav tikai shii pasha pirmaa briinuma turpinaajums!

Tas ko tu vari izdariit pats no sevis - ir pasuutiit Dievu nahren ar visu vinja gludekli!

Bet ja tev ir ticiiba uz Jeezu Kristu, tad tas jau ir Dieva padariitais darbs... un ja shii ticiiba tevii ir, tad tu jau speej sanjemt visus briinumus ko Dievs dod... saakot no taa, ka no Riita uzlec saule un tev mashiina iedarbojas un beidzot ar to, ka tu vakaraa veixmiigi nonaac maajaas!

Ja tevii buutu ticiiba, tu redzeetu shos briinumus uz katra stuura katru mirkli... tev nevajadzeetu dolbiit ar lietaam, kuras tu nesaproti, lai tu saaktu Dievam ticeet! Jo ja jau esi saacis ticeet, nafig tev veel no Dieva cirku vajag? Ljauj Dievam izdomaat ko kur un kad dziedinaat briinumainaa kaartaa un kad aiztriekt slinku puusli pie aarsta!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.30 14:28:30
Ticību tu saņem no Dieva kā dāvanu, taču to pielietot, ir tava atbildība un izvēle

Nee vienigiaa tava izveele var buut to noraidiit... Ja tu to lieto, taa ir shiis ticiibas darbs... Ticiiba rada sho darbiibu un "lietojumu"...
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.30 14:33:22
Ja plaši aplūko un izstiepj brīnuma jēgu un nozīmi, tad visas tevis pieminētās lietas ir brīnumi.

Es neko neizstiepju. Es tikai neuzskatu, ka briinums ir jebkas, ko TU nespeej izskaidrot un kas TEV shkjiet paardabisks... pietam tikai taapeec, ka tu jau nemaz nezini kas IR dabisks... jo citaadi tu zinaatu par sho Visumu un Realitaati tikpat cik Dievs!

Taadeejaadi... khe khe... kaadaa sakaraa un aiz kaada paarbiilja man ir jaakceptee tava izpratne par to, kas ir briinums, ja taa balstaas tavaa subjektiivajaa zinaashanu apjomaa un izpratnes kapacitaatee! Man ko tagad izmest no galvas visu ko es zinu par kaadu lietu un varu saprast kaa kaut aks darbojas tikai taapeec, ka tu to nezini un nesaproti taapeec tev tas shkjiet Dieva darbs?

Tieshi tajaas reizees, kad juuseejie sit plauxtas un priecaajas, ka "briinums ir noticis", bet man shkjiet, ka lieta ir gauzhaam vienkaarsha... tad mani apsuudz neticiibaa... A sausais atlikums ir taads, ka mani apsuudz ka es par briinumiem uzskatu to ko pat saprot mazs beerns, bet neparakstos degradeeties liidz viduslaiku aizspriedumainas tantinjas liimenim lai katru apeesto sapeleejusho maizes garozinju uzskatiitu par mediciinas briinumu, jo redz tais laikos neviens peniciliina darbiibu nespeeja izprast!

Jeb man ir jaakljusut par tumsoni lai vareetu baudiit Indijas Gangas uudenju dziedinosho briinumu, nevis jaapaliek pie paarliciibas, ka taas dziednieciskais uudens naak no sudraba ruudas dziislaam, kas ir gangas gultnee?


Redz... tieshi tas ir tas, ko tu sludini... ka cilveekam ir jaapaliek dumjam, jo tikai taads cilveeks nespees izskaidrot daudz lietu, un tad taas vinjam shkjitiis paardabiskas... jo taas tachu iet pretrunaa tam ko shams zin par pasauli... Bet ko dariit tiem, kas sho pasauli izpeeta un sparot kaa taa darbojas... vai tamdeelj briinumi pazuud?

Bet Kristus teica - ka tie, kas sekos vinjam dariis veel lielaakas lietas... Un nevis taapeec, ka vinji paliks dumjaaki un mazaak apjeegs kas ir dabaa iespeejams un taapeec viss shkjitiis paardabisks, bet tieshi otraadi - taapeec, ka vinji sapratiis un izpratiis kaa Dieva Pasaule darbojas... jo Dievbijiiba ir visas gudriibas un atzinjas saakums... un tieshi taapeec modernaa zinaatne un liela dalja fundamentaalu atklaajumu ir naakushi no kristiiga kontexta... un tieshi taapeec shodien mees varam aizlidot pat uz Meenesi un pa to staigaat, kur Kristus laikaa pat neviens nezinaaja laagaa, ka Meeness ir kaut kas ciets un staigaajams...

Bet tev tas nav briinums... jo tu to izproti... Tev briinums ir tas, ko tu neizproti... un kad to izpeetiis un apskaidros, tad ko? Dievs pametiis pasauli?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.09.30 14:49:07
Mulder, tava atziņa man netraucē tevi mīlēt kā manu brāli Jēzū, ceru, ka tev ir tāpat pret mani.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.30 15:55:53
Daudz jaukaak ja mana atzinja tev paliidzeetu saredzeet kljuudas pasham savaa ticiibaa... jo kam ir Kristus, tam vairs neko nevajag... kaa Daavids dzied psalmaa!
Krii_stiine
# Iesūtīts: 2009.09.30 16:40:45
Nu viena no Pāvila uzskaitītajām Svētā gara dāvanām ir dāvana brīnumus darīt.
Pavērojot kādas sekas bija `Jēzus Kristus un apustuļu veiktajiem brīnumiem, varu secināt,ka redzot brīnumus ebrēji un pagāni atzina, ka ,,"sis ir Dieva pravietis, ka Dievs viņus ir pilnvarojis`` nu respektīvi, ka viņu vēsts ir patiesa un no Dieva. Un pagodināja Dievu kā tādu, kurš ir visspēcīgs un čaur šiem cilvēkiem runā patiesību. Tā nu es saprotu, ka dāvana brīnumus darīt vairāk kalpo neticīgajiem, kā apliecinājums, ka Dievs ir ar kristiešiem, tā teikt - Kristus ir vienīgais ceļš pie Tēva. Varbūt mūsu reģionā - ES, kur kristietībai līdz šim laikam bija milzīga nozīme sabiedrības ,,saturēšanā kopā`` šī dāvana tika retāk dāvināta, jo cilvēki bija no bērnības auguši kristīgā tradīcijā ? Iespējams, ka Dievs šo dāvanu atkal dāvā saviem bērniem arī šeit - jo Eiropa tak mūsdienās ir viena pagāniska vieta , nu gluži kā Romas impērija JK laikos.
Un Jonas zīme taču tika dota ebrejiem , ne jau pagāniem- viņiem bija pravietots par mesijas atnākšanu no Mozus laikiem, tādēļ , ka viņi neticēja saviem praviešiem, tāpēc arī Pāvils saka, ,,Jūdi prasa zīmes un grieķi gudrību, bet mēs sludinām Kristu krustā sisto...``
Un par zīmēm un brīnumiem, kas pievils, ja iespējams arī izredzētos ( jau kristiešus)- man jau nu dikti tās Marijas parādīšanās šķiet aizdomīgas - atgādina man vecajā derībā pieminēto Debesu ķēniņienes pielugšanu - Aštarti, ja nemaldos. Un sekas Marijas parādībām ir dievnamu celtniecība un pielugšana - uz pakalniem, alās un uz strauta gludajiem akmeņiem ( ko Dievs pārmeta savai tautai, ka tā elkus pielūgusi katrā pakalnā, zem katra kuplāka koka, un alās un veltījusies strauta akmeniņiem) - Gvadelupes DM kalnā, Fatima vai Lurda grotā pie jauka strautiņa, kur Medžugore - neesmu interesējusies.
Vai tad Esenif grib brīnumus, lai ticētu? Viņa jau tic
Tāds man viedoklis.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.30 16:45:00
Krii_stiien... kaa tu apreizi teici - Briinumus vajag neticiigajiem... lai ticeetu! Ticiigie tic arii neredzot!
Mirga
# Labojis Mirga: 2009.09.30 22:17:55
Ar šodienas pieredzi un sapratni varu teikt, ka ar Dievu viss ir brīnums, ikviena diena. Un, kad atceros pagājušos gadus un laikus, arvien vairāk saskatu brīnumus arī tur, kad par tiem pat i nedomāju, visas savas dzīves garumā.
Sevišķi spilgts likās kāds gadījums manā bērnībā, par kuru nekādi nevaru saprast, kā tas bija iespējams. Pirms kāda laika to pierakstīju; vienkāršības dēļ tagad te iekopēju:

... jo visu, ko esam darījuši, tu esi veicis. ( Jes. 26, 12)
Naktī, nomoda laikos, nāk reizēm prātā sen pagājuši notikumi. Un tagad bieži vēl jo skaidrāk nekā agrāk saskatu, ka visu ir devis un darījis Tēvs. Tā šorīt uzausa atmiņā arī augšminētais pants.

Kāds pavisam sens notikums:
Lielupē ledus sācis plaisāt un dalīties. Mums, tādam bariņam bērnu, prieks pa to skraidīt un lēkāt. Man bija gadi 12, citiem bērniem gads vai divi mazāk. Atsevišķo gabalu atstarpes mainās. Lecam vienai pāri, un nupat esam arī jau uz ledus, kas vēl turas pie krasta, kad pēkšņi viens meitenīts kaut kāda iemesla dēļ iekrīt atstarpē. Viņa kliedz un sitās ar rokām, un tā noturas virs ūdens. Apstājamies. Ko darīt? Sāk krēslot. Pieeju pie malas, bet nevaru viņu aizsniegt. Manā priekšā ir neliela ledus atlūza. Es zinu, ka uz tādas nedrīkst kāpt, jo tā tūliņ izslīd. Bet es tagad tomēr uzlieku vienu kāju uz tās. Atlūza drusku iegrimst ūdenī, bet neizslīd. – Līdz šai vietai visu redzu vēl šodien pilnīgi skaidri. – Tad es satvēru meiteni pie rokas un izvilku viņu uz lielā, drošā ledus. Tā es to atceros, un tā to atceras arī mana māsa, kas bija līdzi bariņā. Un patiesībā tikai nesen aptvēru, ka nekādi nevaru izskaidrot, kā tas īsti varēja notikt. Skaidrs tomēr ir viens: es viņu neizvilku. –


pich007
# Iesūtīts: 2009.10.01 09:15:13
Mirga
tu izglābi draugu- kāds tur dieva brīnums?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.01 10:02:26
pich007, tas kaa tai anekdotee...

Sarunaajas ateists ar ticiigo un ateists staasta
a: Fignja tas juusu Dievs, shamais nav, paarliecinaajos pagaajshgad
t: ???
a: Biju taalajos ziemeljos expediicijaa, reiz kaut kaa gadiijaas nokliist no expediicijas un nonaakt purgaa... maldiijos 3 stundas, kad sapratu, gals klaat... Nu un zin kaa pie naaves robezhas visi nojuudzaas, arii es saaku to juusu dievu luugt...
t: Ahaa redz kaa tu tach dziivs, reku tu esi te sveix un vesels. Redzi kaa tev Dievs izglaab
a: Nefleitee... Nekaada Dieva tur nebija... kaut kaads eskimoss mani izglaaba

Neticiigie neredzees Dievu pat ja vinjsh vinju acu priekshaa staavees!

Nu un bik no fizikas... ledus gabals, kas ir "briivi peldoshs" ja tu uz taa ar vienu kaaju uzkaapsi, kaameer otra kaaja ir uz cita ledusgabala, sausais atlikums ir shpagats un iegaashanaas uudenii... kur nu veel cilveeka izvilkshana, kad shis smaguma centrs veel vairaak tevi velk lejaa un shpagats veel vairaak ir paredzams!
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.01 10:35:48
tur jau tā problēma, ka ticīgie dajebko izskaidro ar dieva klātbūtni. un kas ir interesanti- ja cilvēks tiek izglābts, tad palīdzēja dievs, bet, ja netiek- uzreiz atrunas...
kur ir dievs, kad identiskā situācijā mazais bērns tomēr noslīkst?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.01 10:44:10
pich007, nu es nesaskatu probleemu tajaa, ka labo izskaidro ar Dieva zheelastiibu! Taa probleema ir tev... jo aciimredzot, zheelastiiba kaut kaa tev asocieejas ar probleemu!

pich007
# Iesūtīts: 2009.10.01 10:50:39
Mulders
atbildi uz manu jautājumu
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.01 11:12:40
pich007, redz "identiska situaacija" neexistee shai situaacijai Jo taada ir tieshi viena visaa veesturee, un tajaa tieshi Dievs caur Mirgu izglaaba beerninju!

Taatad... tev naaxies paarformuleet jautaajumu citaadaak!

Savukaart vispaariigais jautaajums par to, kaapeec cilveeki ciesh dazhreiz, bet dazhreiz Dievs paliidz... Baidos ka to tu nesapratiisi, ja pat nesaprati manu atbildi par kudii primitiivaaku jautaajumu par Dieva visvareniibu!

TU starp citu taa arii toreiz neatbildeeji, ko tu saproti ar Visvareniibu, un vai tas ietver arii Vareet Logjiski neiespeejamo? Tb vai "Visvareniiba" tavaa izpratnee ietver vareet nevareet?
pich007
# Labojis pich007: 2009.10.01 11:21:21
Mulders
savu iepriekšējo topiku neesmu vairs lasījis, jo- kā ieraudzīju jūsu abu vārsmas desmitiem lapu garumā, tā zaudēju interesi par sevis uzdoto jautājumu...

bet šo gan es tomēr gribētu saprast: ja bērns tiek izglābts, tad tā ir dieva žēlastība, bet, ja noslīkst- statistika par bojā gājušajiem bērniem un dievu nejaucam iekšā... kur loģika?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.01 11:28:45
bet šo gan es tomēr gribētu saprast: ja bērns tiek izglābts, tad tā ir dieva žēlastība, bet, ja noslīkst- statistika par bojā gājušajiem bērniem un dievu nejaucam iekšā... kur loģika?

Redzi... tu man saki, ka neesi lasijis ar ko beidzaas 2+2 risinaajums, bet gribi saprast parciaalo diferencaalvienaadojumu!

Tu man jautaa - "kur logjika", tachu, taa kaa tu par Visvareniibu uzdevi visai primitiivu jatuaajumu, kas ir viens no sofistikas hrestomaatiskajiem piemeeriem kaa logjikas likumu paarkaapumi ved pie nepareiziem secinaajumiem, tad es vispirms gribeeju paarliecinaaties vai tu jautaajot "kur logjika" vispaar kvalificeejies tajaa kaa sapraatiiga buutne!

Taapeec aizej pie savas vecaas teemas un paarlasi manus postus prieksh teviim... Jo tieshi tas, ka tu to jautaajumu uzskati kaa logjisku atspeekojumu Dieva Visvareniibas absurdumam liecina, ka neesi veel no logjikas 1aas klases izkaapis...

Pie reizes ieteiktu tev iepaziities ar klasisko Rassela Paradoxu, shis tavs jautaajums bij no taas pashas paradoxu kategorijas un vismaz Wikipeedijaa ir izskaidrots kaapeec shis paradox rodas... kam, protams!

Nu un otrs variants, tu vari uzmest luupu, ka maita Mulders ir kaarteejais ticiigais, kas nevar atbildeet tev uz vienkaarshu jautaajumu un aiziet paarlieciibaa ka visi ticiigie ir tumsoniishi... tikai tad tu neiemaaciisies kaut ko par logjiku, kuru pats glorificee un tai pat laikaa ar to apieties negribi maaciities!

Kaa buus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 35679