atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem cik liela ir psihes ietekme uz ķermeni?
bitch
Iesūtīts: 2009.09.27 03:11:45
sanāca nejauši uzklīst šādai informācijai. kā jums liekas, vai šo tiešām varētu izraisīt doma, ka attiecīgā slimība ir dabūta, t.i. tā ir psihosomatiska?
http://www.newscientist.com/article/mg20327246.400-13-more-things-morgellons-disease.html
http://www.morgellons.org/
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
bitch
# Iesūtīts: 2009.09.27 03:11:58
labprāt dzirdētu šejieniešu ieskatus
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.09.27 09:49:36
Man ir otrādi, t.i., ķermenis mēģina ietekmēt psihi. Šobrīd prāts ir mierīgs, bet rumpelis dara visu, lai šo izšķobītu no pārliecības
esenif
# Iesūtīts: 2009.09.27 11:42:50
Linkus neskatījos, bet apgalvojumam viennozīmīgi pierkītu. Psihe ļoti ietekmē imūnsistēmu un izrietoši arī cilvēka uzņēmību pret slimībām. Es pie tā ļoti cenšos piedomāt bērnu gadījumā - lai viņi būtu apmierināti ar dzīvi, kas būs pamats tam, lai neslimotu. Meita arī nav īsti slimojusi, kas daudzos vieš neizpratni (kāpēc tā).
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.27 13:21:28
Nu te par to morgelona sērgu dzirdu pirmoreiz, bet zinu, ka nātrene un caureja, dažādas iekšķīgas čūlas, infarkti, un hipertonija mēdz būt arī tīri psihosomatiskas parādības, nerunājot nemaz par sīčiem, kam izdodas temperatūru uzdzīg, ja ir noskaņojums uz bērnudārzu neiet.
vilks
# Iesūtīts: 2009.09.28 08:37:12
Psihosomatiskas slimības tiešām pastāv. Un, manuprāt (par to jau pamazām aizvien vairāk arī runā), ka arī ļoti daudzām fiziskām slimībām ir psihosomatiski iemesli.

Man, piemēram, mēdz būt sāpes rokās vai kājās (uz kādu brīdi), ja es par kaut ko neapzināti nervozēju - ja saprotu, kas tas ir, un atrisinu problēmu, tad sāpes pāriet. Vai citreiz pāriet, arī sākot domāt par ko citu.
Tāpat arī varu diezgan labi paredzēt apmēram nedēļu iepriekš, kad grasos saslimt ar kādu saaukstēšanās slimību, jo tās mani uzvar, kad ir ilgstoši pārāk daudz noguruma. Ja izmainu attieksmi pret darāmajām lietām un atpūšos, slimība mēdz arī neatnākt.

a smieklīgi attiecībā uz tiem rakstiem, uz kuriem ir saites - ja tic tiem, tad mēs, kas izlasām, ka tāda slimība varbūt ir, arī vairojam sev iespēju ar tādu saslimt, jo tā ir balstīta uz iedomām un to ir iespējams sev "piedomāt."
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.09.28 08:47:33
Piekrītu apgalvojumam, ka domas ietekmē ķermeni...dažam piemetas iesnas jau no domas, ka būs jāpeldas aukstā ūdenī, un daži nomirst no domas, ka nu ir beigas-nav ko ēst, kaut gan cilvēks bez ēšanas var novilkt pat 30 dienas
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.09.28 08:51:20
esenif
Pareizi, bērni slimo, lai piesaistītu pieaugušo uzmanību, vai kad ir pārguruši no rūpēm (vispār jau tas attiecas arī uz pieaugušajiem).
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.28 09:48:04
Ir zināms klasiskais eksperiments, kad cilvēkam iedveš, ka pieskarsies ar cigareti, bet patiesībā pieskarās ar zīmuli, taču apdegums vienalga uzrodās!
Ir aklums, kas radies tās pašas psihes ietekmes dēļ.
Ir placebo efekts.
vilks
# Iesūtīts: 2009.09.28 10:01:30
EzītisMiglā
jā, es nupat palasīju arī par nocebo efektu - gadās, ja cilvēkam pasaka, ka viņam ir nāvējoša slimība un viņš dzīvos vēl pāris mēnešus, tad viņš arī nomirst pēc pāris mēnešiem.. a pārbaudot izrādās, ka slimība nemaz nav bijusi nāvējoša.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.28 10:19:56
vilks
Tad vēl ir tie nosalušie, kas bijuši ieslodzīti saldētavās, kuras nedarbojās. Temperatūra plusos, bet cilvēks beigts, visas nosalšanas pazīmes.
vilks
# Iesūtīts: 2009.09.28 10:22:16
EzītisMiglā
tātad psihosomatika darbojas un kā vēl
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.28 10:28:01
EzītisMiglā
Saldētava būs nedaudz cits stāsts, jo arī pie plusiem cilvēks var atdzist līdz nāvei, kā gadoties stipri apreibinātiem ļaudīm ne tik vēsās naktīs.
Bet vispār ir jau tā, ka zaudējot cerību cilvēks mirst ātrāk, nekā paliekot bez maizes. Dažam vecumā pietiek uzzināt par drauga, tuvinieka nāvi, vai pat kaimiņa nāvi, lai pats īsā laikā izdzistu
esenif
# Labojis esenif: 2009.09.28 13:19:41
Ctulhu
par to ticēšanu ne īsti piekritīšu - mans tēvs lāsta rezultātā gāja bojā, kaut ticība tam viņam noteikti nebija. Un tādi gadījumi ir daudz...
esenif
# Iesūtīts: 2009.09.28 13:35:45
Ctulhu
ir gana, kas par lāstu aizdomājas vien tad, kad savādāk nespēj izskaidrot traģēdiju virkni.
Un politikā aizraušanās ar garīgām lietām vienmēr ir bijusi populāra - tāpēc es nebūtu tik pārliecināta, ka karos ko nepielietoja.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.28 14:02:39
Ctulhu, taapee labi ka mums ir attiistiita amuletu ruupnieciiba Zin kaa... pret rakjeteem paliidz pretrakjeshu vairogs, pret laastiem - amuleti, burvju dzirdas... uzleejumi u.c. rituaali... var arii durvju stenderes aprakstiit ar viskautko!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.28 14:05:53
Mulders
Ne velti godos tiek cilāta burvju dzira ar maģiskajiem vārdiem "uz veselību!" utt.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.28 14:08:49
Ctulhu
Zinātāji gan prot stāstīt, ka cilvēks paliekot gudrs, drosmīgs, neatvairāms, un visbeidzot neredzams
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.28 14:14:31
Ctulhu, nazinu nazinu... pareizais viins pie pareizaa eediena ir dikti labi un garshiigi. Bet lab offtops...

Par teemu - Mulders nenoliedz ne placebo ne nocebo efektus, piejemu ka tas ir arii tas uz ko darbojas "laasti" savaa baazee - protams izskaidrot x ar tik pat neziskaidrojamu y ir tikai blefs, bet neticu es taadaa remote-magic iedarbiibai kaa kaads dusmiigs vaards pateikts... tur pat ticiigam nevajag buut, ja tev tavs miiljais cilveeks vai labs draugs taa no sirds noliek, nebriinies ka iedziivojies kaadaas sirds klapees vai citaa kaitee no sirdsdeestiem!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.28 14:15:27
Ctulhu
Vai neesi redzējis, kā cilvēks pēkšņi ir zinošs runāt par jebkuru tēmu, steidz koķetēt ar visiem, visbeidzot gatavs ar skatienu vien tramvaju apstādināt? Nupat gar logu man divi šitādi supervaroņi aizgāja skaļus buramvārdus skaitīdami un pat ielas vidū neviens autiņš šos neķēra
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.09.28 15:00:11
Ctulhu
Domaaju, ka kautkaada ticiiba zemapzinjaa bija, citaadi tas nav iespeejams.

Ir hipotēze, ka visi cilvēki ir ticīgi, jeb cilvēks ir ticīgs dzīvnieks.
Tur varētu slēpties šis lāstu fenomens, ka tie mēdz darboties arī (it kā?) nekam neticīgiem, skeptiķiem utt. Un nav nekāds brīnums, jo, ja šī ticēšanas niša ir tukša, ka tur pilnīgi nemanot ieperinās kādi kaitēkļi, un jo vēlāk, jo grūtāk no tiem tikt vaļā.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 120 , pavisam kopa bijuši: 8660