atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Raksts LA:"Mīlestība pret Allāhu,nevis demokrātiju"
elita
Iesūtīts: 2009.09.22 19:50:35
Visai šokējoša intervija ar tautieti Renāru Kosņikovski,kuru tagad sauc Omars Abu Safija(redzēts foruma dalībniekos).Virsraksts izsaka raksta būtību,neizplūdīšu atstāstā,tikai 1 citāts:"Šodien mēs esam 1%,bet pēc laika varbūt būsim 50% un vairāk.Tad pēc demokrātijas likumiem mēs valstī varam pieprasīt šariatu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
baltistānietis [78.84.206.23]
# Iesūtīts: 2009.10.18 22:30:18
pAULS

Lai jau ceļ tās masdžidas, ja ir tajās gājēji, nu vienīgi bez minaretiem Rīgas centrā, lai nemaitā kultūrvēsturisko skatu

------------------------
kāpēc tad tā.man liekas ,ka kristieši ar saviem baznīcas torņim jau sen ir samaitājuši baltijas kultūrvēsturisko skatu,vēl pāris masdžidu minareti neko nemainīs
Imrans
# Iesūtīts: 2009.11.02 20:00:52
Esiet sveicināti!

Mani sauc Imrans un es esmu Medīnas Islāmiskās universitātes students. Pirms kāda laika, pēc viena sava drauga aicinājuma es iegriezos jūsu forumā. Par iemeslu tam kļuva informācija, ka vienas intervijas apspriedes rezultātā dažiem forumniekiem radies nepareizs priekšstats par to, kas tad īsti ir Islāms. Neesmu apskatījis daudz no šīs lielas sarakstes, bet ar to ko paspēju izlasīt arī ir pietiekami.
Es neesmu viesojies šeit iepriekš. Vienīgais kas man ir zināms, ka interneta vidē aktīvākie līdz šim ir bijuši Ahmeds un Abu Safija. Mazākais ko var pateikt, ka mēs visi pārstāvam savu personīgo viedokli, kurš balstās uz tām zināšanām, kuras paspējam iegūt būdami musulmaņi, tāpēc ne uz vienu postu nevajadzētu skatīties kā uz kopēju Latvijas musulmaņu nostāju vai tamlīdzīgi. Tāpat var pateikt, ka agresivitāte sarunās ar citu reliģiju pārstāvjiem neatrod atbalstu un tiek kritizēta Latvijas musulmaņu vidū, un arī šeit rakstītais, tādēļ, ka frāzes bieži tika izteiktas ar naidu un ar vēlmi drīzāk iegriezt oponentam nevis izskaidrot nesaprašanas. Domāju neviena reliģija nemāca agresivitātei sarunās ar citas reliģijas pārstāvjiem un ticiet man, arī Islāms nē.
Tas viss pamudināja mani uzrakstīt vēstuli un publicēt to jūsu forumā. Kā jau teicu esmu islamiskās universitātes students, bet kopumā jau trešo gadu studēju arābu valodu un islāma zinātnes arābu valstīs un Latvijā, cenšoties saprast kāds tad ir īsts islāms. Uzreiz varu pateikt, ka islāms ir vidus reliģija, un tā neatbilst nevienam no diviem poliem, kuriem bieži cenšas to pieskaitīt. Tā tik tiešam nav tikai miera reliģija, kura gatava ielekties jebkurā situācijā kā to cenšas pasniegt daudzu valstu muftiji un oficiālās personas, mums ir pavelēts aizstāvēties kad ienaidnieks ienāk musulmaņu zemēs, mums ir savi likumi, kurus mēs nemainām jo uzskatam, ka tie nāk no Dieva un mēs neesam tiesīgi tos grozīt. Un jā tie muftiji saka, ka visi cilvēki ir brāļi, tad tā tiešam ir, bet tikai radnieciskā ziņā, jo mums visiem, kā zināms ir kopējais tēvs Ādams, miers viņam. Reliģiskā ziņā mēs nesaucam citu reliģiju pārstāvjus par brāļiem. Mūsu reliģija mums māca, ka tā ir pilnīga un perfekta un tai nedrīkst pielīdzināt citas, tapāt tā māca, ka dažas no reliģijām ir bijušas īstas Dieva reliģijas, bet laika gaitā tās tika sagrozītas.
Tapāt ir nepareizi uzskatīt, ka tā ir terora un reliģioza naida reliģija jo ar to tai vienkārši nav nekāda sakara. Pie šī pola īpaši cītīgi islāmu mēģina pieskaitīt visi iespējamie mēdiji, pret ko musulmaņiem mūsdienās praktiski nav spēka pretoties un šo dezinformāciju atspēkot. (Starp citu, aizdomājaties uz mirkli, vai nav savādi, ka , iespējams, jūs nekad neesat dzirdējuši neko pozitīvu no zilajiem ekrāniem par reliģiju, kurā mūsdienās cilvēki cenšas ieiet visstraujāk?)
Lai pamatot savu viedokli uzrakstīšu dažus punktus no islāma likumiem karadarbības situācijās:
* ja notiek karadarbība, to drīkst veikt tikai pret pretinieka armijas daļām, tikai noteiktos gadījumos un ir kategoriski aizliegts nodarīt jebkādu kaitējumu miera iedzīvotājiem, kas ir sievietes, bērni, vecie cilvēki un vīrieši, kuri nav ņēmuši ieroci rokās.
* ja musulmaņi iekaro kādas teritorijās nedrīkst iznicināt nekādus labumus, ne cilvēku mājas, ne baznīcas, ne sinagogas.
* nevienu nedrīkst piespiest pieņemt islāmu, ir jāatļauj brīvi praktizēt pārējas reliģijas
* Muhammeds ir teicis: "Mudžahids bez zināšanām ir vai nu slepkava vai nu laupītājs".
* ja zem musulmaņu valdīšanas nonāk jaunas teritorijas, tās teritorijas iedzīvotāji maksā nodokli, kurš ir daudz mazāks par jebkādas mūsdienu valsts nodokļiem, par ko tiem tiek garantēta drošība un tie nedrīkst būt ne ar ko apspiesti esot līdzīgos apstākļos ar musulmaņiem.
Pie tam korānā ir teikts: [Tu noteikti atradīsi, ka vistuvākie cilvēki mīlestībā pret ticīgajiem ir tie, kuri saka: mēs esam kristieši], kas mums norada uz to, ka kristiešu un musulmaņu uzskati ir vistuvākie vieni otriem.
Tas ir tas, ko mums māca mūsu reliģija. Bet apskatoties pasaules kartē jūs paši varēsiet pārliecināties cik aplami ir uzskatīt islāmu par naida un terora reliģiju. Islāms ir bez piecām minūtēm lielāka pasaules reliģija, kurā ir aizliegts piespiest cilvēkus to pieņemt, tātad nu jau 1,7 miljardi cilvēku vai to senči to ir pieņēmuši labprātīgi. Vai tas tiešam būtu iespējams ja islāms ir tāds kādu viņu bieži pasniedz? Protams ka nē.
Gribētos vēl pievērst jūsu uzmanību vienai ļoti svarīgai lietai. Diemžēl tā ir iegājis, ka cilvēki bieži pieskaita islāmam visu ko dara musulmaņi. Bet tas taču ir tas pats kā pieskaitīt kristietībai visu ko dara kristieši: piemēram to, ko ir darījuši spāņi un portugāļi pirms pieciem gadsimtiem Dienvidamerikā. Vai ko dara kristiešu jaunieši naktī uz sestdienu Vecrīgā. Protams, ka ar Jēzus mācību tam nav nekāda sakara, pat korānā ir teikts: [..un aizsūtījām Īsu (Jēzu), Marijas dēlu, kuram dāvājam Indžīl (Bībeli). Bet to sirdīs, kuri viņam sekoja mēs ielikām līdzcietību un žēlsirdīgumu]. Tāpēc ir jāatšķir kas nāk no islāma, bet kas no paša cilvēka nevīžības. Muhammeds ir teicis: "Tas, kurš izdarīja kādu darbību, kura netika pavelēta, tā darbība netiks pieņemta (Dievs to nepieņems)". Tas atteicas uz reliģiozām lietām, sadzīves ziņā protams ka, lai ticēt Dievam cilvēkam nav jādzīvo tuksnesī vai jābraukā ar kamieli, šeit Islāmā ir pilnīga brīvība. Islāmā ir divi galvenie informācijas avoti: korāns un hadīsas (muhammeda izteicienu un darbības). Uz tā balstās mūsu reliģija. Tas, kas šajos avotos nav atrodams tas nav islāms, pat ja cilvēks, kurš to darbību (un tā kā viņš to) izpilda ir musulmanis. Diemžēl mūsdienās nevīžība un savas reliģijas nezināšana ir visās musulmaņu pasaules problēma. 20ais gadsimts, kurš ir bijis iznicinošs priekš daudzajām reliģijām nepagāja garām arī islāmam. Pat bez abiem pasaules kariem savas reliģijas dēļ (islāma) tika nogalināti desmitiem miljonu, it īpaši zinošu musulmaņu. Mūsdienās, izdarot kādas muļķības medijos tas momentāli tiek pasniegts kā islāms, vienkārši tāpēc, ka to ir izdarījis musulmanis. Tātad vēlreiz: ja musulmanis izdara kādu darbību to var pieskaitīt islāmam tikai ja tai ir atrodams pamatojums Koranā vai hadīsās. Ja nē, tad tajā var vainot tikai pašu cilvēku nevis islāmu kā reliģiju. Tā ir skaidra lieta, un es domāju apmēram ir skaidrs.
Mans mērķis nav ar jums strīdēties, tapāt es no jums neko negaidu, Tiesas Dienā mēs katrs atbildēsim tikai pats par sevi. Mans mērķis rakstot šo vēstuli ir pastāstīt tiem, kuri vēlas, kas tad ir īsts islāms, balstoties tikai uz tā, ko ir mācījis Muhammeds septītā gadsimta sākumā un kas ir rakstīts mūsu grāmatās , un kam mēs paši savas nezināšanas pēc diemžēl bieži nesekojam. Es mācos Saūdu Arābijā, Medīnā, pilsētā no kuras ir aizsācies islāms, kurā tika nodibināta pirmā islāma valsts. Jūs varat būt droši, ka nekur nemāca precīzāk to, ko runājis un darījis Muhammeds septītajā gadsimtā, kā to dara šeit. Par manis paša godīgumu varu pateikt tikai to, ka es cenšos patiesi pieturēties pie islāma likumiem, un tie mums kategoriski aizliedz melot gan musulmaņiem gan ne musulmaņiem. Es esmu aizņemts ar mācībām, bet noteikti atradīšu laiku atbildēt uz jautājumiem par islāmu, tie būtu šeit forumā, vai jūs varat tos sūtīt uz mani e-meilu: olegs.eigers@inbox.lv

Ar cieņu, Imrans

Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.03 16:34:12
Vai tas tiešam būtu iespējams ja islāms ir tāds kādu viņu bieži pasniedz? Protams ka nē.

Buutu iespeejams! Sho klasisko sheemu izmanto ne tikai Islaams bet daudzas destruktiivas sektas... Aareeji pirmo iespaidu rada kaa miiloshu un piedodoshu grupu. Tieshi tas ko tu sheit aareeji dari... Tas ir taa sautkais "Love Bombing". Normaals cilveeks reagjee uz to ljoti atveerti un pinjem to visai dabiigi... it iipashi ja shim cilveekam ikdienaa pietruuxt miilestiibas un sapratnes. Iistaa indoktrinaacija un nostaadiishana pret "tiem tur aaraa" notiek stipri veelaak, kad cilveeks jau ir apradis ar sho "love bombing", un principaa... tas funktieris ir taads - "vai tad tik labs cilveeks kas mani saakumaa miileejis, gribeetu ko ljaunu dariit... vinja riiciibai noteikti ir racionaals un miiloshs izskaidrojums", cilveeks islaama maaciibaa tiek informatiivi nodaliits no paareejaas pasaules, tiek veidots inkubatora rezhiims kuraa tad leenaam indoktrinee un paarprogrammeet cilveeku var visai viegli, to pieraada jebkuras sektas, ideologjijas un politskaas iekaartas... pietiek vien paaris gadus lai pat veselu naaciju paarliecinaatu, ka sist Ebrejus koncentraacijas nometnees ir normaali un Aarieshu rase ir paaraakaa... Kur nu veel Islaams kam ir daudzi simti gadu, tas var paarliecinaat daudzus!

Otrs veids kaa paarliecinaat ir - Stokholmas Sindroms - to piekopj kaareiz agresiivie musulmanji - ja cilveeku ilgstoshi tur stresaa un situaacijaa, kur vinjsh triic par savu dziiviibu, driiz vien iestaajas psihologjiskais shifts un upuris var praktiski iemiileeties savaa guustiitaajaa un to ZIN visas terrorisma apkaroshanas vieniibas, un ZIN, ka paaraak ilga vilcinaashanaas atbriivot kjiilniekus var izraisiit sho sindromu un tad to izdariit buus gruuti, jo pashi kjiilnieki nemaz negribees atbriivoties un pat var aizstaaveet savus guustiitaajus pret atbriivotaajiem... Taakaa... nevajag uzdot jautaajumus un pasham uz tiem atbildeet, ir ljoti daudz veidi kaa leenaam vai ne tik leenaam, miermiiliigi vai vardarbiigi indoktrineet cilveeku dariit lietas, kuras vinjsh nepiekristu ja to piedaavaatu uzreiz!

Tātad vēlreiz: ja musulmanis izdara kādu darbību to var pieskaitīt islāmam tikai ja tai ir atrodams pamatojums Koranā vai hadīsās. Ja nē, tad tajā var vainot tikai pašu cilvēku nevis islāmu kā reliģiju. Tā ir skaidra lieta, un es domāju apmēram ir skaidrs.
Tad kad juus to dariisiet pirmie attieciibaa pret Kristieshiem un Rietumu pasauli, tad arii parunaasim. Bet tieshi Musulmanja ikdienas riiciiba ir galvenaa lieciiba par Islaamu... Sacereet skaistus rakstus visi mees maakam, bet tos dziivot... Par Islaamu spriezh peec taa kaa to dziivo! Taapat kaa Islaamisti spriezh par kristieshiem peec taa kas dziivo... Tas ir ljoti viegli savus nedaljotus norakstiit uz saviem greekiem tajaas reizees, kad pac esi par iisu pildiit pat savus priekshrakstus!

Mums Kristieshiem ir taads teiciens - esi uzmaniigs kaa tu dziivo, tu vari buut vieniigaa Biibele ko kaads lasiis!

Kaa arii... aicinu tevi saglabaat sho veestuli un paarlastii to peec 5iem gadiem... un paskatiities, vai tad tu buusi tik pat miermiiliigs... Pagaidaam tu esi "Love Bombing" faazee, tava indoktrinaacija veel nav saakusies, tevii veel nav iepoteets naids pret visiem ne-musulmanjiem, piemini manus vaardus un paies paaris gadi un tu pats buusi gatavs iet un nokaut visus, kas nepiekriit tavai ticiibai!

Sheit es ceru, ka es meloju un man nav taisniiba, bet laiks raadiits un pareizi tu teici... Tiesas Diena cels visu gaismaa...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.03 16:35:47
Kāpēc vienīgā mūsdienās saglabājusies reliģija, kuras ideoloģijas aizsegā notiek terors ir Islams? Mums nav kristiešu, hinduistu vai budistu sprindzinātāji-pašnāvnieki. Kāpēc?

Eeee... Iirija?

Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.03 21:20:43
Mulders
īrijā spridzinātāji PAŠNĀVNIEKI? :O
Imrans
# Iesūtīts: 2009.11.09 19:10:16
Sveicināti!

Kā jau teicu, esmu diezgan aizņemts, un vien pāris reizes nedēļā iegriežos internetā, paņemu jūsu sarakstīto un mājās sagatavoju atbildes.

Vispirms gribu izlabot savu kļūdu pirmajā vēstulē, vienā no korāna ajātiem es iztulkoju vārdu Indžīl kā Bībele, tas nav pareizs tulkojums, un labāk pielietot Evenģelijas. Protams, mēs neuzskatām, ka grāmata kuru mūsdienās kristieši tur rokās ir tā pati, kura ir bijusi Jēzum.

Grindologs

Pirmkārt, un tas attiecas gan uz Grindologu gan uz Paulu, es vēlreiz atkārtoju, es neesmu šeit lai runāt par musulmaņiem bet gan lai runāt par islāmu. Tās ir dažādas lietas. Cilvēki ir izpildītāji, un tie ir tālu no perfektuma. Lai kļūt par musulmani ir pietiekami nolasīt vārdus: "Es liecina ka neviens nav pielūgsmes vērts izņemot Dievu un es liecinu ka Muhammeds ir Dieva pravietis", ar to cilvēks ieiet islamā, bet vai tas automātiski izmaina viņa būtību? Protams ka nē, viņam sākumā ir jāmācas kas ir viņa reliģija, pēc tam sekot iegūtam zināšanām, un tikai tad savās darbībās viņš sāk atspoguļot islāmu. Kā jau teicu, mūsdienu musulmaņi ir ļoti nevīžīgi attiecībā pret savu reliģiju. Tāpēc vērtēt ka katra darbība ko izpilda musulmanis ir no islāma ir absurds. Jā cilvēks grib kaut ko uzzināt par budismu viņš dodas pie tās mūkiem, ja par kristietību, viņš meklē priesteri, ja par judausmu-ravīnu. Vai tad nav loģiski sameklēt zinošu cilvēku, un pajautāt tam, kas tad ir islāms, nevis skatīties bara virzienā?

Mūsu reliģija nemāca mums jautāt pūlim kad mums kaut kas nav skaidrs, mums ir savi zinātnieki, kuri studē islāma zināšanas visu savu dzīvi, un mēs vēršamies ar jautājumiem pie tiem, jo tie ir kompetentie cilvēki. Jā jau jums gribas redzēt tieši islāma (un tiešam islamisko) praktisko izpausmi, tad apskatieties uz pirmām musulmaņu paaudzēm, tie bija cilvēki-staigājošie korāni. Muhammeda dzīvesstāsts ir iztulkots uz krievu un angļu valoda, un ir brīvi pieejams internetā, tapāt kā pirmo valdnieku vēstures apraksts.

Tālāk komentēšu pa punktiem:
Jūs rakstāt: " Būtu ļoti jauki, ja visi musulmaņi būtu tik mēreni un iecietīgi savos uzskatos, bet diemžēl realitāte liecina, ka tādi kā tu nenosaka toni"
Vai jūs esiet daudz musulmaņus savā dzīvē satikuši? Atļaušos mīnēt, ka nē. Ja jūs gribat uzzināt kādi tad ir musulmāņi, aizbrauciet, ja ir iespēja uz kādu no to valstīm, Turcija, Sīrija, uz Ēģipti bieži ir ļoti lētas biļetes, pastaigājiet pa ielām, parunājiet ar cilvēkiem. Jā jūs būtu to izdarījuši, jums nerastos tāds priekšstats, vēl vairāk, jūs noteikti būtu vareni pārsteigti. Tas kas rāda tādu priekštatu ir visāda veida mediji, es taču aicināju jūs aizdomāties, kāpēc par kaut ko tik lielu kā islāms no tiem nav dzirdams neviens labs vārds.

Jūs rakstāt: Kāpēc vienīgā mūsdienās saglabājusies reliģija, kuras ideoloģijas aizsegā notiek terors ir Islams? Mums nav kristiešu, hinduistu vai budistu sprindzinātāji-pašnāvnieki. Kāpēc?
Man nav skaidrs jūsu jautājums. Jā jūs uzskatāt ka terors iziet tikai no musulmaņiem, tad kā jūs saucat to, kas pēdējos 10 gados notiek Irākā, Afganistānā, Kaukazā, Palestīnā, Kašmirā, Somalijā? It īpaši Irākā un Afganistanā, kur kopš 2001 gada tika nogalināti apmēram 2 miljoni mierīgo iedzīvotāju, tātad 2 miljoni 8 godos, vidēji 685 mierīgi iedzīvotāji vienas dienas laikā astoņu gadu garumā... jā jūs nesaucot šo par terorismu jūs esat vienkārši apdullināts vai smejaties. Tas ir Terors, un tādos apmēros, par kuru masulmaņu kaujinieki pat sapņot nevar! Vai par to nav jāaizdomājas tikai tāpēc ka to nerāda Panoramā?
Jā jūs ar savu jautājumu gribējāt uzzināt kāpēc musulmaņu lozungi ir saistīti ar reliģiju nevis ar demokrātiju vai brīvību, tad mēģināšu paskaidrot:
1) Savas zemes vai brāļu aizstāvēšana, vai cīņa par taisnību (savulaik Palestīna tika pārņemta tikai tādēļ, ka kāds jūds uzdrošinājās pacelt vienas musulmaņu sievietes apģērba apakšējo malu) ir viens no labākajiem Dieva pielūgšanas veidiem. Iedomājieties cilvēku, kurš Dieva dēļ ziedo ar visu savu naudu? Vai kurš ziedu ar visu savu īpašumu, kāds apbalvojums gaida tādu cilvēku pie viņa Radītāja? Un tagad iedomājieties cilvēku, kurš ziedo ar visu kas viņam ir, savu dzīvību, lai pacelt Radītāja likumus augstāk par visu?
2) Musulmaņu ticības spēks ir nesalīdzināmi lielāks nekā citu reliģiju pārstāvjiem, tātad musulmaņi, pat neīpaši zinošie un reliģiozie necik nešaubās, ka viņi seko patiesībai, un ka viss, kas ir rakstīts koranā un ko ir teicis Muhammeds ir taisnība, ka šī dzīve ir īsa, un tā ir tikai pārbaudījums, bet nākama-mūžīga, tāpēc viņi ir spējīgi ziedot ar daudzo reliģijas dēļ. Šeit lieta nav tajā cik kāda reliģija pavel karot, islāms šajā jautājumā uz citu reliģiju fona neizceļas, bet viņš izceļas ar drošiem cilvēkiem pārpilniem ticības spēka.
3) Kad Muhammeds sūtīja armijas vienības, viņš vienmēr pavelēja, lai netiek aiztikti bērni, sievietes, vecie cilvēki, vīrieši kuri nepiedalījās kaujā, nedrīkst iznicināt labumus, ņirgāties par līķiem u.t.t. Ar to visu jūs varat iepazīties atgriežoties vēsturē. Musulmaņu zinātnieku, kā arī parasto ļaužu vidū pārliecinoša daļa, neatbalsta un nosoda kara darbības, kurās iet bojā mierīgie iedzīvotāji. Vēlreiz atkārtoju, nejautājiet Panorāmai kas notiek ar musulmaņiem, aizbrauciet parunājiet paši, vai vismaz atnāciet uz Rīgas mošeju, sazināties ar musulmaņiem (forum.islammuslim.lv), parunājiet ar viņiem, jūs būsiet vareni pārsteigti.
Mediji paši atzīstas, ka viņi nav vērsti uz to lai līdz cilvēkiem aiznest objektīvu informāciju, bet lai veidot sabiedrības viedokli. Jūsu viedoklis tiek veidots saskaņā ar to, kas tiek radīts ziņās. Jā jūs gribat zināt patiesību par lietām, meklējiet dažādās vietās, un vairāk neatkarīgos avotos.

Jūs rakstāt: Kāpēc pēc tam, kad kādā Rietumu valsts mēdijā bija izkariķēts (visai nevainīgā veidā) Muhameds, tika rīkoti vēl nepieredzēti muslimu grautiņi un huligānisms kā atriebība par šo brīvās preses izpausmi. Vai muslimiem nav pienākums cienīt tas valsts un kultūras likumus, kurā viņi ieradušies kā ciemiņi?
Mēs ticam ka Muhammeds bija Dieva pravietis, vēl vairāk, viens no pieciem visslābākajiem praviešiem kopā ar Noasu, Avraāmu, Mozu un Jēzu. Tie ir cilvēki caur kuriem cilvēku Radītājs ir nodevis savus likumus cilvēkiem, vadības pēc kurām tiem būtu jādzīvo. Nav pieļaujam ja kāds uzdrošinās kaut vismazākā veidā izsmiet kādu no tiem, tas ir absolūti izslēgts.
Islāms nemāca rīkot huligāniskas akcijas, bet gan tas aizliedz. Bet mūsdienās vienīgais spēks islāma pasaulē, kurš nebaidās rīkoties ir jaunatne. Un tad bija jārīkojas, pretējā gadījumā tagad tādas bildes varētu publicēt jebkurā avīze. To ko viņi varēja izdarīt ar saviem spēkiem un zināšanām to izdarīja, pareizi vai nepareizi Dievs zina, bet rezultāts ir panākts. Žēl ka mums nav vairāk iespēju, un mēs nevaram izkontrolēt ko publicē par Jēzu, miers viņam. Zīmē kādas pozās un rakursos vien sagribas! Jūs pieļaujat, ka tā izsmej cilvēku, kuru jūs uzskatāt par Dieva dēlu? Mēs viņu par tādu neuzskatām, bet muslimu valstīt nekas tāds nav iespējams.
Preses brīvība ir likums, kuru cilvēki izdomāja pirms pāris gadsimtiem, Tas, kurš izdomāja cilvēkus, paredzēja atbildību gan par darbiem gan par vārdiem vēl pirms cilvēku radīšanas.
Musulmaņi jau sen ir iesakņojušies Eiropā, tāpēc nav skaidrs par kuriem ciemiņiem jūs runājiet, kuri tur dzīvo otru, trešo, ceturto paaudzi? Tieši pretēji, ja Eiropa nevar dzīvot bez lēta darbaspēka no muslimu valstīm, un viņi pati ir ieinteresēta to eksportā, tad ar laiku tai nāksies pārskatīt savus likumus, lai tie atbilstu arvien lielākam skaitam tās jauno iemītnieku.

Kāpēc Islams domā, ka Rietumu civilizācija ir ļauna un priecājas par katru tās neveiksmi (atceramies video, kurā priecīgi muslimi smaidīja, dancoja un ``jodelēja`` pēc 9/11 briesmu darba kādā no Irānas vai Īrākas (precīi neatceros) ielām).
Jau ir pagājuši gandrīz 70 gadi kopš PSRS izsūtīja dažus desmitus latviešu uz Sibīriju, vai latvieši ir aizmirsuši šo jautājumu? Protams ka nē, un pareizi dara, tā ir bijusi liela netaisnība par kuru neviens pat nav atvainojies, tā ir atklāta naida izradīšana, un to aizmirst nebūtu prātīgi. Pēdējos desmit gados ASV un tās sabiedrotie nogalināja ap 2 miljoniem mierīgo iedzīvotāju, musulmaņu..
Latviešu izsūtīšana uz Sibīriju ir nevainīga čučumuižas pasaciņa salīdzinājumā ar to ko, ar latviešu līdzdalību, vispasaules armija dara dažās zemēs šī gadsimta sākumā. Bet kopumā kari pret musulmaņiem notiek jau ne pirmo gadsimtu, un šie divi notikumi ir tikai aisberga augšdaļa. Protams, ka parasts musulmanis priecāsies ja izdzirdēs par bēdām, kuras piedzīvoja tas, kurš to visu izdarīja! Tapāt kā daudzi latvieši vēl joprojām priecājas par jebkuru Krievijas neveiksmi, tas ir mūsu dabā, mēs esam tikai cilvēki.
Tas ir runājot par cilvēkiem, runājot par to, ko māca islāms, tad īsta attieksme pret lietam ir mērena, mēs nē pārāk priecājamies, ne pārāk bēdājamies, jo mēs nezinām kādi notikumi pie kā novedīs. Tāpēc muslimu, kurš ir daudz maz zinošs par savu reliģiju jūs nekad neredzēsiet priekos dancojot ielās.

Tik pat labi kristieši varētu mazgāt rokas nevainībā un ``kak s gusja voda`` atgaiņāties no inkvizīcijas, krusta kariem un troņa sadarbību ar nacismu vai jebkura individuāla kristieša sliktos darbus piedēvējot ``sātanam``

Un tas arī ir Sātana darbs. Tikai viņš, lai Dievs viņu nolāda, izvēlas saviem darbiem izpildītājus, un tas viņus neglābs no atbildības. Neviens muslims netic tam, ka šīs lietas nāktu no Jēza sludinātas reliģijas, un ja kāds to apgalvos, tas viņu var izvēst no islāma. Mūsu reliģija prasa no mums ticību ka Jēzus pavelēja tikai labo un cēlo.
.

Pauls

Cik saprotu pēc rakstīta, ar musulmaņiem un Islāmu jūs arī neesiet īpaši pazīstams, tāpēc pavisam īsi. Es, kā cilvēks, kurš savulaik ir bijis gan ateists, gan kristietis un vēlāk brīvi izvelējies sev par reliģiju Islāmu varu pateikt, ka tas ko jūs sarakstījāt pirmajā rindkopā ir pilnīgas muļķības, orentalīstu literatūra izprašanu par Islāmu jums nedos. Ja gribat kaut ko saprast, vērsieties pie islamiskiem avotiem. Kad mēs gribam kaut ko uzzināt par kristietību, mēs ņemam rokās Bībeli.

Par Islaamu spriezh peec taa kaa to dziivo!
Tad arī spriediet pēc tiem, kuri pēc tā dzīvoja, nevis meklējiet vieglus upurus savai kritikai cilvēkos, kuriem Islāms aprobežojas ar to, ka viņiem ir arābu vārds vai ka tie runā arābu valodā. Kā jau teicu, cilvēki, kuri patiesi dzīvoja pēc islāma ir pirmās musulmaņu paaudzes, vai arī sazinieties ar latviešiem kuri pieņēma islāmu, cilvēki kuri ieiet šajā reliģijā apzināti lielākoties pieturās pie tās daudz stiprāk nekā dzimušie tajā, pēc viņiem var visprecīzāk uzzināt kas tad ir islāms.

Es vēlreiz atkārtoju, ka neielaidīšos ar jums strīdos par to ko dara musulmāņi, tie dara lietas kas ir no mūsu reliģijas un ko izdomā uz savu galvu. Esmu šeit tikai lai dot iespēju tiem, kuri vēlas uzzināt kas ir islāms un kas ir rakstīts mūsu grāmatās. Tāpēc lūdzu, ja sekos jautājumi, ieturiet tos šādā gultnē.


Imrans
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.09 22:51:57
Imrans
Jau ir pagājuši gandrīz 70 gadi kopš PSRS izsūtīja dažus desmitus latviešu uz Sibīriju, vai latvieši ir aizmirsuši šo jautājumu?
Latviešu izsūtīšana uz Sibīriju ir nevainīga čučumuižas pasaciņa salīdzinājumā ar to ko, ar latviešu līdzdalību, vispasaules armija dara dažās zemēs šī gadsimta sākumā.


Draugs, laiks iepazīt savas Dieva dotās zemes un tautas vēsturi. Cik gan ļoti pievilts esi, ka tev latviešu tautas traģēdija ir izsmiekla vērta?
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.09 23:33:46
Imrans
Hmm. Man tieši liekas pareizi par reliģiju tieši spriest pēc tā kā dzīvo tās praktizētāji. Jo skaisti runār jau var daudzi. Nu piemēram bija tāds rietumu filozofs Šopenhauers, kas uzskatīja, ka tā kā visas vēlmes nekad nebūs iespējams piepildīt, tad cilvēkam jāatsakās no vēlmēm. skan jau jauki, bet reālajā dzīvē viņš bija īgns vecis, kas reiz nogrūda pa kāpnēm savu mājkalpotāju. Kas viņa teorijām piešķir krietni mazāk ticamības.
Alucard
# Iesūtīts: 2009.11.10 12:13:03
Imrans
Viens būtisks jautājums: ja cilvis ir pieņēmis islamu, vai viņš var brīvi un nesodīti no tā arī atteikties?
Paulus
# Iesūtīts: 2009.11.10 13:44:29
Alucard,
Abdullāh te kādā iepriekšējā diskusijā jau visu paskaidroja. Protams, ka var brīvi atteikties no islāma, tikai jārēķinās ar rīkles pārgriešanu. Lūk, viņa citāts:
"spīdzināt nedrīkst ,tos ,kuri bija muslimi un publiski atteicās no Islā,ma,viņiem pienākas vienkārša un nesāpīga nāve pārgriežot rīkles,lai Allāh savā žēlastībā piedod tos brāļus,kuri pārcenšās un sit krustā šos izdzimteņus."
Imrans
# Iesūtīts: 2009.11.17 19:04:48
Sveicināti.

Grindologs:
"Sagaidāmi paštaisna, ``kondensējoša``, ``mēs esam pūkaini`` atbilde"
Es jau teicu, ka man nav nodoma jūs maldināt, es necenšos padarīt savas atbildes par pūkainam. Cita lieta, ka tajā ko es rakstu noteikti nav mazums kaut kā tāda, ko jūs dzirdat pirmo reizi, un tas mani nepārsteidz. Mūsdienās oficiālajos avotos jūs neatradīsiet labu vardu par šo reliģiju. Es jau noradīju uz mēdijiem un runājot par viņiem, es gribēju noradīt uz tiem, kuri aiz tā stāv, un viņi negrib labumu ne musulmaņiem, ne kristiešiem, ne cilvēcei kopumā.
Ja lieta ir tajā, ka es neesmu rupjš ar jums, tad sāciet pierast. Islāms māca ar visiem cilvēkiem runāt tikai labā tonī.

Domājams, ka derētu arī mūsu platuma grādos ieviest analoģiskus likumus par to, ka ``nav pieļaujami reliģisku apsvērumu (pie tam mums svešu) motivēts huligānisms un tas ir absolūti izslēgts
Vai jūs esat daudz huliganisma reliģisku apsvērumu dēļ Latvijā redzējuši? Vēl pie tam no musulmaņiem? Neskatoties uz to liekas, ka esat ne pa jokam pārbiedēts. Stipri iesaku pārskatīt savus informācijas avotus, tie acīm redzami jūs maldina.

var novest tieši pie tā, ko muslimi vēlas. Rietumu civilizācijas un vērtību pakāpenisku iznīcību
Ne musulmāņi nevēlas, ne islāms nemāca iznicināt kultūras vērtības vai civilizācijas. Islāms nemāca neko no tautu kultūrām. Vērojot procesus, kuri notiek mūsdienās var prognozēt, ka nākotnē islāms tiks pacelts tieši ar inteliģentam un izglītotam rietumu civilizācijas nācijām. Un tādā gadījumā, ja kaut kas tiks iznicināts, tad tā ir tikai bezgalīga grēcīgo kaišļu apmierināšana, kurā tik dziļi rietumi ir iegrimuši. Alkohols, narkotikas, prostitūcija, procenti, azartspēles u.t.t. Jums derētu iepazīties ko tad islāms īsti māca.

Mārtiņam:
Draugs, laiks iepazīt savas Dieva dotās zemes un tautas vēsturi. Cik gan ļoti pievilts esi, ka tev latviešu tautas traģēdija ir izsmiekla vērta?
Piedod ja tevi aizkaru, neko izsmiet nodoma man nebija. Viss ko es gribēju ar to piemēru paradīt, ka daži redz to, kas mērojams tūkstošos, bet neredz to, kas mērojams miljonos, un tā ir netaisnība. Jāpiebilst arī, ka es neesmu latvietis.

Incognito:
Man tieši liekas pareizi par reliģiju tieši spriest pēc tā kā dzīvo tās praktizētāji.
Tad jau jūs piekrītat, ka par kristietību var spriest pēc ikviena župas ar krustiņu uz krūts?

Alucard:
ja cilvis ir pieņēmis islamu, vai viņš var brīvi un nesodīti no tā arī atteikties?
Pēc mūsu likumiem par iziešanu no islāma tiek izpildīts nāves sods. Dieva reliģija nav caurstaigājama sēta. Tāds var būt tikai kaut kas tāds, kas nav perfekts, nav pilnīgs. Ja cilvēks iepazīst Patiesību un pēc tā no tās attiecas, viņš kļūst par Dieva ienaidnieku. Nez kāpēc tas likums necik netraucē tūkstošiem izglītotu un inteliģentu cilvēku katru dienu ieiet islamā, acīm redzot viņiem pat prātā neienāk, ka viņi kādreiz var kaut ko tādu atstāt. Es jau nerunāju par Āfrikas un Āzijas valstīm, kur tajā ienāk veseliem ciemiem un ciltīm.
Taisnības labad jāpiebilst, ka priekš tās izpildīšanas ir jābūt daudziem priekšnosacījumiem, kuru neesamības dēļ mūsdienās šīs sods netiek pielietots.


Nu tad es pateikšu kas man sākams:

Vārdam islāms nav nekāda sakara ar kāda apgabala nosaukumu, vai kāda cilvēka vai cilts vārdu. Tas ir arābu vārds, kura nozīme ir "padevība". Protams, padevība Dievam, Viņa gribai, Viņa likumiem, kurus Viņš ik pa laikam bija nodevis cilvēcei vai atsevišķām tautām ar savu praviešu starpniecību, miers viņiem visiem. Tā sastāv no pārliecības (akida) un likumiem (šariats). Visi pravieši tika sūtīti ar vienu un to pašu pārliecību, bet atšķirībā no laika un vietas varēja atšķirties likumu sakopojums.

Vārds Allāhs ir vārds, ar kuru Dievs sevi apzīmē Koranā. Tas nav kaut kāds atsevišķs Dievs. Islāms māca, ka Dievs ir tikai viens priekš visām pasaulēm, un pasaules ir viss, kas nav Dievs: cilvēku un garu pasaules, daba, planētas, kosmoss, galaktikas u.t.t.

Varda musulmanis (vai precīzāk-muslims) nozīme ir "padevušais", padevušais Dieva gribai un likumiem.

Galvenā islāma tēma ir viendievība. Tās nozīme ir ievērta vārdos, kurus cilvēks nolasa kļūstot par muslimu: "Ne viens nav pielūgsmes vērts izņemot Dievu, un Muhammeds ir Dieva pravietis".

Vārdu "Neviens nav pielūgsmes vērts izņemot Dievu" nozīme ir: viss ko mums pavēl Dievs ir augstāks par jebkādiem citiem likumiem, kuri iet ar tiem pretrunā. Piemēram, Dievs aizliedz lietot alkoholu. Ja cilvēks atstāj alkohola dzeršanu cerot uz atalgojumu par to Tiesas Dienā-tā ir Dieva pielūgšana. Ja cilvēks attaisno tā lietošanu ar jebkādiem citiem cilvēku izdomātiem likumiem-tā ir cilvēku likumu pielūgšana, kas ir pretrunā šiem viendievības vārdiem. Tādā veidā muslims cenšas savā dzīvē sakrāt pēc iespējas vairāk labo darbu pakļaujoties Dieva norādēm, izpildot atzīstamo un atturoties no nosodāma. Koranā ir tādi vārdi: "Mēs radījām cilvēkus un džinus tikai priekš tā lai tie mūs pielūgtu". Muslimi velta savu dzīvi Dieva pielūgšanai cerot uz Paradīzes dārziem un attālināšanos no Elles uguns, un šī pielūgšana var aptvert pilnīgi visas dzīves sfēras, jo pat apsēžoties pie galda ar nodomu paēst, atceroties, ka Dievs saka: "Ēdiet un dzeriet", muslims veic Dieva pielūgšanu.

Islāms tapāt māca, ka Dievs ir vienīgais kurš rada, veido, uztur, nogalina. Dievs ir tas, kurš veido cilvēku no sēklas, izveido viņam redzi, dzirdi un sirdi, veido to dzīves laikā un galu galā sūta nāves eņģeļi. Viņš ir tas, kurš izaudzina priekš mums labību, augļus un dārzeņus no seklām. Galu galā Viņš ir Tas, Kurš ir radījis šo planētu ar visas tās floras un faunas dažādību un arī Visumu. Tapāt Viņš to visu uztur, un tas nesagādā Viņam nekādas rūpes. Vēl vairāk, Viņam nav trūkumu un Viņš neizjūt vajadzību nevienā. Un pat ja visi cilvēki un džini savienos savus spēkus pret Dievu, tas neatņems no Viņa varenības ne piliena.

Vārdu "Muhammeds ir Dieva pravietis" nozīme ir: Muhammeds ir cilvēks, kurš ir saņēmis iedvesmas no Dieva ar eņģeļu starpniecību. Veidojot savu dzīvi un norādot pārējiem cilvēkiem saskaņā ar šīm iedvesmām. Sekošana viņa vārdiem ir tik par obligāta kā sekošana Korāna ajātiem, kuri arī tika iedvesmoti viņam. Tapāt šī ticība ietver, ka viņš ir bijis pēdējais no praviešiem, to noslēdzošais posms, un pēc viņa pravieši vairs sūtīti netiks. Reliģija, kura ir nodota caur viņu ir paredzēta un piemērota visai cilvēcei uz visiem laikiem, un tā atceļ visus iepriekšējus rakstus.

Muslimi tāpat tic, ka pirms Muhammeda ir bijuši daudzi pravieši, tādi kā Ādams, Noass, Avraams, Jūsufs, Mozus. To skaits ir ļoti liels, un ka Jēzus ir bijis viens no tiem. Mēs ticam, ka gan kristieši, gan jūdi ir bijuši uz īstas Dieva reliģijas, ir bijuši muslimi, līdz tam brīdim, kamēr viņi neizmainīja savus rakstus un savu reliģiju. Jūdi tiek raksturoti ar to, ka uz tiem ir Dieva dusmas jo tie vairakkārt noraidījuši savus praviešus, novēršoties no praviešiem ar apziņu, ka viņi novēršas no patiesības, kā arī tie ir slaveni ar praviešu nogalināšanu. Kristieši tiek raksturoti kā nomaldījušies. Fakti liecina, ka kristietība, jeb pareizāk islāms no Jēzus tika pamatīgi sagrozīts ceturtā gadsimta sākumā, kad, tas kļuva par oficiālo Romas impērija reliģiju.

Cilvēku galamērķis ir Beidzamā dzīve, kura būs mūžīga. Līdz tai cilvēks iziet trīs posmus:
1. mātes vēderā, kur pēc ceturtā mēneša tajā tiek iepūsta dvēsele.
2. zemes dzīve
3. kapa dzīve, kurā cilvēks sagaida Tiesas Dienu

Zemes dzīve ir pārbaudījums, kurā cilvēks var nopelnīt nokļūšanu Paradīzē vai Ellē. Paradīzē un Ellē cilvēks jau nevarēs mainīt savu stāvokli. Ir cilvēki, kuri ieies Paradīzē uzreiz, ir tie, kuri pavadīs kādu laiku Ellē un pēc tam ieies Paradīzē, un ir tie, kuri pavadīs Ellē mūžīgi. Lai Dievs nepadara mūs no viņu vidus!

Paradīzē un Ellē būs simts līmeņi katrā. Cilvēks, kurš ir miris nekad nedzirdot par islāmu tiks pārbaudīts Tiesas Dienā.

Tapāt mūsu relīģija ietver sevī ticību, ka Allāhs zina visu kas ir un kā nav, kas varēja būt, un kā tas varēja būt. Bet mēs to nezinām.

Mēs ticam eņģeļiem. Tie nekavējoties izpilda jebkuru Allāha pavēli. Mēs ticam, ka eksistē mums neredzama džinu, jeb garu pasaulē. Tās ir radības, kuru uzdevums šajā dzīvē ir tāds pats kā mūsu, pielūgt savu Radītāju. No tiem ir muslimi un neticīgi. Un tiem arī ir sagatavota vieta Ellē un Paradīzē.

Islāma mērķis ir izvest radības no radību pielūgšanas pie Radītāja pielūgšanas un mēs visi esam Ādama dēli.

Islāmam ir pieci pamati: apliecinājuma nolasīšana, lūgšanas izpildīšana tā, kā to ir izpildījis pravietis, naudas procenta izmaksāšana no bagātiem cilvēkiem vienreiz gadā priekš trūcīgajiem, gavēņa turēšana Ramadana mēnesī un hadža izdarīšana vienreiz dzīvē ja uz to ir iespēja.
Cilvēks, kurš tic augstāk aprakstītam lietām, pēc apliecinājuma nolasīšanas kļūst par padevīgo Dievam, jeb muslimu.

Tapāt katra muslima pienākums ir stāstīt par šo reliģiju apkārtējiem cilvēkiem. Bet mēs neatbildēsim par to, vai cilvēki vadīsies pēc iegūtas informācijas vai nē. Par to sauktie pie islāma atbildēs paši. Runa iet par lielāko lietu, kura mums vien var būt, nākamo dzīvi, un nākamajā dzīvē mēs jau nekādi sev palīdzēt nespēsim. Tāpēc es, un pārējie Latvijas musulmaņi aicinām jūs aizdomāties par ceļu, kuru jūs ejat, apskatīties uz savu reliģiju ar kritisko skatienu. Mēs sakam, ka tā ir pilna ar pielūdzamiem objektiem līdzās Dievam. Ka paša Dieva pielūgsme ir nolaistā zemāk par daudziem cilvēku izdomātiem likumiem, bet informācija par tiem likumiem ar kuriem atnāca Jēzus lielākoties ir zudusi, un tajā kas šodien rakstīts bībelē nav iespējams atšķirt patiesību no meliem. Ka trīsvienība nav izprotama un absurda un uz to nav nekāda pieradījuma vai noradījuma pat pašā bībelē.


Nobeigumā atstāšu linkus ar grāmatām, kuras visprecīzāk pastāsta kas ir bijuši pirmie musulmaņi un kas notika pirms četrpadsmit gadsimtiem. Grāmatas ir krievu valodā.

Muhammeda dzīvesstāsts: http://www.pochta.ru/download.php/?file=:Muhammeda%20dzivestasts%20(ru.. s).doc&host=imranlat.pochta.ru/flashcard&user=imranlat&lng=ru
Muhammeda līdzgaitnieku stāsti: http://www.pochta.ru/download.php/?file=:Muhammeda%20lidzgaitnieku%20s.. tasti%20(rus).doc&host=imranlat.pochta.ru/flashcard&user=imranlat&lng=ru







incognito
# Iesūtīts: 2009.11.17 22:10:39
Imrans
Sveicināts!
Atbildot uz repliku, ka Tad jau jūs piekrītat, ka par kristietību var spriest pēc ikviena župas ar krustiņu uz krūts? , - jā, piekrītu. Protams, saprotot, ka žūpa ar krustiņu ir vien viens mozaīkas gabaliņš, bet - ir tāds gabaliņš!

Es gribētu paprasīt vienu lietu par islamu: vai Korānā ir aprakstītas metodes kā islamu pārbaudīt? Nu piemēram, kristietībā ir daudzi apsolījumi, piemēram:
"patiesi Es jums saku: ja jums ticība ir kā sinepju graudiņš, tad jūs sacīsit šim kalnam: pārcelies no šejienes uz turieni, - un tas pārcelsies, un nekas jums nebūs neiespējams." (Mat 17:20)
vai
" Atkal Es jums saku: ja divi no jums virs zemes ir vienā prātā kaut kādas lietas dēļ, ko tie grib lūgt, tad Mans Debesu Tēvs to tiem dos.
Jo, kur divi vai trīs ir sapulcējušies Manā Vārdā, tur Es esmu viņu vidū." (Mat.18:19-20)
vai
"Bet šīs zīmes ticīgiem ies līdzi: Manā Vārdā tie ļaunus garus izdzīs, jaunām mēlēm runās, tie ar rokām pacels čūskas, un, kad tie dzers nāvīgas zāles, tad tās tiem nekaitēs. Neveseliem viņi rokas uzliks, un tie kļūs veseli." (Marka 16:17-18)

Tās visas ir ļoti konkrētas lietas, ko katrs, kas šaubās par kristietību, var pārbaudīt. Jautājums tātad - vai islamu arī var pārbaudīt šādā veidā?
pich007
# Iesūtīts: 2009.11.19 09:43:25
Imrans

*vai fakts, ka pirms tam biji ateists, kristietis un tagad muslims, tevi pašu nemulsina? vai tu ticību un reliģiju neuzskati par caurstaigājamu sētu?
*no kura brīža cilvēks tiek saukts par muslimu? no korāna pirmās rindkopas izlasīšanas? pēc pirmajām lūgšanām? vai arī jānodod kāds zvērests?
*un kurā brīdī tiek uzskatīts, ka cilvēks atsakās no islāma? ir kāds speciāls rituāls? un ja muslims apzinās, ka tiks nogalināts dēļ atteikšanās no islāma- nav vieglāk pateikt, ka tu nekad neesi bijis muslims? tādā veidā vismaz paliktu dzīvs (un uz pieres nav rakstīts, ka kādreiz esi bijis muslims).
*cik veca ir zeme?
*kāda ir muslimu nostāja pret zinātniskajiem pētījumiem un arheologiem (tie paši dinozauri, neandertālieši, alu cilvēki, lielais sprādziens, evolūcija utt)
pich007
# Iesūtīts: 2009.11.19 10:32:51
masiks [212.93.96.2]

tas bija Abdullāh viedoklis. bet, tā kā viņš izskatās radikālāk noskaņots, tad gribēju zināt Imrana viedokli par šiem jautājumiem
Imrans
# Iesūtīts: 2009.11.22 18:51:13
Ctulhu

1) Taatad jums centraa ir padeviiba. Nevis draudziiba, nevis miilestiiba, bet padeviiba - slikta iipasjiiba

Draudzība, mīlestība un labas attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem arī ir visīstākā Dieva pielūgšana, un tātad arī padevība viņa gribai. Dievs aiz savas žēlastības par mūsu pamatu ir uztaisījis labsirdīgumu. Labsirdīgums, labestīgums un žēlastība piemīt katrā cilvēkā un to ir parasti daudz vairāk nekā ļaunu rakstura īpašību. Tāpēc Dievam tik ja mēs dzīvojam saticībā un mīlestībā. Bet kā jau teicu, vārds padevība Islāmā nozīme: visu to lietu izpildīšana ar ko Dievs ir apmierināts un attālināšanas no tā, no kā Viņš mūs piesargā.

2) Kaapeec pieluugt? kaada jeega no pieluugsanas?

Musulmāņi pielūdz Dievu jo Koranā ir teikts: "Es esmu radījis cilvēkus un džinus tikai priekš tā lai tie Mani pielūgtu" (51:56).
Atbilde no prāta gan ir pavisam vienkārša: vai jūs neuzskatāt, ka jūs varētu būt kaut ko parādā Tam, Kurš ir radījis jūs no piliena?

Incognito

1) jā, piekrītu. Protams, saprotot, ka žūpa ar krustiņu ir vien viens mozaīkas gabaliņš, bet - ir tāds gabaliņš!

Mēs gan nevērtējam nevienu reliģiju pēc cilvēka, kuru ar to praktiski nekas nesaista, bet tikai par to cilvēku vien.

2) vai Korānā ir aprakstītas metodes kā islamu pārbaudīt?

Koranā ir ļoti daudz lietu, kuri pastiprina mūsu pārliecību. Pirmkārt gribu iztulkot tādus vārdus: "Un uz zemes ir zīmes priekš pārliecinātiem cilvēkiem. Un arī jūs pašos, vai tad jūs neredzat?" (51:20,21) Priekš ticīga cilvēka zīmes ir visur kur viņš paskatās. Ir absolūti nereāli iedomāties, ka šī pasaule ir radusies pati par sevi, vai nejauši. Vienkārši paskatoties uz savu ķermeņi mēs redzam, ka mēs esam izveidoti ar meistarīgu roku. Zinātnieki saka, ka viens mūsu ādas milimetrs ir vesela mikroorganismu galaktika. Mūsu orgāni pilda vis dažādākus darbus, pie tam tik nemanāmi un nesāpīgi, ka mēs to pat nepamanām, un diemžēl, arī neaizdomājamies, kā tas viss ir iespējams? Ticīgs cilvēks saprot, ka tam visam ir Radītājs, ka Viņa varenība ir neaptverama. Protams, tāds cilvēks vairāk par visu grib uzzināt, priekš kam Dievs viņu ir radījis, kāds ir dzīves mērķis un ko mūs sagaida pēc tās.

Koranā ir aprakstīti dažādi procesi, kurus zinātne ir atklājusi tikai 20jā gadsimtā, vai nav atklājusi vēl joprojām. Pieminēšu tikai trīs no tiem: piemēram cilvēka embrija stadiju iziešana pirmajās dienās pēc ieņemšanas, ka kalnu izmērs ir daudz lielāks nekā mēs tos redzam, jo to lielāka daļa atrodas zem zemes, un tie kalpo kā pāļi lai saturēt zemes augšējo slāņu kustēšanos, vai ka starp jūrām ir barjera, kura neļauj to ūdeņiem maisīties kopā. Zinātne šis lietas uzzināja tikai divdesmitajā gadsimtā, bet Muhammeds par to stāstīja 7jā gadsimtā, tuksneša vidū, izejot no ciltīm, kurās rakstīt prātošu cilvēku uzskatīja par zinātnieku. Tātad viņi bija ļoti nevīžīgi.

Kad Mekkas elku pielūdzēji pieprasīja lai viņš parāda kādu brīnumu lai pieradīt savu taisnību viņš vērsās pie Dieva lūgšanā, pēc kā Mēness sašķēlās uz divām pusēm. Tas ir vēsturisks fakts, kuru vēroja cilvēki pat Persijā un Ķīnā. Jā mēs apskatīsimies vēsturē, tad redzēsim, ka tāda mēroga brīnumi pavadīja tikai taisnos Dieva praviešus. Un bija arī citi brīnumi.

Viens no lielākajiem Korāna brīnumiem ir pats Korāns. Steidzos pieminēt, ka Korāns ir Korāns arābu valodā, viss pārējais tiek saukts par Korāna nozīmju tulkojumiem. Lasot Korānu arābu valodā, ir absolūti nereāli noticēt, ka kaut ko tādu var uzrakstīt cilvēks. Kad Muhammeds lasīja Korānu elku pielūdzējiem, vienīgais ko viņi varēja likt pretī ir momentāli iet projām vai aizvērt ausis, jo viņu prāti un sirdis runāja ka tas viss ir taisnība. Korānā ir izaicinājums visiem, kuri uzskata ka Korāns ir radīts: "Vai viņi saka: "Viņš viņu (Korānu) ir izdomājis!" Ak nē! Viņi vienkārši netic. Lai atnāk ar līdzīgu (korānam) ja viņi saka taisnību". (52:33,34)

Galu galā Allāhs pavēsta ticīgajiem, ka Viņš Pats gadās par to, lai Korāns netiktu pakļauts izmaiņām. Ja jūs paņemsiet Korāna eksemplāru no Indonēzijas, Nigērijas, ASV un to salīdzināsiet ar tiem kuri stāv Rīgas mošejā, jūs neatradīsiet tajos nevienu izmaiņu, pat ne komatā un nevienā burtā. Un tā jau 14 gadsimtus.
Turpinot par zīmēm, no hadīsam mēs uzzinām par Pasaules Gala tuvošanās zīmēm. To ir ap 60, no kurām 50 jau ir piepildījušas.
Un visbeidzot, jo vairāk ne musulmanis uzzina par Islāmu jo mazāk šaubu viņam paliek, vai, jo lielāka ticība rodas musulmanim. Pētot Korānu un Pravieša izteicienus cilvēki pārliecinās, ka ši reliģija ir pilnīga, tās likumi ir viss taisnīgākie, lasot Muhammeda dzīvesstāstu mēs iepazīstam cilvēku, kuru raksturīpašību pilnīgumam nav līdzīgu uz zemes, un labākais ko mēs varam izdarīt ir padoties tam, ko no mums grib mūsu Radītājs lai ar paklausību nopelnīt Paradīzes dārzus. Tas arī viss, tas arī ir Islāms.


Pich 007

1) no kura brīža cilvēks tiek saukts par muslimu? no korāna pirmās rindkopas izlasīšanas? pēc pirmajām lūgšanām? vai arī jānodod kāds zvērests?

Pirmkārt, runājot par radikālismu un mērenumu gribu atkārtot, ka Islāmā nekas nebalstās uz "man liekas" vai "es domāju". Mūsu reliģija balstās uz:
1) Korāns
2) Hadīsas (Muhammeda darbu un vārdu sakopojums)
3) Autoritāro zinātnieku slēdzieni saskaņā ar pirmo divu avotu pētīšanu.
Par zinātnieku Islāmā sauc cilvēku:
1) kurš ilgstoši mācās Islāmu, parasti, vismaz 20 gadus.
2) kurš ir pazīstams ar Korāna un Hadīsu pareizo izprašanu, bet to vispareizāk izprata Mahammeds un viņa līdzgaitnieki
3) kurš ir pazīstams ar savu dievbijību, patiesumu un labām rakstura īpašībām.
Tātad, arī mūsdienu musulmaņu viedokļiem vajag būt balstītiem uz šiem avotiem.
Atbildot uz jautājumu, cilvēks tiek saukts par muslimu ja viņš nolasa divu muslimu klātbūtnē vārdus: "Ašhadu an ļā iļāha iļļa Llāh va anna Muhammedan Rasūļu Llah", jeb "Es apliecinu, ka neviens nav pielūgsmes vērts izņemot Dievu, un es apliecinu, ka Muhammeds ir Viņa sūtnis (pravietis)". To ir jāizdara no brīvas gribas, savādāk ieiešana Islāmā neskaitīsies.

2) *un kurā brīdī tiek uzskatīts, ka cilvēks atsakās no islāma? ir kāds speciāls rituāls? un ja muslims apzinās, ka tiks nogalināts dēļ atteikšanās no islāma- nav vieglāk pateikt, ka tu nekad neesi bijis muslims? tādā veidā vismaz paliktu dzīvs (un uz pieres nav rakstīts, ka kādreiz esi bijis muslims).

Atteikties var vienkārši pavēstot par to musulmaņiem. Tad ar cilvēku runā imāms vai zinātnieks. Iespējams cilvēks kaut ko neizprot no savas reliģijas, iespējams viņš pieņem tādu lēmumu emociju iespaidā u.t.t. Ja cilvēks uzstāj uz sava lēmuma lieta tiek nodota šariāta tiesai.
Būt muslimam lai par to nezina pārejies diez vai ir iespējams, ja nu vienīgi cilvēks dzīvo viens kaut kur tālu no pārējiem. Mēs veicam kopējas lūgšanas mošejās, apciemojam viens otru, pulcējamies piektdienās un svētku dienās. Noslēpt savu islāmu, to praktizējot, nav iespējams, pie tam diez vai ir labs tāds ticīgais kurš slēpj savu reliģiju.

3) kāda ir muslimu nostāja pret zinātniskajiem pētījumiem un arheologiem (tie paši dinozauri, neandertālieši, alu cilvēki, lielais sprādziens, evolūcija utt)

Cik veca ir zeme mūsu grāmatās nav rakstīts, un diez vai atbilde uz šo jautājumu kaut kādā veidā spēj palīdzēt mums kļūt dievbijīgākiem un pietuvoties Paradīzei. Islāmas apstiprina visus zinātniskus pētījumus, kuri ir balstīti uz pieradījumiem nevis teorijām vai abstrakcijām. Korānā ir teikts: "Jā jūs nezināt, tad jautājiet tiem, kuri zina" Tāpēc visos dzīves jautājumos, ja mēs uzzinām autentisku zinātnisku informāciju mēs to pieņemam. Tas pats attiecas uz arheoloģiju un visām pārējam zinātnēm, bet ar vienu nosacījumu: ja tā spēj pieradīt savus atklājumus un ja tā nekrāpjas. Diemžēl arheoloģija mums pavēsta tikai to, kas ir izdevīgs noteiktām aprindām, un ļoti vērtīgus atklājumus tā vienkārši noslepj, kuri vienā momentā sagrautu daudzas iesaknējušas teorijas, kā piemēram evolūcijas teoriju. Mums rādīs filmas, multenes par dinozauriem, izstādīs to paliekas muzejos, bet neviena pasaules avīze vai TV kompānija neparadīs jums 15 mētrīgus cilvēku skeletus ar tonnas smagu galvu. Vien piepildīšu, ka pēc Islāma avotiem Ādama augums ir bijis 60 elkoņi.
Islāma attieksmei šajos jautājumos jau nedaudz pieskaros iepriekšējā vēstulē. Mēs ticam ka Dievs ir vienīgais Kurš rada, uztur un nogalina. Koranā ir teikts: "Vai cilvēki ir radušies paši par sevi, vai varbūt paši sevi izveidoja?" (52:35) Tas ir sava veida izsmiekls cilvēkiem, kuri netic ka tiem ir Radītājs. Protams ka cilvēks nespēj radīt pats sevi, vēl vairāk cilvēks nespēj radīt pat plēvīti no dateļu kauliņa. Tapāt ticēt tam, ka mūsu absolūti fantastiskie ķermeņi ir radušies paši par sevi no spermatozoīda un olšūnas ir neprāts. Paliek tikai viens variants, ka mums ir Radītājs. Tas pats atteicas arī uz visiem pārējiem organismiem. Vai ir iespējams, ka no mazas sēkliņas melnā zemē pats par sevi izlien divu metru garš stumbrs ar lapām un lieliem sarkaniem tomātiem? Protams ka nē. Tam tomātam ir Radītājs, Svēts Viņš un Dižens. Pie tam viņš ne tikai rada, bet ari uztur un rūpējas par savām radībām un gali galā pārvērš mūs pelnos.
Tas ir kas attiecas uz reliģiju, bet kopumā liekas, ka tikai retais no izglītotiem cilvēkiem 21jā gadsimtā vēl nezin, ka evolūcijas teorija ir vēl joprojām vien teorija, ko atzīst pat tās sekotāji un tai nav nekāda zinātniska pamatojuma, tieši pretēji, visi zinātniski fakti iet tai pretrunā.

Tas kurš mūs rada ir Dievs, un viņš vienīgais ir pielūgšanas vērts.
Paulus
# Iesūtīts: 2009.11.23 10:29:18
Imrān,
man tikai 2 jautājumi:
1. Vai Jūs pats esat gatavs "nesāpīgi pārgriezt rīkli" muslimam, kurš pamestu islāmu un kļūtu, teiksim, par kristieti? Nu pieņemsim, kāds Latvijā dzīvojošs azers, kurš jau de facto piedzimis kā muslims, gājis uz masdžidu, bet tad sapratis, ka ir tikai viens Ceļš, Patiesība un Dzīvība - Jēzus Kristus. Un tad viņš kristās un līdz ar to atsakās no islāma. Tātad - vai Jūs esat gatavs viņu nogalināt? Un vai šāda slepkavība būtu jāveic publiski? Atvainojiet par provokatīvo jautājumu, tomēr man šķiet būtiski saprast Jūsu uzskatus, jo redzams, ka no islāma Jūs tiešām daudz ko saprotat.
2. Un otrs jautājums par Jūsu rakstīto: "Kad Muhammeds lasīja Korānu elku pielūdzējiem...". Kā Muhameds varēja lasīt Korānu, ja viņš neprata rakstit, ja Korāns tika sarakstīts tikai pēc pravieša nāves? Vienkārši precizējošs jautājums. Paldies!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.11.23 10:32:10
Imrans
Koranā ir aprakstīti dažādi procesi, kurus zinātne ir atklājusi tikai 20jā gadsimtā, vai nav atklājusi vēl joprojām.
Šīs atsausmes uz zinātni ir ļoti slidenas. Tās parasti parādās, kad zinātne kaut ko atklāj. Nav nemaz tik grūti sameklēt bieži vien aptuvenus antus, kas norādot uz mūsdienu zinātnes atklājumiem (kā te Mulders mēdz minēt "zemi, uzkārtu ne pie kā" ).
Tāpēc svarīgs jautājums: kuri procesi ir aprakstīti, bet kurus zinātne vēl nav atklājusi?

piemēram cilvēka embrija stadiju iziešana pirmajās dienās pēc ieņemšanas

... nezinu kā par pirmajām dienām, bet par laiku pirms ieņemšanas ir kļūdas, un kļūdas ir arī par kaulu veidošanos embrijam.

No otras puses, piem: "[16:79] Do they not see the birds committed to fly in the atmosphere of the sky? None holds them up in the air except GOD." Tieši no zinātnes atklājumiem mums ir skaidrs, kas tur putnus gaisā - nevis Dievs ar savām rokām, bet aerodinamikas likumi, un nekādu brīnumu te nav. Brīnumi tie bija senos laikos, kad rakstīja Korānu.
Putna lidojumā nav nekā īpaša, vismaz nekā daudz vairāk īpaša kā cilvēka iešanā, zivs peldēšanā utml.

Mēness sašķēlās uz divām pusēm. Tas ir vēsturisks fakts
Ir atsauces uz šo vēsturisko faktu? Kādi vēsturnieki to ir pieminējuši?

Diemžēl arheoloģija mums pavēsta tikai to, kas ir izdevīgs noteiktām aprindām, un ļoti vērtīgus atklājumus tā vienkārši noslep
Skumji, ka starp arheologiem nav neviena muslima, vai muslimiem simpatizējoša, vai kaut vai neitrāla, vai kāds bijušais arheologs - tagad muslims. Cik sapratu, tad muslimiem ir aizliegts nodarboties ar arheoloģiju?
Vēl jo dīvaināk, ka arī daudzi kristieši un hinduisti šoreiz ir jūsu pusē un nav ieinteresēti 15 metrīgu cilvēku skeletu slēpšanā. Vismaz, kristiešiem nav aizliegts nodarboties ar arheoloģiju. Turklāt, jūsu visu kopā ir daudz vairāk kā ateistu. Kur ir problēma? Spridzināt un karot muslimiem jaudas pietiek, bet atmaskot melīgos arheologus nekādi neizdodas?

vienīgais ko viņi varēja likt pretī ir momentāli iet projām vai aizvērt ausis, jo viņu prāti un sirdis runāja ka tas viss ir taisnība.
Kāpēc šodien tas efekts vairs nedarbojas?

Vienkārši paskatoties uz savu ķermeņi mēs redzam, ka mēs esam izveidoti ar meistarīgu roku.
... tomēr ar trūkumiem. Ķermeņi ir pakļauti novecošanai un slimībām. Ir arī ģenētiski iedzimtas kaites, kas neko par meistarību daudz neliecina.

Korānā ir izaicinājums visiem, kuri uzskata ka Korāns ir radīts: "Vai viņi saka: "Viņš viņu (Korānu) ir izdomājis!" Ak nē! Viņi vienkārši netic. Lai atnāk ar līdzīgu (korānam) ja viņi saka taisnību". (52:33,34)
Kurš būs tas, kas vērtēs? Pēc kādiem kritērijiem?
pich007
# Iesūtīts: 2009.11.23 18:14:35
Imrans

kāpēc neatbildēji uz pirmo jautājumu (vai fakts, ka pirms tam biji ateists, kristietis un tagad muslims, tevi pašu nemulsina? vai tu ticību un reliģiju neuzskati par caurstaigājamu sētu?)?
jautājums ir tieši personīgs, jo gribu dzirdēt tavas domas par faktu, ka tik radikāli tiek mainīts uzskats par pasauli, un ko citi musulmaņi par šādu nepatstāvību varētu teikt.

vēl viens personisks jautājums- vai tu nogalinātu kādu savu tuvu radinieku (māti, paša bērnu) par atteikšanos no islāma? lūgums neatbildēt tikai ar "jā"/"nē", bet argumentēt savu atbildi.
ņam_ņam [87.110.86.118]
# Iesūtīts: 2009.11.28 22:25:05
Allāhs runā caur bērna muti - ieklausies!
http://www.youtube.com/watch?v=lsj9GPd5YTg&NR=1#
Imrans
# Iesūtīts: 2009.12.03 19:22:09
Gnidrologs:
Jūs uzskatāt, ka verdzība ir barbarisms? Tad aicinu veltīt man minūti uzmanības, iespējams jums patiks tas ko es teikšu. Islāms ir viendievības reliģija. Tas nenozīmē tikai to, ka mēs uzskatam, ka Dievs ir viens, bet gan, ka Viņš vienīgais ir pielūgšanas vērts. Un pielūgšana ir visā tā izpildīšana, ar ko Viņš ir apmierināts un ko Viņš mīl neatkarīgi no tā kā tas piestāv dotajām laikam un vietai. Tā ir zinātnieku definīcija. Kāpēc tiek ignorēts laika un vietas faktors? Tāpēc, ka reliģija nerunā par laicīgam lietām vai tradīcijām, bet par lietām, kuras ir mūžīgas, kuras ir piemērotas cilvēkiem, mūsu būtībai gan šodien, gan pirms 2000 gadiem, gan piestāvēs pēc 2000 gadiem. Ko tad Viņš mīl pavēstīja Viņa pravieši, un cilvēks, kurš noraida kaut ko no tā ir Dieva reliģijas noliedzējs. Tāpēc mēs neko no tā nenoraidām un neliekam klāt (tas, kas attiecas uz reliģiju). Tapāt katram ticīgajam ir jābūt pārliecībai, ka visā tajā, ko Dievs pavēl ir labums, bet visā tajā ko aizliedz ir kaitējums. Tāpēc, ja Dievs atļauj verdzību, arī tajā var būt labums, un par to nevar spriest viennozimīgi. Piemērs: iedomājaties, ka kaut kāds cilvēks nonāca verdzībā. Viņam ir iespēja uzzināt Dieva reliģiju, kļūt par padevīgiem Dievam un galu galā nonākt Paradīzē uz mūžu mūžiem. Vēl vairāk, ja viņš kaut kādā veidā tiks apspiests, Dievs par to piedos viņam grēkus un atalgos par pacietības izradīšanu, jo kā zināms, Dievs atalgo to, kurš pateicas prieka brīžos, un kurš izrāda pacietību grūtos brīžos. Bet pirms tam, iespējams viņš pielūdza garus, vai bija uguns pielūdzējs, vai ateists, vai nomaldināts vai bija starp tiem, uz kuriem ir Dieva dusmas, tātad pielūdza līdzas Dievam citus objektus, kas ir vislielākā netaisnība attiecībā pret mūsu Radītāju un mirstot uz kā, viņš uz mūžu-mūžiem nonāktu Elles liesmās. Kurš tad galu galā izrādīsies ieguvējs?
Verdzība pēc Dieva likumiem ir pavisam kas cits nekā tā, kuru mēs esam pieraduši redzēt Brazīlijas seriālos vai krimnāl hronikās. Mums ir pavelēts ēdināt tādus cilvēkus no sava galda, ģērbt kā ģērbjamies paši un to atlaišana skaitās viens no labākiem darbiem. Bet tos sagūstīt var laikam, tikai oficiālā kara laikā, kā trofejas, tam ir ļoti strikti priekšnosacījumi.
Mūsu forumā interesenti var iepazīties ar šo tematu plašāk.

Visvairāk mani šokē, ka šai arhaiskajai reliģijai mēdz pieslieties visnotaļ inteliģenti cilvēki no Rietumu pasaules,
Vēl vairāk, nevis mēdz, bet lielāka daļa no cilvēkiem, kuri pieņem islāmu ir tieši no inteliģences vidus.
Nevajag lietot vārdu Muhamedānisms, tas nav pareizi, jo mēs nepielūdzam šo cilvēku, bet gan Dievu.

Paulus:
1. Vai Jūs pats esat gatavs "nesāpīgi pārgriezt rīkli" muslimam, kurš pamestu islāmu un kļūtu, teiksim, par kristieti? Nu pieņemsim, kāds Latvijā dzīvojošs azers, kurš jau de facto piedzimis kā muslims, gājis uz masdžidu, bet tad sapratis, ka ir tikai viens Ceļš, Patiesība un Dzīvība - Jēzus Kristus. Un tad viņš kristās un līdz ar to atsakās no islāma. Tātad - vai Jūs esat gatavs viņu nogalināt? Un vai šāda slepkavība būtu jāveic publiski?.
.
Un kāpēc jums interesē tāds jautājums? Vai tās jums palīdzēs izprast Islāmu? Nē. Jā jūs to uzdodat bez šādas intereses, tad atgādinu, ka es pašā sākumā noteicu, ka atbildēšu tikai un jautājumiem par Islāmu.
Vienīgais ko jums var dot saprast atbilde uz šo jautājumu ir tas, cik liels ir muslimu ticības spēks, un es došu jums to saprast caur īsu stāstu par vienu no pirmajiem muslimiem un viņa māti: kad viens no Muhammeda līdzgaitniekiem pieņēma Islāmu, viņa māte pasludināja badu, līdz brīdim, kamēr viņš neatteiksies no jaunās reliģijas. Tā pagāja, diena, divas, trīs, māte kļuva vāja, bet muslims nonāca grūtas izvēles priekšā. Un tad viņš teica: "Ja tu mirsi no bada, bet Allāhs tevi atdzīvinās un tu atkal badosies līdz nāvei pēc kā atkal mirsi, un tā simts reizes es neatteikšos no Islāma, tāpēc dari kā gribi". Pēc kā māte mierīgi aizgāja paēst.
Kā arī apmērāms tulkojums daļai no vienas hadīsas, kur pie Muhammeda vērsās vienā zādzības lietā: "...patiesi, tavi senči, ja pieķēra kādu zādzībā neaiztika to, ja viņš bija no augstmaņiem, un sodīja, ja bija no tiem, kuriem nav spēka un varas, un es zvēru pie Allāha, ja Fatima Muhammeda meita (runā par savu meitu) tiktu pieķerta zādzībā es viņai nocirstu roku." Sohih Buhari hadīsu krājums, #3216. Hadīsas pakāpe-visuzticamākā (sohih).
Patiesīgums un godīgums ir obligātie priekšnosacījumi tam, ko dara padotais Dievam, muslims. Mūsu mīlestība pret Dievu nesalīdzinās ar mīlestību pret māti vai kādu citu cilvēku. Kad līdzgaitnieki runāja ar saviem vecākiem, garām ejošie varēja padomāt, ka viņi ir slimi, jo tie bija pilni piezemības savu vecāku priekšā, runāja klusā balsī aiz cieņas pret tiem, Islāms māca tādai attieksmei pret vecākiem, par kuru lielāka daļa cilvēku pat nekad nav dzirdējuši, bet tie tomēr nevar salīdzināties ar Dievu. Viņš ir Tās, Kurš deva dzīvību gan mums gan mūsu vecākiem, rada mums dzīvības iespējas šeit uz zemes un galu galā Viņa priekšā mēs stāvēsim Tiesas Dienā, Dienā, kurā vīrs aiz šausmām no nonakšanas Ellē bēgs no sava brāļa, no savas mātes un tēva, un no savas sievas, kad vislielākās bagātības paliks bez uzraudzības, un kad māte neatcerēsies par savu pirmdzimto, jo viņam nebūs līdz tiem nekādas darīšana, tajā Dienā cilvēki un gari stāvēs rindās Dieva priekšā, un nevienam izņemot Viņu nebūs teikšanas.
Vēl arī piebildīšu, ka viss, kas mums ir pavelēts mums ir jādara tikai tāpēc, ka mums to pavēl Dievs, Dieva dēļ, cerot uz atalgojumu par to Tiesas Dienā, nevis savu personisko iemeslu vai iegribu dēļ, nevis sava prieka pēc. Mēs neskatāmies uz nāvi kā, kā uz kaut ko ārkārtējo, tā ir parasta parādība, kuru Dievs noteica katrai dzīvai būtnei. Mēs visi pie viņa atgriezīsimies +/- 70-80 gadi. Šī dzīve ir tikai pārbaudījums. Īsta dzīve mūs gaida pēc Tiesas Dienas.
Ceru ka devu zināmu skaidrību, bet runāt par šādām tēmām publiskā telpā nav prāta lieta tāpēc no šī brīža galva-asmens tēma ir slēgta, jautājumi par to tiks ignorēti.

2. Un otrs jautājums par Jūsu rakstīto: "Kad Muhammeds lasīja Korānu elku pielūdzējiem...". Kā Muhameds varēja lasīt Korānu, ja viņš neprata rakstit, ja Korāns tika sarakstīts tikai pēc pravieša nāves?
Viņš zināja Korānu no galvas, tapāt kā viņa līdzgaitnieki. Runājot par viņu, tad Korānā ir teikts, ka Allāhs nedos viņam neko aizmirst. Runājot par arābiem, tad tiem ir ļoti laba atmiņa. Cilvēki, dzīvojot tuksnesī ir tukša galva. Starp viņiem bija tādi, kuri spēja iegaumēt 1000 rindu dzejoli izlasot to pāris reizes, bija tādi, kuri tika nosūtīti iemācīties ebreju valodu divās nedēļās un tika galā ar šādu uzdevumu. Iemācīties korānu no galvas priekš tāda cilvēka ir nieki, pie tām pašā Korānā mēs atrodam solījumu, ka tā iegaumēšana tiks atvieglota priekš ikviena, tāpēc pat mūsdienās ir vairāk nekā 2 miljoni cilvēku, kuri to zina no galvas.


EzītisMiglā Tāpēc svarīgs jautājums: kuri procesi ir aprakstīti, bet kurus zinātne vēl nav atklājusi?
"Viņš samaisīja divas jūras, kuras satiek viena otru. Starp viņām ir šķērslis, kuru viņi nevar pārvarēt" Korāns (55:19,20)
Teica Muhammeds, miers viņam un Allāha svētība: "Patiesi, katrs no jums veidojas mātes vēderā 40 dienu laikā piliena veidā, pēc kā atrodas tur pat sabiezējuma veidā, pēc kā miesas veidā (kura ir līdzīga gaļas gabaliņam saspiestam ar zobiem no arābu valodas ), pēc kā pie viņa tiek nosūtīts eņģelis, kurš iepūš viņā garu..." Navavī četrdesmit hadīsu krājums, #4. Hadīsas pakāpe-visuzticamākā (sohih).
Kas te ir slidens? Starp citu, uzzinot par šo Korāna ajātu Islāmu pieņēma Žak If Kusto, kuram gan ja ne viņam labāk zināt jūru noslēpumus.
Kas attiecas uz to ko zinātne nav atklājusi, tad mēs to uzzināsim kad viņa tos atklās. Jā jau tā katru gadu atklāj jaunas un jaunas lietas, kuras mēs atrodam arī Koranā.
Piebildīšu arī, ka mēs neticam Korānam tāpēc, ka zinātni ik pa laikam apstiprina tā ajātus, tas tikai pastiprina mūsu ticību. Tāpēc ja mēs kaut ko nesaprotam, tas tikai tāpēc, ka mūsu izprašanas iespējas ir ierobežotas, bet Dieva gudrība ir bezgalīga, Svēts Viņš un Dižens.

Tieši no zinātnes atklājumiem mums ir skaidrs, kas tur putnus gaisā - nevis Dievs ar savām rokām, bet aerodinamikas likumi, un nekādu brīnumu te nav.
Un kurš tad ir rādījis aerodinamikas un fizikas likumus? Tos ir rādījis Dievs, tapāt kā tos putnus, un tas, kurš rāda visus iemeslus rāda arī rezultātu.
Tātad nekādu brīnumu nav? Brīnumi ir ik mirkli un visapkārt. Atveriet ledusskapi un paņemiet rokās olu. Jūs varat to uzcept uz pannas un apēst. Bet kas notiks jā jūs to pašu olu ieliksiet siltā vietā uz kādu laiku? No tās izies mazs putniņš ar galvu, spārniem apklātam ar spalvām, acīm, ausīm, sirdi, smadzenēm, kauliem apklātiem ar gaļu, mazām kājiņām ar nagiem, gremošanas traktu, un tas viss no tā paša dzeltenuma un baltuma! To rada Dievs, un cik brīnišķīgi ir tas, kā viņš rada! Vai tad jūs neredzat? Kurli, mēmi, akli. Bet nevis ausis nedzird vai acis neredz, bet viņu sirdis.

Skumji, ka starp arheologiem nav neviena muslima, vai muslimiem simpatizējoša, vai kaut vai neitrāla, vai kāds bijušais arheologs - tagad muslims. Cik sapratu, tad muslimiem ir aizliegts nodarboties ar arheoloģiju?,
Ir gan arheologi, gan citi zinātnieki, un muslimiem nevis atļauts, bet pavēlēts nodarboties ar zinātnēm. Un ticiet man, šeit, arābu valstīts skolās stāsta citas lietas. Bet kā lai to aiznest līdz tādai Latvijai, vai pārejam UK un USA satelīta valstīm, kurās informācijas plūsma tiek strikti kontrolēta? Un pat ja kādu faktu izdosies publicēt kāda reģionālā avīzē, to nespēs izdzirdēt lieli pūļi, kuri ik dienu, gadu laikā tiek piepumpēti ar "pareizo viedokli".

Kāpēc šodien tas efekts vairs nedarbojas?
Kāpēc nedarbojas? Tieši pretēji, mūsdienās praktiski nepalika tādu arābu, kuri noliegtu Korānu. Nodzīvojot pusotru gadu arābu zemēs es nevienu neesmu sastapis. Pat vājas ticības un mazo zināšanu muslimi raud kā bērni stāvot ilgās lūgšanās.
Problēma ir tāda, ka jūs acīmredzot esiet starp tiem cilvēkiem, kuri nekad nav satikuši muslimus un nekad nav bijuši viņu zemēs, bet nez kāpēc ir pilni pārliecības, ka labi to izprot. Laipni lūdzu uz Brīvības 104 piektdienas pēcpusdienā, vai jebkurā citā laikā. Jūs varat apsēsties un vērot kas tad tie muslimi tādi ir, neviens jums neko neliegs un neko neuzspies un netraucēs, ja nu vienīgi aicinās pie tējas ar saldumiem. Bet jā gribēsiet uzdot jautājumus, noteikti atradīsies kāds, kurš sniegs atbildi. Vienīgais sievietēm nevajadzētu nākt īsos svārkos, un labi ja varētu apsegt galvu. Vai tā nebūtu noderīgi pavadīta stunda? Jūs esat laipni lūgti.

... tomēr ar trūkumiem. Ķermeņi ir pakļauti novecošanai un slimībām. Ir arī ģenētiski iedzimtas kaites, kas neko par meistarību daudz neliecina.
Jā tieši tā, jo šī dzīve ir putekļi salīdzinājumā ar nākamo, un viņa ir tikai īss brīdis. Ka gan jūs cerat ieiet Paradīzē jā mēs paliktu šeit mūžīgi? Vai mēs esam izvelējušies kur piedzimt, kāds mums būs dzimums, kuri būs mūsu vecāki, kādā gadsimtā mēs piedzimsim? Vai mēs esam izvēlējušies piedzimt vai nē? Mēs esam kalpi, un mums nav brīvības no paša sākuma. Vēl vairāk, Tas Kurš mūs rādīja var atņemt mums mūsu dzīvības jebkurā brīdī. Par kuru brīvību jūs sapņojiet? Cik nepateicīgi ir jūsu vārdi! "neko par meistarību daudz neliecina " cik jūs varētu nodzīvot jā tās ko jūs apēdat neizvadītos ārā? Kā jums padotos ēšana jā jums nebūtu siekalu? vai zobu? vai mēles? Vai, jā uz zemes būtu tikai viens veids dārzeņu un graudu? Pamēģiniet aizpogāt kreklu bez lielā pirksta? Un kā jums patiktu jā uz pirkstiem nebūtu nagu? Vai uz acīm nebūtu skropstu un visi putekļi lidotu tajā iekšā? Vai jūs zināt kaut ko par acs uzbūvi? Vai jā jums nebūtu roku? Vai jā tās būtu pārāk garas vai pārāk īsas? Vai par to, ka smadzenēs ik sekundi notiek vairāki miljoni procesu? Jūsu vārdi ir nevīžīgi. Vieta ar kuru mēs izprotam ir sirds, un lai tā sāktu darboties to ir jāattīra no tā, ko ar viņu izdarīja mūsu grēki. Muhammeds ir teicis apmēram tādus vārdus: "Patiesi, ķermenī ir gaļas gabaliņš, ja viņš ir vesels, vesels ir viss ķermenis, bet ja viņš ir slims, slims ir viss ķermenis. Un patiesi, tā ir sirds!" To ārstē ar dzīļu grēku nožēlošanu, un tas ir vienīgas zāles.

Pich007
kāpēc neatbildēji uz pirmo jautājumu (vai fakts, ka pirms tam biji ateists, kristietis un tagad muslims, tevi pašu nemulsina? vai tu ticību un reliģiju neuzskati par caurstaigājamu sētu?)?
jautājums ir tieši personīgs, jo gribu dzirdēt tavas domas par faktu, ka tik radikāli tiek mainīts uzskats par pasauli, un ko citi musulmaņi par šādu nepatstāvību varētu teikt.

Runājot par otru jautājumu, tad es sniedzu atbildi Paulusam .
Runājot par šo: tāpēc, ka tev vajadzētu atgriezties pie manis teiktā un izlasīt to rūpīgi. Visi cilvēki meklē patiesību. Un slikts ir tas meklētājs, kurš apstājas pirms viņa sirds un prāts ir ieguvuši mieru un pārliecību, ka patiesība ir atrasta, vai kurš uzģērbj šoras baidoties no pārmaiņām, kuras var sastapt sekojot Patiesībai. Dieva reliģija ir tikai viena, tapāt kā Taisnība ir tikai viena, bet maldi ir vērti tā, lai būt par caurstaigājamo sētu. Kā jūs varat iet aiz mācības, kuru nevar izskaidrot par jūsu priesteri? Kura nesniedz cilvēkam neko izņemot vēsti par Dieva esamību? Kā jūs varat pieņemt, ka šī Visuma Radītājam var būt dēls, kurš izgāja sievietei starp kājām un esot zīdainim teicis "Es esmu tikai Dieva kalps"? Jūs pierakstāt savu grāmatu pašu rokām, kuru pati ir uzrakstīta ar nezin ko, nezin kad. Jums nav vienotas pārliecības, jo Jēzus vārdi ir pazaudēti, bet dieva likumu vietā jūs atzistat franču revolucionāru sarakstītas konstitūcijas? Islāms ir absolūta reliģija, kurā ir saglabājusies pilnīgā veidā bez jebkādam izmaiņām. Tā sniedz cilvēkam visu kas viņam ir vajadzīgs gan šajā dzīvē, gan aprakstot ceļu uz nākamo. Islāms aizsargā reliģiju, dzīvību, mantu, prātu. Tā rūpējas par visām mūsu dzīves sfēram, lai cilvēks nekur nesaskartos ar netaisnību. Tās likumi ir tik efektīvi, ka valstī nodibināta uz tiem vienas paaudzes laikā kļuva par tik bagātu, ka neviens nepieņēma materiālo palīdzību, cilvēks varēja atstāt naudas maisu uz ielas, un atgriežoties pēc tā pēc trim dienām atrast to vietā, jo noziedzības vienkārši nebija, bet cilvēki, sekojot šis reliģijas likumiem kļuva par tik taisnīgiem un dievbijīgiem, ka cilvēki skatoties uz viņiem nevarēja saprast vai tie ir no zemes.
Turpinot atbildi uz jautājumu: citi muslimi mani apskauž, jo es esmu starp tiem, kuri iziet no valsts, kurā 95% cilvēku nevienu patiesības vārdu par Islāmu nav dzirdējuši. Pret mums izturas īpaši labi un visur palīdz. Attieksme ir ļoti laba.

Es jums izstāstīšu īsu piemēru, iespējams tas dos jums kādu skaidrību, varbūt tagad, varbūt vēlāk. Pāris mēnešus pirms Islāma pieņemšanas es ceļoju pa kādu muslimu zemi, kur apstājos vienā ģimenē. Tā bija parasta ticīgo ģimene, kura praktizēja Islāmu un piepelnījas ar to, ka izmetināja tūristus savā lielā mājā-hostelī. Kā jau teicu, tā bija parasta praktizējoša muslimu ģimene, bet iespaids kādu uz mani tā atstāja lika man to pamest jau pēc trim dienām, neskatoties uz to, ka es biju samaksājis par divām nedēļām, pat nepaprasot naudu atpakaļ. Kas notika pēc pāris mēnešiem es jau teicu, un kad es pieņēmu Islāmu, tās pašas lietas, kuras tad manī izraisīja dziļu riebumu, tagad man kalpoja par vienu no lielākajiem apstiprinājumiem, ka Islāms ir Patiesība. Kas tad notika pa vidu starp šiem diviem notikumiem? Visa lieta ir mūsu sirdīs, kad tās izmainās, mēs redzam to, ko nemūžam neieraudzītu un nesaprastu iepriekš, un vienīgais veids kā tās izmanīt ir dziļā grēku nožēlošana.
Tāpēc es aicinu tos, kuriem manis rakstītais izraisa riebumu atturēties no saviem dzēlīgiem komentāriem, netērējiet manu laiku, un saudzējiet savējo, jūs tapāt tagad neko nesapratīsiet. Uztaisiet patiesu nodomu saprast Īstenību, tad lūdziet Dievu lai viņš jums palīdz, un jā Viņš jums nosūtīs dāvanu (dziļu grēku nožēlošanu) paņemiet rokās šis divas reliģijas un salīdziniet.
Bet tiem, kuriem viss ir skaidrs, kuri nenāk uz šejieni savādāk, kā tikai lai rakstīt dzēlīgus komentārus un provocējušus jautājumus un kam ir pilnīga pārliecība par savu taisnību, aicinu izdarīt sekojošo: paceliet rokas, kaut arī, kā jums ērtāk, un lūdziet Dievu, lai Viņš nolāda tos no mums, kuri melo. Un ar to sarunu ar jums arī beigsim . Amin!

ņam_ņam
Allāhs runā caur bērna muti - ieklausies!
Tā nav īsti pareizi teikt. Runā bērns, bet lasa viņš Korānu.





<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 124 , pavisam kopa bijuši: 12227