atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Aicinājums uz piketu pret dzīvnieku upurēšanas legalizēšanu
Pēteris
Iesūtīts: 2009.09.15 18:35:16
Iesaku izlasīt šo TVNET rakstu.
http://www.tvnet.lv/zalazeme/animals/article.php?id=84455

Tiek plānots pieņemt likumu, kas paredz lauksaimniecības dzīvnieku nogalināšanu saskaņā ar reliģisko kopienu tradicionālajām gaļas ieguves metodēm - ātra rīkles pārgriešana ar ļoti asu nazi dzīvam, pie pilnas apziņas esošam dzīvniekam, pārgriežot kakla priekšējo daļu (miega artērijas) un pēc tam ļaujot dzīvniekam noasiņot. Faktiski ar šiem grozījumiem tiek atļauta dzīvnieku upurēšana – barbarisks un cietsirdīgs nogalināšanas veids.

2009.gada 17.septembrī no plkst.8.30 līdz 10.30 (likumprojekta izskatīšanas galīgajā lasījumā laikā) notiks pikets pie Saeimas nama Jēkaba ielā 11.

Manuprāt šī ir viena no tām retajām reizēm, kad protests tiešām var dot labus rezultātus, jo ir pilnīgi skaidrs pret ko protestē! Protesta mērķis ir saglabāt esošo likumdošanu, kas aizliedz šādu sadismu. Tādēļ rīkosimies!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.17 10:29:17
masiks [212.93.96.2]
Pēc analoģijas varētu spriest, ka lai nebūtu `šļura`, latviskajam auto ritenim vajadzētu būt ar `deviņiem stūrīšiem` un mūzika būtu jāatskaņo vienīgi uz `vella bungām` un `suņaburkšķu svilpes".
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.17 10:32:03
Aivars, atkal nesaprati!

Te ir tā problēma, ka šo jautājumu un priekšlikumu grib skatīt atrauti no kontxta, kurā tas ir izveidojies... Tā ARĪ ir Rietumu viena no klupšanas akmeņiem un Rietumu vājā vieta, ka tad, kad tiek bīdīti likumi, tiek tiesāti cilvēki, tiek vērtēti notikumi... tad Rietumi apzināti norobežojas no metafiziskā kontexta kurš ir bijis par pamatu motīviem...

Jā Govi var kaut pārgriežot rīkli gan parasts ambālis, gan mīļa māmuļa savā kūtī, gan muslims gan jūds... Ārēji visi šie darbības būs identiskas... Bet iekšēji, metafiziski pilnīgi dažādi piegājieni! Un tev nu būtu jāzin, ka Dievs skatās "iekšās" - Ābels un Kains... ārēji abi divi pareizi un labi upurē, abi divi visu izdara pēc "ministru kabineta instrukcijām" - bet Dievs zinot ar kādu sirdi un kādu funktieri Kains to dara... noraida viņa upuri!

Vai tev ir ilūzijas ar kādu motivāciju un funktieri Islāms nāk šeit un piedāvā šādas izmaiņas? Vai tu tiešām domā, ka Islāms apstāsies pie savu pārtikas sagādes tradīciju exporta Latvijā? Nu nav tak viņi muļķi - un acīmredzo tredz kādi muļķi esam mēs... Protams, ka rīt vai parīt viņi nenāks ar Šariata likuma propozāļiem mūsu likumdošanā... Bet viņi tak gudri - izvērtē to kulturālo vidi kas ir šeit un izvēlās tās Islāma tradīcijas, kuras tīri teorētiski jau nemaz nav tik atbaidošas vai nepieņemamas... Bet identitāti veido kāreiz šie sīkumi... bet salikti kopā lielā bildē!

Tu taču arī redzēji un redzi kā notiek ar Gejpraidistiem... Geju priesteru ordinēšana iet ROKU ROKĀ ar Sieviešu ordināciju... Visi tie aizstāvji saka - nē mēs te tikai par cilvēktiesībām, mēs esam balti un pūkaini... bet ja tu esi pateicis A tad kāpēc neteiksi B!

UN kāpēc sevi mānīt par Islāma kā Reliģijas uzskatiem un globālajiem meŗķiem? Nu tu tiešām uzskati, ka Islāmam rūp saglabāt Kristīgo fonu Rietumos? To Fonu, kuru viņi uzskata par vienu no ļaunākajiem Islāma ienaidniekiem? Viņu mērķis ir Teokrātisks Kaliāfs...
Rietumi būs gudri, ja taisīs izdevīgu barteri - lai summārā kultūras deva Pasaulē nemazinās... tad Islāmam nebūs izdevīgi izplatīties, ja redzēs, ka viņu pašu mājā veidojas "Islāma Vakums"...

Tā gaļas padarīšana ir FONS... dūmu aizsegs... pašas domāšanas sagatavošana... Sabiedrības Pieradīnāšana, ka Islāms ir tāds pats kā viss tas, pie kā jūs jau esat pieraduši... nu bik savādāk ģērbjas, bik savādāk ēd... so what... daudzi tā dara... BET... kad mēs parunājam ar šejienes pāris konvertītiem, tad tač ir redzami viņu uzskati... sasniedzot pareizo kritisko masu, viņi nevis godīgi ies caur likumdošanu, bet prosto uzspridzinās sev nevēlamu uzskatu paudošu kantori...

Ij netici man... pašķirsti i-netu par Islāma ietekmi un attiexmi un rīcību TUR, kur kādreiz viņi bij ciemiņi!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.17 10:33:38
Ar ko tad vācu vai spāņu kultūra atšķiras no latviešu? Tikai ar mākslu? un ja jau eiropā pateicoties kristiešu visaptverošajai klātbūtnei jau IR tā vienādā kultūras šļura - par ko tad vēl krenķējies?

Bet kultūrai ir dažādi līmeņi!

Arī Latvijā ir Latgaļi Sēļi, Kurši etc... kas ir kultūras...

Piemēram Somu kultūra neatņemama sastāvdaļa nu jau ir Nokia - tātad Zinātne! Tas ir labi un pareizi... un es domāju, ja Nokia pārceltos kaut kur citur, Somi būtu zaudējuši kādu daļiņu savas kultūras... Tāpat, ja Amerika atdotu Islāmam IBM un Microsoft!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.17 10:37:45
Kultūra taču nenozīmē, ka par katru cenu jāpturās pie visa slikta, kas tajā ir.

Nu bet redzi... "žēlīgāk" ir termins, kas IR šīs kultūras daļa... vērtība. Gudri cilvēki man to paskaidroja... un es to akceptēju, lai arī subjektīvi to neuzskatu par būtisku, bet tas IR šīs kultūras daļa... Tāpēc grozies kā gribi, bet Rietumiem nav pieņemam prakse, kas tiem šķiet nežēlīga... tāpēc daudzi iebilst pret Japānas un Kanādas praksēm... kas IR viņu kutlūras daļa...

Tieši tāpēc... tāda koncepcija kā "dzīvnieku tiesības" jau ir Rietumu vērtība, kuru nevajag notirgot Islāmam... Lai ko tās tiesības nozīmētu... Mēs aram diskutēt cik lielas un kādas... bet pati koncepcija ir šīs jocīgās rietumu kultūras daļa... Ja to izplēš ārā un ar to nerēķinās, tad ir atņemta kaut kāda daļa tā, kas Eiropu padara par "eiropu"... šai gadījuma arī Latviju!

Protams Latvija var izvēlēties un definēties, ka tajā ir kaut kādi Islāma/Jūdaisma elementi... piemēram pārtikas sagādē... Bet jāizdomā, vai Latvija grib sevi tādu...

Te tas klasiskais jautājums - Kas Es Esmu! Ko Es Gribu! Kas Es Gribu Būt!

Redz... televizorā daudzi experti norāda Valdībai ka tai nav nekāda ekonomikas plāna pēc kā rīkoties, kam pakārtot visu rīcību. Bet nav jau arī Kultūras Identitātes plāna... Ar vieniem dziesmusvētkiem un Jāņiem neizvilksim! Mums ir jādefinējas Globāli!

To kādi mēs esam pliekani parāda tas sižetiņš kurš bij latviju reklamējosšs... Nu tur BIJ rosols... visai nebaudāms! Man daudz tuvāk mežā ir nevis levitējošs budists ar ārzemju telefonu, bet tad jau drīzāk lērums sēņotāju vietējo!
incognito
# Iesūtīts: 2009.09.17 10:39:21
WWJD? Jēzus jau arī ēda gaļu, vismaz Vakarēdiena laikā tur bija jērs. Un kā tas jērs tika nokauts? Droši vien, tika pārgriezta rīkle, jo musulmaņu tradīcijas jau tās pašas žīdu tradīcijas vien ir.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.17 10:42:31
incognito... bet Kristietība ir neitrāla pret kultūru... palasi Pāvilu, viņš adaptējas... jūdiem jūds, grieķiem grieķis. Viņš neuzspiež savu kultūru citiem...

Tāpēc jāizdomā... kas mēs gribam būt, Jūdi, Musulmaņi vai Latvieši aka Eiropieši?

Jo redzi... arī dzīvesvieta cilvēkam ir tā, kur apkārtējā vide saskan ar viņa pārliecībām. Ne velti bieži cilvēki bēg no valstīm, kur notiek būtiski metafiziskie pavērsieni...
Tāpēc, ja Latvijas vairs nav kā tāda, kur būt un dzīvot Latvietim... tad mēs paši savā zemē paši savu tautu padarām par Trimdeniekiem? Vai Islāmam nav mājas kur kaut govis? Jeb viņi pretīm piedāvās Irānā cūkkautuves un cūku veikalus blakus Islāma veikaliem? Tāpat atļaus tur Alkaholisko dzērienu veikalus tā brīvi?
incognito
# Labojis incognito: 2009.09.17 10:45:12
Tās ir savietojamas kategorijas. Ir iespējams būt arī jūdam eiropietim vai musulmanim latvietim.
Viena no Eiropas kultūras īpatnībām ir arī sekulārs plurālisms.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.17 10:46:05
Mulders
"žēlīgāk" ir termins, kas IR šīs kultūras daļa... vērtība.
Bet tad kas traucē? Ja man ir 2 dzīvnieku nogalināšanas iespējas - patreizējā ar elektrību vai bomjiem vai ko tur vēl, un vēl viena
rīkles pārgriešana, tad es balsoju par to, kura ir žēlīgāka. Es tātad pat rīkojos atbilstoši savai kultūrai, kurā ir tas "žēlīgāk".
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.17 10:50:04
Mulders
Vai tad likumā būs rakstīts, ka tās rīkles geji griezīs un ordinētas priesterienes? Neņem ļaunā, man patīk tēmas mazliet nošķirt.
Kas attiecas uz kaislībās ap tiem govslopiem, man jau liekas, ka vispār jo mazāk likumu, jo labāk. Bet man ir iebildumi arī pret tādu dūmu aizsegu, ka nu tēvzeme tiek glābta no asinskārajiem musulmaņiem, kamēr jājautā, kur tad ir tie, kas tad tiek beigās glābti.

Nav jau tā, ka es nesaprotu Tavas bažas par to precedenta momentu, bet .. nu nav valstij jālien viss regulēt un likumos visu atrunāt.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.17 10:56:04
Aivars, tā jau arī ir tā lieta... ka Islāms ZIN ka tev patīk nošķirt, tāpēc pieradina tevi pie tā nošķirtā... un tā kā tu ignorē un izvēlies neievērot to kontextu... tu pat nepamanīsi, ka vienu dienu tevi tiesās pēc Šariata likumiem... kas godīgi būs ieburtoti LR likumdošanā un tu pat nevarēsi teikt, ka tie nav Latvijas likumi un ri Sveši Likumi!

Bet tikai retrospektīvā tu redzēsi, ka šodiena ir citādāka nekā aizvakardiena... un nav īsti skaidrs, vai labāka!


Tieši tad, kad tu lietu saskaldi pa gabaliņiem, tu nespēj redzēt lielo bildi... Ja tu aplūko gleznu ar mikroskopu, kur glezna ir sagriezta kā puzzlis... nu neko jau neredzēsi... bet tie, kas envis diferencē, bet integrē... viņi integrē lai izveidotu lielu VIŅIEM vēlamu bildi... a tā kā tu tikai diferencē, un secini ka neviena komponetne nav kaitīga, tad tu pieņem, ka komponenšu summa ir kaitīga!

Moš Ctulhu atnāks un pastāstīs mums jaukus piemērus, kur no neitrālām komponentēm, kopā sajucot izveidojas inde! Tā kā tev patīk nošķirt lietas, tad tu burtiski neredzēsi to, kas tiek uzkonsruēts tavā deguna priekšā!

Nē tu nekad neredzēsi Islāmu Rietumos tiešā textā stumjam tos propozāļus kas darbojas viņu pasaulē... bet tad kad atiesi no bildes patālāk - tad redzēsi, ka puzlis tiek veidots... bet tieši kā puzli veido... sākot no rāmīša... un no rāmīša tu pat nezini kas par bildi būs vidū... bet kad BŪS tad būs jau par vēlu...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.17 10:56:34
Nav jau tā, ka es nesaprotu Tavas bažas par to precedenta momentu, bet .. nu nav valstij jālien viss regulēt un likumos visu atrunāt.

Vai Valsts Identitāte un Kultŗua IR vai NAV valsts līmeņa jautājums?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.17 10:57:48
rīkles pārgriešana, tad es balsoju par to, kura ir žēlīgāka. Es tātad pat rīkojos atbilstoši savai kultūrai, kurā ir tas "žēlīgāk".

Un Ignorē to, kas pie šī "Žēlīgāk" tiek piekabināts "starp rindiņām"?
Tas ir... tev nav svarīgi KĀPĒC propozālis tiek likts, tev pietiek, ka tajā ir komponente, kas tev ir pieņemama?

Hmmm... brīnos, kā tu bez kredītiem esi izticis un neviens nav tev tos ieksapējis pa ikmēneša 25%
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.17 11:06:54
Mulders
Ignorē to, kas pie šī "Žēlīgāk" tiek piekabināts "starp rindiņām"?
Kas tur starp rindiņām ir? Ko kurš saskata?
Man vienai reliģijai nav prioritātes pār citu.
Ja kādai ir laba metode, tad to var izmantot.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.17 11:10:52
Kas tur starp rindiņām ir? Ko kurš saskata?
Man vienai reliģijai nav prioritātes pār citu.
Ja kādai ir laba metode, tad to var izmantot.


Tev nav... bet Latvijas Kultuurai ir! Nekas jau nav jaasaksata... jaaveero no kurienes naak propozaalis...

Driizaak ir jautaajums - ko kursh izveelaas ignoreet! Tu izveelies ignoreet propozaalja religjisko kontextu! Okey... bet tad nechiixti, ka tu speej izveerteet propozaali peec buutiibas visaa pilniibaa... Tas ir kaa meerkjis attaisno liidzekljus! Tieshi tas ko es teicu - tu paraadi Rietumniecisko Domaashanu - mees esam gatavi iepirkt mums vajadziigas lietas, neskatoties uz to, ka taas iepakotas radioaktiivaa papiiraa... toi mees taapat miskastee izmetiisim...

Vakar, kad es izveeleejos ignoreet dziivnieku subjektiivaas sajuutas iepretiim paartikas kvalitaatei un exporta iespeejaam... tu man kriti kraagaa!
Taatad buutiskais - ko mees ignoreejam!

Bet tad, kad bildi skataas kopskataa... tad nemaz nav tik viegli tikt pie taa medus kas salts, ignoreejot to medu, kas taisa ZUMMmmmmm

Es, protams, nevaru piespiest tev redzeet gan to kontextu gan riskus... shie ir tie briizhi, kad es CERU, ka man nav taisniiba!

Tu saki, tev ir vienalga religjija... taatad... tev nav iebildes, ka te ir Islaama Kaliaafs... ar visaam no taa izrietoshaam sekaam - tai skaitaa, vinji paruupeesies lai tev NEBUUTU vienalga kaada religjija te ir?

Jeb tev tomeer ir svariigi, lai tev var buut vienalga religjija un tev par to nekas nav?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.17 11:17:05
Mulders
Vakar, kad es izveeleejos ignoreet dziivnieku subjektiivaas sajuutas iepretiim paartikas kvalitaatei

Kur tur bija pārtikas kvalitāte? Mēs par dzīvnieku ciešanām runājām.
Starp citu, jo lielāks stress dzīvniekam nokaušanas brīdī, jo gaļa ir sliktāka.

Jeb tev tomeer ir svariigi, lai tev var buut vienalga religjija un tev par to nekas nav?
Nuja. Tikai tas nenozīmē, ka no citas kultūras nevar paņemt neko derīgu.
Jā, un tāda kaušana ar rīkles pārgriešanu mums pašiem nebūt nav sveša tradīcija.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.17 11:27:53
Kur tur bija pārtikas kvalitāte? Mēs par dzīvnieku ciešanām runājām.

Bij bij... bet kaa es teicu - ko nu kursh izveelaas ignoreet!

Starp citu, jo lielāks stress dzīvniekam nokaušanas brīdī, jo gaļa ir sliktāka.

Taapeec labaak nokaut aatri

Nuja. Tikai tas nenozīmē, ka no citas kultūras nevar paņemt neko derīgu.
Jā, un tāda kaušana ar rīkles pārgriešanu mums pašiem nebūt nav sveša tradīcija.

Tieshi taapeec Islaams to piedaavaa... neies tak piedaavaat uzreiz Paranzhas... taas buus bik veelaak... skaties!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.17 11:30:44
Mulders
Taapeec labaak nokaut aatri
Jā, un rīkles pārgriešana varētu būt ātrāk.

Tieshi taapeec Islaams to piedaavaa... neies tak piedaavaat uzreiz Paranzhas... taas buus bik veelaak... skaties!
kaut kāda kokaina tev domāšana...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.17 11:31:46
kaut kāda kokaina tev domāšana...

Taada vinja ir... nesuudzos! Vismaz nav kaa veejaa dzenaata lapa... kur puush tur es ar!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.17 11:34:48
Mulders
Vismaz nav kaa veejaa dzenaata lapa... kur puush tur es ar!
Norma jau ir pa vidu - kaušanas metodes ņemam, paranžas neņemam.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.17 11:40:02
Norma jau ir pa vidu - kaušanas metodes ņemam, paranžas neņemam.

Redzi, bet lai to izdariitu... ir kaut kaa jaasadefineet "sarkanaas liinijas"... Tachu zinto to cik shejienieshi viegli paardod savu pirmdzimtiibu par leecu putru... es neloloju iluuzijas!

Jaa... kad ir shtengrs mugurkauls, stingras tautas tradiicijas, speeciiga tautas Identitaates apzinja... nu tad JAAA... tad es esmu PAR... un tad PAT Paranzhas nespeetu to izshuupot!

Bet Latvija kaa taads Tiinis... skrien pakalj katrai jaunai veesmai, katram jaunajam "krutumam"... ij tad ne cepts ne vaariits!


Zin kaa... apmeeram... ja Latvijai buutu spaarni, tie trauceetu tai raapot!

Nu esam notirgojushi to, kas mees esam...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 83 , pavisam kopa bijuši: 26873