atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bībeles "morāle"
pich007
Iesūtīts: 2009.09.11 16:42:08
Tas viss ir bībelē, bet vai jums tas šķiet pieņemami? Neko neesmu pats izdomājis- ar visu zemāk rakstīto var iepazīties šajā adresē http://bibele.lv/bibele/bibele.php

5. Mozus grāmata
22:28-29 Bet, ja kāds vīrs sastop meiteni, kas ir jaunava un kura vēl nav saderināta, un to sagrābj un pie tās guļ, un tie tiek atrasti,
tad tas vīrs, kas pie viņas ir gulējis, lai dod meitenes tēvam piecdesmit sudraba seķeļus, un tā lai kļūst viņam par sievu, tāpēc ka viņš to ir piesmējis; tas viņu nedrīkst atlaist visu savu mūžu.

5. Mozus grāmata
28:53 Un tu ēdīsi pats savas miesas augļus, savu dēlu un savu meitu miesas, ko Tas Kungs, tavs Dievs, tev devis, apspiestībā un postā, ar ko tavi ienaidnieki tevi spaidīs.

2. Mozus grāmata
21:5-6 Bet, ja vergs teiks: es mīlu savu kungu, savu sievu un savus bērnus, - tad lai viņš neaiziet brīvībā.
Tad lai viņa kungs to nostata Dieva priekšā un lai to ved pie durvīm vai stabiem, un kungs lai ar īlenu izdur cauri viņa ausij, un tas lai kalpo viņam mūžīgi.
21:20-21 Bet, ja kāds sit ar koku savu vergu vai verdzeni, ka tie no viņa rokas mirst, tad lai tas tiek riebtin atriebts.
Bet, ja tas vēl dzīvo vienu vai divi dienas, tad viņš nav jāsoda, jo tā ir viņa nauda

2. Samuēla grāmata
12:11 Tā saka Tas Kungs: redzi, Es likšu nelaimei nākt pār tevi no tava paša nama un tev to redzot: Es ņemšu tavas sievas un tās nodošu kādam tavam tuviniekam, lai viņš guļ ar tavām sievām gaišā dienas laikā, saulei spīdot

3. Mozus grāmata
25:44 Bet vergus un verdzenes, kas tev ir, pērc no apkārtnē mītošām tautām, no tām jums būs pirkt vergus un verdzenes.

Atklāsmes grāmata
9:4-5 Un tika sacīts viņiem [siseņiem- aut.] nemaitāt zemes zāli, ne kādu zaļumu, ne kādu koku, bet tikai cilvēkus, kuriem nav uz pierēm Dieva zīmoga.
Tiem tika dots, ne viņus nokaut, bet mocīt piecus mēnešus ilgi, un viņu mokas līdzīgas mokām, kad skorpions sadzēlis cilvēku.

1. Mozus grāmata
22:2 Tad Viņš teica: "Ņem savu vienīgo dēlu, kuru tu mīli, Īzāku, un ej uz Morija zemi un upurē to tur par dedzināmo upuri uz kāda no kalniem, kuru Es tev norādīšu."
22:10 Un Ābrahāms izstiepa savu roku un satvēra nazi, lai nokautu savu dēlu.
22:12 Bet tas sacīja: "Te es esmu." Un viņš sacīja: "Neizstiep savu roku pret savu dēlu un nedari tam it nekā, jo tagad Es zinu, ka tu bīsties Dieva un neesi taupījis savu vienīgo dēlu Manis labad."
Mans komentārs: Lai arī Ābrahams nenogalināja savu dēlu Īzaku, padomāsim par to, kādas mokpilnas šausmas Īzaks piedzīvoja mirklī, kad viņa paša tēvs, satvēris nazi, bija gatavs viņu nogalināt (upurēt)

2. Mozus grāmata
12:29 Un notika nakts vidū, ka Tas Kungs sita visus Ēģiptes pirmdzimušos, sākot ar faraona, kas sēž uz sava troņa, pirmdzimto, līdz cietumnieka pirmdzimtajam, kas bija cietumā, un visus lopu pirmdzimušos.

2. Ķēniņu grāmata
2:23-24 Un no turienes viņš devās augšup uz Bēteli; un, kad viņš vēl pa ceļu gāja augšup, tad mazi puikas bija iznākuši ārā no pilsētas, un tie viņu mēdīja un viņam sacīja: "Nāc augšā, plikgalvi! Nāc augšā, plikgalvi!"
Un tad viņš apgriezās un, tos ieraudzījis, nolādēja Tā Kunga Vārdā. Tad divi lāči iznāca no meža, un tie saplosīja no tiem četrdesmit divus zēnus.

Jeremijas grāmata
19:9 Es likšu tiem ēst savu dēlu un meitu miesas, tie ēdīs ikviens sava tuvākā miesu tai postā un bēdās, ar ko tos spaidīs viņu ienaidnieki un tie, kas tiecas pēc viņu dzīvības

Psalmi
137:9 Svētīgs tas, kas sagrābs tavus mazos bērnus un viņus satrieks pret klintīm!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 19 . 20 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.14 14:56:50
Pagadiaam Mulders nav paraadiijis, kur ir atskiriiba starp robotu un BG agentu.

Jau pateicu - viens ir personiigas darbiibas rezultaats, otrs ir aareejas iedarbiibas rezultaats! Struktuuras subjekts atshkjiras!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.14 14:57:33
Ctulhu
Pagadiaam Mulders nav paraadiijis, kur ir atskiriiba starp robotu un BG agentu.
Robots rīkojas labi, jo savādāk nevar, to diktē viņa programma, kuru ne pats robots ir sastādījis.
BG aģents rīkojas labi, jo viņam tā patīk. BG aģents var rīkoties slikti, bet negrib. Tas ir, daži grib un rīkojas slikti, bet daži negrib un nerīkojas.
Robots - vispār nevar rīkoties slikti.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:00:14
Varbūt, bet Brīva Griba nenozīmē, ka ir iespēja iecikloties mūžīgās ciešanās. Jo pati Būtne jau ir radīta tāda, ka tā var būt laimīga tikai vienā veidā. Un katra būtne tiecas pēc laimes. Vai šie divi ierobežo brīvību?

Briiva griba var iedarboties pati uz sevi... tieshi taa arii notiek buutnes pash-struktureeshas... un tas rada pashas SB identitaati!

Tieshi taapeec buutne var kolapseet sevii moraali tiecoties peec nepareizas laimes... un taa ciesh, jo nav laimiiga, bet buut laimiiga nevar, jo sachakareeta personiigaa griba un buutiiba... tas ir kaa rati, kuriem viens ritenis nolauzts nevar nobraukt pa taisnu celju pat ja grib! bet veel vairaak - gribeet nemaz nevar, jo griba ir shii shkjiibuma rezultaats...

Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:05:37
Es nejautāju par to -kāpēc izvēlas sist ar āmuru pa galvu. Es jautāju - kurš un kāpēc iekārtojis tā, ka sajūtas ir LĪDZĪGAS? Lai gan tā tam NEVAJADZĒTU būt.

Redzi... ja taa nebuutu, tad nebuutu iespeejama pasaule kaa taada... Ja shajaa pasaulee nebuutu 3ais Njuutona likums, tad tu nevareetu vai nu iedziit naglu, jeb vareetu tomeer ielauzt galvaskausu!

Tavs "NEVAJADZETU BUUT" aciimredzot ir tavs protests pret esosho ljaunumu -> Jaa ljaunmam nevjaadzeetu buut, bet tam nevjaadzeetu buut nevis tamdeelj ka aamuri un naglas ir taadi cieti, bet tam nevajadzeetu buut taapeec, ka to ljauniem noluukiem izmanto ljauni cilveeki!

Vieniigais VIENIIGAIS faktors kas aamuru padara par ieroci ir nevis taa fizikaalaas iipashiibas, bet gan ljauna cilveeka griba, kas sho aamuru tur rokaa...

Pasaulee kuraa neexistee ljauni cilveeki pat dimanta aamuri neielauzh galvaskausu pat vismiixtaakajiem hidrocefaaljiem!

Taapeec tu vienkaarshi vaino ne to kas ir vainiigs... tu vaino nazi nevis to, kas nazi tur!

Bet par cilveeka ljauno gribu Dievs nav atbildiigs! Tu vaino Dievu, jo vinjsh radiijis cietu aamuru ar kuru var sanaglot deeljus, radiit skaistu maaju... tu nezkamdeelj neredzi ka ljaunaa griba ir tas kas vienkaarshi aamuru izmanto kaa liidzekli lai dariitu ljaunu!

Tu gribi logjiski neiespeejamu pasauli... un taapeec, ka Dievs taadu neprovaido, pasludini ka Dievs nav iespeejams... bet tad es tev piekriitu - nav iespeejams logjiski neiespeejams Dievs!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.14 15:07:01
PS - un es neticu , ka tu nesaprati jau sākumā, ko es gribēju jautāt!

Nelaime ir taada ka es LJOTI LABI saprotu ko tu jautaa... Es tev tikai noraadu, ka tu meklee ne tur kur pazaudeeji, bet tur kur ir gaishaaks... Citiem vaardiem, tu gribi ievilkt mani savaa speelju laukumaa, kuraa akmenji vainiigi ka ir cieti, nevis cilveeki vianiigi, ka cietus akmenjus met citiem cilveekiem uz galvas... Shaada nostaaja vienkaarshi manupraat ri absurda gan no veselaa sapraata gan no jurisdikcijas un "vianiigaa mekleeshanas" viedoklja!

Tas kas man izskataas, ka tu esi iedomaajies... ka labs Dievs buutu taads Dievs, kas akmenjus padara miixtus, kad tos lieto pret cilveekiem, bet tie ir cieti ja tos izmanto maaju celtnieciibai... Taa ir pasaule ar manupraat neiespeejamu un neiedomaajamu "fiziku" piekam taada pasaule nekaadiigi neaarstee cilveeku ljaunumu vinjos, bet sho ljaunumu "kontrolee" aareeji - tb pasaule ir laba nevis taapeec, ka labas ir buutnes, bet taapeec, ka ljaunaas buutnes ir ierobezhotas savaas izpausmees... taatad tu nonaac pie pasaules, kur vienalga ljaunais ir jaanorobezho un tad ljaunie mociitos kaa tradicionaalaa ellee, jo nevareetu realizeet savu ljaunumu - taadu pasauli tu uzskati par labu Nu un taada jau ir Paradiize, tikai tur labie ir labi nevis taapeec, ka nevar izdariit ljaunumu bet NEGRIB dariit ljaunumu, taadeejaadi akmenju strukturaalaa uzbuuve ir daudz vienkaarshaaka, jo tiem nav jaareekjinaas ar to pret ko tos met!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:09:07
Mulders
Briiva griba var iedarboties pati uz sevi... tieshi taa arii notiek buutnes pash-struktureeshas...
Nu bet nekas nevar pārstrukturēt Būtnes pamatus:
1) Būtne tiecas būt laimīga, galu galā, pat primitīvā līmenī tas ir rungas-barankas princips. Jebkura Būtne grib būt laimīga, un meklē ceļu uz laimi.
2) Dievs radījis Būtni tādu, kas var būt laimīga tikai vienā veidā.

un taa ciesh, jo nav laimiiga, bet buut laimiiga nevar, jo sachakareeta personiigaa griba un buutiiba...
Tos augstāk minētos 1 un 2 nevar sačakarēt.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:13:20
1) Būtne tiecas būt laimīga, galu galā, pat primitīvā līmenī tas ir rungas-barankas princips. Jebkura Būtne grib būt laimīga, un meklē ceļu uz laimi.
2) Dievs radījis Būtni tādu, kas var būt laimīga tikai vienā veidā.


Taadeejaadi visas Buutnes, aks neatziist shos postulaatus un uzskata tos par savas suvereniaates ierobezhojumu muuzhiigi sevi noshkjirs no Dieva... taa teikt... muuzhiigi ciiniisies pret shaadiem ierobezhojumiem

Eziiis uzskata, ka taadas buutnes nebuus... bet reku pats Ctulhu ir gatavs muuzhiigi plaanot kaa no elles tikt aaraa un Dievam pa kjobi sadot... ja vinjam iegadiitos nonaakt ellee, kur vinjam nepatiktu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:13:45
Nu un bojaats robots? Tad vinjs uzreiz vairs nav robots, bet buutne?

Nu arii satrakojies suns ir suns...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:16:15
Ctulhu
Godīgi sakot, es jau tā visai migaini redzu starpību Robots un Brīvas Gribas Aģents.
Tā kā tā, ja BGA ir radīts, tad radītājs viņā ir ielicis pamatus iekšā (ja nu tikai - Būtne nekad nav radīta?). BGA darbojas pēc tiem pašiem #1 algoritmi un #2 nejaušības.
Es jūtu, ka ir kaut kāds #0, kas ir tā brīvā griba, bet nevaru paskaidrot.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:18:45
Mulders
Taadeejaadi visas Buutnes, aks neatziist shos postulaatus
Ko nozīmē neatzīst? Postulāti vienkārši darbojas!

bet reku pats Ctulhu ir gatavs muuzhiigi plaanot kaa no elles tikt aaraa un Dievam pa kjobi sadot...
Tas Ctulhu šodien tā domā. Kāpēc lai viņš tā domātu mūžīgi? Ctulhu ir ļoti atvērts pret jaunu informāciju.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:20:37
Ctulhu
vai vispaar ir kkas, kas noraada uz sjii #0 esamiibu/ nepieciesamiibu?
Iekšējā balss.
Ja ir tikai #1 un #2, tad es ne par ko neesmu atbildīgs, jo ne es sevi taisīju, un ne es radīju tās nejaušības.
#1 un #2 ir ārpus manas kontroles.
Kaut kā sanāk, ka es vispār neeksistēju, bet tikai darbojos kā tāds zobratu mehānisms.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:30:31
Nu taatad joprojaam - kur ir atskiriiba starp robotu ( bojaatu robotu) un BG SB ( ljaunu BG SB)

Jau teicu - taas strukturas avotaa! Viens pats sevi programmee, otru programmee kaut kas cits - aareejs, taadeejaadi tas "Robots" nemaz nav autonoms, bet gan taa "aareejaa programmeetaaja pagarinaajums"

Liidz ar to Robots nemaz nevar kvalificeeties par autonomu SB... teicu jau... shamais vairs nav SB peec tevis pasha uzstaadiitaa viena no kriteerijiem - suverenitaate!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:31:17
Tb jautaasim citaadi - vai vispaar ir kkas, kas noraada uz sjii #0 esamiibu/ nepieciesamiibu?

Jautaa dziljaak... vai ir kaut kas, kas noraada uz to "S" tajaa salikumaa "SB" ?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:32:36
Ilji Mulderam ira dihotomija - vai nu pakljauties, vai dot pa kjobi ?
Nee nu tu tak pac proponeeji - ka nepakljausies Dievam - taadeejaadi, ja shamais tevi ietupinaas cietumaa, tu dariisi visu, lai no taa tiktu aaraa un paruupeesies lai cietums vairs neatkaartosies - tachu nevis mainoties pac, bet mainot aareejo vidi - taatad iedarbojoties uz Dievu
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:34:22
Ko nozīmē neatzīst? Postulāti vienkārši darbojas!

Nedarbojas... nu tachu redzi, ka daudzi cilveeki izveelaas ljaunumu... Ar ko atshkjiras vinju shaa briizha izveele no riitdienas izveeles? Vai tad vinji nezin ka vinju izveeles ir ljaunas?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:34:45
Mulders
Viens pats sevi programmee,
... bet sanāk, ka ne vairāk kā advancēta domino kauliņu virkne.
Sākuma stāvokli ta pats neprogrammē. Tad mums ir sākuma stāvoklis, un tad sākas: #1 algoritmi un #2 nejaušības. Principā viss izrēķināms, izejot no sākuma stāvokļa.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:35:19
Tb peec Muldera BG SB ir robots, kas pats sevi programmee.

Nope... BG SB ir BG SB...

Robots ir NBG R!

Citaadi tu man te definee ka sunis ir taads kakjis, kas kjer citus kakjus, rej un luncina asti un eed kaulus
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:36:35
masiks [212.93.96.2]
Par gēnu ietekmi uz morāli - racionāli vai iracionāli, par to var diskutēt un diskutēt.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.14 15:36:38
Nepakljauties dievam neizsleedz strategiju cjekot savu struktuuru un izkjert vinjaa defektus.

Vispaar izsleedz gan... jo pie absoluuti salabotas struktuuras tu redzeetu, ka pakljauties Dievam ir viskonstruktiivaakaa izveele un strateegjija - pirmkaart pasham prieksh sevis
Tachu savas strukturaalaas defektivitaates deelj tu to veel nesaproti, bet izchekot tu to nevari, jo neuzskati to par defektu
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.09.14 15:36:44
Ctulhu
robots, kas pats sevi programmee.
Bet robota sākuma stāvokli nosaka ne pats robots. Vai tad var teikt, ka "viņš pats sevi"? It kā jau var, bet kāds tur īpaši pats, ja pats nenosaka ne savus algoritmus, ne arī nejaušības?

Viss nee, jaanjem veeraa dati no vides.
Tas arī ir sākuma stāvokllī iekšā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 19 . 20 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 15 , pavisam kopa bijuši: 34920