atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bībeles "morāle"
pich007
Iesūtīts: 2009.09.11 16:42:08
Tas viss ir bībelē, bet vai jums tas šķiet pieņemami? Neko neesmu pats izdomājis- ar visu zemāk rakstīto var iepazīties šajā adresē http://bibele.lv/bibele/bibele.php

5. Mozus grāmata
22:28-29 Bet, ja kāds vīrs sastop meiteni, kas ir jaunava un kura vēl nav saderināta, un to sagrābj un pie tās guļ, un tie tiek atrasti,
tad tas vīrs, kas pie viņas ir gulējis, lai dod meitenes tēvam piecdesmit sudraba seķeļus, un tā lai kļūst viņam par sievu, tāpēc ka viņš to ir piesmējis; tas viņu nedrīkst atlaist visu savu mūžu.

5. Mozus grāmata
28:53 Un tu ēdīsi pats savas miesas augļus, savu dēlu un savu meitu miesas, ko Tas Kungs, tavs Dievs, tev devis, apspiestībā un postā, ar ko tavi ienaidnieki tevi spaidīs.

2. Mozus grāmata
21:5-6 Bet, ja vergs teiks: es mīlu savu kungu, savu sievu un savus bērnus, - tad lai viņš neaiziet brīvībā.
Tad lai viņa kungs to nostata Dieva priekšā un lai to ved pie durvīm vai stabiem, un kungs lai ar īlenu izdur cauri viņa ausij, un tas lai kalpo viņam mūžīgi.
21:20-21 Bet, ja kāds sit ar koku savu vergu vai verdzeni, ka tie no viņa rokas mirst, tad lai tas tiek riebtin atriebts.
Bet, ja tas vēl dzīvo vienu vai divi dienas, tad viņš nav jāsoda, jo tā ir viņa nauda

2. Samuēla grāmata
12:11 Tā saka Tas Kungs: redzi, Es likšu nelaimei nākt pār tevi no tava paša nama un tev to redzot: Es ņemšu tavas sievas un tās nodošu kādam tavam tuviniekam, lai viņš guļ ar tavām sievām gaišā dienas laikā, saulei spīdot

3. Mozus grāmata
25:44 Bet vergus un verdzenes, kas tev ir, pērc no apkārtnē mītošām tautām, no tām jums būs pirkt vergus un verdzenes.

Atklāsmes grāmata
9:4-5 Un tika sacīts viņiem [siseņiem- aut.] nemaitāt zemes zāli, ne kādu zaļumu, ne kādu koku, bet tikai cilvēkus, kuriem nav uz pierēm Dieva zīmoga.
Tiem tika dots, ne viņus nokaut, bet mocīt piecus mēnešus ilgi, un viņu mokas līdzīgas mokām, kad skorpions sadzēlis cilvēku.

1. Mozus grāmata
22:2 Tad Viņš teica: "Ņem savu vienīgo dēlu, kuru tu mīli, Īzāku, un ej uz Morija zemi un upurē to tur par dedzināmo upuri uz kāda no kalniem, kuru Es tev norādīšu."
22:10 Un Ābrahāms izstiepa savu roku un satvēra nazi, lai nokautu savu dēlu.
22:12 Bet tas sacīja: "Te es esmu." Un viņš sacīja: "Neizstiep savu roku pret savu dēlu un nedari tam it nekā, jo tagad Es zinu, ka tu bīsties Dieva un neesi taupījis savu vienīgo dēlu Manis labad."
Mans komentārs: Lai arī Ābrahams nenogalināja savu dēlu Īzaku, padomāsim par to, kādas mokpilnas šausmas Īzaks piedzīvoja mirklī, kad viņa paša tēvs, satvēris nazi, bija gatavs viņu nogalināt (upurēt)

2. Mozus grāmata
12:29 Un notika nakts vidū, ka Tas Kungs sita visus Ēģiptes pirmdzimušos, sākot ar faraona, kas sēž uz sava troņa, pirmdzimto, līdz cietumnieka pirmdzimtajam, kas bija cietumā, un visus lopu pirmdzimušos.

2. Ķēniņu grāmata
2:23-24 Un no turienes viņš devās augšup uz Bēteli; un, kad viņš vēl pa ceļu gāja augšup, tad mazi puikas bija iznākuši ārā no pilsētas, un tie viņu mēdīja un viņam sacīja: "Nāc augšā, plikgalvi! Nāc augšā, plikgalvi!"
Un tad viņš apgriezās un, tos ieraudzījis, nolādēja Tā Kunga Vārdā. Tad divi lāči iznāca no meža, un tie saplosīja no tiem četrdesmit divus zēnus.

Jeremijas grāmata
19:9 Es likšu tiem ēst savu dēlu un meitu miesas, tie ēdīs ikviens sava tuvākā miesu tai postā un bēdās, ar ko tos spaidīs viņu ienaidnieki un tie, kas tiecas pēc viņu dzīvības

Psalmi
137:9 Svētīgs tas, kas sagrābs tavus mazos bērnus un viņus satrieks pret klintīm!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.15 14:18:26
Kāpēc lai pravieši un dzejdari kaut ko sajēgtu no dabas dizaina?

Jo vinju skolotaajs ir Pasaules Radiitaajs! Tieshi taapeec ir progress iespeejams, tad, kad kaadi nezinoshie saak klausiities Dieva balsii un top zinoshi... un tur pat nevajag Kristietim buut... Iijabs vai Platons nemaz nav Izraeelieshi... un tomeer sho to gudru prata pateikt! To pashu Lao Dzi palasot par Dao un De... nu gudrs onka... pats jeedziens "Dao" ljoti viegli mapojas uz "Logosa" jeedzienu griekju kultuuraa un "De" viegli mapojas uz vispaariigiem likumiem jeb ceelonju-seku sakariibaam... gan fizikaalaam gan gariigaam un moraalaam!

Arii Raksti nenoliedz to, ka Dievs sevi dara atklaatu kur un kad grib... un daudzaas tautaas cilveeki ir sho to sapratushi no Radiitaas pasaules veeroshanas vien... un tas ir tikai buutiibaa postpadomju ateistiskais miits, ieaudzinaats taados fruktos kaa a_masiks, ka antiikie civleeki bij stulbeniishi... Tie antiikie cilveeki zemes liekumu vareeja izreekjinaat staavot divaas pilseetaas... tu to vareetu tagad shodien ar visu to ko tu zini?
Tachu, tad kad es taktiski noraadu ka "zemes/debesu pamati" nebuut nav jaasprot kaa betona armatuuras stabi, taa masikam nekas cic neatliek kaa ar slippery slope sofistiku atmahaaties no shii argumenta... jo tas renderee vinja aizspriedumaino post-padomisko primitiivistisko skatiijumu par aplamu!
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:19:02
Ctulhu
šīs idejas ir visvisādi attīstītas un apspēlētas.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:24:11
Ctulhu
Tu jautāji es atbildēju. Dievu, ideju par Dievu cilvēki ir mēģinājuši saprast visvisādi. T.sk.arī kā filosofisku metaforu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:24:20
`Bet kādas kristiešiem problēmas ar panteismu?`

Principaa jau probleemu nav... kaa ar jebkuriem neredzamiem rozaa unikorniem

Jo vislabaakais shiis pasaules izpeetes mehaanisms mums jau ir - Zinaatne - un pagaidaam var iztikt bez Panteisma! Taakaa... uvi... Panteisms ir Miris

Pravda... nu ir jau tas "Spinozas Dievs"
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:25:48
Mulders
Jo vinju skolotaajs ir Pasaules Radiitaajs!
Pag, ja tavs klavieru spēles skolotājs ir ģēnijs, un tu pats iemācies lieliski spēlēt klavieres, tad kā no tā seko, ka tagad tu lieliski zini visu par fiziku, ķīmiju, bioloģiju, vēsturi, utt, utt, utt?
Šitas jau ir klasiskā vēlētāja kļūda - ja cilvēks kaut labi cilā svarubumbas, tātad arī valsti mācēs vadīt labi!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:27:09
a kapēc tu iedomājies ka psalmu autori domāja tāpat kā tu?

Taapeec, ka tieshi taa vinjus interpetee citi Pravieshi un Rakstu autori un taapeec ka taa vinjus interpetee arii pirmkristieshi!

Tobish TAVA interpetaacija iisteniibaa paraadaas stipri stipri stipri veelaak veesturee... un kaa laix raadiija, shaada interpretaacija ir aplama un nekur neved!
Tu savukaart tieshi shai aplamajai interpetaacijai piekjeeries un piedeevee to Rakstiem!

Pac teici, ka Rakstus analizee... beta ciimredzot taa analiize tev izpauzhaas copy-paste atgremoshanaa, nevis tieshaam studeeshanaa - Rakstu Lasiishanaa un analiizee... un nav jau briinums... arii es nevareetu mobilaa telefona sheemu sachinjiit, jo es vienkaarshi nemaaku to dariit... un tu par mani smietos, ja es tev dotu copy-paste linkus uz kaut kaadiem saistiem, kur teixim AntiNokia fanaati zaakaatos par nokias taalrunjiem, vai kaadi Samsungisti fanotu apr Samsungiem...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:27:31
Mulders
Principaa jau probleemu nav... kaa ar jebkuriem neredzamiem rozaa unikorniem
Bet tad paliek, ko Ctulhu teica, ka Dievā nav visa informācija un Dievs tāpēc sanāk nepilnīgs.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:28:08
Ctulhu
TU putrojies panteisma jēdzienā. Izņemot Tevi citi to tā nesaprot.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:31:14
Pag, ja tavs klavieru spēles skolotājs ir ģēnijs, un tu pats iemācies lieliski spēlēt klavieres, tad kā no tā seko, ka tagad tu lieliski zini visu par fiziku, ķīmiju, bioloģiju, vēsturi, utt, utt, utt?
Šitas jau ir klasiskā vēlētāja kļūda - ja cilvēks kaut labi cilā svarubumbas, tātad arī valsti mācēs vadīt labi!


Nu bet tu man prasiiji aiz ko dzejnieki maak shitik smuki par Visumu Runaat... Nu atbildu - aiz taa, ka Dieva dzejnieki... dzejnieks vispaar speej redzeet lietas citaadaak un daudz dziljaak neekaa parastais cilveeks. Ja veel njem veeraa, ka daudzu psalmu autors ir Daavids, kursh ne tikai dzejot prata un plix pa ielu dancot, bet kaartiigi sadot pa kjobi karaa, izfunktiereet viltiigas taktikas, biidiit politiku - tad ir skaidrs, ak vinjsh nebij muljkjis... un ja veel vinjsh ir Pravietis, tas noziimee... ka vinja texts ir ne tikai vinja texts, bet tas ir pasha Radiitaaja Texts!

Tieshi tur tas nosleepums... ka cilveeks, kas apbrunjots ar judeo-kristiigo pasaules skatiijumu kaa Njuutons vai Dekarts arii ir motiveets redzeet pasauli savaadaak tajaa gaismaa, kuraa pats arii tic... un kaa izraadaas... redzeet pasauli caur aci, kuru ir formeejusi krsiteitiiba ir ljoti pat adekvaats pasaules skatiijums! Tas, ka tu tagad lieto sho redzeejumu tev shkjiet dabiigi un tev nav veelreiz jaatkaarto vinju redzeejuma revoluucija... bet tu arii nespeej redzeet cauri tam realitaates pliivuram, kas neljauj ieraudziit kaut ko citu... Kaa jau mees te reiz runaajaam... ir jaanaak jaunam skatiijumam uz lietaam, lai taas ieraudziitu... nu un redzeesim, kaada metafizika prevalees naakotnee fizikas laucinjaa...
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.15 14:31:43
Bet tad paliek, ko Ctulhu teica, ka Dievā nav visa informācija un Dievs tāpēc sanāk nepilnīgs.

Nu jaa... ja par "pilniibas" meeru uzskata kaut kaadu informaaciju Jeb citiem vaardiem, ja par Dieva pilniibu meegjina ziimeet kaut ko, kas faktiski attiecas uz materiaalaam lietaam... tad sanaak chabashs... jo Dieva pilniiba nav tas pats, kas mateerijas pilniiba!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:36:19
man šķiet, ka šis fakts vien neštimmē ar tavām zajavām par primkristiešiem un praviešiem...

Un kaa neshtimmee tieshi?

Pravieshi -> -3000 gadiigi autori, rakstos izlasaami
Pimrkistieshi -> Pirmo 5-6 gadsimtu kristieshi
Pagaajushaa Gadsimta Paavest ir kursh no shiem abiem?

Atkal kaa jau teicu... kaut kaadu RKB shkjiibo religjiju tu uzdod par Kristietiibu! RKB sen jau vairs nav Bibliska religjija, bet taada... nu taada... Religjija, kur Biibele ir stipraa cienjaa, bet Papa ir veel stipraakaa cienjaa... taakaa... tas ko saka Papa un tas ko saka Raksti nesakriit ljoti daudzaas lietaas!

Ja tev ir iebildes pret Papu - LUUDZU... es pat tev paliidzeeshu un paraadiishu kur tieshi Papa brauc auzaas interpeteejot Rakstus!

Buutu labi, ja tu pats nesaaktu uz mani projiceet Papucha ljapusus... jo tas tikai Katolji shamo uzskata par Dieva Vietnieku, visi paareejie vinju iipashi par nopietnu fruktu nenjem... vismaz ne Teologjiskos jautaajumos! Politiku jaa... shams ietekmee!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:36:35
Ctulhu
Panteisms klasiski ir doma, ka Dievs ir pārvērties radībā un visa radība ir vienlīdz dievišķa.
Tad vēl ir panenteisms, kas apzīmē ideju, ka Dievs Sevī ietver visu realitāti.
Bet šobrīd nav daudz laika attīstīt šo tēmu, tikai aicinu diskutantiem pievērst uzmanību arī tādai jūaistiskajā tradīcijai balstītai idejai kā cimczum, ka Dievs rada telpu, nošķirtu no Sevis, kur pasaulei izpausties, bet vienlaikus tepat jau vien ir.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:37:17
Mulders
Dzejnieks spēj uzskatāmāk pastāstīt par lietām, bet dzejnieki kaut kā zinātni nebīda. (nejaukt ar zinātniekiem, kuri bija arī starp citu dzejnieki).
Lai runātu kaut ko par kosmosa fiziku, nepietiek ar būšanu tikai dzejniekam vai kvēlam ticīgajam. Es to saku par Ījabu.

Ja veel njem veeraa, ka daudzu psalmu autors ir Daavids
2009.09.15 13:07:56 tu runāji pavisam savādāk:
Veel smiekliigaakais ir tas, ka autors daudzkur lieto psalmus kaa argumentaaciju - Psalmi ir dzeja Vot un tur jaabuut aciimredzot iipashi aptaureetam, lai dzeju apriori uzdotu par fizikas traktaatiem!
Brīžiem tev psalmi nav nopietni, jo ir dzeja, bet brīžiem tie ir nopietni, jo caur psalmu autoru runā pats Dievs?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:37:51
Aa, nu tur veel sanaak ta ajautriiba, ka tikai panteismaa nevar buut citaadaaks dievu skaits, kaa 1. Tb visa realitate kopumaa ir viena.

Nefiga... Panteismaa ir tik DIevu cik gribi - jebkuru realtiaates aspektu nomapo uz vienu Dievu... Ir magneetisma dievs, ir gravitaacijas dievs, ir kodolu vaajaa speeka Dievs etc... you name it... Veel var sataisiit Dievu hierarhijas - var pat uzkonstrueet henoteismu

A Monoteismaa Dievs ir Relaitaate tik pat daudz cik tevis uztaisiits putnubuuriitis ir Ctulhu!
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.09.15 14:39:49
masiks [212.93.96.2]
Kas tieši atbildēts?
Kāds ir Dievs un par labo un ļauno.
"Jo tik ļoti Dievs pasauli ir mīlējis, ka devis Savu Vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību." (Jņ.3:16)
Ja saka A, tad jāsaka arī B. Ja Tu saki, ka Bībele saka A, tad tur mēs atrodam arī šo B. Kā to salikt? Kā tas attiecas uz mums personīgi? Neko nepateikšu priekšā, tāpat, kā nav vienkāršu atbilžu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:40:56
Lai runātu kaut ko par kosmosa fiziku, nepietiek ar būšanu tikai dzejniekam vai kvēlam ticīgajam. Es to saku par Ījabu.

Sorry,... un kaa tu to aizliegsi?
Gribu un runaaju... pat gribeeshu, publiceeshu savus apreekjinus (ja man tie taadi uzziimeesies)... un neviens fizikjis vai kosmologs to man neaizliegs. Nodarboties ar zinaatni, tam nevajag licenzi! Licenzi parasti vajag, lai tiktu tribiinee... bet ja labi zinaatni biida, pat to nevajag... pietiek, ka uzjobnjii personiigo kodolreaktoru pagrabaa... neviens tev graadus neprasiis un skolu disertaacijas, uzreiz savaax kaads Mossads un dos lielu naudu lai tu vinju labaa workotu!

Brīžiem tev psalmi nav nopietni, jo ir dzeja, bet brīžiem tie ir nopietni, jo caur psalmu autoru runā pats Dievs?
Abstrakcijas Liimenis

Psalmi nav 1:1 fizika... bet ja tos interpetee pareizi, tad tie ir ljoti gudri pateikti texti... Tieshi taapat, kaa, ja tu "Lauztaas Priedes"interpeteesi tieshi - tas ir pilniigas muljkjiibas attiecinaats uz kugjubuuvi, bet ja tu saproti par ko raksta un KO meegjina autors pateikt, tad var arii saprast, kaapeec Raini par lielu un gudru veci tur!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:41:50
Un pat ja taa, viebnalga ne-panteisma gadiijumaa sanaak, ka ir elementi, kurus dievs nesatur, taatad dievs - nepilniigs.

Sofistika... ferrari nesatur dzenskruuvi, tas nenoziimee, ka tas nav labs autinjsh!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:43:26
Jaucam jeedzienus. Tas ir politeisms, ( variants - totemisms) nevis panteisms.

Tas TU jauc jeedzienus...
Panteisms un Politeisms ir pilniigi dazhaadi jeedzieni kas attiecas uz dazhaadaam teologjiskaam kategorijaam!

Panteisms runaa par Dieva(Dievu) dabu, bet Politeisms runaa par Dievu skaitu!

Var buut Monoteistisks Panteisms (Spinozas Dievs) un var buut Politeistisks Panteisms (Hinduisms)
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.15 14:43:57
Tavs dievs arii ir laba, specializeeta sisteema?

Aha... Laba Specializeeta Sisteema - Realitaates radiishanai/uztureeshanai/darbinaashanai.. !

Visai suudiiga sisteema, lai izmantotu kaa peisegu greekam!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 14:45:48
OK, to es zinu, bet tad paraadaas manis demonstreetie paradoxi...

... tikai tad, ja pienjem, ka Dievs "mappojas" uz Realtiaates koncepcijaam Kas taa nemaz nav... tb mappings ir nepilniigs, kas ir logjiski... jo Dievs-Radiiba nav bijekcija! Dievs ir lielaaks un varenaaks par Radiibu! Taapat kaa nav iespeejams 3D telpu mapot 1:1 uz 2D telpu!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 149 , pavisam kopa bijuši: 201