atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bībeles "morāle"
pich007
Iesūtīts: 2009.09.11 16:42:08
Tas viss ir bībelē, bet vai jums tas šķiet pieņemami? Neko neesmu pats izdomājis- ar visu zemāk rakstīto var iepazīties šajā adresē http://bibele.lv/bibele/bibele.php

5. Mozus grāmata
22:28-29 Bet, ja kāds vīrs sastop meiteni, kas ir jaunava un kura vēl nav saderināta, un to sagrābj un pie tās guļ, un tie tiek atrasti,
tad tas vīrs, kas pie viņas ir gulējis, lai dod meitenes tēvam piecdesmit sudraba seķeļus, un tā lai kļūst viņam par sievu, tāpēc ka viņš to ir piesmējis; tas viņu nedrīkst atlaist visu savu mūžu.

5. Mozus grāmata
28:53 Un tu ēdīsi pats savas miesas augļus, savu dēlu un savu meitu miesas, ko Tas Kungs, tavs Dievs, tev devis, apspiestībā un postā, ar ko tavi ienaidnieki tevi spaidīs.

2. Mozus grāmata
21:5-6 Bet, ja vergs teiks: es mīlu savu kungu, savu sievu un savus bērnus, - tad lai viņš neaiziet brīvībā.
Tad lai viņa kungs to nostata Dieva priekšā un lai to ved pie durvīm vai stabiem, un kungs lai ar īlenu izdur cauri viņa ausij, un tas lai kalpo viņam mūžīgi.
21:20-21 Bet, ja kāds sit ar koku savu vergu vai verdzeni, ka tie no viņa rokas mirst, tad lai tas tiek riebtin atriebts.
Bet, ja tas vēl dzīvo vienu vai divi dienas, tad viņš nav jāsoda, jo tā ir viņa nauda

2. Samuēla grāmata
12:11 Tā saka Tas Kungs: redzi, Es likšu nelaimei nākt pār tevi no tava paša nama un tev to redzot: Es ņemšu tavas sievas un tās nodošu kādam tavam tuviniekam, lai viņš guļ ar tavām sievām gaišā dienas laikā, saulei spīdot

3. Mozus grāmata
25:44 Bet vergus un verdzenes, kas tev ir, pērc no apkārtnē mītošām tautām, no tām jums būs pirkt vergus un verdzenes.

Atklāsmes grāmata
9:4-5 Un tika sacīts viņiem [siseņiem- aut.] nemaitāt zemes zāli, ne kādu zaļumu, ne kādu koku, bet tikai cilvēkus, kuriem nav uz pierēm Dieva zīmoga.
Tiem tika dots, ne viņus nokaut, bet mocīt piecus mēnešus ilgi, un viņu mokas līdzīgas mokām, kad skorpions sadzēlis cilvēku.

1. Mozus grāmata
22:2 Tad Viņš teica: "Ņem savu vienīgo dēlu, kuru tu mīli, Īzāku, un ej uz Morija zemi un upurē to tur par dedzināmo upuri uz kāda no kalniem, kuru Es tev norādīšu."
22:10 Un Ābrahāms izstiepa savu roku un satvēra nazi, lai nokautu savu dēlu.
22:12 Bet tas sacīja: "Te es esmu." Un viņš sacīja: "Neizstiep savu roku pret savu dēlu un nedari tam it nekā, jo tagad Es zinu, ka tu bīsties Dieva un neesi taupījis savu vienīgo dēlu Manis labad."
Mans komentārs: Lai arī Ābrahams nenogalināja savu dēlu Īzaku, padomāsim par to, kādas mokpilnas šausmas Īzaks piedzīvoja mirklī, kad viņa paša tēvs, satvēris nazi, bija gatavs viņu nogalināt (upurēt)

2. Mozus grāmata
12:29 Un notika nakts vidū, ka Tas Kungs sita visus Ēģiptes pirmdzimušos, sākot ar faraona, kas sēž uz sava troņa, pirmdzimto, līdz cietumnieka pirmdzimtajam, kas bija cietumā, un visus lopu pirmdzimušos.

2. Ķēniņu grāmata
2:23-24 Un no turienes viņš devās augšup uz Bēteli; un, kad viņš vēl pa ceļu gāja augšup, tad mazi puikas bija iznākuši ārā no pilsētas, un tie viņu mēdīja un viņam sacīja: "Nāc augšā, plikgalvi! Nāc augšā, plikgalvi!"
Un tad viņš apgriezās un, tos ieraudzījis, nolādēja Tā Kunga Vārdā. Tad divi lāči iznāca no meža, un tie saplosīja no tiem četrdesmit divus zēnus.

Jeremijas grāmata
19:9 Es likšu tiem ēst savu dēlu un meitu miesas, tie ēdīs ikviens sava tuvākā miesu tai postā un bēdās, ar ko tos spaidīs viņu ienaidnieki un tie, kas tiecas pēc viņu dzīvības

Psalmi
137:9 Svētīgs tas, kas sagrābs tavus mazos bērnus un viņus satrieks pret klintīm!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . >>
AutorsZiņas teksts
9K116
# Iesūtīts: 2009.09.15 10:37:53
Mulders
Ja Mozus tais laikos naaktu klajaa ar Cilveektiesiibu Hartu, tad shodien mees par taadu Mozu un vinja hartu neko nezinaatu shams buutu nomiris no trokshnja ko saceltu apkaarteejo smiekli!
Nu jau Tu tagad runā tā, it kā aiz Mozus runām nemaz nestāvētu dievs Cebaots?

Aivars
Pasaki ar ko piemēram VD pieminētā verdzība ir sliktāka par šodien Latvijā novērojamo ekonomisko risinājumu piemēriem?
Latvijā šobrīd nekāda verdzība nepastāv - darba ņēmējs darba devējam NEPIEDER, viņš jebkurā laikā var pacelt cepuri un meklēt citu darbu (jā, ar atrašanu šobrīd ir problēmas, bet no tā verdzība gluži neizriet); viņam ir tiesības streikot, vai ļaunākajā gadijumā - balsot ar kājām, pārceļoties uz citu valsti, kur darba ņēmējs ir vairāk pieprasīts.

Aivars
Ja grieķiem vergs bija runājošais darbarīks, tad VD šis tiek zīmēts kā cilvēks, par ko Dievam ir kas sakāms, un VD aprakstītā verdzība ir citāda, nekā kaut vai Ēģiptē piedzīvotā
Manuprāt, par tiem 7 gadiem ir drusku bajāns:
In the seventh year he will leave a free man. If his master gives him a wife and she bears him sons or daughters, the wife and children will belong to the master, and he will depart alone.
Exodus 21:7-8:
If a man sells his daughter as a slave, she will not leave as male slaves do.
If she does not please her master who intended her for himself, he must let her be bought back.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.15 10:43:05
masiks [212.93.96.2]
Par to jau arī runa, ka nevar VD aprakstīto verdzību uzskatīt precīzi tādu pašu, kā īstenībā ļoti dažādās verdzības formas, kas bijušas pasaules vēsturē

EzītisMiglā
Drusku jau te pārspīlē par to siekstu saistībā ar tikumu. Bet vai Tev ir zināma kāda Sv. Rakstu vieta, kas visas Tevsi pieminētās cūcības māca? Es drīzāk redzu pat tādu visnotaļ oriģinālu risinājumu sava laika kontekstā VD, kur iekārotajām karagūsteknēm tiek nodzīti mati, un tikai tad, kad mati ir atauguši var apsvērt domu, vai tām tuvoties un ņemt par sievām, vai laist brīvībā. Tā teikt, pasaulē, kur kopumā bija pierasts šādā veidā ar sievām apgādāties, Dievs ievieš `pārdomu laiku`, kamēr karstas galvas atdziest un arī sievietē ierauga cilvēku, ne tikai `svaigu gaļu.`
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.15 10:52:35
9K116
Štrunts par darba devējiem. Vēl jau ir bankas un valsts pati, kas Tavus parādus tik lēti neatlaidīs.
Par verdzenēm runājot ir tā, ka tas varētu būt saistīts ar viņu sociālo nodrošināšanu. Cik zināms, tad agrārajās kultūrās sievietes iztikšana bija stingri atkarīga no vīrieša, līdz ar to arī VD bieži redzi atgādinājumu rūpēties par atraitnēm utt. Kā zinātāji stāsta, tad verga un bērna stāvoklis bija līdzīgs, ar to atšķirību, ka vergs nebija oficiāls mantinieks, lai gan, kā redzams pie Ābrahāma, tad viņš, domādams, ka bērnus nesagaidīs, apcer ka mantojums būs jānovēlē uzticīgam vergam. No šāda viedokļa Tevis minētajos tekstos var pat saskatīt piemērus, kur tiek atrunātas sociālās garantijas verdzenei.
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.09.15 10:55:18
Aivars
Drusku jau te pārspīlē par to siekstu saistībā ar tikumu.
Tu jau ar pārspīlē, ka latviešiem bezmaz vienīgā iespēja apprecēties bija iet sirojumos un izvarot nākamo sievu.

Vēl jau ir bankas un valsts pati, kas Tavus parādus tik lēti neatlaidīs.
Neviens nespieda aizņemties, tas ir brīvprātīgi.
Savukārt, vergs ir vergs, viņam neviens neprasa, nav izvēles.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:01:50
EzītisMiglā
Izstāsti, kur tu brīvprātīgi pierakstījies uz nodokļu maskāšanu. Diemzēl, kā ne viens vien nopietns vīrs ir apcerējis, tad šodien jau pasauli nepārvalda valstiskās struktūras, ko Tu centies regulēt ar vēlēšanu biļetenu, bet ietekmīgas koorporācijas, kas ar savām biznesa interesēm māk arī valstis dīdīt. Šobrīdējā situācija šķiet ir labs piemērs tam, ka ne jau tikai kredītu ņēmēji maksā par baņķieru aplamībām. Tā ka, tā bilde nav tik vienkārša
9K116
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:02:13
Aivars
Par to jau arī runa, ka nevar VD aprakstīto verdzību uzskatīt precīzi tādu pašu, kā īstenībā ļoti dažādās verdzības formas, kas bijušas pasaules vēsturē
Tas pat nav būtiski. Pietiek ar pašu faktu kā tādu.

Aivars
Štrunts par darba devējiem. Vēl jau ir bankas un valsts pati, kas Tavus parādus tik lēti neatlaidīs.
Jā, neviens nelika aizņemties. Valsts - tā ir drusku cita lieta, bet tā vairs nav verdzība.

Par verdzenēm runājot ir tā, ka tas varētu būt saistīts ar viņu sociālo nodrošināšanu.
Pat ja tā - tas nekā neatceļ verdzības faktu un padara vergu/verdzeni atkarīgu no saimnieka labvēlības.

Kā zinātāji stāsta, tad verga un bērna stāvoklis bija līdzīgs, ar to atšķirību, ka vergs nebija oficiāls mantinieks
Nu un cik tad bija to gadījumu, kad vergturis bija neauglīgs un savu mantu novēlēja `mīļotajam vergam`?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:07:48
Nu jau Tu tagad runā tā, it kā aiz Mozus runām nemaz nestāvētu dievs Cebaots?

Ir tāds teiciens - pret stulbumu pat Olimpa Dievi ir bezspeeciigi... Kaa cilveeki neticiibas deelj toreiz vareeja Dievu "pasuutiit" taa to dara arii shodien. Liidz ar to, ja Dievam ir uzstaadiijums nokomuniceet textu liidz cilveeka apzinjai, tad vinjam tas ir jaadara valodaa kuru cilveeks saprot... Taa kaa tu redzi ka pat shodien cilveeki Dieva Vaardu ignoree, tad domaa toreiz bij savaadaak... tachu Dievs izveelaas atbilstoshu komunikaaciju formu... atbilstoshi tam ar KO runaa!
Ja tu esi neandartaalietis kas sarunaajas ar vaales sitieniem pa galvu - tad nebriinies, ka arii ar tevi tieshi taa runaas...
Komunikaacija ir divvirziena... viens runaa, otrs klausaas... Tu kaut kaa gribi, lai Dievs iedabon infu neatkariigi vai klausaas vai nee! Redz un taapeec Dievam biezhi bij jaapanaak vispirms pirmais... lai tas otrs saaktu klausiities! Tieshi taapat kaa muusu baalelinji... vai tad klausiijaas, kad pat ne Dievs, bet pashu ekonomisti teica - buus suudi... nu neklausiijaas. A tagad, kad ir lieli suudi - tagad stipri vairaak klausaas ko saka... tagad gan taapat ignoree... bet nu gluzhi ausis ciet netur!
Dievam tieshi taas pashas probleemas bij jaatrisina... pietam videe, kur nav masu meediji un cilveektiesiibu hartas, bet kaareiz - sarunu valoda ir blieziens pa aci! BTW visai efektiivs arii shodien atsevishkjaas "intelektuaalju" aprindaas!

9K116
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:09:23
Aivars
Izstāsti, kur tu brīvprātīgi pierakstījies uz nodokļu maskāšanu.
Nekur, bet tas nu ir veids, kā sistēma strādā, un nodokļus iekasēja jau arī tolaik, paralēli verdzībai (tiesa gan, ne no vergiem - kā Tu iekasēsi kaut ko no tā, kam nekā nav?).
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:09:39
masiks, patīk tev tas vai nepatīk... bet VD ir vislabākais vēstures avots par tā laika Izraēlu No turienes mēs vispār zinām par viņu vēsturi, pārvietošanos u.c. detaļas... un pateicoties Rakstiem šīs tautas vēsturi ir kudī labāk zināma un izprasta nekā citas tā laika... par kurām infa ir stipri skopāka!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:10:40
masiks, ja tu tāds gudrs mājas darbu veicējs... nu izlasi attiecīgi Mozus bauslību, kur kāreiz ir iestādīti vesels lērums likumu tām attiecībām ar vergiem! Tur pat ir vergus aizstāvoši likumi... protams priekš mūsdienām primitīvi, bet priekš tiem laikiem ļoti pat progresīvi!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:11:10
Nezkāpēc tikai Dieva motorā reakcija atšķiras. Toreiz sprandu apgrieza - tagad mīksto liek virsū.

Un kurš variants tev labāk patīk?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:11:34
9K116
Es saprotu to tā, ka Raksti vispār neizceļ kādu sociālu iekārtu kā labāku un pareizāku pār citām, jo ikvienu iekārtu grēcīgi cilvēki mēdz sabojāt. Tā vietā Bībele uzsver, ka arī tajā iekārtā, kas ir šobrīd, Tu esi aicināts būt cilvēks.

Par to pašu `verdzeņu un bērnu` pieturēšanu runājot, nupat atausa atmiņā gadījums, kur kāda vaļīga Latvijas dāma, kuras vecākos bērnus audzina citi Latvijā, bija Francijā `apbērnījusies` un tā kā tēvs ir Francijas pilsonis, un bērns ir Francijas pilsonis, tad Francija savus pilsoņus grib pieturēt un aizsargāt, kā rezultātā māmuļa no valsts tika izlaista, bet bērns - ne. Un sava loģika, jāatzīst tajā ir, ja domā ne vien par bioloģiskās mātes gribu, bet bērna labumu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:12:41
Aivars, tas pats ar Austraaliju...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:15:19
masiks [212.93.96.2]
Aha, atkal Tavi vaļi.. Būsi atkal paņēmis grāmatu, kas Tev stāvēja blakus Bībelei.

BTW, ASV un Eiropā verdzības atcelšana bija cieši saistīta ar kristiešu iniciatīvu. Bet tas nenozīmē, ka ar verdzības atcelšanu vien pietiek.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:17:13
Abi pie kājas. Svarīga ir IZMAIŅA. Ko ģenerējis jakobi nemainīgais...

A kāds te sakās Rakstus analīzējis...

A es ta domāju tu tiešām analizē, a izrādas tikai muldi!

Šīs izmaiņas ir paredzētas gan VD un manifestējas JD... un tās tiek paredzētas ij pie Jeremijas ij pie Jesajas un praktiski katrs pravietis to tā vai citādi apraksta! Un izmaiņas nenotiek Dievā... izmaiņas notiek šajā pasaulē... kurā Dievs ienāk caur Jēzu Kristu

Tā kā... hmmm... Tas ka nemainīga automašīna pa bruģi grab un izdauza zobus visiem kas autiņā nav piesprādzējušies, bet uz asfalta brauc līgani... nenozīmē, ka autiņā kaut kas ir mainījies

Jakobi gudrs vecis, a relativitātes teoriju un atskaites punktu nomaiņu neesi apjēdzis...

Jo šajā vienādojumā ir Dievs, Apstākļi, Cilvēki! Un summārais ir tas ko tu redzi... Ja summārais ir pamainījies, tas nenozīmē, ka Dievs ir pamainījies, jo var izrādīties, ka ir mainījušies gan Apstākļi gan Cilvēki!

Kā jau teicu... kara laikā attiexme pret zagļiem un bandītiem ir cita nekā miera apstākļos... un tas nenozīmē, ka Valdība vai Likumi ir mainījušies...

Vecajā Derībā Dievs runā caur praviešiem un Sodomām Gomorām... Jaunajā Derībā runā caur Jēzu Kristu, kurš pats uz sevi ņem visu to, kas VD nāk pār cilvēkiem... Īzī!

Bet masiks to principā nesapratīs... jo skaidrot masikam kaut ko ir bezjēdzīgi, jo kā jau teicu... ateistiskajā pasaulē apgalvojums "Man nav taisnība" ir TABU!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:18:37
Nav mana vaina ka tu to TUR neredzi vai ignorē.

Tomēr tā ir TAVA vaina un TAVA atbildība, ko TU tur redzi Kā jau teicu... kristiešiem nav saistoši masika interpretācijas! Tāpēc... jo ātrāk sapratīsi, ka Kristietība nav tas, ko tu iedomājies tā ir, jo vieglāk tev dzīvot... pagaidām tu ar dzirnavām kaujies!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:19:41
masiks [212.93.96.2]
Ko Tu fantazē par eksportu? Es runāju par paralēlēm, kāpēc sava loģika varētu būt tajā, ka saimnieka namā mītošā verdzene ar bērniem tiek sociāli aizsargāta, nevis automātiski pakļauta parādu verdzībā nokļuvušā vīra untumiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:25:44
masiks, man nemaz nevajag pieņemt ka Dievs ir mainīgs, lai saprastu kā Mainīga Dieva manifestācija var ārēji atšķirties...

Atšķirībā no tevis acīmredzot man plašāks redzējums uz pasauli... un es varu redzēt gan to, ka mainās apstākļi, gan to kā mainās vēsture, gan to kā mainās cilvēki... Kas, starp citu, ir labāks izskaidrojums pēc Okhama šķērēm nekā tevis piedāvātais!

Neko es nesašūmējos... tikai brīnos, kā dažreiz ateisti ir gatavi atmest jebkuru loģiku, konsekvenci un dajebkādas veselā saprāta paliekas, lai tikai paturētu savus infantīlos Zitsgeist līmeņa argumentus... Prosto "za rodinu abidna" ka citādi gudri cilvēki kāpj tādās auzās... pietam nevis tāpēc, ka kaut ko nezinātu, nesaprastu vai neprastu... bet elementāri - NEGRIB... pat pamēģināt saprast, ka lietas var būt savādākas, nekā viņi ir tās iedomājušies!

Nu vot jautājums - vai tu pieļauj... kaut vai tikai teorētiski - ka tavi uzskati un secinājumi par Rakstiem un Kristietību varētu būt aplami un nepareizi, maldīgi?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:28:31
masiks, tu atkal nodabrojies ar sofistiku!

Aivara kontexts bij par to, ka bērnam šādās konfliktsituācijās ir labāk palikt pie tā vecāka, pie kura viņam objektīvi būs labāk (pēc kaut kādiem kritērijiem)... Izvēle te ir starp diviem vecākiem, nevis starp "kur labāk".... Vecāku dislokācija nosaka opcijas šim labumam, nevis otrādi!

Tu savukārt kārtējo reizi parādi, ka nevis pēc būtības esi gatavs argumentēt... bet argumentēt vienkārši PRET... jo kaut ko ir apgalvojis kristietis!

TU arī argumentēsi PRET rēzrēķinu, ja tikai to būs proponējis kristietis! Tavs naids pret Kristietību padara tevi gan par aklu gan par smieklīgu... un dažreiz pavisam par dumju...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.15 11:28:38
masiks [212.93.96.2]
Nu ja Tu mani pārprati, tad lūdzu atvainot, bet tāda nebija mana nostāja, un tomēr šķiet, ka Tev to nebija tik grūti saprast.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 46 , pavisam kopa bijuši: 35046