atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bībeles "morāle"
pich007
Iesūtīts: 2009.09.11 16:42:08
Tas viss ir bībelē, bet vai jums tas šķiet pieņemami? Neko neesmu pats izdomājis- ar visu zemāk rakstīto var iepazīties šajā adresē http://bibele.lv/bibele/bibele.php

5. Mozus grāmata
22:28-29 Bet, ja kāds vīrs sastop meiteni, kas ir jaunava un kura vēl nav saderināta, un to sagrābj un pie tās guļ, un tie tiek atrasti,
tad tas vīrs, kas pie viņas ir gulējis, lai dod meitenes tēvam piecdesmit sudraba seķeļus, un tā lai kļūst viņam par sievu, tāpēc ka viņš to ir piesmējis; tas viņu nedrīkst atlaist visu savu mūžu.

5. Mozus grāmata
28:53 Un tu ēdīsi pats savas miesas augļus, savu dēlu un savu meitu miesas, ko Tas Kungs, tavs Dievs, tev devis, apspiestībā un postā, ar ko tavi ienaidnieki tevi spaidīs.

2. Mozus grāmata
21:5-6 Bet, ja vergs teiks: es mīlu savu kungu, savu sievu un savus bērnus, - tad lai viņš neaiziet brīvībā.
Tad lai viņa kungs to nostata Dieva priekšā un lai to ved pie durvīm vai stabiem, un kungs lai ar īlenu izdur cauri viņa ausij, un tas lai kalpo viņam mūžīgi.
21:20-21 Bet, ja kāds sit ar koku savu vergu vai verdzeni, ka tie no viņa rokas mirst, tad lai tas tiek riebtin atriebts.
Bet, ja tas vēl dzīvo vienu vai divi dienas, tad viņš nav jāsoda, jo tā ir viņa nauda

2. Samuēla grāmata
12:11 Tā saka Tas Kungs: redzi, Es likšu nelaimei nākt pār tevi no tava paša nama un tev to redzot: Es ņemšu tavas sievas un tās nodošu kādam tavam tuviniekam, lai viņš guļ ar tavām sievām gaišā dienas laikā, saulei spīdot

3. Mozus grāmata
25:44 Bet vergus un verdzenes, kas tev ir, pērc no apkārtnē mītošām tautām, no tām jums būs pirkt vergus un verdzenes.

Atklāsmes grāmata
9:4-5 Un tika sacīts viņiem [siseņiem- aut.] nemaitāt zemes zāli, ne kādu zaļumu, ne kādu koku, bet tikai cilvēkus, kuriem nav uz pierēm Dieva zīmoga.
Tiem tika dots, ne viņus nokaut, bet mocīt piecus mēnešus ilgi, un viņu mokas līdzīgas mokām, kad skorpions sadzēlis cilvēku.

1. Mozus grāmata
22:2 Tad Viņš teica: "Ņem savu vienīgo dēlu, kuru tu mīli, Īzāku, un ej uz Morija zemi un upurē to tur par dedzināmo upuri uz kāda no kalniem, kuru Es tev norādīšu."
22:10 Un Ābrahāms izstiepa savu roku un satvēra nazi, lai nokautu savu dēlu.
22:12 Bet tas sacīja: "Te es esmu." Un viņš sacīja: "Neizstiep savu roku pret savu dēlu un nedari tam it nekā, jo tagad Es zinu, ka tu bīsties Dieva un neesi taupījis savu vienīgo dēlu Manis labad."
Mans komentārs: Lai arī Ābrahams nenogalināja savu dēlu Īzaku, padomāsim par to, kādas mokpilnas šausmas Īzaks piedzīvoja mirklī, kad viņa paša tēvs, satvēris nazi, bija gatavs viņu nogalināt (upurēt)

2. Mozus grāmata
12:29 Un notika nakts vidū, ka Tas Kungs sita visus Ēģiptes pirmdzimušos, sākot ar faraona, kas sēž uz sava troņa, pirmdzimto, līdz cietumnieka pirmdzimtajam, kas bija cietumā, un visus lopu pirmdzimušos.

2. Ķēniņu grāmata
2:23-24 Un no turienes viņš devās augšup uz Bēteli; un, kad viņš vēl pa ceļu gāja augšup, tad mazi puikas bija iznākuši ārā no pilsētas, un tie viņu mēdīja un viņam sacīja: "Nāc augšā, plikgalvi! Nāc augšā, plikgalvi!"
Un tad viņš apgriezās un, tos ieraudzījis, nolādēja Tā Kunga Vārdā. Tad divi lāči iznāca no meža, un tie saplosīja no tiem četrdesmit divus zēnus.

Jeremijas grāmata
19:9 Es likšu tiem ēst savu dēlu un meitu miesas, tie ēdīs ikviens sava tuvākā miesu tai postā un bēdās, ar ko tos spaidīs viņu ienaidnieki un tie, kas tiecas pēc viņu dzīvības

Psalmi
137:9 Svētīgs tas, kas sagrābs tavus mazos bērnus un viņus satrieks pret klintīm!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 19 . 20 . >>
AutorsZiņas teksts
pich007
# Iesūtīts: 2009.09.11 19:05:07
vēlos dzirdēt jūsu domas par šiem bībeles rakstiem- vai tas nav pretrunā ar jūsu pārliecību?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.11 19:07:27
Nē!

Tā kā... nekaitini mūs... jo tu nezini kurš no mums ir tavs draugs, kolēģis, biznesa partneris... pielūko, ka tavs tēvs netop par 50 šekeļiem bagātāks
pich007
# Iesūtīts: 2009.09.11 19:24:45
nekaitini?? es pārkopēju atsevišķus izrāvumus no bībeles, kas tomēr nav izrauti no konteksta... par ko tieši tu runā?
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.09.11 19:25:25
pich007 Iesaku lasīt visu grāmatu. Kāpēc tikai vienu teikumu no grāmatas raksti? Izlasi un tad jau varbūt pat atbildi ar vairs nevajadzēs. Tev vajadzēs daudz izlasīt...
pich007
# Iesūtīts: 2009.09.11 19:27:47
es gribu atbildes uz šiem bībeles rakstiem- tam taču forumi domāti... atkal visu jūsu atbildes ir tikai virspusējas!!
un nevajag izlasīt pilnīgi visu bībeli- pietiek ar atsevišķo nodaļu, kur šie teikumi parādās, lai saprastu, ka tik tīra tā lieta nemaz nav...
pich007
# Iesūtīts: 2009.09.11 19:30:37
skolniekss un mulder, pieņemu, ka jūs abi esiet izlasījuši visu bībeli. nu tad paskaidrojiet man, ko jūs saprotiet ar "Svētīgs tas, kas sagrābs tavus mazos bērnus un viņus satrieks pret klintīm!"

jo es to nesaprotu
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.11 19:32:22
Laikam Kosidovskis vai "jautrā bībele` citātu atlasi ietekmējusi.
Vispār jau katrs citāts ir ņemams par sevi.
Pirmkārt neticu, ka ir ideāla `kristīgā morāle`, bet Dievs mūs grēka gabalus mēģina kaut kādā jēgā sakārtot.
1. citāts. No galvas nenocitēšu kurā vietā ir tā norāde, ka ja meitene izvarota ārpus pilsētas (kur neviens nevar dzirdēt palīgā saucienus) neģēlim ir jāmirst.
2. Brīdinājums par nākotni, bet ne pavēle
3. Ir cilvēki, kas labprāt uzticas cita vadībai, ja paši netiek ar savām finansēm un dzīvi galā.
4. Brīdinājums, skat 2.
5. tas pats
6. cik dzirdēts, tad Israēlā verga stāvoklis drīzāk bija līdzīgs bērna stāvoklim, tikai bez mantinieka tiesībām. (nevar jaukt zemnieka beztiesību Krievijas muižās un Eiropā). Iespējams, tas bija veids, kā dažu nabagu izglābt no galerām
7. Pravietojums par briesmām, ne pavēle
8. zinot stāstu pilnībā, tā ir provokācija, kas liek aizdomāties, bet ne morāles paraugs
9. Dievs deva, Dievs ņēma, Viņam labāk zināms. Bet neaizmirsīsim, ka tas ir dialogs ar ēģiptiešiem, kas nupat ir slepkavojuši tos pašus israēliešu puikas, kā ģimenes turpinātājus
10. dēli nenozīmē mazi bērneļi, bet iespējams, ka lieli burlaki Dieva pravieti izņirdza kā spitālīgu, jeb nešķīstu
11. brīdinājums, ne pavēle
12. tiešām viena no sarežģītākajām Rakstu vietām, bet tradicionāli skaidrota tā, ka `bērni` ir `Bābeles dzemdinātie` , t. i. bezdievības augļi, jeb grēki. Taču, neaizmirsīsim, ka Psalmi ir lūgšanas, kur ļoti atklāti cilvēks pauž arī savu izmisumu un dusmas Dieva priekšā, kas nozīmē to, ka tā nav Dieva pavēle, bet drīzāk cilvēka atzīšanās, kas viņā pašā notiek
Papucs
# Iesūtīts: 2009.09.11 19:39:21
pich007
Kas vainas morālei?
Tev tiešām šķiet, ka dzīvē ir kāda reāli labāka morāle par šo?
Varbūt Tu redzi to, kā nav?
pich007
# Iesūtīts: 2009.09.11 19:48:28
Papucs
drīzāk šeit es saskatu veidu, kā senos laikos cilvēkiem tika uzspiesta reliģija- ar draudiem un šausmām, kas sekos, ja nepieņems kristietību. un es to uzskatu par absurdu, ka, šādi tiek iebiedēti cilvēki... vai tiešām tas ir vajadzīgs?
kur paliek brīvā griba, ja bībelē ir arī tādas rindas, ka tie, kas netic, mūžīgi mocīsies un degs liesmu ezerā...
uzskatu, ka augstāk minētās rindkopas ir tīrai iebiedēšanai un piespiešana pievērsties reliģijai
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.11 19:53:31
pich007
cool down! Aizej pasēņot vai pamakšķerēt, un pamani pasauli, ko Dievs radījis, bet nesēdi istabā ar lētu ateistisku literatūru vai kompjūteru!
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.09.11 20:02:23
pich007
Un kas Tavuprāt ir parādu piedzinēji mūsdienās?
Vai tad neviens par kredītiem netika brīdināts "labajos laikos"? Pārāk maigi?
Un ko ziemā darīs tie, kuri pilnīgi godīgi un visnotaļ atbilstoši saviem līdzekļiem ir nopirkuši tos vienīgos 5 dzīvokļus no 50 dzīvokļiem jaunajā daudzstāvu mājā, kuras īpašnieks ir bankrotējis?


P.S.
kur paliek brīvā griba .. mūžīgi mocīsies un degs liesmu ezerā
Nu un vai tad pēc absolūtās loģikas (kristīgās, nekristīgās - da jebkādas) šī arī nav brīvā griba???
pich007
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:08:59
salīdzinājumi un runāšana aplinkus... es runāju par BĪBELI! par to pašu grāmatu, kuru jūs dodiet mazajiem bērniem lasīt un kurā ir rakstīts par to, kā tēvs liek nazi dēlam pie kakla un par to, ka izvarot sievieti nav nemaz tik ļauni...
visi kliedz par vardarbību filmās vai datorspēlēs, bet neviens neko nesaka par vardarbību bībelē.
jā- laikam tieši vardarbības attēlošana bībelē bija tieši tas, ko es gribēju uzsvērt šajā foruma ierakstā...
Papucs
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:14:12
pich007
Esmu visnotaļ par vardarbību un autoritārismu, to arī saviem bērniem neslēpju. Jā, jā, uzskatu sevi par ļoti pārliecinātu kristieti.
Salīdzinājumam apskaties un padomā par to vietu, kur Kristus ar pātagu izdzenā spekulantus no tempļa.
Velkot paralēles ar mūsdienām, protams, ka spekulantiem bija miesassargi, jo tur grozījās NAUDA. Bet Kristus bija viens .. ar pātagu. padomā par to! ...
pich007
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:20:18
Papucs
nesapratu, ko tu ar to biji domājis...
Papucs
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:29:41
pich007
Kas pēc Tavām domām ir vardarbība vissliktākajā nozīmē?

Ja kāds omulīgs onkulis Tev pienāk no mugurpuses un mīlīgi bāž savu čibriku Tavā dupsī, pie tam to vēro visi apkārtējie un laimīgi smaida, bet Tev tas nepatīk un Tu izvelc savu nazi un uzšķērd omulīgajam onkulim vēderu tā, ka zarnas ar asinīm un sūdiem pa visu ielu - kura no darbībām Tavuprāt būtu klasificējama kā vardarbība?
pich007
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:31:50
Papucs
biju domājis, ka esi inteliģentāks... ko tādu tikai sapīpējies var izfantazēt
atļaušos neatbildēt
Papucs
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:35:30
pich007
Atļaujies, kas ta` man!
Bet, ja pretendē uz objektīvu analītisku pieeju Bībeles tekstiem, tad, lūdzu, cieni pats sevi, un dari to tiešām objektīvi.
bitukas
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:36:51
pic007
Ne, Tev, par Bībeli, ne par zāli skaidrība
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:44:06
pich007 Kristīgo morāli, draugs, meklē nevis speciāli atlasītos Vecās Derības "šausmu tekstos", bet gan Jaunajā Derībā, Kristus un apustuļu mācībā.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:54:38
pich007 Un tāpat nelieto Veco Derību, lai parādītu, kā tika "uzspiesta kristietība". Kristietības sākumus meklē Jaunajā Derībā, bet par kristietības izplatīšanos lasi Apustuļu Darbu grāmatā.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 19 . 20 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 8 , pavisam kopa bijuši: 36192