atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par mešanos ceļos dievkalpojumā
vilks
Iesūtīts: 2009.09.11 13:47:41
Un ne tikai mešanos ceļos, bet arī stāvēšanu, sēdēšanu u.tml. - kāpēc to vajag un kāpēc mēs to darām (vai nedarām)?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.11 13:50:13
Taapeec, ka mees neesam gabalos sagriezta buutne... bet gan vienota gars-miesa-dveesle sisteema. Taadeejaadi fiziskais kjermenis manifestee gariigo un dveeselisko staavokli!
Protams tie nav 1:1 bet vajadzeetu buut... jo Kristus grib, lai Gars valda paar Miesu nevis otraadi vai vispaar katrs pac par sevi!
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.09.11 14:14:57
vilks Jā ir izsmeļoši. BET.....

Mans grēku nožēlas apliecinājums gan nav ceļos krišana. Drīzāk sirds un dvēseles stāvoklis, kur patiesas nožēlas laikā var sabrukt ķermenis, kurš padodas Dieva žēlastībai līstot... ceļos noslīdēšana, krišana varētu būs sekas patiesai nožēlai, kas man nelīmējas, ka var vienlaicīgi visai draudzei vienā laikā risināties. Man tā vairāk izskatās, kā Dievkalpojuma kārtība, nevis Dieva darbība. Piedodiet, bet man tā ir.
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.09.11 16:03:52
vilks
Par piedošanu rakstīju tāpēc, ka patiešām nevienu nevēlos aizvainot. Jo to negribot bieži tā sanāk.
Jūs rakstāt "jaunajās kristīgajās kustībās tiek dziedātas dziesmas, kuras cilvēku noved zināmā emocionālā stāvoklī"
Nav gadījies tur būt.
Vienkārši nožēlojot grēkus un lūdzot ir reizes, kad patiešām sajūtu vēlēšanos un vajadzību nometies ceļos un tikai priecājos, ka cilvēki to izjūt daudz biežāk un kolektīvi...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.11 17:01:25
Protams var jau krist uz mutes un kaisīt putekļus uz galvas grēksūdzes laikā, vai plūkāt bārdu un sist pieri pret baznīcas solu, bet tas varētu traucēt citiem lūdzējiem un neietu kopā ar norādi, ka dievkalpojumos der atcerēties, ka Dievs nav nekārtības, bet kārtības Dievs.
No kurienes tad grēksūdzē nāk nomešanās ceļos, galvas noliekšana un priekšā kopā saliktas rokas - no sava laika etiķetes, kā padoties gūstā, uzticot sevi otra žēlastībai. Tā nav vienkārša gaudošana "ak kā man neiet, kā man nepaveicās, cik stulbi sanāca`, bet atzīšanās, ka reiz biji nostājies pretinieka pusē, bet nu ar visu cieņu pret Dievu padodies Viņam.
Protams, ja grēkus sūdzi gultā gulēdams, ar kāju ģipsī, vai sarautu muguru, ceļos mešanās izpaliek.
Bet poza mobilizē.
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.09.11 18:26:40
Aivars Nu nezinu, vai Dievs Tevi apžēlos tāpēc, ka esi nometies ceļos. Vai Dievam vajag Tavu ārišķo rīcību. Ja tās izriet no Tava sirds un dvēseles stāvokļa ok. Bet savādāk patiešām man tas ir nesaprotami. Un ja izjūti vajadzību, vai nepieciešamību pēc to, ko mini sākumā uz priekšu. Nez vai Dieva lūdzējam tas traucēs.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.11 18:33:24
skolniekss
Es domāju, ka Dievs to nepieprasa. Tāpat visāda tirināšanās un `sabrukšana` nav iemesls, kādēļ Viņš Savu žēlastību parāda. Kā Luters "Lielajā Katehismā " raksta, tad Viņš jau ir piedevis pirms mēs grēksūdzi sakām (skat. Kristus krustu!), bet ja jautājums ir par mešanos ceļos, vai plātīšanos ar `dvēseles satricinājumiem`, izvēlos pirmo.
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.09.11 18:37:55
Aivars vai varu Tev jautāt, kāpēc kāda cita darbību uzskati par plātīšanos, bet savu nomešanos ceļos par rīcību, kurai nepiemīt Tevis minētā plātīšanās. Domāju katram tas notiek savādāk. Un nevajadzētu to ar tādu smaidu pasniegt.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.11 18:42:21
Varbūt tādēļ, ka redzu, ka atpazīstu lepnu garu, kas pat grēksūdzi grib izmantot kā iespēju izcelt sevi.
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.09.11 18:44:44
Aivars Lai tā būtu... Varbūt jāskatās mazāk riņķī un būs normāli
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.11 18:54:51
skolniekss
Būs labi! Dieva žēlastība jau ir lielāka, nekā mūsu iedomātā pareizība. Kā sacījis kāds prātīgs vīrs, ja Dievs staipītu naudas maku, tad tajā būtu tava foķene. Ir labi, ja savās lūgšanās tāpat uz Viņu raugāmies un nedomājam, kā dīdīt pārējos vai `bīdīt savas pravas`.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.09.11 19:41:34
Es izvairos no stāvēšanas kājās, jo man sāp mugura.
Vienīgi, ja esmu iepriekš nolēmis kadu dievkalpojumu upurēt par kādu, tad pieņemu visu kā Dievs dod - arī stāvēšanu kājās.
чудо дома!
# Labojis чудо дома!: 2009.09.11 20:06:13
es uzrakstīšu tādu oftopiku.
katoļiem ir Tridentas mise, modernā un tā kā Latvijās.
"pusmodernais" variants dažās vietās Latvijā ir neērts, it īpaši, veciem ļaudīm.
piemēram, vecajā variantā, iet pie komunijas (dievgalda) nometas ceļos, bet ir tāda kā sētiņa, kas it kā ir nedaudz kā galds un pret to var arī atspiesties, bet pusmodernajā variantā , sētiņas vairs nav , bet ceļos metas.
paskatos uz to "pusmodernu" un šaubos, vai maz vajadzēja
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:29:14
чудо дома!
Zināma problēma ir starp vēstījumu, ko `sludina altārsētiņa" un funkcionalitāti. Zinu kādu luterāņu draudzi, kur sētiņa tika atjaunota dēļ funkcionalitātes, mēģinot saglabāt to pašu vēstījumu, kādēļ tā tika nojaukta (ne bez iespaida no Zviedrijas luterāņu tradīcijas).
Ir jau tā, ka altārsētiņas iztrūkums labāk uzsver to, ka patiecoties Kristum, nav vairs šķēršļu starp Tevi un Dievu, bet savā vietā nolikta pirms Sv. Vakarēdiena tā palīdz komunikantam nedomāt par muguras un kāju sāpēm brīdī, kad jākoncentrējas uz Sv. Vakarēdienu
sica. [78.84.130.105]
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:34:47
чудо дома!
khmmm cienītais Jūs laikam nezinat, ka ceļos komūnijas laikā JĀMETAS visā LV teritorijā. tāpēc Liepājas diacēze sašūmojās, jo to bija atmetuši..un pieņēma kā jevropā kāj`ās (amerikā kas tev tā patīk gan metas ceļos un sētiņas nav). veciem `;laudīm, kuriem sāp kājas atļauts plikt kājās, bet viņi vairāk godina to Kungu un metas ceļos, bet jauniem viss po barabanu diemžēl
setiņas trūkums laikam saistīts ar finansēm, jo ceļot jaunas baznīcas bieži naudas nav altārim, kur nu vēl sētiņam...
чудо дома!
# Labojis чудо дома!: 2009.09.11 20:41:03
Aivars
Ir jau tā, ka altārsētiņas iztrūkums labāk uzsver to, ka patiecoties Kristum, nav vairs šķēršļu starp Tevi un Dievu, bet savā vietā nolikta pirms Sv. Vakarēdiena tā palīdz komunikantam nedomāt par muguras un kāju sāpēm brīdī, kad jākoncentrējas uz Sv. Vakarēdienu
man pēdējā gada atklājums ir tāds - baznīcā viss ir labi saskaņots ka no teoloģiskā tā praktiski no viedokļa baznīcēna viedokļa .
ja nu kādam bīskapam gribas kaut ko nedaudz pamainīt , labāk nevajag , labāk nebūs

чудо дома!
# Labojis чудо дома!: 2009.09.11 20:48:40
man personīgi ceļos nomesties nav nekādu problēmu, bet ilgstoši tupēt bez atbalsta ir diezgan grūti, ar mani baznīcēna stāžu laikam tā nevajadzētu būt???

varat minēt kāpēc eju uz A. draudzi? attiecība uz ceļiem tupēšanu tur nav nekādu pusmoderno variantu ! liela baznīca ar klasiskiem soliem uz altārsētiņu.

sica. [78.84.130.105]
# Iesūtīts: 2009.09.11 20:59:20
чудо дома!
hmmm nu nezinu cik stundas tad pie jums to komūniju pie altāra pieņem,.,.. manuprāt tā ir nepilna minūte
ai man vispār kaut kā izbrīna šis variants - pusmodernio nekmoderni sazinkāmoderni.... mani kaut kā neuztyrauc ne ceļos mešana ne kas cits. galu galā uz baznīcu iet Dievu lūgt, nevis uztraukties paf savu komforta līmeni
чудо дома!
# Iesūtīts: 2009.09.11 21:01:21
sica. [78.84.130.105]
vispār tā ir luterāņu diskusija, un viņiem tas ir jūtami ilgāk , varbūt ne visur, bet cik es esmu redzējis.
sica. [78.84.130.105]
# Iesūtīts: 2009.09.11 21:04:39
чудо дома!
bet viņiem vispār mazāk jāmetas ceļos tā vismaz saka mana tante luterāniete, kad mūs katoļus lamā
Un ja luterāņu diskusija, ko tu te ar RKB mācībām lien? A draudze jau konvertējusies ar visiem draudzes locekļiem
чудо дома!
# Iesūtīts: 2009.09.11 21:07:14
sica. [78.84.130.105]
Alberti pēc gadiem cerams varētu uz tradicionālisitiem
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 130 , pavisam kopa bijuši: 36487