atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Iemesls,lai mainītu draudzi
danar
Iesūtīts: 2009.08.25 10:15:48
Gribētos dzirdēt jūsu domas-cik nopietnam un kādam ir jābūt iemeslam,lai jūs nomainītu draudzi?


Tēma kristiešiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.08 13:20:17
Aivars No malas nevar pateikt neko. Bet viss kļūst skaidrs, ar šo cilvēku parunājot. Jā, Baznīca ir neredzama. Bet to veido Sv. Gars, un tajā ietilpst tie, kuros iemājo Sv. Gars. Baznīca ir neredzama, bet tajā ietilpstošie Dieva bērni atpazīst viens otru, tiklīdz viņi sāk runāties. Šajā sarunā klātesošais Sv. Gars ar savu klātbūtni parāda, ka viņi abi pieder vienam Garam.
Savā ziņā man studijas starpkonfesionālajā LU TF bija ļoti svētīgas, jo tās man ļāva saprast un just, ka neredzamās Baznīcas robežas iet pāri konfesiju robežām. Un ka paša konfesijā, pat no paša draudzes ir cilvēki, par kuriem var teikt kā Luters par Cvingliju pēc Marburgas kolokvija - "Mums ir dažāds gars".
Ceru, Aivars, ka Tu saproti par ko es runāju.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.08 13:27:47
Kristofers
Ļoti sensitīvs jautājums. Arī ļoti diskutabls kritēriju ziņā, un ātri var pārvērsties paštaisnīgā sektantismā.
Mirga
# Iesūtīts: 2009.09.08 13:31:53
vilks
un pēc kādām konkrētām pazīmēm tu detektē Sv. Gara iemājošanu?

"Bez manis jūs ne nieka nespējat darīt."
"Palieciet manī" - un savā laikā viss noskaidrojas.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.08 13:37:14
Aivars Es nepiedāvāju nekādus objektīvus kritērijus. Es runāju par savu subjektīvo izpratni un pieredzi.
Un ja kas, es neesmu nekāds sektants, bet LELB loceklis un draudzes darbinieks. Un neuzņemos sniegt nekādas konsultācijas, kuram mācītājam ir Kristus ticība, un kuram nav. Tad tā patiesi būtu sektantiska baznīcas graušana.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.08 13:42:13
Mirga un savā laikā viss noskaidrojas.
Tieši tā. Kā teica Orvels (aptuvens citāts no atmiņas)- Var dažus muļķot visu laiku. Var visus muļķot īsu laiku. Bet nevar visus muļķot visu laiku. Māris Sants, pirms "iznāca no skapja", esot atstājis jauka un evaņģēliska kristieša iespaidu.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.09.08 13:45:42
Aivars
Piekrītu. Bet tā saucamais miesas evaņģēlijs vienmēr ir bijis populārāks. Cienījamāk no malas arī izskatās. Bet aiz tā visa pazūd vienkāršais cilvēks par kuru Kristus ir miris. Nezinu, kā to labāk noformulēt, bet cilvēciski mums gribas piederēt kādām struktūrām, lai pār mums ir kāds jumts , tēvi, mātes, tā vietā gatavi upurēt tuvākos, attiecības, savu Dieva doto individualitāti, to visu labo, kas jau ir dots kā svētība.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.08 13:47:18
Kristofers... hmmm tas atkal sasaucas ar to manu peedeejaa laikaa man iepatikushos koncepciju - Bazniicu var redzeet tikai no putna lidojuma... Tu vari apluukot gleznu ar mikroskopu, un buutiibaa jau nav taadas "sliktaas kraasas" visas kraasas ir labas... Bet taa bilde, kas ir uzziiemeta ar shiim kraasaam, kad gleznu apluuko dazhus soljus atstataak - var izraadiities laba vai slikta!

Taapeec principaa jau es piekriitu Mirgai... shkjeit ka cilveeki nereti grib Dievam ar pirxtu maaciit kaa pasauli iekaartot! Taapeec... hmmm jociigi ka to saka taads viskochka kaa es... visos laikos liels kristiesha tikums ir bijusi pacietiiba un pazemiiba, jo taads kristietis noteikti sagaidiis Dieva pasha verdiktu par dajebkuru neskaidru lietu! Bet karstas putras streebeejs sariisies zaljas eerkshkjogas un iedziivosies caurejaa pirms ogas ir gatavas!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.08 13:47:54
Kristofers
Tad jau Tu saproti manas bažas, ka cilvēkam nav tomēr dots izšķirot zāles no nezālēm, un ir viegli sajaukt subjektīvu patiku vai nepatiku ar `atdzimšanas` augļiem otrā, un tas nevar būt objektīvs kritērijs, kā vērtēt draudzi un tās kalpotājus.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.08 13:51:00
Raimonds
Piekrītu.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.08 13:55:10
Objektīvs kritērijs var būt vienīgi tāds, ka aktīvi kristieši sāk draudzi atstāt, jauni klāt nenāk, kaut nokristīts un iesvētīts jau gandrīz viss ciems.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.08 13:57:05
Kristofers, reiz es no maaciitaaja (toreiz veel studenta) dzirdeeju taadu interesantu lietu... kad Dievs pamet cilveeku/draudzi vinjsh panjem savu Vaardu prom no shii cilveeka/draudzes... Ar pakalju saprotu, ka taa ir, ar praatu to izskaidrot nevaru... ko noziimee " Panjemt prom Vaardu"
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.09.08 14:02:31
Kristofers
Baidos, ka šādi velkot sarkano līniju, problēma jau būtībā neatrisinās. Varbūt pat vairāk tikai radīts konflikts.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.08 14:14:32
Mulders ko noziimee " Panjemt prom Vaardu" Es domāju, ka paņemts prom tiek Dieva Gars. Vārds tad jau skan, bet tikai kā nedzīvs burts.
Kristofers
# Labojis Kristofers: 2009.09.08 14:21:39
Raimonds Bet draudzi nolaiduša mācītāja atstāšana amatā, un to sunīšana, kuri ir draudzi pametuši, to sunīšana, kuri uz draudzi negrib nākt, arī problēmu tikai paildzina.
Tādā draudzē laika gaitā, ap mācītāju izveidojas neliela, bet stabila kliķe, kas ieņem vietu draudzes padomē, bīda visādas štelles, par kurām ciems var mēļot, tā vēl vairāk formulējot savu nostāju kāpēc uz šo draudzi un pie š ī mācītāja viņi netaisās nākt.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.09.08 14:39:32
Kristofers
Nu, re, ļoti skarbi un tieši! Iespējams, ka runājam par lauku vai neliela ciemata draudzi. Nezinu, nezinu, vai mācītāja nomaiņa uzlabos jūsu savstarpējās attiecības, jā, varbūt būs citādāk, bet vai labāk?!
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.08 15:40:25
Raimonds Baidos, ka esi ko pārpratis. Man ar manu mācītāju nav nekādu problēmu.
Tā situācija, ko es iezīmēju, ir vairāk kā apraksts, kas bija noticis vienā no viņa draudzēm, pirms viņš tika atsūtīts tur kalpot.
Kristiine [81.198.160.53]
# Iesūtīts: 2009.09.10 22:22:59
Esmu nonākusi situācijā, kad jāmaina draudze (ja ne pat konfesija). Situācija sekojoša - pārnācu dzīvot uz Rīgu un sāku apmeklēt mājām tuvāko katoļu baznīcu. Sākumā jau neliela vilšanās bija - jo manas iepriekšējās draudzes priesteris bija dedzīgs kristietis, Jaunavu Mariju pieminējām, kā Kristus māti, svētīgu un godājamu, bet mises centrālā persona arvien bija Kristus . Turpināšu par pašreizējo draudzi - šīs svētdienas misē sprediķa vietā mums lasīja priekšā kāda Slovēnijas ? mežsarga redzējumu , kurā ,,Jaunava Marija`` rāda vīzijas par tuvojošos pasaules katastrofu, kur Dievs sodīs cilvēkus, bet pasaulei jādod Gandarījums un jālūdz Jaunava Marija. Un ja tomēr tas nenovērsīs šo katastrofu, tad tās laikā tiks izglābti tie cilvēki, kam būs krusta zīme uz pierēm un kuri pielūgs Jaunavu Mariju. Nu labi, domāju, priesteris mūs vienkārši informē, lai jau. Bet mises beigās visa draudze ceļos nometusies sākam pie
murrvau ;)
# Iesūtīts: 2009.09.10 22:34:43
Kristiine [81.198.160.53]
Žēl, ka tev notrūka stāstījums. Tiem, kas nav piereģistrējušies, ir ierobežots teksta garums.
Ja tu piereģistrēsies, tad varēsi rakstīt bez ierobežojuma. Būtu labi zināt, kā tas beidzās un kādas pārdomas tas tevī izraisīja.
Šajā forumā sarunājas daudzi katoļi - vismaz Ikdienas sarunās - nospiedošā vairākumā.
Kristiine [81.198.160.53]
# Iesūtīts: 2009.09.10 22:34:55
Nu, sākoties šai sadaļai, es mudīgi rausos kājās un ar skumīgu sirdi devos mājās. Nu nedrīkstu taču es mesties ceļos un pielūgt nevienu citu, kā tikai Dievu. Tā nu es acīmredzami esmu jaunas draudzes vai pat konfesijas meklējumos - un lūkojos uz jūsu pusi Šis lēmums jau brieda no brīža, kad pārnācu dzīvot uz Rīgu, pasptirnājās spēkā, kad i-netā izlasīju (varbūt žurnālistu pīli?), ka jaunais pāvests kopumā atbalsta Darvina teoriju, bet Darvinam Vatikāns atvainoties negatavojas. Un šī svētdiena laikam bija pēdējais piliens. Jau kādu laiku apciemoju LELb lapu, iepazinos ar ticības apliecību, ar interesi un patiesu prieku lasīju jūsu pārspriestās tēmas. Īpašs paldies Mulderam, Balsij, Vilkam, A.Lapšānam ,Kristoferam Pārdaugavā zinu Torņkalna Luterāņu baznīcu, varbūt no pieredzes variet ieteikt vēl kādu ? Esmu meklējumos.
Kristiine [81.198.160.53]
# Iesūtīts: 2009.09.10 22:36:21
turpināt vajadzēja ar ,, sākam pielūgt Jēzus SIRDI`` UN JAUNAVU MARIJU ``
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 106 , pavisam kopa bijuši: 948