atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem dziesmugrāmata - nošugrāmata midi veidā
lohs74
Iesūtīts: 2009.08.23 21:35:17
Sveiki!

Būtu dikti forši dabūt dziesmugrāmatu midi failos. Visticamāk varētu to saveidot ar failu apmaiņu...
Var būt jau kāds par to domājis?!?

Jānis
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.31 21:38:08
Stāsta, ka daži Japānā Bahu par piekto evaņģēlistu saucot. Viņu aziātiskajā mūzikā Bahs izraisa lielu interesi par to, KURŠ gan šo vīru tādai harmonijai svaidījis.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.31 21:58:57
Jānis Kalniņš
Bet ērģeles neko pašas nav uzurpējušas - vienkārši laika gaitā tā ir izveidojies aiz dažādiem apstākļiem, no kuriem dažus uzrakstīju iepriekš. Ja nāks vietā kaut kas cits, labāks, tad laiks arī visu to nostādīs pa vietām.
Es pateicos , ka Tu man atbildi , tomēr dzīvojam ,,divos krastos,, tiktāl , ka upe, kas pa vidu var savientot tikai tā , kas no Ecehiēla ,,iztek,,.
Redzi , brāl, laiks jau ir nostādījis. Vēlreiz - daudzas konfesijas un arī daudzkur luterāņi ērģeles neizmanto.

sajaukšana ar omleti. Profersionālismam ir jābūt jebkurā vietā. Tu taču neaksceptēsi, lai ikviens memļaks tagad nu Dievam par godu kaut ko šļupst no kanceles; tāpat arī ikvienu ķēpājumu tūlīt neskriesi un neliksi baznīcā, ja vien kāds to dara Dievam par godu.
Redzi , brāl , es gan obligāti uzliktu visčābīgāko ķēpājumu. Bērnu, kuram iemācītas trīz takstis liktu dievkalpojumā nospēlēt un esmu uz to motivējis daudz bērnus. Tagad redzu to jauniešu draudzību ar Jēzu. Jāni , es runāju par Mīlestību. Kā Tu to nesaproti!
Par sievas kalpošanu. Viņai ir maģistra grāds klasiskajā koklē. Starptautisko konkursu laureāte ar kokli . Tas kaut ko izsaka par kompetenci mūzikā. Ērģeles viņa spēlē pēc mācītāja aicinājuma. Drzaudzei māca dziedāt Tam Kungam par godu paņemot gan ģitāru , gan sintiķi, gan flautu...nav viņai jāspēlē augstā līmenī. Viņa spēlē kā prot. Visi , kuri kalpo šajā laikā Jēzum ir mīļi. Ceru , ka arī Tev( pēc rakstītā šaubos).
Par LELBa mūzikas nodaļas priekšmetiem nepiekrītu Tev kategoriski. Vēlreiz uzsveru, ka ideāls variants ir , ka ērģelnieks nevis tikai sp``elē un aiztinas , bet arī kalpo draudzē. Un kalpošana nav ērģeļspēle arpus Dievkalpojuma , bet darbs ar draudzi pie muzikālajām lietām.
Nav ērģelniekam jāmācās ģitāra , perkusijas un pūšamie instrumenti līdzvērtīgā kvalitātē ar ērģelēm. Jo ģitāra nav jāmāca spēlēt klasisko mūziku , bet akordus , arpedžo, melismus un gammas , lai zinātu nošu izvietojumu uz ģitāras, vēl kautko. Tāpat arī no pūšamajiem instrumeniem. Viselementārākais instruments flauta , sorī , to arī melodijas nospēlēt var papildus pamācīties. Toties augstskola draudzēm iedos atbraucēju , nevis aizbraucēju. Saproti , par ko es runāju. Vīns , Jāni , jālej jaunos traukos. Tavas ērģeles nekur nepazudīs. Bet , vēlreiz uzsveru - jāstrādā ar visiem Dieva ieročiem. Piebiedriojies Dieva pavēlei. Es to pieņemu.
Man pašam ļoti patīk ēģeļmūzika, bet Dievkalpojumā man nav laika klausīties mūziku. Es Dievkalpojuma laikā sarunājos ar Dievu...


Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.08.31 22:23:13
Aivars Lapšāns

Tā problēma ir tā, ka tu nekādi nespēj pieņemt, ka arī citi sarunājas ar Dievu, kaut arī dara to citādi nekā Tu; Tev ir dota kāda īpaša dāvana, bet nevar taču gribēt, lai visi visu dara tā kā Tu un vēl pie tam pasludināt, ka tas ir vienīgais pareizais ceļš!

Nu nav tā, ka luterāņi pasaulē atsakās no ērģelēm, vien Tev liekas, ka tie kuri lieto arī citas lietas vai pat atsakās no ērģelēm, ir tie pareizākie, ticīgākie un visādi citādā ziņā Dievam tuvāki. Un par Tavu sievu - nu tieši to jau es gribēju pateikt, ka nevar cilvēks viss būt visā, to var tikai Dievs!
Un par tiem atbraucējiem-aizbraucējiem: Tavā interpretācijā iznāk, ka cilvēks, kurš ir mācījies ērģeļspēli un tajā kaut ko tiešām ir sasniedzis, ir draudzē nekur liekams tikai tādēļ vien, ka neprot strinkšķināt ģitāru vai iepust iekš flautas. Tas arī nav tā īsti kristīgi teikts. Redzi, kad es apgalvoju, ka mācītājs var arī pastrādāt kādu papildus darbiņu un nesēdēt draudzei uz kakla, it sevišķi, ja tā nav pārāk liela, tad mani sāk knābāt un visādi nozākāt; bet nezin kāpēc tiek uzskatīts par pilnīgi normālu, ka ērģelnieks, kurš ir apguvis savu prasmi vismaz četras reizes ilgāk par mācītāju, tas gan lai draudzē visu dara par velti! Es ļoti priecājos, ka Tu iesaisti bērnus arī mūzikā baznīcās, (starp citu, Tu neesi vienīgais, kas tā dara!), bet tas nav vēl viss! Ir arī citas lietas! Tu pieļauj milzīgu kļūdu, pretnostatot pašdarbību preofesionālismam. Tās abas var mierīgi līdzāspastāvēt arī Dieva druvā. Un tam nu nav nekāda sakara ar nemīlestību, kuru tu man mēģini piešūt, bet tā nu ir tava darīšana. Pats par to Dievam atbildēsi.

A par ģitāru runājot - tas nu ir ļoti klasisks mūzikas instruments un jau tas pats Bacha tētiņš ir rakstījis arī ģitārai, tā kā nav ne vainas ģitāras spēlē apgūt arī klasisko tehniku, kura šodien ir vairāk pazīstama zem nosaukuma "flamenko", kas gan pats par sevi nav tehnika, bet žanrs, kurā pielito klasisko ģitāras spēles tehniku. Tā akordu spēlēšana gan laikam nāk no bardiem un čigāniem. Bet Luters jau arī gan krogos dziedātās melodijas ieveda baznīcā, tā kā nav jau nekas slikts arī akordos pastrinkšķināt savu reizi - pie ugunskura, kādā jaukā saviesīgā vakarā... es domāju kristīgā vakarā.
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.08.31 23:03:47
Aivars Lapšāns
mani pārsteidz Tava uzstājīgā vēlme Luterakadēmijas mūz. nodaļas studentiem ieviest ģitāras un flautas spēles nodarbības. 10 instrumentus profesionāli apgūt nav iespējams, ja neesi ģēnijs. Bet ja cilvēkam ir elementāras zināšanas mūzikas teorijā + profesionāli apgūti 2 instrumenti - kur ir problēma pašmācības ceļā apgūt flautas un ģitāras (akordu strinsšķināšanas) spēli? Daudz vērtīgāk šo lekciju laiku var izmantot, mācot mūziķiem izprast Svētos Rakstus, liturģiju, improvizāciju u.c.
p.s. mazliet dīvaini, ka uzstāj tieši uz šiem 2 instrumentiem, kas LV ir vieni no populārākajiem, un reti kurā draudzē nevar sameklēt "strinkšķinātāju" un "pūtēju"
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.31 23:46:41
Jānis Kalniņš
Nē , Jāni, Tu pasludini , ka ērģeles ir vienīgais ceļš. ES neko tādu neesmu teicis, ka baigi vajag ģitāru. ES runāju par praksi, kas notiek luterāņu draudzēs. Par Dieva ieročiem( cik ilgi to var atkārtot)Piem. Turaidā visu laiku spēlē Dievkalpojumos ar sintezatoru, kas |Tev,,derdzas,,. Draudze ir augoša. Dieva Gars tur ir klātesošs. Pastāvīgi mūzikas vadītājs piedāvā un pat raksta savas dziesmas. Viņam ir pat mesa uzrakstīta ,,jā uz sintezatora, ko Luterānu baznīcās izpilda orķestris.Tas no Tava apvainojošā teksta man , ka es uzspiežu. Es neko neuzspiežu , bet man ir liela pieredze pie liturģiskās un muzikālās dzīves kalpošanas draudzēs. Un tikai pierdzes cilvēki var ko ieteikt un es arī iesaku. Tāpēc , lūdzu bez apvainojumiem. Jo Tu jau neko neiesaki , tikai cīnies ar sekām , bez globāla redzējuma par draudzes attīstību.Ir daudz draudžu , kur Tavs akustiskais ērģeļu skaņas izlīdzinājums nav iespējams , jo Dievkalpojumi notiek mazās telpās( Ērgļi , Blīdene...tur visur es emu bijis un ne tikai)Tev tādas diemžēl nav. Nesaukšu vietu, kur kalpo kāds labs Dieva vīrs, vairāķās baznīcās , bez problēmām novadīja Dievkalpojumu kokles pavadījumā. Vienā dienā pat vairākās baznīcās. Man šķiet , ka Tu maz zini nabadzīgo draudžu pusi , kur es ar sievu bez atlīdzības esam braukuši un kalpojuši liturģiskajos Dievkalojumos. Lūdzu neraksti man apvainojošus tekstus. Ja Tev liekas, ka es uzspiežu , tad es to tā nedomāju , bet Dievs uz Tevi runā...lai Tu būtu iecietīgāks pret ,,diletantiem,,. Man ir savs viedoklis , un man ir ļoti augstas prasības pie paša dziesmu rakstīšanas un dzejas rakstīšanas, arī pie citu dziesmām un izpildījuma un spēlēšanas baznīcā. Es to visu paturu pie sevis, jo , mācītāj , ko Tu no kanceles gadiem ilgi lasi par par keniņu , kurš beigās nabagus saaicinājis pie sevis, pats nesaprazdams , ka runa ir par Tevi , ka Tev ļoti vajag fīlingu baznīcā, ne Mīlestību. Bagātie nenāk un nabagos ķēniņš neaicina. Kaut kā nav pēc rakstiem. Vai ne? Ir taču tajos rakstos arī kāda prakstiska jēga, vai tikai ,,haltūra ,,no kanceles... Lai man spēlē monstri, man par godu , jo es esmu baigi izglītots. Diletanti, man kā rakstu mācītājam un jūdam nav cilvēki Dieva namā....
Un , ja ir runa par ģitāru , tad es mūzikas skolā bērniem mācu uz ģitāras spēlēt Bahu, bet nekad nebūšu tik iedomīgs , lai ko tādu uzspiestu draudzes bērniem , jauniešiem ,, jo vi`niem interesē dziesmas , m`;uzika, un ne jau Tava ērģeļmūzika , ko Tu tiešām uzspied , jo kļūsti agresīvs pret manu ieteikumu. Un mans ieteikums ir elementārs, ka LELBā ir jāmāca mūzikas nodaļas vadītājam ne tikai ērģeles, bet arī perkusijas , ģitāru, un pūšamos instrumentus. Tā ir mana pieredze , kā komponistam un mūzikas pasniedzējam. Bet es nodalu baznīcu , tās bērnus , kurus Dievs saaicinājis žēlastībā no tā uz ko Tu velc - prefektu teātri ...un visi pa m`;ajām, tas nekas , ka kādam nav ko ēst. ..teātris ir noticis (izkalpošanās manā līmenī, ko esmu ar sevi sasniedzis, tāpēc visiem pārējiem jābūt tādiem pašiem ).
Tu zini, ka tieši tie , kuri paliek pēc Dievkalpojuma uz sadziedāšanos , izrādās ir zelta cilvēki , bet ar ļoti smagām problēmām sadzīvē utt , tā kā ...dumaj tovaršč major....dumaj....
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.09.01 10:19:43
Aivars Lapšāns

Aivar, Tu sevi prezentē kā lielu Dieva vīru, bet nekādi nevari sadzirdēt citu cilvēku balsis! Mazliet pārfrāzējot apustuļa Jāņa teikto, mani izbrīna fakts, kā Tu vari saklausīt Dieva sacīto, kuru tu nekad neesi redzējis, ja jau Tu nevari dzirdēt sava brāļa sacīto, kuru Tu esi redzējis (nu varbūt ne gluži konkrēti, bet mani redzēt Tev vismaz ir iespēja )! Mēs abi runājam no vienas puses par vienu un to pašu - par mūzikas kalpošanas daudzveidību draudzē un tur nu nevajadzētu būt domstarpībām.
No otras puses - es atkal apgalvoju, ka sintezators ir tikai un vienīgi ērģeļu aizvietotājs, kaut kas nedabīgs, mākslīgs, ar lielākoties visai neglītu, maigi izsakoties, skaņu. Tas ir mans subjektīvais viedoklis. Ja kādam patīk sintezatori - nu spiediet tos taustiņdēļus uz nebēdu un priecājieties, bet es to negribu. Tu man gribu uztiept, ka tas ir kaut kas labs. Nu - Tev garšo varbūt debesmannā, bet man tā riebjas, tas taču ir gaumes jautājums, lai katrs ēd, kas viņam patīk!

Kas attiecas uz mazām telpām - ir arī kaudzēm maziņas ērģelītes, kuras svulaik būvēja skolās dučiem vien! Man pašam mājās ir tādas ar 3 reģistriem iekš 15 m2 telpas, es esmu ari kādas 5 mājas ērģeles uz būvējis. Tā kā risinājumi ir arī mazām telpām. Cita lieta ir nauda, jo ērģeles ir ļooooooooti dārgs prieks. Bez tam ir tādi mūzikas instrumenti kā harmoniji, kuri, manuprāt, ir pilnīgi nepelnīti novārtā atstāti. Savulaik harmonija spēli Parīzes konservatorijā mācīja pats Sezārs Franks un liela daļa viņa skaņdarbu, kurus spēlē uz ērģelēm, patiesībā ir sacerēti harmonijam.

Cita starpā - SAVU ērģeļmūziku es nevienam neuzspiežu, jo tādas nemaz nav! Un tas arī ir liels pedagoģisks jautājums - vai vajag bērniem dot tikai to,. kas viņus interesē, jeb arī ir kādas vispārnepieciešamas lietas, kuras bērniem neinteresē un tomēr ir jāmācās. Nu kaut vai matemātika, latviešu gramatika un vēl daudzas citas lietas. Ja bērni ēstu tikai to, ko viņiem gribas, tad vairums ēstu tikai čipsus un dzertu kokakolu! Mūzikā ir līdzīgi, bet te nu mēs barojam savus bērnus tikai ar čipsiem un kokakolu, neņem ļaunā. Ir visai nožēlojami, kā tik daudzi jaunieši vienkārši ņirgājas par Mocartu, Bēthovenu, Bahu. Liela daļa tagad vairs nelasa grāmatas un man liekas visai nožēlojami, ka jaunieši nezin ne Poruku, ne Blaumani.

Tā jā mēģināsim atdalīt lietas un katrai no tām ierādīt savu vietu; Nevajag lietas tikdaudz pretnostatīt, bet meklēt katrā kaut ko vērtīgu. Savu reizi der arī čipsi un kokakola, bet neaizmirsīsim, ka tā vēl nav māksla!
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2009.09.01 10:24:49
Aivars Lapšāns

Un ko Tu zini par mani, kas man ir un kas man nav? Man nav nekādu problēmu novadīt dievkalpojumu arī vispār bez pavadījuma. Un es braukāju pa Latviju muzicēdams, kad daudzi baznīcās vēl vispār negāja! Tā kā esi mazliet piesardzīgāks savos izteikumos par personām, kuras Tu nepazīsti, bet mēģinam runāt par lietu. Dumaj, polkovņik, dumaj...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.01 12:01:45
Iesaku puikām Romiešu 14 lasīt... Kalniņu Jānis to ir pareizi sapratis!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.09.02 00:44:33
Nu es sevi neprezentēju kā lielu Dieva vīru. Bet pateicos par augsto apbalvojumu ,tovarišķ polkovņik Neesi pirmais , kurš bezspēcībā izmanto šo fobiju pret mani. Es taču Tevi nosaucu , kā par , tiešām, svētu Dieva vīru. No sirds. Tāpēc neliec manām domām mainīties. Man patīk sarunas par tēmu. Ne kā sacensība , bet kā kopējas idejas Tam Kungam par godu , kā palielināt draudžu skaitu un pildīt pavēles : ejiet un sludiniet evaņģēliju...Šo evaņģēliju ģitāristi pasludina daudz efektīvāk , nekā ērģelnieki. Tāpēc uzskatu , ka tas ir vajadzīgs.
Tu diezgan veikli izvairies no tēmas , kuru es ,,uzspiežu,,. Un Tu vienā reizē palaidi demagoģiju , ka , kā var ergelniekam mācīt tādā pašā līmenī ģirāu un vēl nezin ko. To nevar tādā laika posmā iemācīt. To Tu , Jani , rakstīji. Un tā ir demagoģija. Es savā veikalā meiteni iemācīju nodziedāt un nospēlēt dziesmu uz ģitāras 20 minūšu laikā. Jo salīgām , ka , ja pirks ģitāru , tad viņa no veikala izies jau spēdama mājās nodziedāt un nospēlēt dziesmu uz ģitāras. Tāpēc to ,,uzstāju ,, ne kā baigais Dieva vīrs , bet kā kompetents jautājumā. Un arī kompetents kā efektīvi izveidot muzicējošas ģimenes draudzēs. Saproti , tā nav līdzvērtīga saruna , ja palaiž demagoģiju. Man nebūtu problēma augstskolā ērģelniecēm iemācī ģitāru , neaizņemot viņām pārāk daudz laika. Varu saderēt, ka tas ir elementāri izdarāms. Tāpat flautiņu iemācīties sp`;elēt dziesmu grāmatas melodijas. Tur nav baigi jādresējas. Vienā gadā `ģitāra, otrā flauta...normāli...trešā perkusijas...
Man interesē ši tēma. Speciāli Zviedrijā ...pie luterāņierm ar jauniešiem bijām ciemos. ..Un tāda dziesmu grāmata ar akordiem virs notīm viņiem jau ir sen. Populāras kristīgās dziesmas stāv blakus simtgadniecēm....Kur te problēma uztaisīt jaunu dziesmu grāmatu. Es tiešām nesaprotu. Vari man paskaidrot? Un efekts būs milzīgs. Apsolu.
Ko tās delegācija braukā pa ārzemēm ...sorī. ņēmuši kaut ko nošpikojuši.
Neaizmirsti , ka ērģelnieks kristīgā vidē un draudzē , nav ērģelnieks , kas prot koncertēt ar ērģelēm. Ērģelniekam draudzē , kā tas ir rakstīts, būtu jāvada arī muzikālā dzīve ārpus Dievkalpojuma. Un , ja laiks prasa apgūt ģitāras prasmi , tad tas ir jādara, lai pēc iespējas vairāk varētu ieinteresēt draudzes cilvēkus uz muzicēšanu. Ģitāra taču ir instruments , ar kuru var iet un braukt da jebkur - pansionāti , ciemos, draudzes tusos....
Vai Tev , kā mācītājam , tiešām neinteresē šī tēma - bruņojieties ar visiem Dieva ieročiem. Saki jā. Un ja to esi pateicis , tad Tev jāpiekrīt , ka iepriekšējos gadsimtos varēja baznīcās tikai ērģelēt. Šis gadsimts prasa visus mūzikas instrumentus (ieročus). ES par to runāju un rakstīju Tev neskaitāmus savas pieredzes blokus. Mums nav jāsacenšas zināšanās , bet mīlestībā. Un mīlestība sākas ar Jēzus bausli - kā jūs cits citu mīlat. Bet , ja kāds mūzikā kompetents paska , ka nevajg jaunos traukus , dzeram un lejam tikai vecos, tad , Jāni , Tu diemžēl nepildi Dieva pavēli. Bausli. Jo pavedinoša forma uz neko un pastāvošu stagnāciju nav pēc rakstiem. Jā ir cilvēki , kuri nezin rakstus un viņiem pietiek ar stāstiem par Dievu. Tādi arī nezin stratēģiskās formulas kā draudzei attīstīties. Bet , ja tu zini , bet apkaro labu domu , tad , padomā , vai Tu nepavedini uz vārda nedarīšanu (Jēkaba vēst.) un vai Tev vispār ir tiesības runāt , ka nav naudas, baznīcas tukšas...
laikam metam mieru. Šodien bija skaista diena. Mums mūzikas skola sākas trešdien. Šodien bijām Raiskuma pa,matskloliņā un svinīgajā nodziedājām divas garīga rakstura dziesmas. Ar flautu , kokli un ģitāru. Ļoti efektīvi Dieva ieroči. Vēlāk aizbraucām uz slavenajām Čira mājām... ar bērniem . Bija arī pirtiņa
Nu , ja metam mieru šitai tēmai. Viss pateikts. Dievs Tevi mīl , es arī.
elziņa [85.234.185.139]
# Iesūtīts: 2009.09.02 10:30:37
Aivars Lapšāns
no drošiem avotiem zināms, ka Lut.ak. mūzikas studenti pēdējos gados papildus apgūst arī dažādu flautu spēli, tāpēc vari cepties mazāk.
Ilzes [87.110.240.38]
# Iesūtīts: 2009.09.02 14:23:28
Lutera akadēmijas studenti apgūst (blok)flautas spēli, jau ne vienu gadu vien
Memekija
# Iesūtīts: 2009.09.03 14:30:39
Piekrītu Jānim, ka dievkalpojumos mūzikai ir jābūt līmenī. Protams, tie 3 akordi uz ģitāras labi noder draudzes tusiņos , jauniešu vakaros u.t.t. , taču, ja, kā Aivars raksta, to var iemācīties 20 minūšu laikā, tad tas nebūtu obligāti jādara ērģelniekam.

Jāni K.! Ja drīkst, atļaušos dažus sīkumus mazliet precizēt. Bacha tētiņš nav rakstījis ģitārai. Bacha tētiņa darbi, kurus tagad izpilda uz ģitāras ir pārlikumi no pārsvarā čella vai lautas darbiem. Klasiskā ģitāras tehnika galīgi nav tas pats ,kas flamenko. Paši instrumenti arī pēc uzbūves stipri atšķiras. Runājot par harmonijiem- piekrītu, ka tas ir ļoti jauks instruments, taču pagaidām man nevienā baznīcā nav sanācis sastapt labu harmoniju. Bet, ja viņš čīkst un grab un plēšas jāmin tā, ka ērģelnieks pēc tam vēl 2 dienas klibo, tad...Pati kapusvētkos tomēr izmantoju sintezātoru, ar laiku gribu viņu nomainīt pret draudzes kori.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.09.04 17:48:17
Memekija

Paldies par precizējumu, Bahs tiešām rakstīja lautai, bet ģitāra, teiksim, jau tāda lauta vulgaris ir!

Par harmonijiem arī taisnība - tie lielākoties ir ļoti sagrabējuši. Bet parasti harmonija remonts iekļaujas 300 - 500 latos, tā principā ir tāda kaut cik sakarīga sintiņa cena.

A mums kapusvētkos koris jau gadiem dzied un taisni otrādi - pēdējos 2 gados mana sieva spēlē arī līdzi uz sintiņa, un šogad es nokonstatēju - pie mūsu muzikas tradīcijas un stila tas ir galīgi garām! Kad Tev būs koris, tad pati par to pārliecināsies. Bez tam man tā lieta ir, ka es tīri labi dziedu, un tas secinājums ir tāds, ka labs priekšdziedātājs ir daudz labāk par kādu sintiņu. Tadēļ arī dievkalpojumā ja mana sieva netiek, es labāk izgtieku pavisam bez ērģelnieka nekā ar kādu, kurš kaut ko tur ļurina nesakarīgā ritmā un harmonijā, bet tādu flautiņu es vienkārši stipri "pārdziedu". Tādēļ es iesaku meklēt kārtīgu priekšdziedātāju.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.09.04 18:11:27
Aivars Lapšāns

Nu re, jau sākam saprasties.

Protams, ka vajag taisīt vēl kādu kristīgu dziesmu krājumu, bet to jau nedarīs virsvalde! Pirmkārt tādēļ, ka viņiem nav ne kapacitātes, ne interesas uz kaut ko tādu; otrkārt tādēļ, ka tāda veida dziesmas tomēr ir jaunrades lieta un to jādara tādiem entuziastiem kā Tev! Mūzikas un liturģijas komisijas uzdevumu es vairāk redzu apkopot un sakartot to klasisko, vispārīgo; to kas ir pamatā.
Mūsu domstarpības ir vien tgajā apstāklī, ka tu prasi no IKVIENA draudzes ērģelnieka, lai viņs strādā ar jauniešiem viņiem saprotamos mūzikas žanros. Redzi, ne visi to var. Mana sieva ir lieliska draudzes ērģelniece un retais no diplomētajiem var tā nospēlēt korāli, lai draudze to spētu dziedāt līdzi; tajā pašā laikā nu nav viņai dots tas, kas ir Tev! Tā kā ērģelnieka primārais uzdevums ir nodrošināt mūziku dievkalpojumā; ja viņs ir spējīgs arī ārpus tā kaut ko darīt, tas jau lieliski, bet ne visi tādi ir. Ja kāds tāds nav, bet ir lielisks ērģelnieks dievkalpojumā, tad gluži vienkārši jāiesaista vēl kādi mūziķi, kuri var darboties citā žanrā, tas arī viss! Mums draudzē mana sieva ir ērģelniece, mums ir ansamblis un tam ir vadītāja, un tagad, man šķiet, mums būs arī viens, kurš varēs iesaistīt jauniešus tādā muzicēšanas stilā, kas tev patīk. Tā redz, katrs dara savu. Tā mūsu nesaprašanās jau ir tikai tajā jautājumā, vai klasiskais ir jāaizvieto ar kaut ko jaunu, jeb tas jaunais var nākt blakus tam klasiskajam un atrast savu vietu. Bet bez klasikas arī jaunais nevar pastāvēt, pie tā nu es palieku un turos!

Izstāstīšu vēl ko. Šogad pie bērniem pa Jāņiem gribēja sabraukt draugi. Es gteicu - OK, bet nav atļauts ne ieslēgt radio, ne kādu citu mūzikas konservu, tikai tas, ko paši dzied un spēlē. Mans meitiņš nedēļas laikā iemācījās uz akordeona bariņu ar dziesmām; mēs tā sēdējām un dziedājām un jaunieši atklaja, ka tas ir varen jauki!

Es neapkaroju neko, un, cita starpā arī nebļaustos, ka nav naudas un baznīcas ir tukšas; es kaut kā nesūrojos ne par vienu, nedz otru! Un nekad neesmu apkarojis kaut ko jaunu, esmu apkarojis vecā aizmirsšanu un pasludināšanu par antikvariātu un ārā metamām lietām! Un esmu apkarojis "fast food" pasludināšanu par kulinārijas augstāko sasniegumu, bet nekad man nav ienākusi prātā doma, ka visas McDonalda ēstuves jāslēdz ciet, vēl vairāk - reizēm pat pats esmu tur ēdis! Ceru, ka saproti, par ko runāju.
Memekija
# Iesūtīts: 2009.09.04 21:51:03
Jāni K.!!patiesībā jau īsti lautai viņš arī nerakstīja, bet gan lautenchembalo, kas drīzāk bija maziņš klavesīniņš (Kā man patīk piekasīties!!!!) Ģitāru es nesauktu vis par lautu vulgaris Viņa jau ļoti sen ir klasisks, aristokrātisks, profesionāls instruments. Protams ,viņa vienmēr ir lietota arī vulgaris, bet tā jau var lietot jebkuru instrumentu. Harmoniju protams var salabot,bet vēl tāds moments, ka sintiņu var aizstiept līdz kapiem ērģelnieks pats, bet ,lai paceltu harmoniju, vismaz pāris spēcīgus večus vajag
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.09.04 22:53:43
Memekija

lai paceltu harmoniju, vismaz pāris spēcīgus večus vajag

Nu re, ir iespēja iesaistīt draudzes jauniešus! Un gan jau kapos ir kāda tautiņa sapulcējusies, var arī tos iesaistīt. Ja tādu nav, tad kāda x pēc tur vēl kapusvētkus turēt?

patiesībā jau īsti lautai viņš arī nerakstīja, bet gan lautenchembalo

Nu labi, bet kā tad ar slaveno "Prelude pour la lute"? Un vispār- kas ir lautencembalo? Pat nekautrējos atzīties savā nezināšanā.

Eshkola
# Iesūtīts: 2009.09.04 23:06:37
Jānis Kalniņš
Un gan jau kapos ir kāda tautiņa sapulcējusies, var arī tos iesaistīt.
un līdz kapiem? kur lai dabū tos stipriniekus, lai aizvestu līdz kapiem harmoniju?
Un vēl kāda lieta - nesaprotu Tevi, cienījamu mūziķi un meistaru, kas atbalsta mūzikas instrumenta (ne tikai harmonija) liedēšanu... cik man zināms, kapusvētkos bieži līst lietus, un nekādi lietussargi vai nojumes nevar instrumentu no slapjuma aizsargāt...
Memekija
# Iesūtīts: 2009.09.04 23:08:18
Jāni K. Bišķi neprecīzi uzrakstīju, laikam Lauten-cembalo. Nu ir tāds ķirbītis uz kājām un ar taustiņiem. Prelude pour la lute- tu domāji to no svītas BVW996? Nu tā laikam tieši šitam ērmam ir rakstīta.Tajā laikā tāds esot bijis populārs.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.09.05 09:25:29
Eshkola

A vai tad elektriskajam taustiņdēlim lietus neskādē? Tāpēc jau teicu - priekšdziedātājs!
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.09.05 11:06:14
Jānis Kalniņš
A vai tad elektriskajam taustiņdēlim lietus neskādē?
protams, ka skādē... un, ņemot vērā Tavas antipātijas pret šiem sinķikiem, brīnos, kāpēc Tu nereklamē liedēt tieši šos elektriskos aparātus...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 66 , pavisam kopa bijuši: 20681