atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Griba un Gribēšana (хотение) Svētajos rakstos.
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2009.08.18 13:59:38
Pieņemu ka visi zina, ka būtne sastāv no miesas, dvēseles un gara un griba ir dvēseles viena no sastāvdaļām.

. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2009.08.18 14:01:26
Galatiešiem 5- 17 Jo miesas tieksmes ir pret Garu, bet Gara tieksmes ir pret miesu, jo šie divi viens otram stāv pretī, ka jūs nedarāt to, ko gribat.

Galatiešiem 5-17 tiek atklāts ka būtnē miesas tieksmes ir pret garu un gara tieksmes ir pret miesu, un tagad pats interesantākais ir tas, ka tas viss ir tā, lai jūs nedarītu to ko gribat.

Tagad par to gribēšanu un ko tad būtne grib.

Flipiešiem 2:13 Dievs ir tas, kas jums dod gribu un veiksmi pēc Sava labā prāta.

Посл. к Филиппийцам 2:13 Потому что Бог производит в вас и хотение и действие по Своему благоволению.

Būtne grib to ko Dievs ir devis gribēt. Tad nu sanāk, ka tāpēc, ka Miesa saceļas pret Garu – nav iespējams izpildīt to ko gribās (to ko gribās – tas ir no Dieva).

Protams to ko gribās – tas ir labs esam, bet atkal sanāk tā, kā rakstīts.

Romiešiem 7-15 Jo es pats nesaprotu, ko daru; jo nevis to, ko gribu, es daru, bet, ko ienīstu, to es daru.

Sanāk tā – ka labo, ko būtne grib, nedara, bet nelabo, ko būtne negrib, dara.

Kāpēc tā ? Kādi ir Jūsu izskaidrojumi ?

PS. Ja gribēšana nāk no Dieva – tad kā Miesas tieksmes pret Gara tieksmēm var ietekmēt labo gribu no Dieva ? Tad nu sanāk – ka Miesa viena pati ir spēcīgāka nekā Gars un Griba no Dieva dotā – ka uz planētas Zeme ir Krīze.

Tad vēl interesanti ir tas – ka ir atklāts konkrēti kādas ir Miesas tieksmes – kas noved pie sekojošiem darbiem.

Galatiešiem 5: 19 Bet zināmi ir miesas darbi: tie ir netiklība, nešķīstība, izlaidība,
20 elku kalpība, buršana, ienaids, strīdi, nenovīdība, dusmas, ķildas, šķelšanās, ķecerība,
21 skaudība, dzeršana, dzīrošana un tamlīdzīgas lietas .....


Un kādas ir Gara tieksmes - kas noved pie augļiem.

Galatiešiem 5 22 Bet Gara auglis ir: mīlestība, prieks, miers, pacietība, laipnība, labprātība, uzticamība, lēnprātība, atturība.

Bet nekas nav atklāts – par to, kas ir tā labā gribēšana – kura nāk no Dieva.
Kas tajā ir ietverts – vai tajā ir ietverta sadarbība ar Garu vai ar Miesu – tas ir katram individuāli.

Ja gribēšana ir sadarboties ar miesu – tad būs miesas augļi, ja gribēšana būs sadarboties ar Garu tad gara augļi, bet tā kā Dievs ir pastāvīgi labs – tad gribēšana no Dieva nevar būt slikta – tā vienmēr var būt tikai laba un tā vienmēr var būt tikai tāda, kura tiek tendēta sadarboties ar garu, bet pasaulē ir vairākums tādi, kuri dara to ko negrib – kā Romiešiem 7-15 rakstīts ar izskaidrojumu, ka vēl pats nesaprot ko dara.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.08.18 14:07:38
Dvēsele nav molekulāra un gars tāpat - atšķirībā no Molekulārās miesas
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2009.08.18 14:25:39
Ctulhu

Gars cik man atklāts - sastāv pats no sevis un Dvēsele sastāv no - Gribas, Apziņas, Prāta, Intuīcijas, Zemapziņas, Atmiņas, Iztēles un Instingta.

Piemērs no dzīves:

Ja Prāts ir pret Gribu - tad ir Dvēselē nemiers un Garam ir slikts gara stāvoklis. Tas ir brīdī, kad gribās darīt vienu, bet prāts saka ka vajag darīt ko citu.

Tev tā ir bijis Tavā realitātē ?
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.08.18 14:48:53
Ctulhu Nu un no kaa tie visi sastaav? kas ir neseejs?

Nu cik man ir atklāts - tad Prāts sastāv arī no Prāta gribas un Sevis paša. Līdzīgi kā Griba sastāv no Sevis pašas un savas Gribas.

Piemērs no dzīves:
Jo praksē - prāts garam dara zināmu savu gribēšanu - ko tas ir sapratis, kā vajadzētu dzīvot tālāk. Tāpat ar Gribu - griba dod zināt, ko tā grib - un tad gala lēmumu pieņem Gars - un notiek kā Būtnes gars izlemj. Darīt ko grib Griba vai ko grib Prāts.

Ja Tu man uzdosi jautājumu no kā sastāv Prāta griba - un Gribas griba - tad es tev nevarēšu atbildēt - jo man ir atklāts, ka Griba sastāv pati no sevis un savas Gribas un viss.

Gars tagad ar Tevi komunicē - gara vārds Aiko_Saule - kā Tu mani tagad novēro - es nezinu, Tu kā novērotājs varētu man paskaidrot - kā to Tu dari ?

masiks [212.93.96.2]

tātad dvēsele IR cilvēka smadzenes

dvēsele IR cilvēka smadzenes - es jau paskaidroju, ka dvēsele nav molekulāra - bet smadzenes ir molekulāras.

Vai griba ir molekulāru smadzeņu darbības nosaukums - par to man vajadzētu pameditēt !
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.08.18 15:13:57
masiks [212.93.96.2]

Tātad molekulāras smadzenes var būt kā instruments orgāns - ar kura palīdzību būtnes Gars uztver - molekulāro visa kas ir komponenti. Un Gars uztver - domas, kuras nav molekulāras ar būtnes orgāniem, kuri arī nav molekulāri - piemēram ar Dvēseles orgānu Prātu uztver domas.

Pēc visa spriežot - griba nav molekulāro smadzeņu darbības nosaukums, bet griba ir dvēseles sastāvdaļa.
Smadzenes darbība - atbild par informācijas nogādāšanu būtnes garam - ja kāda no smadzeņu daļām tiek nogriezta - tad informācija no jutekļiem netiks piegādāta būtnes garam - piemēram, gars nespēs sajust garšu. Tātad smadzenes - ir orgāns, kas piegādā informāciju no visa kas ir molekulārās komponentes. Kad no būtnes izgriež smadzenes un tās sadedzina - tad Būtnes gars nespēj sajust neko no molekulārās visa kas ir komponentes, bet griba paliek, jo kad augšamcelšanās notiks, tad atkal būtnes garam būs iespējams no jauna sajust molekulāro visa kas ir komponenti un atpazīt savus tuvākos.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.08.18 15:15:50
Ctulhu Gars tagad ar Tevi komunicē - gara vārds Aiko_Saule - kā Tu mani tagad novēro - es nezinu, Tu kā novērotājs varētu man paskaidrot - kā to Tu dari ?

Neatbildēji uz manu jautājumu ......
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2009.08.18 15:30:22
masiks [212.93.96.2] Tu runā par kādu lobotomiju - tas ir tad kas izgriež molekulāros orgānus?

Ctulhu
Nu tātad - mana nemolekulārā komponente Tev nav atklāta - jeb nespēj to uztvert ar savu nemolekulāro Prātu. Itkā nemolekulāram Prātam vajadzētu saprast ka pats ir Nemolekulārs un ir būtnes neatņemama sastāvdaļa .Bet - izskatās, ka Nemolekulārajam Prātam ir iespējams eksistēt arī nesaprotot savu dabu - kas arī ir brīnišķīgi un skaisti.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.08.18 16:04:11
masiks [212.93.96.2] es jau minēju kas notiek kad smadzenes kautkādas daļas tiek nogrieztas.

Smadzenes darbība - atbild par informācijas nogādāšanu būtnes garam - ja kāda no smadzeņu daļām tiek nogriezta - tad informācija no jutekļiem netiks piegādāta būtnes garam - piemēram, gars nespēs sajust garšu. Tātad smadzenes - ir orgāns, kas piegādā informāciju no visa kas ir molekulārās komponentes. Kad no būtnes izgriež smadzenes un tās sadedzina - tad Būtnes gars nespēj sajust neko no molekulārās visa kas ir komponentes, bet griba paliek

bet būtne nevar veikt tiešu savas gribas realizēšanos molekulārajā pasaulē - tas ir uz Planētas Zeme.

Piemēram Jēzu Kristu piesita Krustā - un bojā aizgāja Viņa molekulārā komponente - bet nemolekulārā neaizgāja bojā - Kad apustuļiem pieleca tas - tad viņi saprata - ka Jēzus nav Miris - bet ir dzīvs - un tāds Jēzus arī Ir.
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2009.10.19 13:23:06
masiks [212.93.96.2]

Nu tā ir pagājis kāds laiciņš un ir šādas tādas idejas radušās par šiem jautājumiem.

No iepriekšējā
Vai dvēsele IR cilvēka smadzenes ?

dvēsele IR cilvēka smadzenes - es jau paskaidroju, ka dvēsele nav molekulāra - bet smadzenes ir molekulāras.

Vai griba ir molekulāru smadzeņu darbības nosaukums - par to man vajadzētu pameditēt !

Mana pozīcija bija, ka dvēsele nav molekulāra - bet smadzenes ir molekulāras.

Es šos jautājumus nedaudz pastudēju un nonācu pie sekojošas vīzijas.

Tātad molekulu kopums - veido orgānus un orgāni veido miesu - un miesu sauc par cilvēku. Cilvēkam ir spējas - viena no šīm spējām saucas prāts, otra apziņa, trešā atmiņa utt. Šīs spējas veido to saucamo dvēseli - nemolekulāro. Tātad Miesa + Dvēsele = Būtne
Un būtne, lai nebūtu šizofrēna - tai ir jāsaprot, ka tā ir viena - un to vienu būtnes nedalāmo - sauc par garu - kuram ir vēl cits apzīmējums - ES. Kad saku es - tas nozīmē visas augšminētās - komponentes.



Man tagad interesē Tavas domas !




Smadzenes varētu nodrošināt spēju eksistēšanu - dvēseles eksistēšanu - kaut kādās būtnes ekksistēšanas stadijās.


Miesa + Dvēsele = Gars - reliģijā sabiedrība (laji, mācītāji, priesteri utt.)
Miesa + Dvēsele = Es - ikdienā sevi identificējot - īsi un vienkārši sabiedrība tauta
Miesa + Dvēsele = Cilvēks - zinātnieku aprindās
Miesa + Dvēsele = Būtne runājot vispārīgi

Tātad Īstenības apgabals - [Miesa+Dvēsele] dažādu sabiedrību realitātēs tiek apzīmēts ar dažādiem nosaukumiem.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:04:17
Cilvēks ir gars, viņam ir dvēsele un viņš dzīvo miesā. Cilvēks ir trīsdaļīgs un katra no šīm daļām savstarpēji ietekmē viena otru. Šī formula Miesa+Dvēsele=gars ir pilnīgi nepareiza.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:26:08
Sveetais, jeedzieni miesa, gars, dveesele Rakstos ir visai plashi lietoti, katram no tiem ir daudzas noziimes, dazhaadi kontexti... Taapeec savilkt vienaa koherentaa bildee to buus visai gruuti!

It iipashi taapeec, ka tie taa vai citaadi skan taadus jeedzienus muusdienaas kaa persona, personiiba, apzinja... un shie jeedzieni pat muudienaas ir visai izpluudushi un nedefineejami... taapeec arii Rakstos shie jeedzieni dazhaados kontextos noziimee dazhaadas lietas un rezultaataa kaut kaadaa jeegaa tikt skaidriibaa ir pagruuti! Var jau ziimeet visaadus modeljus, bet vienmeer atradiisies kaada rakstu vieta, kas iet shkjeersaam shaadam modelim!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:33:24
Ja ir atklāsme, tad var to visu Bībeles gaismā arī aplūkot ar izpratni. Iesaku noklausīties šīs lekcijas par Garu, Dvēseli un Miesu. Tās ir angļu val.

http://www.awmi.net/extra/audio/1027

Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 16:02:51
masiks, buus gruuti... jo Sveetais nav defineejis kas ir kas terminos, kurus tu izproti
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.19 16:19:49
masiks [212.93.96.2] Katra no daļām mijiedarbojas savstarpēji, taču gars ir gars un miesa ir miesa, šīs divas daļas pa tiešo savā starpā neiedarbojas viena uz otru. (Jāņa 3:6 Kas no miesas dzimis, ir miesa, un, kas no Gara dzimis, ir gars.) Iedarbība notiek caur dvēseli. Vispār šī ir ļoti gara tēma un prasa ļoti daudz laika izskaidrot. Iesaku noklausīties šīs lekcijas angļu val., lai labāk saprastu katras daļas atšķirības.

http://www.awmi.net/extra/audio/1027

Bet vienkāršoti runājot ir tā, miesai ir piecas maņas, un pēc tām viņa vadās. Miesa tev pateiks, kad ēst, ko viņa redz, un ko viņa dzird, ko viņa aptausta, un ko viņa sagaršo.

Dvēsele darbojas apziņas līmenī, un tā sastāv no prāts, griba, jūtas, emocijas. Tā nav Miesas sastāvdaļa.

(Mat. 26:38 Tad Viņš saka tiem: "Mana dvēsele ir noskumusi līdz nāvei: palieciet šeit un esiet ar Mani nomodā." Pakļaujot Savu gribu tēva gribai Jēzus mocījās dvēselē, skumjas un bailes.


Taču tava dziļākā būtība sastāv no Gara.No turienes izplūst dzīvība, ja garu tev izņemtu ārā, tu būtu nedzīvs.(Jēk. 2:26 Līdzīgi kā miesa bez gara ir nedzīva...)

Gars dabojas ticības līmenī, un tu viņu aptaustīt vai sajust nevari.

Jāņa 6:63 Gars dara dzīvu, miesa neder nenieka; vārdi, ko Es jums runāju, ir gars un dzīvība.

Tu ieraugi savu garu garīgajā spogulī, kas ir Dieva Vārds, savādāk tu viņu ieraudzīt nevari. Šī ir tā vieta, kurā tu redzi vai piem. tavs gars ir atdzimis, vai nē. Tavu pozīciju pret Dievu Jēzū Kristū.

Bet cik man zināms, neesi glābts, tāpēc šī teoloģiskā saruna maz ko līdzēs, jo garīgas lietas nespēj aptvert.Bet to nesaku paaugstinoties vai augdtprātībā, bet vnk. konstatēju kā faktu.

12 Bet mēs neesam dabūjuši pasaules garu, bet to Garu, kas nāk no Dieva, lai saprastu, ko Dievs mums dāvājis.
13 To mēs nerunājam ar cilvēcīgas gudrības vārdiem, bet ar vārdiem, ko Gars māca, garīgas lietas garīgi apspriezdami.
14 Miesīgais cilvēks nesatver to, kas nāk no Dieva Gara; jo tas viņam ir ģeķība, viņš to nevar saprast, jo tas ir garīgi apspriežams.


Svētais
# Labojis Svētais: 2009.10.19 16:45:02
Dvēsele ir tā, kas pakļauj Miesu un norūda un kalpina to, jo Miesa pēc dabas nevar patikt Dievam, jo neizpilda Dieva likuma prasības, jo nespēj to. Atdzimis Gars atjaunojās savā prātā ( Dvēselē), tādējādi apjauzdams, kas tu esi Jēzū Kristū. Miesa pēc būtības ir kalps, ko jākalpina Dieva darbam. ( 1. Kor. 9:27 Bet es norūdu un kalpinu savu miesu, ...) ( Rom. 13:14 ...un nelutiniet miesu, lai nekristu kārībās. )( Gal. 5:13 Jo jūs, brāļi, esat svabadībai aicināti. Tik ne tādai svabadībai, kas dod vaļu miesai, ...) (Ef. 2:3 Kopā ar tiem arī mēs visi reiz dzīvojām savas miesas kārībās, ļaudamies miesas un miesas prāta iegribām, pēc savas dabas būdami Dieva dusmības bērni kā visi pārējie. )

Ja miesai dod vaļu, tad viss ko tu no dzīves iegūsi būs miesas patērēta dzīve( baudās, kārībās , visi miesas darbi...utt) Dzīvojot pēc miesas gals ir nāve, bet var dzīvot pēc Gara un tā ir atdzimuša kristieša uzdevums un privilēģija. Tādā veidā darot galu miesas darbībai, jo jaunasi cil`veks ir Garā un ne MIesā.

Rom. 8:13 jo, ja jūs pēc miesas dzīvojat, tad jums jāmirst. Bet, ja jūs Gara spēkā darāt galu miesas darbībai, tad jūs dzīvosit.

Vēl vienkāršāk sakot tu viņu ietekmē tādā veidā, ka neizpatīc visām miesas iegribām! Un ja neietekmē, tad viņa ietekmē tevi un tu dodies nāvē, ja izpatīc viņai.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 16:49:01
masiks, hrestomaatisks gadiijums...

Tu pajautaa par zilonjiem, a shis par taarpiem!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.19 16:59:26
es brīdināju, ka tās ir garīgas lietas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 17:03:45
masiks, es jautaajumu sapratu, es pat maaceetu abtildeet tavas koncepcijas ietvaros (vismaz tuvu tai)... bet Sveetais atbildeeja savaadaak... Nu es saprotu, ka vinja atbilde tevi neapmierina, laigan man zinot Kristiigo koncepciju jau taa atbilde arii ir skaidra... prosto Sveetais neapzinaas, ka starp tevi un vinju ir paradigmas bezdibenis...
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.19 17:06:35
masiks [212.93.96.2] Dvēsele iedarbojas uz Miesu caur apziņu un izteiktiem vārdiem. Miesa ietekmē dvēseli, kad miesai vajag ēst, dzert, tā informē caur šīm maņām apziņu ( Dvēseli) .

Piemērs. Ja mana miesa nedabūs ēst 10 stundas, tad tā izdarīs spiedienu uz manu dvēseli un apziņu, ka lūk viņa slikti jūtās, viņai nav spēka utt. Savukārt mana dvēsele , kā atbildes reakcija uz to pateiks miesai, nē tu nēedīsi vēl trīs dienas nekas ar tevi nenotiks tu izturēsi. Tādējādi skaidri parādās šī savstarpējā komunikācija un miejiedarbība.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.10.20 22:26:20
masiks [212.93.96.2]
kapēc domā, ka prāts, apziņa, atmiņa "utt" spējas nav molekulāras dabas? Kāds pamatojums tādai pozīcijai?

Spējas ir īpašašība un īpašība taču nav molekulāra tāpat kā pazīme nav molekulāra Tev ir gadījies novērot molekulāru spēju ?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 48 , pavisam kopa bijuši: 23756