atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Svētie grēcinieki?
Maris
Iesūtīts: 2009.08.07 22:39:24
Lasot komentārus šajā forumā radās jautājums.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.12 17:18:54
Aivars

Pirms katehēzes arī JD nebūtu par ļaunu izlasīt:

20 Tāpēc no viņu augļiem jums tos būs pazīt.
21 Ne ikkatrs, kas uz Mani saka: Kungs! Kungs! - ieies Debesu valstībā , bet tas, kas dara Mana Debesu Tēva prātu.
22 Daudzi uz Mani sacīs tanī dienā: Kungs! Kungs! Vai mēs Tavā Vārdā neesam nākošas lietas sludinājuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam velnus izdzinuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam daudz brīnumu darījuši?
23 Un tad Es tiem apliecināšu: Es jūs nekad neesmu pazinis; eita nost no Manis, jūs ļauna darītāji.
/Mt.7/

Kurš tad saka Kungs Kungs, varbūt budists? vai tomēr par kristiešiem runa?


1 Netopiet, mani brāļi, daudzi par mācītājiem, zinādami, ka mēs nāksim grūtākā tiesā;
/Jēk.3/

... te runa par bīskapa bargu pirksta pakratīšanu sakristejas sarkanajā stūrītī , jeb tomēr runa par TO Tiesu...?
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.08.12 17:23:12
-Jona-

Tas ir labi, ka Tu meklē un urķējies, bet ir lietas kuras ar Luterāņu katehismu vienkārši neštimt . To arī Aivars toleranti pasaka. Ko Tavuprāt, tad lai dara šajā gadījumā?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.08.12 17:24:32
-Jona-

Cik tipiski, šie kas citē Mateja 7 nodaļas šos pantus vienmēr - vienmēr izlaiž 15-16 pantu un nākamos, kas parāda tieši par ko iet runa...
15 Sargaities no viltus praviešiem, kas pie jums nāk avju drēbēs, bet no iekšpuses tie ir plēsīgi vilki.
16 No viņu augļiem jums tos būs pazīt. Vai gan var lasīt vīnogas no ērkšķiem vai vīģes no dadžiem?


Te arī apstiprināts, ka viltus praviešus pazīs pēc viņu augļiem - pirmkārt jau tas ir Dieva Vārda sagrozīšana!

Tā kā ši rakstu vieta sit tieši pa tevis sludināto teoloģiju... jo patiesi... viltus pravieši prot skaisti runāt, bet kad tā dziļāk parok, tad bēdīga bilde rēgojas!

Bet tu sagrozi šo rakstu vietu, norauj būtisku kontextu definējošus pantu un mēģini šo rakstu vietu attiecināt uz ikvienu kristieti... par kruiem Pāvils ir teicis - nav neviena taisna... un Jānis saka - Ja mēs sakām, ka nav grēka, tad mēs melojam un Dievu par meli darām!

Šie Dekaloga apsēstie tā arī nav sapratuši Dekaloga nozīmi un jēgu
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.12 17:30:31
Raimonds

Ja kas arī ir novecojis (M.Luters bija tikai cilvēks un pat ne svētais), tad ne jau nu šis... Ka ļauniem kristiešiem viņu pestīšana ir apdraudēta (maigi sakot!), ir skaidrs visās konfesijās, mandomāt.

1 Bet zini to, ka pēdējās dienās iestāsies grūti laiki,
2 jo cilvēki būs patmīlīgi, mantas kārīgi, lielīgi, augstprātīgi, zaimotāji, nepaklausīgi vecākiem, nepateicīgi, neganti,
3 cietsirdīgi, nesamierināmi, apmelotāji, nesavaldīgi, nesavaldāmi, labā nīdēji,
4 nodevēji, pārsteidzīgi, uzpūtīgi, mīlēdami vairāk baudas nekā Dievu,
5 izrādīdami ārēju svētbijību , bet tās spēku noliegdami; un no tādiem izvairies.
/2.Tim.3/

24 Un vērosim cits citu, lai paskubinātu uz mīlestību un labiem darbiem...
26 Jo, ja mēs pēc patiesības atziņas saņemšanas tīši grēkojam, tad neatliek vairs upuris par grēkiem,
27 bet gan briesmīga tiesas gaidīšana un uguns karstums, kas aprīs pretiniekus.
/Ebr.10/


Tavuprāt, te par droši pestītajiem runa?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.12 17:30:52
-Jona-
Nu, un ko Tu ar to gribi sacīt? Vai varētu būt tā, ka augļi te ir nevis brīnumu darīšana un velnu izdzīšana, bet Jēzus pazīšana, un ticība ir nevis `mēs esam darījuši`, bet žēlastības saņemšana no Kristus?
Es nesaprotu, kāpēc negribi pieņemt, ka Kristus kā Dievs varētu definēt realitāti, un noteikt pats, kas ir kas, nevis, ka visu nosaka cilvēks ar saviem darbiem?
Lielākā daļa šeit runājušo skaidri apliecina, ka viņi zina, ka ir grēcīgi, bet uzticas Jēzus pasludinātajai grēku piedošanai, un tas viņus iedrošina ticēt, ka nav bezcerīgi, un ir jēga mēģināt Dieva ceļus staigāt, pat ja pagaidām diez ko labi nesanāk. Bet viņi uzticas Kristus Evaņģēlijam kā noteicošajam, nevis savu patreizējo `augļu` absolūtajai varai.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.12 17:32:49
-Jona-

Tieši tā...

Tāpēc tie frukti, kas sevi vai kādu citu grēcinieku zīmē par svēto, labi zinot, ka Dievs saka, ka nav neviena taisna it neviena... tie arī pakrīt zem šī verdikta - Tie ārējie legālisti - ka tas farizejs - Es maxāju desmito tiesu no mētrām un dillēm, paldies, ka neesmu tāds kā šis muitnieks!

Bet muitnieks - sit pie krūts un saka - es emsu maita Dievs, es zinu, ka esmu pelnījis tavu sodu... Esi man grēciniekam žēlīgs... Un aiziet attaisnots... Paradox... no Tempļa attaisnots aiziet nevis tas svētais dekaloga pildītājs, bet grēcīgs muitnieks, kas to skaļi atzīst...
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.12 17:34:50
Aivars
Lielākā daļa šeit runājušo skaidri apliecina, ka viņi zina, ka ir grēcīgi, bet uzticas... ir jēga mēģināt Dieva ceļus staigāt, pat ja pagaidām diez ko labi nesanāk...

Un kāpēc tu domā, ka man kaut kas iebilstams pret tādiem?
Bet - ja droši staigā ļaunus ceļus, platu muti sludinādams, ka JAU pestīšana kabatā - vai tā nav bik cita situācija?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.08.12 17:43:10
Bet - ja droši staigā ļaunus ceļus, platu muti sludinādams, ka JAU pestīšana kabatā - vai tā nav bik cita situācija?

Bet to taču pats Kristus saka...

Kas tic un top kristīts, tas tiks izglābts...

Kas man tic, tas nenāks tiesā bet ir IEGĀJIS (pabeigta darbība) dzīvībā!


Arī slīkstošajam, kad viņam izmet glābšanas riņķi viņš var teikt
1. Es esmu izglābts - un tā būs patiesība, jo viņš vairs nenoslīgs, ja vien turēsies pie rinķa
2. Es tieku glābts - jo viņu velk krastā, bet viņš vēl peld pa slapjo ūdeni
3. Mani izgllābs nākotnē - jo viņš reiz būs sausumā un drošībā, kur vētra viņu neskar!

Tu visu laiku domā, ka #3 izslēdz #1...

Es sludinu un priecājos par #1, bet tu centies to man laupīt (tev tas neizdosies gan) - sakot, ka, ja manas drēbes nav sausas un baltas, man sauszemi neredzēt kā savas ausis! Bet es saku - jā neprotu peldēt - bet zinu, ka mans Kungs prot pat pa ūdeni staigāt, tāpēc neļaus man grimt...!

Tā nu es esmu slapš sūdos mērcēts grēcinieks un svēts Kristus Pestīto draudzē pierakstīts svētais Un TĀPĒC varu to gan citiem sludināt, gan mani Kristus Gars var mani pārveidot, ka rīt es būšu labāks nekā šodien un šodien esmu labāks nekā rīt... ja vien turos pie sava glābšanas Rinķa - Jēzus!

Tak nu *****am jābūt, lai palaistu vaļā šo rinķi tikai tāpēc, ka dziļāk jūrā kādi vizuļi rēgojas!

Pārlasi 1 Jāņa vēstuli, kur viņš saviem lasītājiem dod DROŠUS pārliecību par pestīšanu, ka par to nav jāšaubās, ka tā ir droša... tik pat droša cik ir Dieva Vārdi "Lai Top"

Un ja "Lai Top" rada realitāti pret kuru kāju var apsist... Tad arī "Es tevi kristīju..." ir tik pat droši
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.08.12 17:48:55
Šie Vārdi nav nekādi "varbūt..." "nu paskatīsimies... kā būs..." "nezinu nezinu..." Bet droši vārdi

12 Es rakstu jums, bērniņi, jo grēki jums ir Viņa Vārda dēļ piedoti.
13 Es rakstu jums, tēvi, jo jūs esat atzinuši Viņu, kas ir no sākuma. Es rakstu jums, jaunekļi, jo jūs esat uzvarējuši ļauno.
14 Es esmu jums rakstījis, bērni, jo jūs esat Tēvu atzinuši. Es esmu jums rakstījis, tēvi, jo jūs esat atzinuši Viņu, kas ir no sākuma. Es esmu jums rakstījis, jaunekļi, jo jūs esat stipri, un Dieva vārds paliek jūsos, un jūs ļauno esat uzvarējuši.

Tieši tāpēc Jānis raksta šos spēcīgos vāruds, un turpat 2 nodaļā ir vēl spēcīgāki... Apsolījumus, kas dod mums Kristiešiem drošu pārliecību, ka Dievs savējos nepamet, Dievs savas avis meklē un atrod un pat sabatā strādā lai izglābtu noklīdušās avis... Vai tu šaubies, ka viņš tās atradīs un izglābs? Jeb tu šaubies, vai tu pati esi šo avju vidū? Kāpēc tu par to šaubies?

Kāpēc tu netici Dieva atpestīto draudzei? Vai tad tu neesi šīs draudzes loceklis? Es esmu - tāda ir mana ticība un pārliecība un cerība... jo citas man nav un būt nevar!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.12 17:51:07
Mulders

12 Pielūkojiet, brāļi, ka kādā no jums nebūtu neticības ļaunā sirds, atkāpjoties no dzīvā Dieva,
17 Par kuriem Viņš bija sašutis četrdesmit gadus? Vai ne par tiem, kas grēkojuši, kuru miesas kritušas tuksnesī?
18 Par kuriem tad Viņš ir zvērējis, ka tiem nebūs ieiet Viņa atdusā, ja ne par tiem, kas nebija klausījuši?
19 Tā mēs redzam, ka viņi nav varējuši ieiet neticības dēļ.
/Ebr.3/


ļauna sirds un neticība ir sinonīmi, kā redzam - tie ir tie Dieva neklausītāji, tīšie grēkotāji. Arī LTA tādus par ticīgiem nesauc, kā vakar noskaidrojām...

... staigājošās dievmaizīšu kapsētas...

Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.08.12 17:55:19
Pat ja jūs sevi uzskatāt par kristieti, jūs zināt arī to, ka jūs ik dienas krītat, jo nespējat dzīvot tādu dzīvi, kādu Dievs no jums sagaida (1.Pēt.1:16). Šīs šaubas par jūsu stāvokli Dieva priekšā rada nebeidzamu apzinātu un neapzinātu garīgu trauksmi. Lai palīdzētu jums un citiem pārvarēt šīs šaubas, pamatojoties Dieva vārdā, Luters uzrakstīja īsu artikulu, ko viņš nosauca par kristīgās teoloģijas “sirdi”. Luters paskaidro: pat ja jūs ik dienas cīnāties ar grēku un bieži krītat (Gal.5:17), Dievs jūs uzlūko kā svētus un šķīstus!

Kristus atklāj patieso kristīgās mācības sirdi vārdiem [”Jūs jau esat tīri Mana vārda dēļ”].. Šie vārdi māca, ka šķīstīšanai no grēka, kas ir derīga Dieva priekšā, nav jābūt atkarīgai no mūsu darbiem vai ciešanām, ko pēc tam saucam par patiesiem, labiem un šķīstiem augļiem, pat ja tos veic vai piedzīvo kristieši.


Rausītis
# Iesūtīts: 2009.08.12 17:55:52
KĀ TAS IESPĒJAMS, KA JŪS ESAT SVĒTAIS UN GRĒCINIEKS VIENLAIKUS?

Luters to paskaidro šādi:

Kā tas var būt? Kā viņi var būt šķīsti un nešķīsti vienlaikus? Ja viņi jau ir tīri, kādēļ Kristus māca, ka viņiem pastāvīgi jātop šķīstītiem? Vai arī kādēļ viņi Kunga lūgšanā lūdzas: “Piedod mums mūsu parādus,” un: “Tavs prāts lai notiek,” tādējādi nepārprotami atzīstot, ka viņi vēl joprojām ir nešķīsti un grēcīgi? Jo tas, kurš lūdz pēc grēku piedošanas un skumst par to, ka Dieva prāts nav piepildīts, nevar tikt saukts par šķīstu. No otras puses, ja viņi joprojām ir nešķīsti un viņiem nepieciešama šķīstīšana, kā Kristus var viņus saukt par tīriem? Kā to var savienot? Atbilde: kā jau esmu teicis, cilvēks vispirms tiek pasludināts par šķīstu Dieva vārda un Kristus dēļ, uz kuru viņš tic. Ar šādu ticību viņš top uzpotēts Vīnakokam, Kristum, un top ietērpts Viņa šķīstībā; tā tiek pielīdzināta viņam un ir tikpat skaidra un pilnīga kā pašam Kristum.

Mirga
# Iesūtīts: 2009.08.12 17:56:00
Papucs

Dzīvības Straumes tik tiešām ir saistītas ar elkdievību, esmu pārliecinājies par to .

Ar to mūsu pārliecināšanos reizēm ir kā nu ir. Par Dzīvības straumēm es nekā tuvāka nezinu teikt, bet man prātā ir Tava pārliecināšanās, kā Tu to kādreiz atstāstīji. Un tur rezultāts, manuprāt, norādīja taisni pretējo tam, kā to tulkoji Tu.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.12 17:56:25
Rausītis
Luters paskaidro: pat ja jūs ik dienas cīnāties ar grēku un bieži krītat (Gal.5:17), Dievs jūs uzlūko kā svētus un šķīstus!

aha. Ja cīnaties ar šo grēku. JA .
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.08.12 17:57:19
-Jona-
nu vai zini, kā tu vari izvērtēt kā kurš cīnās!?!?!

DIEVA BRĪNUMS: JŪS ESAT SVĒTAIS UN GRĒCINIEKS VIENLAIKUS!

Lutera secinājums:

Tā ir patiesās šķīstības kristīgā doktrīna, kura ir tik nesaprotama visiem, kas nav kristieši, .. vai arī šķeltnieciskam garam, kurš nespēj savienot šīs divas patiesības, ka kristietis ir šķīsts un nešķīsts vienlaikus. Viņi neņem vērā Kristus un Viņa vārda spēku, ar kuru mēs esam pasludināti par pilnīgi tīriem Viņa dēļ; tikpat tīriem, cik Viņš pats, kaut arī paši par sevi mēs joprojām esam un vienmēr būsim netīri mūsu grēcīgās dabas dēļ. Velns nekad nespēs atrast kādu nepilnību [Dieva] vārdā, nedz spēs pierādīt, ka tas ir kļūdains, nedz arī padarīt Kristu nešķīstu. Tā kā [Dieva] vārds ir pareizs un patiess un arī Kristus paliek šķīsts, arī mēs būsim un paliksim šķīsti un svēti Viņā. UN NEVIENS MŪS NEKAD NEPADARĪS PAR NETĪRIEM VAI PAR GRĒCINIEKIEM (Luther’s Works, American Edition, 24. sēj., 212.–213. lpp.).

Mīļais Debesu Tēvs, pat ja es to nevaru saprast, palīdzi man ticēt, ka ar Tava Dēla nāvi un augšāmcelšanos es esmu šķīsts un attaisnots Tavā priekšā arī tad, ja es joprojām palieku grēcinieks un ik dienas grēkoju.

-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.12 17:59:20
Rausītis
kā tu vari izvērtēt kā kurš cīnās!?!?!

Tikai pēc pašu liecībām un augļiem. Bet - ja lielīgi paziņo , ka JAU pestīts, tad nafig vispār cīnīties??
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.12 17:59:36
neticības ļaunā sirds

ļauna sirds un neticība ir sinonīmi, kā redzam - tie ir tie Dieva neklausītāji, tīšie grēkotāji. Arī LTA tādus par ticīgiem nesauc, kā vakar noskaidrojām...

Atkal tu interpretē to, kas nav rakstīts!

Neticība izraisa ļaunu sirdi. Par to daudz kur runāts un rakstos parādās... ka tad, kad cilvēks novēršas no Dieva, netic... faktiski pārkāpjot 1o bausli... viņš arvien ieaug savā ļaunumā un beigās tas manifestējas klasiskajā Kristus noliegumā un Sv. Gara zaimošanā - NETICĪBA - ir cēlonis cilvēku ļaunajai sirdij... To arī par Ābelu saka Dievs... TICĪBA savukārt ir cēlonis cilvēka pestīšanai un labajiem darbiem un augļiem!

Tu visu otrādi izdari... zirgu aiz ratiem iejūdz!
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.08.12 18:02:25
-Jona-
Ja lielīgi paziņo
tb Kristus lielīgi paziņo, ka Mulder JAU ir pestīts un nafig Mulderam cīnīties. A kāpēc lai Viņš nepaziņotu, ja visu jau ir izdarījis.
Par pestīšanu Mulderam nav ko cīnīties, jo tā nav viņa cīņa, bet par to lai šo pestīšanu nepazaudētu - gan jau viņš cīnīsies .. un kā vēl

Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.12 18:03:57
ka JAU pestīts, tad nafig vispār cīnīties??

A tāpēc ka ābeles daba ir dot ābolus. Tāpēc ka cilvēkbērna daba ir izaugt pieaugušam... Tā ir kristieša daba - būt labam - tiekties pie Dieva - augt... Un to viņš var tāpēc ka IR Dieva Bērns, nevis LAI kļūtu par Dieva Bērnu!

Ābele dod ābolus jo IR ābele, nevis LAI būtu ābele!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.12 18:06:30
Rausītis
Par pestīšanu Mulderam nav ko cīnīties, jo tā nav viņa cīņa, bet par to lai šo pestīšanu nepazaudētu - gan jau viņš cīnīsies .. un kā vēl

visnotaļ atbalstu!


Mulders

Ja ābele dod augļus kā nobumbot nevainīgus bērnus... tad tā nav nekāda ābele.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 13 , pavisam kopa bijuši: 35885