atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Svētie grēcinieki?
Maris
Iesūtīts: 2009.08.07 22:39:24
Lasot komentārus šajā forumā radās jautājums.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.08.10 13:59:19
Ctulhu
Dieva kārdināšana nekādi nepaģer to ka Dievs sāks psihot. Tieši tāpēc jau arī saka lai nekārdina Dievu, jo Viņš neļaujas izaicināties. Tas ir bezjēdzīgi. Bet cilvēks savu iedomu rezultātā var aiziet bojā vai nodarīt sev ļaunumu.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.08.10 14:05:16
Ctulhu, fiicha taada, ka tava shantaazha Dievu neshuupo vispaar... Psihot parasti saak cilveeki, kad izraadaas, ka Dievs nav Dzhins! Taa teikt, ieskrien ar galvu sienaa un vaino Dievu, ka shis sienu miixtu nepadariija!

Ir taads teiciens - pret stulbumu pat Olimpa Dievi ir bezspeeciigi!

Kaardinaashanas gars - tjipa - nu vot nolec no shitaa jumtinja, jo redz Dievs tach teica, ka engjeljus suutiis, lai tu savu kaaju pie zemes nepiesit - taa naak no Velna!

Pa pasauli staigaa vesels leerums visaadu mazticiigo un neticiigo, kas kaareiz shadi grib Dievu izaicinaat... bet pareizi Dievs teica, ja tie netic Mozum, neticees arii ja Mironji augshaamcelsies!

Shos "pieraadijumus" neprasa mazticiiga sirds, bet gan neticiiga sirds, lai veel vairaak vareetu nostiprinaaties savaa neticiibaa, lai savu neticiibu "racionalizeetu"!

Un tas LJOTI labi darbojas muusdienu postmodernajaa pasaulee, kur tiek pienjemts, ka pieraadijiuma neesamiiba ir neesamiibas pieraadiijums. Tas ir, ja Dievs nemanifesteejas taa kaa es te gribu - tad Dieva nav
Tas ir baigi izdeviigaa poziicija... tikai visai muljkjiiga, attieciibaas ar SB... jo tieshi shaadaa "informaacijas vakumaa" ljoti labi var redzeet pasha civleeka greeciigo dabu...

Sak - "Dievs apstaadini manu roku, citaadi es nogalinaashu sho veceniiti" un kad veceniite beigta, tad to attaisnot ar to, ka Dieva nav, jo vinjsh nav tavu roku apstaadinaajis... A realitaatee mums uz sejas ir ljauna cilveeka ljauns darbs, kas ir redzams skaidri ungaishi un Dievu nevar vainot, jo vinjsh neiejaucaas tavaa greekaa, tas bij tavs leemums, tava riiciiba tavs izpildiijums, taadeejaadi atmaxa ir taisniiga... tevis kaa defektiiva elementa likvidaacija ir taisniiga, jo defekts paraadaas "tiiraa experimentaa"
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.10 14:06:53
Maris
Tu vēl joprojām jauc pestīšanu ar svēttapšanu. Saproti taču, ka es nesaku, ka tev jādara labi darbi, jāpieaug ticībā LAI iegūtu kaut ko...BET tu pieaudz ticībā un dari labus darbus TĀPĒC, KA tu esi kaut ko jau ieguvis...

Tas ir Jēzus pats, kurš dzīvo caur mums un dabīgi tiek pildīts tas par ko Pāvils runā.
Āmen, nu bet par ko ta es runāju - tagad caur mums un mūsos dzīvo Kristus, taču mēs neesam kā ieprogrammēti roboti vai marionetes Viņa rokās, nē, mēs esam cilvēki, kuriem ir attiecības ar Jēzu, kuri tiek pārvērsti.

Pestīšana ir notikusi un tai neko nevar un nevajag pielikt
Svēttapšana notiek visas dzīves garumā, kad mēs pārveidojamies, atjaunojamies, mācamies, nobriestam un pieaugam.

Tas nozīmē, ka mūsos vēl joprojām mīt grēks, taču tas tiek dzēsts un netiek mums pielīdzināts. Ir notikusi apmaiņa - mūsu grēks ir uzlikts Jēzum, bet Jēzus taisnība uzlikta mums. Mēs esam pestīti un pilnīgi Jēzū, bet miesā esam grēcīgi. Jo ciešākas attiecības mums ir ar Jēzu, jo vairāk mūsu domas, vārdus un rīcību nosaka Viņš un mazāk mūsu miesas prāts. Savienoti mēs esam, bet mums ir jāpilnveidojas šajā vienotībā, jāmācās tajā dzīvot.

Evaņģēlijs ir tas, kas dod spēku, bet bauslība dod virzienu. Evaņģēlijs dod mums pilnīgu taisnību un attaisnošanu, bet bauslība mūs māca dzīvot pēc jaunajiem likumiem

Un visbeidzot - arī kristieši tiek mudināti sūdzēt savus grēkus
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.10 14:11:23
Maris
Vispār ko tu īsti gribi pateikt - ka pēc jaunpiedzimšanas bums un visi esam bezgrēcīgi, pilnīgi, ka nevajag ne mācīties, nedz grēkus sūdzēt, nedz pieaugt ticībā?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.10 14:12:19
Lietas, kas nav buutiskas, neuzsver.

Jau paskaidroju... shii epizode paraada Velna dabu! Un paziit Velnu dazhreiz noder... Luuk un shii tagvupraat nebuutiskaa epizode ticiigos iepaziistina ar Velna dabu - ka iisteniibaa taa nav veseliga zinaatniska interese, bet ljauns nodoms un Velna Gara manifestaacija.
Taadeejaadi... buutiski tas ir taa, ka iemaaca dazhreiz Velnu atpaziit peec vinja riiciibas!

Taapeec ticiigie visai droshi var teikt, ka ja kaads naak ar shiem izaicinaajumiem no seerijas "Nu ja tu taads Kruts, tad ieskaiti man miljonu kontaa, citaadi neticeeshu..." tie ir Velna kaardinaajumi...
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.10 14:14:45
Mulders
Bībelē piemēru cik tik uziet ar cilvēkiem, kuri piedzīvoja prātam neaptveramus brīnumus un vienalga neticēja
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.10 14:14:57
Maris...

Ingars labi atbildeeja... aceries Paavilu, vinjsh arii raksta, ka vinjsh vingrinaas ticiibaa... pieaug... maacaas!

Tas ir kaa jaunpiedzimis cilveeks... maacaas buut par cilveeku, tas nenoziimee, ka vinjsh uzreiz ir Beethovens un Einshteins, bet pa celjam vinjsh sagaazh daudz podus... bet tos - gaadiigais teevs - njem uz seviim, uz savu reekjinu - jo zin, ka tu esi iists cilveeks, nevis peertikjis, kas ielaists trauku veikalaa, kursh gaazh podus peec savas dabas jo patiik dzhinkstoshaa skanja!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.10 14:18:27
Ingars, nuja... pati Izraeela tauta... izieshana, tuxnesis, Sinaja Kalns, Niedru juura... etc. etc. etc.. un tomeer duraki, liidzko "ticiibas deva" izbeidzas, taa shie aiziet pa pieskari!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.10 14:21:33
Ctulhu, tu JAU sen ar vinju runaajies un vinjsh ar tevi Redzi kad ar Dievu runaajies, tad taa vai citaadi tu paraadi savu dabu peec buutiibas... Dievs to gan zin, bet taa daba kljuust redzama arii citiem un pat tev... Taadeejaadi pat shis jautaajums un izaicinaajums var izraadiities Dieva Kaardinaashana!

Cits variants... komunikaaciju traucee klasika - "Dratsa tak dratsa, tak cho v zhopu krichatj" - ar domu, ka tu joprojaam sagaidi komunikaaciju ar Dievu kaa ar kaut kaadu liidzveertiigu fruktu! Bet tad tak taa arii buus - tas buus liidzveertiigs cilveeks - kaa visi te forumaa mees. Tas tev neder... Bet "exotisku" komunikaaciju Dievs nepiedaavaa, jo tas nav vinja dabaa chakareeties un muhljiities, taa teikt - izlikties par to, kas vinjsh nav, lai tikai efektu panaaktu! Dievs labaak par tevi zin, ka efekti cilveekiem ticiibu nerada!
Maris
# Iesūtīts: 2009.08.10 14:34:51
Kas tiek domāts ar vārdu - miesa? Kas ir miesa pēc jūsu definīcijas?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.10 14:36:59
Kas tiek domāts ar vārdu - miesa? Kas ir miesa pēc jūsu definīcijas?

Nevis peec muusu bet kaa to Paavils runaa Romieshu 7 nodaljas beigaas!

Kaa tev shkjiet, vai Paavils shajaa rakstu vietaa par sevi runaa PIRMS vai PEEC konvertaacijas?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.10 14:44:03
Nuuu, pag - vai tad manas sarunas te forumaa ar ticiigajiem, piemeeram Mulderu ir `Muldera kaardinaasana`

Ja Mulders buutu taadu nosaciijumu uzstaadiijis... Jeb ja tu no Muldera pieprasiitu vienmeer un visur runaat gramatiski pareizi un lielajiem burtiem, parakstoties ar "Visucieniijamam Ctulhu", vareetu izraadiities, ka Mulders ar tevi paarstaaj komunikaaciju!

Ja juusu raksti nemelo, tad dievs prot sarunaaties ar cilveekiem kaa liidzveertiigiem fruktiem.
Jaa un vinjsh to dara tad kad VINJSH to izlemj par nepiecieshamu! Cilveekam sheit atliek pasiivaa loma... gaidiit... dazhi ir gaidiijushi atbildi daudzus desmitus gadus! Ja nezinaatu labaak, tad vareetu domaat, ka Kristieshu Dievs ir budists... Jo shie 20 gadi tevii rada kvalitaates un raksturu, kas ir nepiecieshams, lai saprastu Dieva atbildi uz tavu - pirms 20 gadiem uzdoto - jautaajumu!


Redzi, ja aiz viena no jums forumaa maskeetos dievs, tad sis personaazs vareetu sakariigi atbildeet tajos gadienos, kad Mulders un citi izgliitotie ticiigie saka `nezinu`.

Redzi... te arii paraadaas ka ISITENIIBAA tu gribi kaardinaat Dievu! Tobish, kad Velns prasiiaj Kristum leekt no jumta - vinjsh principaa izaicina Dievu paarkaapt shaadus taadus fizikas likumus, jeb iejaukties ar nepiemeerotaam tehnologjijaam! Nu taa... chakars!

Tas ko tu izraadaas gribi - uzdot jautaajumus, uz kuriem atbildi lai mekleetu, varbuut vajag veel paardesmit gadsimtus vai milleeniumus... tu gribi piiraadzinju taa - leeti un vienkaarshi... Bet redzi, ja mees viduslaiku krustneshiem iedotu 21 gadsimta atombumbu, tad iespeejams 21 gadsimt uz shiis planeetas nepienaaktu... Taapat, lai tu sanjemtu taas atbildes kuras staav aiz shii "nezinu" tev ir jaabuut citaadaakam!

Arii Rakstos pat Kristus atsakaas saviem maacekljiem atbildeet uz shaadiem taadiem jautaajumie - taa arii sakot - nav juusu dariishana to zinaat! Un taa Bazniica veel liidz shai baltai dienai nezin shiis pasaules beigu datumu! Laigan prasiits un ziileets tas ir daudz! Dievs atsakaas to izpaust...

Tu uz Dievu skaties kaa uz "Absoluuto Atbildeetaaju", tas neradiis tevii attiistiibu - meklee pats shiis atbildes un Dievs pa druscinjam pa druscinjam tev dos atbildes un vadiis tevi, jo vinjam ruup tava attiistiiba... bet vinjsh nedariis sho attiistiibu tavaa vietaa, vinjsh nevar tavaa vietaa dziivot tavu dziivi, ja tu vispaar gribi buut autonomas SB cieniigs, tad reekjinies, ka shii autonomija pagjeer arii strupceljus, no kuriem tev pasham jaarod izeja!

Man iisteniibaa buutu vienalga, ar kaadu niku dievs te uzstaajas, galvenais ir - kaadu infu jams genereetu.

Visnotalj tev nepatiikamu un nepienjemamu - pat pretruniigu!
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.10 23:46:21
-Jona-

Es jau nezinu, vai Staļins varbūt pēdējā brīdī neatgriezās un nenožēloja. Tas, ko sacīju par viņa nonākšanu debesīs attiecās uz hipotētisko iespēju, ka viņš to paspēja.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.11 19:24:46
Merlins

Nu nepamet mani sajūta par tādu kā remdenību, izvairīšanos, nepateikšanu līdz galam...
un kapēc vispār izvēlēties tik neizdevušos piemēru kā grēkus nožēlojušu Staļinu/Hitleru (vai jebkuru citu smagsvara bendi). vai tad mācītājiem nav zināms par grēka baigo novadu , no kura atgriezties ir praktiski neiespējami? Ja cilvēks apzināti un mērķtiecīgi ir nodarbojies ar galināšanu visas dzīves garumā, turklāt darījis to ar baudu, vai mūsu uzdevums tagad būtu kādu neiepuvušu auglīti tam kokam par varas makti atrast?
Ja nu tāds būtu, gan jau Pastarā tiesā izsvērs.

Kas mani uztrauc joprojām, ir: šajā (un ne tikai šajā) forumā viena īpatņa nepārtraukti producētā herēze , ka:
ļauns kristietis=svēts kristietis=droši pestīts kristietis.
Tieši to un neko citu es ari gribu noskaidrot.


līdz šim šeit esmu saņēmusi tikai viena mācītāja (J.Ginters) neparprotamu apliecinājumu, ka LTA joprojām ir spēkā, un proti:

"Savukārt varētu parādīties arī dažādi ķeceri , ... kas uzskata, ka visi tie, kas kādreiz saņēmuši Garu vai grēku piedošanu vai kļuvuši ticīgi, paliks ticībā, kaut arī tie vēlāk grēkotu – ka šis grēks viņiem nekaitēs. Viņi tādēļ sauc: “Dari, ko vien gribi; ja tu esi ticīgs, tad tas tev nenieka nekaitēs; ticība izdzēš visus grēkus utt.”
... labie darbi vienmēr seko taisnojošajai ticībai un ir kopā ar to. Ja ticība ir patiesa un dzīva ticība, tad noteikti ir arī labi darbi. Patiesa ticība nekad nav viena, bet vienmēr tai līdzās ir mīlestība un cerība."
/LTA/


lūdzu, aplieciniet , ka nekādas indulgences nobaltētiem kapiem/Dieva vārda veltīgiem valkātājiem paslepu nav piešķirtas, - es domāju tieši oficiālo LELB viedokli šajā jautājumā.
Pusgada laikā man nav izdevies to šeit noskaidrot.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.08.11 19:33:36
Ctulhu

Nelabojas.
Tieši to pašu viņš apliecināja vēl vakar, tb ka ļaunam kristietim vēl varētu piemist kkāda mistiska ticība ...
+Jānis
# Iesūtīts: 2009.08.11 20:24:02
-Jona-

Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas satversmes preambulā norādīts, ka LELB atzīst LTA par Svēto Rakstu pareizu izskaidrojumu. Attiecīgi LELB arī tic un māca, ka ".. labie darbi vienmēr seko taisnojošajai ticībai un ir kopā ar to. Ja ticība ir patiesa un dzīva ticība, tad noteikti ir arī labi darbi. Patiesa ticība nekad nav viena, bet vienmēr tai līdzās ir mīlestība un cerība." LELB arī kopā ar M.Lutera 95.tēzēm atzīst, ka kristieša dzīve ir pastāvīga atgriešanās no grēkiem.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.08.11 20:25:56
-Jona-

ļauns kristietis=svēts kristietis=droši pestīts kristietis.

Tā tu to interpretē... Tā herēze ir klasiskā Luterisma "herēze" kuru Merlins jau treda saakumaa tiiri labi aprakstiija... Ļauns pēc bauslības prasībām, svēts pēc Kristus Žēlastības - droši pestīts, paliekot ticībā uz Kristus Žēlastību!

Pietam, Tad, kad J.Ginters citēja Šmalkaldes artikulus par Kalvinisma herēzi, viņš nerunāja gluži par "Vienu konkrētu Kristieti"... kā tu to te tagad interpretē...

Tātad runā skaidru valodu un jautā skaidri - TU Gribi no mācītājiem kaut kādā ziņā apstiprinājumu SAVAI personīgajai nostājai pret Mani!

Reku +Jānis tepat ir... nu vot pajautā konkrēti Viņam domas par Mulderu... var gadīties, ka atbildēs... Beidz staigāt aplinkus it kā tev interesētu Luteriskā Teoloģija, tev interesē jebkura druska un apstiprinājums tavai personīgajai attiexmei pret vienu cilvēku, nevis kristīgā teoloģija!

Man āda bieza... miera labad varu būt "sliktais"... lai tev mierīga sirds un prāts, tas gan nenozīmē, ka es klusēšu, kad tu atkal jauxi visu!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.11 20:46:08
Maris
Miesa un miesas prāts ir viss, kas mūsos vēl saceļas pret Dievu, ne tāpēc, ka miesa pati par sevi kā tāda būtu ļauna, jo Dievs visu ir labu radījis, bet gan tāpēc, ka tā ir ļaunuma samaitāta līdz pat saknēm un kamēr mūsu dvēseles vēl mājo šajā miesā, tās ir pakļautas kārdinājumu uzbrukumiem. Patiesībā šis noslēpums nav prātam aptverams - Dievs mūs ir darījis gan pilnīgus, svētus, taisnus un šķīstus, bet tas viss vēl nav mūsos piepildījies pilnībā. Gluži vienkārši Dievs vairs neņem vērā mūsu dvēseļu grēcīgumu Tā dēļ, kurš mūsos iemājojis. Mēs esam svēti ne savu darbu, ne savas mīlestības dēļ, pat ne ticības dēļ - ticība tikai ir "instruments", kas satver pestīšanu - mēs esam svēti Jēzus dēļ, kurš mājo mūsos un ticībā mēs to apjaušam un pie Viņa turamies
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.08.11 21:48:10
-Jona-
Kas mani uztrauc joprojām, ir: šajā (un ne tikai šajā) forumā viena īpatņa nepārtraukti producētā herēze , ka:
ļauns kristietis=svēts kristietis=droši pestīts kristietis.

Kāpēc Tevi tas uztrauc?
Ja Kristus atnāktu šodien, par mūsdienu baznīcu kā struktūru nevarētu pateikt neko īpaši atšķirīgu kā par Rakstu mācītājiem Jēzus zemes dzīves laikā. Tomēr bija arī nedaudzi Rakstu mācītāji, par kuriem Jēzus tā neteica.
Kāpēc Tevi satrauc tieši viena īpatņa nepārtraukti producētā herēze ?
Varbūt mana pieredze nav pārāk optimistiska, bet šis viens īpatnis pietiekoši perfekti iekļaujas kopējā baznīcas (kā struktūras) ainā, bez tam, viena vai divas šī īpatņa Rakstos smeltās atziņas ir diezgan neapstrīdamas
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.11 21:57:52
+Jānis

Paldies! Patiešām - liels paldies .



Mulder , tavā sakarā man rūp tikai viens - lai delfu forumā nekad vairs netiktu reklamēts platais ceļš & apriori pestīto mūdžu klubiņš:

... Es savukārt esmu, melis, liekulis, ļaundaris, slepkava, laulības pārkāpējs un mātes/tēva necienītājs kā arī Dieva zaimotājs un Dieva Vārda nelietīgs valkātājs, skauģis un pēdējais slinkuma maiss!
Un tomēr pestīts Kristus dēļ!
/Mulders/

... Es gan esmu drošs, ka ja šajā pat mirklī mirstu, tomēr būšu debesīs, ne savu darbu dēļ, bet Kristus žēlastības un viņa darba dēļ, jo manus grēkus Dievs uzkrāva Kristum, bet Kristus taisnību pielīdzina man!
/Mulders/

1. Nekas nesvēts neieies Dieva valstībā
2. Esmu pēdējais grēcinieks un mūdzis
3. Esmu pestīts un svēts un būšu Dieva Valstībā Kristus dēļ!
/Mulders/

A laupītājs... dekalogu ne acu galā nebij turējis rokā, a bet par Jēzus Mācekli kļuva 20 sekunžu laikā!
Tā kā jā... es izvēlos to ceļu kura galā ir Kristus apsolījums "Patiesi patiesi tev saku, šodien tu būsi ar Mani Paradīzē"
/Mulders/



Man īpaši neinteresē vai tā ir tava tukša balamutība vai kas ļaunāks... nosodāmi vienalga ir abi gadījumi.
pats tu man esi garlaicīgs kā bukša dzīvžogs. Piedod, ja vari.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 18 , pavisam kopa bijuši: 11911