atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudze vērtē mācību un mācītājus
Merlins
Iesūtīts: 2009.08.05 14:19:40
Blekburnas anglikāņu katedrālē, kurā kalpo abu dzimumu kanoniķi, svētdienas dievkalpojumos ir izveidota interesanta sistēma. Dievgaldieki stāv divās rindās. Vienā pusē tie, kas pieņem sakramentu, ko ir konsekrējusi priestere Sjū Penfolda, bet otrā pusē tie, kas pieņem tikai sakramentu, ko konsekrējis priesteris Endrjū hindlijs.

http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/1339619?eng=y
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.08 00:09:07
Mulders
Manu stiliņu sāc piekopt. Labs māceklis.
Te viens rakstīja - no viņu augļiem būs atpazīt. ..Tāpēc pie datora sēdēšana it tikai tāda ābolu sulas pļumpēšana no te.ātra pakas, ko sauc par - es visu zinu.
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.08.08 17:04:45
Raimond , Kundziņa grāmata - Kristus , bija viena no tām grāmatām, līdz ar Bercigera ievadu Vecajā derībā, kuras spļaudīdamies izlasīju un secināju - ja tāda būtu kristietība, tad tādu man nafig nevajag.
Anglikāņi? Homeopātiska versija par kristietību!
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.08.08 22:14:10
indriķis

"+ Rovans ir to jauno eiropeisko herēžu sekotājs, ne ortodokss bīskaps."

Vai Tev par to ir arī kādi citi avoti, vai tikai angļu komēdijas?

"Anglikāņi? Homeopātiska versija par kristietību!"

ELBL (vai kā tur bija)? Paliatīva versija par luterismu?
indriķis
# Iesūtīts: 2009.08.09 12:20:41
Merlin , paskaties pašu anglikāņu kontraversi un tad runā...
+Rovans ir tevis tik apkaroto priesterieņu un gejpriesteru ideoloģijas pārstāvis, aptuveni tai pašā +zviedru variantā.
ELBL - reāla mazformāta versija par luterismu, kā tur bija notikumu ar LELB auglis.
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.08.09 18:19:04
indriķis saka: "+Rovans ir priesterieņu un gejpriesteru ideoloģijas pārstāvis, aptuveni tai pašā +zviedru variantā."

+Rovans saka: "Laulībām starp homoseksuāļiem nav pamatojuma Svētajos Rakstos. Anglikāņu kopienai jāturas tikai pie tiem, nesekojot mainīgajām sociālajām normām, kas, piemēram, sešos Amerikas štatos, atļauj laulāties homoseksuāliem pāriem. Vēl jo mazāk tai jāpieļauj tādu vīriešu un sieviešu ordinēšana par priesteriem un bīskapiem, kas dzīvo kopā ar sava dzimuma personām."

Bet indriķis noteikti ir daudz vairāk iedziļinājies anglikāņu kontraversē, tādēļ zina, ka šie +Rovana vārdi īstenībā izsaka piekrišanu +zviedriem un pilnīgu atbalstu jaunievēlētajai Stokholmas +lezbietei.
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.08.11 11:44:13
Merlin , es sen esmu iemācījies neuzticēties baznīcpolitiķu vārdiem tekošajā momentā , tie paši +zviedri soli pa solim ar smukiem vārdiem par mīlestību dabūja tagad to, ko gribēja; labi jau ir, ka te Rovans Viljams pasaka šā, ne pārāk sen par viņu rakstīja kā par simpatizētāju pretējai pusei.
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.08.11 13:03:53
indriķis

Draugs indriķi, arī Tu par mani raksti šā un es par Tevi atkal tā, bet ne jau viss, kas rakstīts, ir taisnība. Skaties uz viņa darbiem. Par +Rovanu bija domas, ka viņš kā izcils intelektuālis būs liberālāks nekā viņa evaņģelikālais priekštecis +Džordžs, tādēļ gejpriesteri ar viņu saistīja lielas cerības un atbalstīja viņa kandidatūru. Tomēr smagi pievīlās, jo +Rovans ieņēma nostāju, ka visur, kur viņa personīgie uzskati varētu būt pretrunā tradicionālajai baznīcas nostājai, viņš tos patur pie sevis, bet rīkojas tā, kā tas nāk par labu kopienai. Tas ir tiešs pretstats viņa Upsalas kolēģim +KoGem, kurš forsēja savu uzskatu padarīšanu par baznīcas kārtību, un nevis ar smukiem vārdiem bet klajā un skaļā kampaņā. Es vairākkārt esmu redzējis abus vienā paneļdiskusijā atbildam uz vieniem jautājumiem - Puškina vārdiem sakot, "Волна и камень, лед и пламень не столь различни меж собой".

Nosaucot +Rovanu par baznīcpolitiķi, Tu tikai parādi, cik slikti orientējies. Viņš ir dievbijīgs un pastorāls bīskaps, par kuru paši anglikāņi saka, ka viņš esot pārāk introverts un kluss, lai spēlētu politiķa lomu. Ka šinī ziņā tagad drīzāk uzstājas Jorkas arhibīskaps. Esmu RV lasījis un dzirdējis un man ir privilēģija viņu nedaudz pazīt arī personīgi. Zināšanu, bet galvenais - inteliģences un kultūras līmenī Tu, indriķi, un taisnības labad jāsaka - arī es, Merlins, varētu kalpot viņam nu varbūt vienīgi par tualetes papīra turētāju. Pat sekulārajā Britānijā mediji un sabiedrība gaidīt gaida viņa pamācības. Tai pašā laikā viņš ir izteikti vienkāršs, lēnprātīgs un pazemīgs cilvēks.

Kādēļ es par to tik daudz rakstu? Nemāku īsti noformulēt savas izjūtas - vai man tas derdzas? jāsmaida? jānopūšas? - kad cilvēku ko nepzīst un kam paši neder pat ūdeni padot tā vienkārši noraksta kā vērā neņemamu ganu (Tava atbilde Raimondam), vai nenodrebot apsmej un nonievā ("Anglikāņi? Homeopātiska versija par kristietību!" ) veselu denomināciju , kas reāli pasludina mūsu Kunga evaņģēliju veselām tautām. Ko gan Tu zini par anglikānismu, piemēram Sudānā, ka atļaujies par viņiem izteikt tādu spriedumu?

Kad es kaut ko tādu lasu, tad domāju - vai vispār ir vērts sarunāties, virtuāli vai pie galda, sabiedrībā, kur lieto tik kategoriskus aizspriedumus?

Tas nebija uzbrauciens, vienkārši padalījos savās izjūtās. Kā teiktu Aivars Lapšāns, Dievs Tevi mīl un es arī!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.11 13:22:37
Kad es kaut ko tādu lasu, tad domāju - vai vispār ir vērts sarunāties, virtuāli vai pie galda, sabiedrībā, kur lieto tik kategoriskus aizspriedumus?

Nedomaa... tevi lasa arii ne tie, kam tu raksti! Turpini rakstiit!

p.s. tev mails
armilo
# Iesūtīts: 2009.08.11 13:25:18
Merlin, Jūs esat lielisks diplomāts, bet ko Jūs atbildētu +Rowan vietā? Vai spētu pateikt skaidru NĒ gejbīskapu ordinēšnai? Var jau būt, ka tā ir liela apredzība no viņa puses "nestrebt karstu", bet kurš gan cits pateiks maldiem NĒ, ja ne archbishop?
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.11 14:45:44
Mulders

"p.s. tev mails" - nav gan
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.08.11 14:55:24
armilo

"Var jau būt, ka tā ir liela apredzība no viņa puses "nestrebt karstu", bet kurš gan cits pateiks maldiem NĒ, ja ne archbishop?"

Man par lielu gandarījumu tēvs Rovans ir pateicis ļoti skaidru NĒ homoseksuālisma "normalizēšanas" un svētīšanas maldiem. Arī man nebūtu problēmu sacīt nē gejbīskapu ordinēšanai, bet labi tomēr, ka man tas nav jādara neviena cita vietā.

Ko kurš darītu, piemēram, armilo vai Merlins , ja būtu + Rowan Cantuar vietā, nevar iepriekš paredzēt. To armilo pats uzzinātu tikai tad, kad būtu konfrontēts ar tāda mēroga atbildību. Kad Jozefs kardināls Racingers kļuva par pāvestu, no viņa agrākās bargās retorikas daudz vis pāri nepalika. Kas ļauts vērsim, nav ļauts Jupiteram. Ko drīkst Racingers, nedrīkst Benedikts. Ja karstu strebj indriķis, no tā ne kaķis nenošķaudās, ja +Jānis, tad varbūt jau drusku nošķaudās, bet ja to dara +Rowan, tas ietekmē pasaules vēsturi.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.11 15:01:26
"p.s. tev mails" - nav gan

Nu meegjinaaju uz lelb regjistreeto suutiit. Mosh tev sisteema to automaataa par spamu notureeja

Nu vienalga - nav tik buutiski!
neielogojies
# Iesūtīts: 2009.08.11 15:26:58
Gribētu teikt dažus vārdus pret šķietami neapgāžamo, ļoti emocionāli aizkustinošo Merlina komentāru. Es domāju, ka tiem, kas attiecīgo baznīckungu nepazīst (kā Indriķis piem.) atliek spriest vairāk no darbiem. Šinī gadījumā tas ir tās pašas gejpraidu utt. sēvī nesošās kopienas +Rovans. Tas pats kura pastorālajā aprūpē ietilpst draudzes ar tām nejēdzībām, ko pats savā topikā/ tēmā izcēli. Ir, protams, citādi, ja kādu pazīsti personīgi un vēl zini, ka viņš pats ir tāds lāga zēns un tomēr, kā ir ar anglikānismu kopumā nevar spriest pēc viena bīskapa, bet vienīgi pēc tā, kas notiek ar ticīgo draudzi. Kā norādija Zasse savā laikā, ka šeit var redzēt lielo baznīcu problēmu, ka atmetot ticības apliecības baznīcas plīst pavīlēm, jo atsakas no vienprātības iespējas un neviens pāvest tur vair nelīdz, ne lielais, ne mazais....
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.11 16:20:29
neielogojies

"Par anglikānismu kopumā nevar spriest pēc viena bīskapa"

Pēc +Rovana nevar, bet pēc Džīna Robinsona var?

"Bet vienīgi pēc tā, kas notiek ar ticīgo draudzi."

Ar kuru draudzi?

Bet, ja pamanīji, pēc +Rovana es nemaz nemēģināju spriest par anglikānismu, tikai par viņu pašu. Par anglikānismu es spriežu pēc tā, ko esmu redzējis ticīgajās draudzēs. Un tad jāteic, ka anglikānisms ir kā Debesu Valstība - ir gan labas zivis, gan puvušas.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.11 17:09:50
Merlins
Bet kāds tad ir paša vērtējums šim Rovana lēmumam, ja nav noslēpums?
armilo
# Iesūtīts: 2009.08.12 15:26:17
Merlin, "Ko kurš darītu, piemēram, armilo vai Merlins , ja būtu + Rowan Cantuar vietā, nevar iepriekš paredzēt. To armilo pats uzzinātu tikai tad, kad būtu konfrontēts ar tāda mēroga atbildību. Kad Jozefs kardināls Racingers kļuva par pāvestu, no viņa agrākās bargās retorikas daudz vis pāri nepalika."

Ja piesauci pāvestu Benediktu, tad piemērs ar liela mēroga konfrontāciju liekas neizdevās. Vismaz šīs diskusijas sakarā. Romas Baznīca neordinē +gejus. Tu taču neiebildīsi, ka +romieši nav konfronteti?
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.12 16:14:07
armilo

Īsti Tevi nesapratu. Es runāju par to, ka tikai tad armilo pats uzzinātu, kā rīkotos +Rovana vietā, kad kļūtu par Kenterberijas arhibīskapu un sajustu uz sevis to atbildības nastu, kāda ir viņam.
armilo
# Iesūtīts: 2009.08.12 16:21:55
Merlin, paldies es Tevi jau sapratu no pirmās reizes. Nevajadzeja rakstīt otru reizi. Savukart mana doma bija tāda. Gan romas galva, gan anglikāņu galva tiek konfrontēti šajā jautājumā. Tomēr vienā baznīcā geji netiek ordonēti, bet otrā tiek. Kapēc tā? Kapēc viena bīskapa Nē ir skaidrāks par otra bīskapa "skaidro" Nē?
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.12 16:25:19
Aivars

Vispirms es domāju, ka ir vērts to pamatīgāk izpētīt, jo parasti +Rovans nerunā un nedara sēnalas. "Ortodoksijas derības" parakstīšana šķiet laba lieta, tikai būtu jāredz tās saturs. Manuprāt laba doma angļu smalkjūtības garā, ka tikai derību parakstījušie var anglikāņu vārdā runāt ekumeniskos forumos. Tāda iejūtība pret partneriem PLF vidē nav iedomājama. Par attiecībām ar "brīvi federētajiem" būtu visvairāk jautājumu, bet pagaidām par to zinu pārāk maz.

Īstenībā ierosināju šo jautājumu, lai parunātu, cik reāli izpildāms ir reformatoru uzskats, ka draudze var vērtēt mācību un mācītājus. Kādas tam ir robežas.
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.08.12 16:32:27
armilo

"Nevajadzeja rakstīt otru reizi." - Pazemīgi lūdzu piedošanu.

"Kapēc viena bīskapa Nē ir skaidrāks par otra bīskapa "skaidro" Nē?"

Ļoti vienkārši. Pāvesta primāts un stingra hierarhija. RKB tāda situācija kā ar ECUSA vispār nav iespējama. Nevienu bīskapu nevar iecelt bez pāvesta apstiprinājuma, bet pāvests var atcelt katru jebkurā laikā. (Lai gan gadījumā ar arhibīskapu Lefevru tas īsti nedarbojās.)

Anglikāņu baznīcā katra no 44 provincēm ir reāli autonoma un Kenterberijas arhibīskapam ir tikai morāla un simboliska ietekme uz to, kas notiek Amerikas episkopāļu baznīcā. Nevar vainot +Rovanu par to, kas izdarīts viņu neklausot, viņam par spīti un ārpus viņa pilnvaru robežām.

Ja šai ziņā kādam kaut ko var pārmest, tad tikai reformatoriem par viņu idejām par episkopāta koleģiālo nevis hierarhisko dabu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 117 , pavisam kopa bijuši: 11055