atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudze vērtē mācību un mācītājus
Merlins
Iesūtīts: 2009.08.05 14:19:40
Blekburnas anglikāņu katedrālē, kurā kalpo abu dzimumu kanoniķi, svētdienas dievkalpojumos ir izveidota interesanta sistēma. Dievgaldieki stāv divās rindās. Vienā pusē tie, kas pieņem sakramentu, ko ir konsekrējusi priestere Sjū Penfolda, bet otrā pusē tie, kas pieņem tikai sakramentu, ko konsekrējis priesteris Endrjū hindlijs.

http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/1339619?eng=y
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.08.05 19:56:15
arī tad ja māca jau vienalga ko? kur tad ir robeža miesai?
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.05 19:58:11
Rausītis
Domāju, ka Blekburnas un arī Viljamsa lēmums ļauj iegūt vēl laiku, lai runātu par šīm robežām.
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.08.05 20:08:04
vilks
Ir jau skaidrs uz kuru pusi Merlins to koku liec, tikai šis ir vienlaicīgi gan pozitīvs, gan negatīvs piemērs tam, ka draudzei ir tiesības un pienākums vērtēt mācītāju un mācību.
Ivarse
# Labojis Ivarse: 2009.08.05 20:11:36
Man ir interesanti, vai viņi konsekrē vakarēdienu uz viena altāra? Ja jā, tad diemžēl te var būt tikai runa, no kā rokām Sakraments tiks saņemts. Bez maz lai varētu būt, kā rakstīts: Vienā pusē tie, kas pieņem sakramentu, ko ir konsekrējusi priestere Sjū Penfolda, bet otrā pusē tie, kas pieņem tikai sakramentu, ko konsekrējis priesteris Endrjū hindlijs. tad vai nu ne vienlaicīgi vai katram pie sava altāra jākonsekreē Vakarēdiens. Lai gan kautkāds murdziņš tur sanāk un vairāk teātris.
bitukas
# Iesūtīts: 2009.08.05 20:37:36
Ja mācītājs dzīvo grēkā, vai acimredzami un skaidri sludina pret Evaņģēliju, tad protams draudzei jārīkojas. Bet būtu jocīgi ja draudzē varētu teoloģiski smalki izvērtēt mācītāju. Tad jau mācītājam jāiet par baznīcēnu, bet spečuki lai sludina! Tāpēc jau ir draudžu kopība, lai to gani varētu organizēt garīdznieku brālības, komisijas, da vienalga kā šos institūtus saukt, kas darbojas ar garīdznieku jautājumiem. Draudze izvērtēs....kā ausis niez!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.05 20:54:55
Merlins
Nezināju, ka intelektu mērī torņos.
Bet ja nopietni, tad domāju, ka tā "arhikonfesionālisma` sakarā var jautājumu pavērst arī tā, vai vispār te ir īsta kristīga draudze, vai arī ir jārunā par divām kopienām, kas pulcējas vienā dievnamā. Kā Tu pats definētu draudzes pazīmes, un vai pieņem, ka kristietis varētu būt īsts arī tad, ja tic sieviešu ordinācijai un geju laulībām?
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.05 21:58:05
Aivars

Tu drusku izvairies no mana jautājuma.

Kas attiecas uz mani, tad domāju, ka kristietis var ticēt sieviešu ordinācijai, jo te runa ir par nepareizu, nebiblisku praksi, bet nevar ticēt geju laulībām, jo kristietis nevar svētīt grēku.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.05 22:02:53
bitukas

Diezgan veselīgs uzskats. Tikai soli no pareizi izprasta episkopālisma, kas bija arī reformatoru mērķis.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.05 22:26:01
Merlins
Nu jautājums, jau nebija gluži man adresēts,(lai gan tā ir formāla atrunāšanās, bet īstenībā man jau arī nav piemitusi milzīga interese par to, kādai būtu jābūt vispareizākai eklesioloģijai) bet ierosināja uz domām visādos citos virzienos, piemēram, vai ortodoksija ir tikai mācītāju vai arī draudzes kvalitātes rādītājs; kas vispār ir un kas nav būtisks īstas Baznīcas atribūts, par ko ir vērts kašķi celt; un vai kristīgas vienības uzturēšana varētu arī nozīmēt, ka stājamies pilnā bezatrunu sadraudzībā ar teoloģiskiem oponentiem, vai arī tiek izpildīts tās minētās draudzes lūgums par meitenes ordinēšanu.

vilks
# Iesūtīts: 2009.08.05 22:29:39
Man vispār ir aizdomas, ka, ļaujot draudzei vērtēt mācību un mācītājus, varētu sagaidīt ne vienu vien pārsteigumu.
No otras puses - es esmu pilnīgi par to, ka draudze ir "spiesta domāt" līdzi un vērtēt šīs lietas - tomēr to viņi darīs tikai tad, ja no tā būs reāla jēga un reāls rezultāts, nevis tikai formāla viedokļa izteikšana, kuru tik un tā neviens neņems vērā.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.08.05 22:43:35
Merlins
Te draudze ir vērtējusi un izlēmusi par tādu risinājumu.

Vai tiešām draudze?
Ja draudze būtu tā, kas izlemj, tad varbūt drīzāk stihiski sastātos dažādās rindās, bet te ir garīdznieka (teologa, baznīcas amatpersonas) ieteikts risinājums.
Bet pats risinājums manās acīs ir nekristīgs. Visa JD liecina par vienotību kā risinājumu, bet te ir legalizēta šķelšanās. Kas tālāk - gan jau ka var atrast iemeslu vēl kādai rindai.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.05 22:50:46
vilks
Man jau arī kaut kā liekas, ka Luters raudzījās uz situāciju, kur draudzes kristieši, a priori redz sevi atkarīgus no Dieva, un meklē skaidrību par pestīšanu un dārgu tur patiesību.
Laikmetā, kad svarīgāks ir kļuvis indivīda `patīk - nepatīk` kritērijs (kam kaut kā šķiet piederam arī šīs diskusijas centrālais piemērs), jājautā vai nav kaut kur netaisni knābāt klasisko luterismu, automātiski noraidīt draudzes spriestspēju, un vai tas kaut kur nelīdzinās pieckārša šķirteņa spriešanai, ka laulība ir `fuflo`, kas nemaz nav iespējama.
Kaut kā škiet, ka ne tikai anglikāņu arhibīskapa aktualitāte ir kļuvusi, kā salāpīt vēl uz kādu laiku, kā saturēt, kā neļaut izklīst tiem, brīzam ne visai ieinteresētajiem kristiešiem, kas šobrīd ir, bet varbūt draudzes vajag tieši aicināt beidzot uzņemties kādu atbildību un piedalīties, kā Tu saki.
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.05 22:54:47
Aivars
Nu jā, bet, lai draudzei ļautu spriest, tā ir arī jāmāca, un tas prasa vairāk par iksvētdienas dievkalpojumiem un iesvētes mācībām + kazuālijām, kas ir mācītāju pamata aktivitātes.
Nemācīta draudze ne tikai var nospriest, balstoties uz patīk-nepatīk.. nemācīta draudze var nospriest, vadoties pēc mistika.lv un līdzīgās lapās iegūtām atziņām.
Balss
# Iesūtīts: 2009.08.05 22:55:13
Īstenībā tā mācītāja vērtēšana draudzē notiek samērā vienkārši, bez lielas teoretizēšanas - ar kājām. Vai nu nāk un aizvien vairāk nāk jeb nenāk i tie paši, kas vēl agrāk nāca.
Aivars
# Labojis Aivars: 2009.08.05 23:03:58
vilks
Tieši tā! Jāmāca! Man liekas, ka tas bija tas, par ko agrīnie luterāņi dega vairāk, nekā par ko citu. Šķiet toreiz 2 dievgaldi nebūtu ieviesti.
Bet, protams, jautājums paliek, kā atrast to formulu, lai mistika.lv vietā cilvēks vairāk uzticētos lelb.lv

Balss
Balsošana jau notiek, bet tas ir tas jautājums, ko šķiet paceļ arī Merlins - cik tā vienmēr ir uzticama.
Starp citu, atceros, vēl Tautas Frontes un barikāžu laikus, kad Domā sprediķoja Plāte, Rubenis, Gailītis. Cik tagad ir nācies redzēt TV un klātienē, tādi pūļi vairs nav. Vai to būtu jāsaprot kā balsojumu?
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.05 23:09:50
Aivars
nu, vispār diezgan patiess ir angliskais teiciens - "people doesn`t care what you know until they know that you care".. Šī man šķiet viena no iespējamām formulām.
Balss
# Iesūtīts: 2009.08.05 23:10:37
Aivars
jautājums paliek, kā atrast to formulu, lai mistika.lv vietā cilvēks vairāk uzticētos lelb.lv
Tad vai nu jāslēdz ciet forums vai bargi no tā jābano tie, kas izplata maldu mācības, baumas, citu reliģiju idejas, puspatiesības, kas, kā mēs zinām, ir indīgākas par parastiem meliem...
Tikai - kur atradīsies perfektais filtrs?
Bat mistikas portālam vienmēr būs piekrišana tāpat kā dzeltenajai presei - jo tur cilvēks saņem to, pēc kā viņam ausis niez, nevis rūgto patiesību par sevi pašu un sāpīgo atgriešanās ceļu.
Balss
# Iesūtīts: 2009.08.05 23:13:24
Aivars
Cik tagad ir nācies redzēt TV un klātienē, tādi pūļi vairs nav.
Tolaik pūļi bija visur. Šobrīd pūļi vairs nav ne pie Plātes, ne Rubeņa. Varbūt pie Gailīša ir?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.05 23:24:35
Balss
Nu par foruma slēgšanu es gan esmu šad un tad tā aizdomājies, jo pagaidām tā šķiet informatīvi kvantitatīvākā un mainīgākā lelb.lv sadaļa, lai gan īstenībā sķiet ir kādu 20 -30 indivīdu burziņa vieta. Pilnībā piekrītu, ka vienai daļai mistiskas tenkas šķiet pievilcīgākas par `organizētās reliģijas dogmām` utt.
Bet te man nāk prātā, kaut kur lasītais jautājums: "Ko darīt, lai Evaņgēlijs būtu tikpat interesants kā sekss?", kas manuprāt labi raksturo to fatālismu, ka vienmēr taču būs kaut kas interesantāks par kristietību. Taču, kā sacījis Barts un vēl daži, tad nezkādēļ ir slimnīcu un cietumu kapelāni, bet ne viesību kapelāni. Un beigu beigās paleatīvās aprūpes nodaļās un sirmgalvju pansionātos sekss tomēr vairs nespēj sacensties ar Evaņģēliju.
Domāju,ka ir vērts padomāt, vai šis pats lelb.lv nevarētu saturēt sadaļas, kas sniegtu praktiskas atbildes, padomus un iedrošinājumus krīzes brīžos, sadzīves situācijās utt.
Pagaidām lapa ir diezgan mirusi.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.05 23:25:08
Balss
Tātad balsojums ar kājām noticis?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 60 , pavisam kopa bijuši: 10270